GENEL BİLGİLER

1974 yılında kurulan Oxford House College(OHC) Dil Okulları, 50 yıla yaklaşan deneyimi ile 3 farklı kıtada bulunan merkezleri ile büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir. İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ve İrlanda’daki merkezlerinde öğrencilerine unutulmaz deneyimler yaşatmaktadır. Birçok akredite kurum ve kuruluş tarafından kalite belgelerine sahip olan OHC Dil Okulları, uygun fiyatları ile de öğrencilerin tercih ettiği okullar arasında yer almaktadır.

OHC Dil Okulları, İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilere Londra’da iki farklı merkezde eğitim alma imkanı sunmaktadır. Londra şehir merkezine sadece 20 dakika uzaklıkta olan Richmond, aynı zamanda toplu taşıma hatları için de geçiş hattı üzerinde bulunmaktadır. OHC London Richmond merkezi, Londra’nın gürültüsünden ve karmaşasından uzak, güvenli bir merkez olan Richmond’un en popüler caddesi üzerinde yer almaktadır. Okul çevresinde popüler restoranlar, kafeler, geleneksel İngiliz pubları ve alışveriş merkezleri bulunmaktadır.

Samimi ve yardımsever okul çalışanlarına sahip olan OHC London Richmond, modern ve ferah 5 farklı derslikte hizmet vermektedir. Sınıflarda ortalama 6-8 öğrenci mevcudu ile de öğrenme atmosferini daha arkadaş canlısı hale getirmektedir. Dil eğitimi konusunda profesyonel ve deneyimli bir kadroya sahip olan OHC London Richmond dil okulu, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre birbirinden farklı programlar ile hizmet vermektedir.

FİYAT TABLOSU

OHC Richmond dil okulları, dönemsel olarak Türk öğrenciler için kurs fiyatlarında indirimler sunmaktadır. ELT aracılığı ile kayıt gerçekleştiren öğrencilere eğitim ücretlerinde %20 indirim uygulanmaktadır.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce Kursları

Haftada 20 ders olarak tasarlanan genel İngilizce kursuları, sabah 09:30-12:30 arası hafta içi her gün düzenlenmektedir. Öğrencilerin, okuma-anlama-dinleme-konuşma yeterliliklerini geliştirmeye yönelik müfredata sahiptir. İngilizce temel yeterliliklerini geliştirirken aynı zamanda öğrenmeyi eğlenceli hale getiren interaktif öğrenme metotları kullanılmaktadır. Her pazartesi başlayan bu programlara başlangıç seviyesinden ileri düzeye İngilizce bilgisine sahip tüm öğrenciler kabul edilmektedir.

Genel İngilizce Plus Kursları

Öğrencilerin İngilizce ile daha fazla vakit geçirmeleri için ekstra ders saatleri ile güçlendirilen genel İngilizce plus kursları, 09:30-14:30 saatleri arasında uygulanmaktadır. Öğrenciler İngilizcelerini geliştirirken aynı zamanda dili kullanmaktaki cesaretlerini arttırmaya yönelik ders içerikleri bulunmaktadır. Bu programlara İngilizce seviyesi A2 ve üzeri olan öğrenciler kabul edilmektedir.

Konuşma ve Telaffuz Kursları

İngilizce kullanımda güveni ve akıcılığı geliştirmeyi hedefleyen bu kurs türünde öğrenciler, konuşma ve telaffuz üzerine dersler almaktadır. En fazla 12 haftaya kadar alınabilen bu kurslara dil bilgisine ve kelime bilgisine güvenen ve en az B2 seviyesinde İngilizce bilgisi olan öğrenciler kabul edilmektedir. Konuşma becerilerini geliştirmeye yönelik güncel konular, küresel sorunlar, tarih, kültür gibi başlıklarda eğitim içerikleri bulunmaktadır.

Konuşma ve Dil Bilgisi Kursları

Öğrencilerin hem konuşma becerilerini hem de dil bilgisi becerilerini arttırmaya yönelik eğitim alma şansı sunmaktadır. Orta seviye ve üzeri İngilizce yeterliliğine sahip olan öğrencilerin katılabildiği bu kurslar diğer kurs türleri ile birleştirilebilmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

OHC London Richmond dil okulu, İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilere birbirinden farklı sosyal aktiviteler planlamaktadır. Bu programlar için profesyonel bir ekibe sahip olan okul, haftalık olarak öğrenciler ile aktivite planını paylaşmaktadır. Çoğunlukla ücretsiz olan bu etkinliklere katılım için okul içerisinde yer alan resepsiyon görevlisi ile görüşmek yeterli olacaktır. Bu etkinlikler arasında Richmond Müzesi ziyareti, Fish&Chips geceleri, Richmond Park yürüyüşü, konuşma kulüpleri, müzik kulüpleri, uluslararası yemek ve kültürlerarası geceler, dans günleri gibi örnekler yer almaktadır.

KONAKLAMA

OHC London Richmond’un konaklama ekibi tarafından özenle seçilen aile yanı konaklama imkanı sunulmaktadır. Richmond’un en popüler yerlerinden seçilen aileler, güvenilir ve deneyimli ailelerdir. Okula ulaşımın kolay olabileceği lokasyonlarda bulunan aile yanı konaklamalarda oda kahvaltı ya da sabah kahvaltı ve akşam yemek olarak seçenekler bulunmaktadır.
Sadece yaz dönemlerinde sunulan rezidans konaklama seçeneği de bulunmaktadır. Tek kişilik ve çift kişilik odalarda konaklama imkanı sunulan rezidanslarda özel banyo ve mutfak seçenekleri sunulmaktadır.

LONDRA ŞEHRİ

Londra şehri, yaşam tarzı, kültürü, tarihi ve kozmopolit şehir yaşantısı ile her yıl dünyanın dört bir yanında en fazla ziyaretçi ağırlayan şehirler arasında yer almaktadır. Londra’da birçok farklı millet ve kültürden insan yaşamaktadır ve 300’ün üzerinde yabancı dil konuşulmaktadır. Aynı zamanda ekonominin de başkenti olarak gösterilen Londra, finans merkezleri ile de öne çıkmaktadır.
Para birimi olarak Sterlin olarak bilinen Büyük Britanya Poundu (GBP) kullanılmaktadır. Türkiye ile arasında 2 saatlik bir zaman dilimi farklılığı bulunmaktadır. Sahip olduğu 5 farklı havalimanı ile Türkiye-Londra arasında karşılıklı birçok uçuş gerçekleşmektedir. Bu uçuşlar yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ilıman bir iklime sahip olsa da Londra yıl boyu aldığı yağışlarla da ünlüdür.
Sadece turizm ve ticaret için değil, aynı zamanda eğitim için de birçok öğrenci Londra’yı tercih etmektedir. Dünyanın önde gelen üniversitelerine ev sahipliği yapan Londra, öğrenci şehri olarak da dikkat çekmektedir.

Londra Şehrinde görülmesi tavsiye edilen önemli yerler:

Big Ben Saat Kulesi: Westminster Sarayının yanında yer alan Big Ben saat kulesi, 4 yüzünde de saat bulunan, İngiltere’nin ünlü simgelerinden bir tanesidir.
Hyde Park: Özellikle yaz aylarında çok hareketli olan Hyde Park, dünyanın en ünlü parkları arasında yer almaktadır.
Sea Life Londra Akvaryumu: İçerisinde bulunan camdan tünellerde farklı türlerde balıkların ziyaretçilerine eşlik etmesinden dolayı Londra’nın en çok ziyaretçi alan yerlerinden biridir. Giriş ücreti 16-20 Sterlin arasındadır.
St James’s Park: Londra’nın Westminster bölgesinde bulunan Kraliyet Parklarından bir tanesidir.
Tate Modern: Picasso, Dali, Rothko gibi çok önemli ulusal ve uluslararası sanatçıların eserlerinin sergilendiği modern sanat müzesidir. Girişler ücretsizdir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA