GENEL BİLGİLER

International House Newcastle dil okulu, 1978 tarihinden itibaren uluslararası öğrencilere kaliteli İngilizce eğitim vermekte olup, İngiltere dil okulları arasında en çok tercih edilen okullardan biridir. Newcastle‘da bulunan iki büyük üniversite, İngiltere’de dil eğitimi için bu şehri ayrıca cazip kılmaktadır. Okul British Council, EAQUALS, IALC tarafından akredite edilmiştir.

Okul binası şehir merkezinde olup, Newcastle şehrinde oldukça yaygın bir mimari stili olarak görülen Victorian mimarisine sahiptir. Ortalama 10-12 kişilik 16 adet sınıfı, bilgisayar odası, geniş bir kafeteryası ile her yaştan öğrenciye en iyi şekilde hizmet vermektedir. International House Newcastle dil okulu, sınıf ortamında verdiği İngilizce eğitim dışında, öğrencilerine online eğitim imkanı da sunmaktadır.

İngilizce dil eğitimi dışında belirlediği tarih aralıklarında akşam dil kursları olarak; Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca ve Çince dil eğitimi de vermektedir.

INTERNATIONAL HOUSE NEWCASTLE DİL OKULU FİYATLARI

International House Newcastle dil okulu üst seviye kalitedeki ve modern ders materyalleri ile birlikte verdiği eğitimi uygun fiyatları ile öğrencilerine sunmaktadır. İngiltere’de dil okuluna gitmek isteyen öğrenciler yaşam giderleri konusunda da Newcastle şehrinin İngiltere’nin diğer şehirlerine göre daha ucuz olması nedeniyle de bu şehri tercih etmektedir.

Aşağıda sizin için hazırladığımız tabloda dil kursları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretler hakkındaki bilgileri inceleyebilirsiniz. Bununla birlikte okulun yıl boyu uyguladığı fiyat promosyonları ile ilgili ayrıntıları ofislerimizden öğrenebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

İngiltere, dil eğitimi için şüphesiz ana dili İngilizce olan diğer ülkelere göre oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu sebeple International House Newcastle dünyanın pek çok ülkesinden gelen öğrencilerine vereceği eğitimin en hızlı ve en verimli şekilde yerine getirmeyi ilke edinmiştir. Okulun verdiği başlıca programları aşağıda görebilirsiniz.

Genel İngilizce

Her seviyeden öğrencinin katılabileceği, ortalama 8 maksimum 12 kişilik sınıflarda, öğrenciler İngilizce yazma, okuma, konuşma, dinleme, kelime bilgisi, dil bilgisi gibi becerilerini geliştirmektedirler. Haftada 10,15,20,25,30 ders alabileceğiniz genel İngilizce programlarında derslerin bir kısmını sınavlara hazırlık, bire bir çalışma, iş İngilizcesi ya da staj programları ile birlikte kombinasyon sağlayabilirsiniz.

İş İngilizcesi

Özellikle müşteri hizmetleri, pazarlama, uluslararası ticaret, finans, yönetim gibi iş sahalarında çalışan, çalışmak isteyen kişilerin daha çok bu iş alanlarında ihtiyaç duydukları İngilizceyi geliştirmeyi hedef alır. İş İngilizcesi programına katılabilmeniz için B2 seviyesinde İngilizce bilginizin olması gereklidir. Okulun sağladığı, haftada 15 ya da 25 ders alabileceğiniz programa katılarak iş dünyasında kendinizi en iyi şekilde geliştirme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Interaktif Online Eğitim

İngiltere’deki dil okullarının standart sınıf dersleri dışında, International House Newcastle dil okulunun sağladığı online dersler sayesinde evinizde, kendi odanızın konforunda tecrübeli öğretmenler eşliğinde İngilizce dil eğitimi alabilirsiniz. Online eğitimlere her seviyeden öğrenci katılabilmektedir. Online grup derslerine katılabildiğiniz gibi online olarak birebir özel ders de alabilirsiniz.

IELTS Sınavına Hazırlık

International House Newcastle dil okulunun sunduğu program özellikle yurt dışında üniversite lisans ve yüksek lisans eğitimi için öğrencilerin belirli bir puanı alması gereken IELTS sınavına en iyi ve en hızlı şekilde hazırlanmalarını hedef alır. B1 ve üzeri seviyedeki öğrenciler derslere katılabilmektedir. Derslere gündüz katılım sağlayabildiğiniz gibi akşam saati derslerini de tercih edebilirsiniz.

Bu programlar dışında International House Newcastle dil okulu öğrencilerin ihtiyacına göre; staj programları, küçük yaş grupları için Junior programlar, havacılık alanında gerekli duyulan İngilizce programları gibi eğitim alabileceğiniz pek çok İngilizce dil kursu alternatiflerini öğrencilerine sunmaktadır.

Okul İngilizce dışında belirli tarih aralıklarında akşam kursları olarak Fransızca, Almanca, Çince, İspanyolca ve İtalyanca dersleri de vermektedir.
International House Newcastle dil okulu hakkında daha geniş bilgiyi ELT Yurtdışı eğitim ofislerimizdeki danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Öğrencilerinin İngilizce dil eğitimine önem verdiği kadar, İngiliz kültürünü tanıyabilecekleri pek çok sosyal aktivite düzenleyen International House Newcastle, bu aktiviteler sayesinde Dünya’nın birçok ülkesinden gelen öğrencilerin de kaynaşmasını sağlamaktadır.

Okul hafta içi Newcastle şehir turu, sinema, spor, tiyatro, karaoke gibi aktiviteler organize edip, hafta sonları ise genelde İngiltere’nin diğer popüler şehirlerine gezi düzenleyerek öğrencilerin dil kursu boyunca eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamaktadır.

Doğal güzellikleri ile öne çıkan Newcastle şehir turunda, öğrenciler Tyne nehri ve köprüsünü, High Level köprüsünü, Northumberland sahilini, Pennine tepelerini keşfettikleri gibi, pek çok Victoria döneminden kalma muhteşem mimarisi olan tarihi mekanları da görme fırsatı elde ederler. Gateshead Millennium Köprüsü ise açılıp kapanma özelliği ile öğrenciler tarafından en çok ilgi gören yapıdır.

KONAKLAMA

İngiltere’de dil eğitimi için International House Newcastle dil okulu öğrencilerine aile yanı ya da paylaşımlı öğrenci evleri şeklinde konaklama hizmeti sunmaktadır.

Sunduğu konaklama hizmetlerinde, öğrencilerin konforu ve güvenliği okulun en önem verdiği noktadır. Bu sebeple aile yanı konaklama seçeneği için bünyesinde bulundurduğu aileleri büyük bir titizlikle seçip, sürekli kontrol etmektedir. Paylaşımlı öğrenci evlerinde ise, kurallar çerçevesinde öğrencilere rahat edebilecekleri serbest alanlar yaratabilmektedir.

NEWCASTLE ŞEHRİ

Newcastle şehrinin asıl adı Newcastle upon Tyne olarak bilinmektedir. Tabii güzellikleri ile öne çıkan İngiltere şehri Tyne Nehrinin kuzey kısmındadır. Küçük bir şehir olmasına rağmen pek çok tarihi mekanları ile, alışveriş merkezleri ile oldukça hareketlidir.

İngiltere’nin pek çok şehrine göre oldukça ucuz olması, İngiltere’de dil okuluna gidecek öğrenciler için bu şehri cazip kılmaktadır. Pek çok katedralin, müzenin, köprünün bulunduğu şehir, eğlence mekanları ile de turist çekmektedir. Özellikle Gateshead Millennium köprüsü açılıp kapanma saatlerini internette yayınlayarak, pek çok kişinin bu saatlerde körünün hareketini izlemesine olanak sağlamaktadır. Newcastle Üniversitesi ve Northumbri Üniversitesi, Newcastle şehrini tabii güzellikleri ve tarihi mekanları dışında ilgi görmesini sağlayan diğer bir özelliğidir.
Newcastle İngiltere’nin en soğuk şehirlerinden biridir. Fakat ülke geneli ile karşılaştırıldığında az yağış alır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Pek çok ülkeden gelen öğrenciye ev sahipliği yapan International House Newcastle dil okulu, uluslararası öğrenci oranını net rakamlarla belirtmemekle beraber, internet sayfasında İspanyol, İtalyan, Brezilyalı öğrencilerinin referans yazılarını yayınlamıştır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA