GENEL BİLGİLER

Öğrencileri ve okulda olan her bireyi için ödüllendirici, başarılı, esnek ve yaratıcı bir öğrenme sistemine sahip olan, kendine bu durumu misyon haline getirmiş British Study Centers, yaklaşık 90 yıldır faaliyet gösteren bir eğitim kurumudur.
1996 yılında Oxford’da ilk okulunun açılmasıyla İngilizce dil eğitimi hizmetini vermeye başlayan British Study Centers,1930 yılında Joseph Cleaver tarafından kurulmuştur . Sonrasında, Brighton (2002) ve Londra ‘da (2004) açılan yeni şubelerle BSC, hem Brighton hem de Oxford’da daha da büyüdü. Manchester, York, Dublin ve Edinburgh British Study Centers’ın sonraki süreçte yeni şubeleri oldu.
Okul, 2008’de International College Holidays tarafından satın alındı. Bir süre sonra, İngiltere’de yaz okulu eğitimi için faaliyet göstermeye başladı. İlk yaz okulu eğitimi Ardingly College ve Cheltenham College ‘da başladı ve sonrasında yaz okulu programları öğrenci sayısı ve şube sayısı olarak ciddi bir büyüme gösterdi.
British Study Centers, İngiltere’de Dil Okulları kategorisinde farklı ödüllerin ve akreditasyonların sahibidir. Study Travel Magazine tarafından iki farklı yıl içerisinde “Star” İngilizce Dil Okulu Avrupa ödülüne layık görülmüştür. 18 yaş altı kurslar dalında ise, “En İyi İngilizce Dil Okulu Avrupa Ödülü” sahibidir. Aynı zamanda, British Study Centers, British Council tarafından akredite edilmiş olup aynı zamanda English UK ve ALTO üyesidir.

BRITISH STUDY CENTERS DİL OKULU FİYATLARI

Okulun bütün merkezleri BSC felsefesini takip eder ve öğrencilerine erişilebilir fiyatlarla yüksek kaliteli dersler ve olanaklar sunar. Bu anlamda İngiltere’de dil okulları başvurularında Türk öğrenciler tarafından her zaman tercih edilmiştir.
Okulun sunduğu dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretleri dahil ederek hazırladığı paketleri ve güncel indirimleri size en yakın ELT şubesinden öğrenebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Oxford iki büyük üniversite ve yaklaşık 40.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Dil eğitimi için gittiğiniz bu şehirde, öğreniminiz için mükemmel bir ortam, hali hazırda sizi bekliyor olacaktır. British Study Centers’ın Oxford Merkezi, şehrin merkezinde, modern, canlı bir ortamda yüksek kaliteli İngilizce dil kursları sunmaktadır.

Genel İngilizce

Genel İngilizce, İngiliz Eğitim Merkezleri’ndeki öğretimin merkezidir. İngilizce iletişim niteliklerini ilgi çekici ve etkileşimli bir şekilde geliştiren genel program türüdür. Yeni kelimeler öğrenip, İngilizce dilbilgisini anlamak ve ihtiyaç duyduğunuz her an bireysel destek alabileceğiniz bu programa her seviyeden öğrenci katılım sağlayabilir.

Akademik Başarı Kursları

Kurs sizi akademik bir ortamda etkili ve güvenli bir şekilde çalışmaya hazırlar. Tüm merkezlerde olan bu kursta, National Geographic Learning materyalleri ve müfredatı ile eğitim sunulmaktadır. İngilizce konuşulan bir ortamda eğitiminize devam etmek veya sınava hazırlanmak istiyorsanız ideal bir program türüdür.

Kariyer Başarı Kursları

Yurtiçinde veya yurtdışında kariyer ortamında etkin ve güvenle çalışmak isteyen öğrenciler için tercih edilebilir kurstur.Dijital yeterliliği ve İngilizce dil becerini geliştirirken ekip çalışması, yaratıcılık, sunum ve eleştirel düşünme becerilerinin de gelişimine uygun tasarlanmıştır.

IELTS Hazırlık Kursu

Uluslararası alanda okumak ve çalışmak isteyen öğrenciler için dünyanın en popüler ve geçerli sınavı IELTS’’ hazırlanmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Süreç içerisinde; öğrenci,sınav yapısı ve beklentileri hakkında bilgi sahibi olurken,baskı altında iyi performans gösterebilmek için gereken güven ve dayanıklılığını geliştirir. Orta seviye İngilizce şartı olan bu kurs türü 2-48 hafta arası tercih edilebilmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Mutlu ve rahat hissettiğinizde öğrenmenin daha kolay olduğunu bilen BSC , öğrenci refahı ve güvenliğine bağlı bir şekilde sosyal aktivitelerini planlar ve öğrencilerine sunar. BSC Merkezlerinde amaç, tüm öğrencilerin kendilerini güvende ve mutlu hissetmelerini sağlamaktır. Bu doğrultuda, Oxford’un tüm güzellikleri ve şehir hayatının ayrıntılarını keşfedebileceğiniz gezilere ve etkinliklere katılmanızda fayda olacaktır. Yapmanız gereken tek şey, okulun sosyal aktivite birimi ile iletişime geçmek.

KONAKLAMA

Tercihlere ve bütçeye uygun farklı konaklama seçenekleri BSC Dil Okullarının Oxford şubesinde de mevcuttur. Size en uygun alternatifleri bulmanız için ELT Danışman ekibi yanınızda olacaktır.BSC, Aile yanı, öğrenci evleri, rezidans konaklama seçenekleri öğrencilerin tercih edebileceği konaklama türleridir.

Öğrenci Yurdu: Slade Park

Slade Park’ın daireleri muntazam bir şekilde dizayn edilmiş ve yenilikçi bir tarza sahiptir. Tüm yatak odalarında özel banyo ve internet erişimi vardır. Konforlu ortak odaların ve ortak mutfak alanlarında, sizin gibi İngilizce dil kursu için gelmiş uluslararası öğrencilerle vakit geçirebilirsiniz.

Öğrenci Evi: 66 Botley Road

66 Botley Road, 1’i özel duşlu olmak üzere 6 yatak odasına sahiptir. Evde üç ortak duş odası, büyük bir ortak mutfak ve kanepe ile yemek masası içeren ortak bir oda vardır.

Öğrenci Evi: 101 Botley Road

101 Botley Road’da tamamı özel duş odası, tuvalet ve lavabo bulunan 9 yatak odası bulunmaktadır. Evde, arkadaşlarınızla yemek pişirmek, dinlenmek ve vakit geçirmek için geniş bir ortak mutfak ve yemek alanı vardır.

Oxford Aile Yanında Konaklama

Aile yanında konaklama, İngiltere’de İngilizce eğitimi almanın en ödüllendirici ve ilginç kısımlarından biri olabilir. Ev ortamında yaşama ve kültürü ilk elden deneyimleme şansına sahip olacaksınız.

OXFORD ŞEHRİ

Rüya Kuleleri Şehri Oxford, üniversitesi ve tarihteki yeri ile dünyaca bir üne sahiptir. 800 yılı aşkın bir süredir, kraliyet ailesi ve akademisyenler için yerleşim yeri olmuştur. 9. yüzyıldan beri insanların yaşadıkları bu tarihi şehir, eski zamanlarda yerleşik bir kasabaydı. Günümüzde ise, şehir hareketli bir kozmopolit hale dönüşmüş durumda. Eski ve köklü Üniversitesi ile beraber büyüyen bir yüksek teknoloji topluluğuna da ev sahipliği yapmaktadır. Bilim ve İş Parklarından birinde veya bir dizi yerleşim alanından birinde olsun, şehrin içinde ve çevresinde birçok işletme bulunmaktadır. Eski ve modern karışımı ile hem turistler hem de şehir sakinleri için birçok güzelliğe sahip Oxford, tarihi yapısı, büyük yeşil alanları, müzeleri, üniversiteleri ve çağdaş halk yapısı ile önde gelen bir dünya şehri olmuştur.

İster İngilizce dil eğitimi, ister turistik, ister bir ömür yaşamak için gelen kişilere rahatlıkla uyum sağlayacak bir yapıya sahiptir. Kaldığınız süre zarfı içerisinde, Carfax Kulesi’ne çıkmayı deneyebilir, şehrin diğer manzaralarına, High Street’teki Bakire St. Mary Üniversitesi Kilisesi veya Cornmarket’teki St. Michael Northgate’den izleyebilirsiniz. Tüm bu görüş noktalarının küçük giriş ücretleri vardır.Eğer, Tarihi yapılardan hoşlanıyorsanız Oxford’da gezilecek çok sayıda park ve bahçe vardır. Üniversite dönemlerinde tekne yarışlarını seyretmek için popüler bir yer olan Christ Church Meadow gideceğiniz ilk yer olabilir. Port Meadow ve Wolvercote Common ise, özellikle yaz aylarında gidecek ve tadı çıkarılacak yerlerdir. South Park & Headington Hill Parkxford’un en büyük parklarıdır ve genellikle açık hava konserlerine ve sirklerine ev sahipliği yapar.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA