GENEL BİLGİLER

1976 yılında kurulan CES, uluslararası zincir, köklü bir dil okuludur. British Council akreditasyonuna sahip ve English UK üyesi olan okul eğitim kalitesini ispatlamıştır.

İngiltere’nin Oxford, Londra, Leeds, Worthing, Harrogate şehirlerinde merkezi bulunan CES dil okulları Oxford şubesi, bölgenin en hareketli caddesi üzerinde tarihi bir binada yer almaktadır. CES Oxford, Wheatley’de, merkezden 9 kilometre uzaktadır.

Modern dersliklere, bilgisayar odasına, öğrenci dinlenme salonunu, kantin ve büyük bir bahçeye sahiptir. Sınıflar genellikle 10 kişiliktir.

CES Dil Okulları’nın sunduğu program arasında genel ve yoğun İngilizce programlarının yanı sıra, sınav hazırlık kursu, iş İngilizcesi ve birebir İngilizce gibi öğrencilerin kişisel ihtiyaçlarına yönelik programlar vardır. Genel İngilizce programları yıl boyunca her pazartesi başlamaktadır. Sınıf mevcutları en fazla 14 kişiliktir. Ders süresi sınıflarda 45 dakikadır. 

CES OXFORD DİL OKULU FİYATLARI

İngiltere’nin önemli dil okulları arasında gösterilen CES dil okulları yıl boyunca sunduğu kampanyalı fiyatları ile öğrencilerin hem kaliteli hem de uygun fiyatlı dil okulu eğitimi almalarına olanak sağlamaktadır. Aşağıdaki tabloda detaylı fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce Programı

CES Oxford merkezinde, genel İngilizce programları yıl boyunca her pazartesi başlamaktadır. Öğrencilerin seviyelerine göre belirlenen sınıf mevcutları en fazla 14 kişidir.  Dersler 45 dakika olarak işlenmektedir. Öğrenciler genel İngilizce programında gramer, kelime, konuşma, dinleme ve yazma dersleri alırlar. 

Yoğun İngilizce Programı

CES Oxford dil okulunda, yoğun İngilizce programı, dil becerilerini en üst seviyede geliştirmek isteyen öğrenciler için haftalık 25 veya 30 ders olarak iki farklı yoğunlukta program olarak sunulmaktadır. Bu dersler kapsamında öğrenciler gramer, kelime, konuşma, dinleme ve yazma dersleri alırlar. Ayrıca ihtiyaçları doğrultusunda seçmeli dersler alabilirler. Öğrenciler kursa başladıkları ilk gün okulun yaptığı seviye tespit sınavına göre seviyelerine en uygun olan sınıfa yerleştirilirler. Eğitimler her pazartesi başlamaktadır.

IELTS Hazırlık Kursu

İngilizce seviyesini akademik düzeyde geliştirmek isteyen öğrenciler için hazırlanmış programdır Haftalık 30 ders eğitim alan öğrenciler, sınav teknikleri, zamana ve not tutma teknikleri, hızlı okuma ve akademik yazma gibi sınava yönelik dersler alırlar. Ielts hazırlık kursu için öğrencinin İngilizce seviyesi minimum B1 olmalıdır.

İş İngilizcesi 

İş İngilizcesi kursu içerik olarak kelime, konuşma, dinleme ve yazma dersleri yanı sıra İngilizceyi çalışma ortamında daha aktif kullanmayı hedefler. Konuşurken, sunum yaparken, mail iletirken doğru terimleri kullanmanızı amaçlamaktadır. CES Oxford dil okulunda İş İngilizcesi kursu yaz aylarında haftalık 30 ders olarak sunulmaktadır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

CES Oxford dil okulu, öğrencileri için sınıf dışındaki zamanlarını iyi geçirmeleri ve İngiltere’de kalışları süresince eğlenebilecekleri sosyal aktiviteler düzenlerler. Her hafta okul tarafından düzenlenen bir etkinlik akşamı vardır, hafta sonları da şehir gezileri düzenlenir,

İlk gün başlayan oryantasyon turu ile partiler ve sosyal akşamlar düzenlenir. Tiyatro, sinema, konserler, kulüpler, publar, buz pateni ve bowling aktiviteleri oldukça popülerdir.

Sinema geceleri ve şehirdeki müzelere geziler gibi birçok sosyal etkinlik ücretsizdir.

Ayrıca Oxford şehrinde yapabilecekleriniz arasında;

Pitt Rivers Müzesini ziyaret edebilir,

Oxford Üniversitesi’ni görebilir,

Doğa ve Tarih müzesinde dinozor kemiklerini ve antik şehri keşfedebilir,

Oxford Kalesini ve yemyeşil botanik bahçelerini görebilirsiniz.

KONAKLAMA

Aile Yanı Konaklama

CES Oxford aile yanı konaklamaları okula yakın iki farklı bölgede yer alır. Wheatley bölgesinde okula yürüme uzaklığında bulunanlar olduğu gibi, ayrıca toplu taşıma aracı ile sadece 15 dakika uzaklıkta bulunan güzel pazar kasabası Thame’de de aile yanı konaklamaları bulunmaktadır. Bu konaklamalara haftada 7 gün sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil edilebilir. Aile yanı konaklamalarda öğrenciler ailelerle İngilizce pratik yapabilme şansı sağlar.

Öğrenci Yurtları

Diğer öğrencilerle birlikte yaşayarak dünyanın her yerinden arkadaş edinmek isteyen öğrenciler için özel konaklamalardır. Tek kişilik ve çift kişilik oda seçenekleri bulunmaktadır. Rezidansların çoğu yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma şansına sahip olacaksınız. Yurtlar 7/24 güvenlik hizmeti sağlamaktadır. Genellikle okula yürüme mesafesinde bulunur.

Öğrenci Evleri

Uluslararası öğrenciler ile bir evi paylaşıp dostluklar kurarken özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz. Tek kişilik oda ve özel banyo seçeneği bulunan konaklamalar yemeksizdir. Ortak mutfak alanında kendi yemeklerinizi yapabilirsiniz.

OXFORD ŞEHRİ HAKKINDA

İngiltere’de eğitim için en çok tercih edilen şehirlerin başında gelen Oxford, İngiltere’nin hatta dünyanın sayılı “eğitim” şehirlerinden biri olarak gösterilir. Londra’dan trenle yaklaşık 1,5 saat uzaklıktadır. Eğitim için akademik ve sakin bir ortam sağlayan bu bölgenin tarihi yapıları ünlüdür.

Ayrıca turizm bakımından da gelişmiş şehirlerarasında gösterilir. Yılda yaklaşık 3,5 milyon turisti ağırlamaktadır. Londra Heathrow havaalanına yaklaşık 40 dakikalık otobüs yolculuğu uzaklığındadır. Şehir merkezini bisikletlerle gezmek mümkün.

Oxford Müzesi, Ashmolean Müzesi ve Modern Sanat Müzesi görülmesi gereken müzelerin başında gelmektedir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

CES, kurulduğu tarihten itibaren dünyanın birçok yerinden her yıl binlerce öğrenciyi misafir etmektedir. Bu sebeple okulda ki öğrenci çeşitliliği oldukça renklidir. Öğrenciler yeni bir dil öğrenmenin yanı sıra farklı kültürlerden yeni insanlar tanıma fırsatı yakalayabilmektedir. Aşağıdaki tabloda öğrenci dağılımlarını inceleyebilirsiniz.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA