LSI Portsmouth

LSI Portsmouth Dil Okulu

Language Specialists International (LSI) Portsmouth, İngiltere’nin Portsmouth şehrinde bir kampüsü bulunan bir dil okuludur. 1985 yılında kurulan LSI Portsmouth uzman öğretmenleri ile yıl boyunca kaliteli eğitim sunmaktadır. 18 yaş ve üstü yetişkinlere eğitim vermektedir. Birçok beceriye, farklı ihtiyaçlara ve isteklere uyacak geniş bir kurs yelpazesi sunmaktadır.

Portsmouth’da dil kursu ile ilgili EL Gazete tarafından yapılan bir sıralamada; LSI Portsmouth, Birleşik Krallık’taki 1 numaralı dil okulu olarak tanınmıştır. İç Kalite Kontrol ve En İyi Uygulama prensipleri kapsamında öğrenci deneyimini en iyi hale getirilmek için haftalık öğretmenler toplantısı, haftalık yönetim personeli toplantısı, gibi faaliyetler yürütülmektedir.

İngiltere’de dil eğitimi almayı planlayanlar için ELT; başvuru, kayıt, konaklama ve buna benzer temel konularda öğrencilere destek olmaktadır. Language Specialists International (LSI) Portsmouth bünyesinde yer alan program ve kurslardan sizin için en uygun olanını ELT aracılığıyla seçebilirsiniz. Uzun yıllardır yurtdışı eğitiminde verdiği kaliteli hizmet ile yurt dışında dil kursu denilince akla ilk gelen kurumlardan biri olan ELT, kariyeriniz için en önemli kararları verirken her zaman yanınızdadır.

Portsmouth Şehri

Portsmouth, İngiltere’nin, Güneydoğu bölgesinde bulunan ve 1926 Krallık beratı ile şehir niteliği taşıyan bir yerleşkedir. Ülkede bir ada üzerinde bulunan tek şehir olan Portsmouth, Portsea Adası üzerinde bulunmaktadır. 2008 yılında Portsmouth nüfusu 200,000 olarak tahmin edilmiştir.

Şehir, yüzyıllar boyunca önemli bir İngiliz donanma limanı olmuştur. Dünyanın en eski gemi tamir havuzu olan ve hala daha kullanılmakta olan havuz bu şehirde bulunmaktadır. 2005 yılında inşası tamamlanan 170 metrelik Spinnaker Kulesi ise şehrin siluetinde belirgin olarak görülebilmekte ve bu kuleden Portsmouth manzarası izlenebilmektedir.

Language Specialists International (LSI) Portsmouth Kampüsü, canlı ve tarihi üniversite şehri Portsmouth’un deniz kenarında ve hareketli üniversite bölgesinin tam kalbinde yer almaktadır. Farklı zevklere ve ilgi alanlarına hitap edebilen bir şehir olan Portsmouth İngilizce öğrenmek için harika bir yerdir.

Londra’ya mesafesi trenle sadece 90 dakika olan Portsmouth, hem Heathrow hem de Gatwick Havaalanı’na yaklaşık 75 dakika ve Southampton Eastleigh Havaalanı’na sadece 20 dakika uzaklıktadır.

Portsmouth’da dil kursu fiyatları ve verilen eğitim kalitesi açısından bakıldığında LSI Portsmouth’un bütçenize uygun bir eğitim kurumu olacağını düşünüyoruz.

ELT Tavsiyesi: Portsmouth Tarihi Tersanesi’ni ve Spinnaker Kulesi’ni gezmenizi tavsiye ederiz.

LSI Portsmouth Programlar/ Kurs İçerikleri

Language Specialists International Portsmouth’in kursları 8 ana guruba bölünmüştür. Bu 9 gurup ve bu guruplar bünyesindeki kurslar;

 • Genel İngilizce Kursları; Tam Zamanlı Yoğun Genel İnglizce, Genel İngilizce Artı İş İngilizcesi ve 30 Yaşın Üstündeki Yetişkinler İçin İngilizce Kursları olmak üzere 3 ana başlık altında verilmektedir. Tam zamanlı yoğun kursta hem konuşma, okuma, yazma gibi becerilerin hem de kelime dağarcığı ve dil bilgisinin gelişmesi kapsamında eğitim verilir. İkinici kursta; genel İngilizceye ek olarak işte gereken becerilerin öğretilmesi için gerekli eğitim verilir. Üçüncü kursta ise 30 yaşın üstündekilere hem de sadece sabahları zorunlu olan kurslarla eğitim verilir.
 • İngilizce Sınav Kursları; Sınavlarda mümkün olan en iyi puanı alabilmek için gerekli becerileri öğrenmek ve geliştirmek üzere tasarlanmış kurslardır. Hazırlık kursu verilen sınavlar; İlk Sertifika (FCE), Cambridge Advanced (CAE), Cambridge Proficiency (CPE), IELTS ve OET Test’dir.
 • Üniversite Hazırlık Kursları; LSI Portsmouth, ICP, Portsmouth Üniversitesi, Chichester Üniversitesi ve Kingston University London dahil olmak üzere İngiltere’de bir dizi kolej ve üniversiteye hazırlık sağlayan bir dizi üniversite hazırlık kursu sunulmaktadır.
 • İngilizce Yaz Kursları; Yaz aylarında canlı olan bu şehirde hem eğlenceli vakit geçirip hem de İngilizce eğitimi almak için bu kurslar bire birdir.
 • İngilizce Öğretmeni Eğitimi Kursları; LSI Portsmouth’da, hepsi Erasmus + finansmanı ile sağlanan bir dizi farklı öğretmen ve üniversite öğretim görevlisi eğitim kursları sunulmaktadır. Öğretmen eğitimi kursları ‘Ortaokul Öğretmenleri için Metodoloji ve Dil’ ve Ortaokul Öğretmenleri için CLIL (İçerik ve Dil Entegre Öğrenme) eğitimlerinde oluşmaktadır. Bu kurslar, 11 yaş üstü öğrencilere yabancı dil olarak İngilizce öğreten veya müfredat konularını (ör. Tarih) İngilizce öğreten ana dili İngilizce olmayan ortaokul öğretmenleri için uygundur.
 • İş İngilizcesi Kursları; Language Specialists International, bire bir veya küçük grup bazında özel olarak hazırlanmış ‘Profesyonel İletişim için İngilizce’ İşletme kurslarının tasarımında uzmanlaşmıştır. Bu kurslar temel olarak pratiktir ve çok çeşitli profesyonel, iş ve ticari bağlamlarda iletişim performansını artırmak için tasarlanmıştır.
 • Uzman İngilizce Kursları; Öğrencileri bir veya birkaç profesyonel iletişim alanına hazırlamak için çok çeşitli kısa, yoğun iş İngilizcesi kurslarının sunulduğu programlardır. Bireylerin veya şirketin eğitim ve dil ihtiyaçlarına çok çeşitli eğitmenler ve öğretmenler vasıtasıyla uygun ısmarlama kurslar oluşturulabilmektedir.
 • Özelleştirilmiş Grup Kursları; İster profesyonel, ister akademik olsun ihtiyaçlara göre özelleştirilen kurslardır. Üniversite öğretim elemanlarına, üniversite öğrencilerinin akademik dönemine, askeri İngilizceye, otomotiv endüstrisine yönelik programları ve çeşitli başka programları içerirler.

LSI Portsmouth Uluslararası Öğrenci Oranı

Dünyanın saygın üniversitelerinden biri olan Portsmouth Üniversitesi’nin ve yaklaşık 20,000 öğrencinin bulunduğu şehirde eğitim veren Language Specialists International (LSI) Portsmouth, hem bulunduğu konum itibariyle hem de verdiği kaliteli eğitim ile her ulustan öğrencinin katılmak isteyebileceği dil okullarından biridir. Halihazırda yaklaşık 100 uluslararası öğrencisi bulunan LSI  Portsmouth’da geçen yıl kursa katılan öğrenciler arasında; Hollanda, İtalya, Japonya, Kore ve Macaristan gibi dünyanın çeşitli yerlerinden gelenler bulunmaktadır. Kurslara katılan öğrencilerin hepsi uluslararası öğrencilerdir.

LSI Portsmouth Konaklama

İngiltere’de dil okulu fiyatlarına etki eden faktörlerden biri de konaklama imkanları ve bu imkanlar karşılığında dil okulu tarafından talep edilen ücretlerdir. Language Specialists International (LSI) Portsmouth’da eğitim görenler için genel olarak 3 çeşit konaklama imkanı sunulmaktadır. İngiltere’de konaklama için mevcut olan seçenekler; fiyatları ve kalitesi açısından değerlendirildiğinde LSI Portsmouth tarafından sunulan seçeneklerin makul olduğu görülecektir. Bu seçenekler aşağıda sunulduğu gibidir;

 • Aile yanı Konaklama; dil okuluna yakınlığı genellikle 15-30 dakikalık yürüme mesafesi olan evlerdir. Bu evler LSI Portsmouth tarafından ayarlanmakta ve genel olarak yıllardır LSI Portsmouth öğrencilerini ağırlayan ailelerden oluşmaktadır. Tek kişilik ve iki kişilik oda seçenekleri bulunmaktadır. Haftalık ücretler; 165 ila 175 ₤ arasında değişmektedir.
 • Mutfaklı Öğrenci Evleri; 2 ortak mutfak, 2 mini mutfak ve 20 yatak odası içeren iki binada bulunan öğrenci evleridir. Her yatak odasında 2 kişilik yatak, banyo-tuvalet, gardırop ve çalışma masası bulunmaktadır. Bu evlerin okula mesafesi yürüyerek 3 dakikadır. Haftalık ücretler; 200-395 ₤ arasında değişmektedir.
 • Otel Konaklaması; LSI Portsmouth tarafından önerilen 3 otel vardır. Bunlara ek olarak kendi ayarladığınız oteli de seçebilirsiniz. Gecelik ücretler sezona ve otelin kalitesine göre farklılık göstermektedir. LSI Portsmouth tarafından önerilen otellerin gecelik ücretleri; 80 ila 89 ₤ arasında değişmektedir.