GENEL BİLGİLER

Liverpool School of English, şehrin gözde butik okullarından biridir. Liverpool’daki dil okulları içerisinde en eski ve en büyüğüdür. 1999 yılında kurulan ve o tarihten beri aralıksız eğitim veren Liverpool School of English, yalnızca tek bir şube ile hizmet veriyor olmanın avantajlarını fazlasıyla kullanır, öğrencilerine kendilerini özel hissettirme konusunda çok iyidir.

LSE şehir merkezinde popüler bir lokasyonda, dışında harika bir bahçesi olan 2 katlı bir binada bulunmaktadır. 26 adet geniş, aydınlık ve modern tasarımlı sınıf bulunmaktadır, bunlar dijital sınıflardır, interaktif tahtalarla donatılmıştır. Okulda ücretsiz internet bağlantısı vardır, oldukça hızlıdır ve ihtiyaçlara cevap verir. Öğrencilerin dersleri dışında kullanabilecekleri, çoğunlukla kitap ve dijital materyaller ödünç alıp geri verdikleri bir kütüphane mevcuttur. 2 adet bilgisayar odası ile öğrencilerine hem kişisel çalışma alanı hem gündelik kullanımları için fırsat sağlar. Dışarıda bahçesinde ders araları ve boş zamanlarında zaman geçirmek keyiflidir. İçeride televizyon seyredilebilecek, PS4 ve Wii oynayarak arkadaşlar ile vakit geçirilebilecek bir ortak oda vardır. Ayrıca hafif atıştırmalıklar, sıcak ve soğuk içecekler bulunabilecek bir de kafesi mevcuttur.

Okul olanaklar el verdikçe, sınıflardaki milliyet eşitliğini sağlamaya çalışır, bu da öğrencilere çok farklı kültürleri bir arada deneyimleme şansını verir. Okula başladığınızda bir seviye belirleme testinden geçer, İngilizce bilginize göre en uygun sınıfa yerleştirilirsiniz. Özellikle Güney Avrupa’dan (İspanya, İtalya, Portekiz) ve Uzak Doğu’dan (Japonya, Çin) gelen öğrenciler diğerlerine nazaran biraz daha fazladır. Türk öğrenci oranı en yoğun zamanda bile %4-5’tir, güz ve kış dönemlerinde %1’lere kadar düşer.

LSE’nin eğitimlerine katılan öğrencilerden aldığı iyi referansların en önemli parçalarından biri de başarılı ekibidir. Eğitmenleri yıllarca deneyim biriktirmiş, güler yüzlü öğretmenlerdir. Okul öğrencilerinin konaklamalarını kendi ekibi ile organize eder, aracı kullanmaz. Sosyal etkinlikleri yine ayrı bir ekip ile organize edilir. Kısacası öğrencilerin ihtiyaçları okulun kendi içerisinde yaptığı iş bölümü ve uzmanlık alanlarına ayrılması ile birlikte mümkün olduğunca hızlı ve memnuniyet verici şekilde karşılanır.

Liverpool School of English bir Cambridge sınav merkezidir, İngilizce eğitimi vermek için British Council ve ISI tarafından da akredite edilmiştir.

LIVERPOOL SCHOOL OF ENGLISH DİL OKULU FİYATLARI

Liverpool School of English sunduğu kaliteli hizmetten mümkün olduğunca çok öğrencinin faydalanması amacıyla, yılın farklı dönemlerinde değişik promosyonlar yayınlar. Okulun aktif kampanyaları ve indirimleri hakkında bilgi almak isterseniz size en yakın ELT şubesine ulaşabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

General English Programmes (Genel İngilizce Programları)

Bu programlar kendi içlerinde ders yoğunluğu ve alınan dersler bazında çeşitlilik gösterir, hepsinin ortak özellikleri minimum 16 yaşında öğrenci kabul etmesi, içeriğinde her hafta bir genel tekrar testinin olması, aylık ilerleme testleri ve raporlamaların yapılması, “Individual Action Plan” yani “Bireysel Aksiyon Planı” dahilinde eğitmenlerden birebirde danışmanlık alınması, her hafta 3 derse kadar ücretsiz destek derslerinin alınabilmesi ve LSe-learningonline programın kullanılmasıdır. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyede katılım sağlanabilir. Her pazartesi yeni gruplar çalışmalarına başlar. Ders saatleri 55 dakikadır, haftalık ders saatlerine göre programların yoğunlukları değişir; General English 10 -15-21 ve 25 saatlik programları vardır.

Yoğun Genel İngilizce programları içerisinde öğlen saatlerinde öğrencilerin aralarından seçme yapabilecekleri derslerden bazı başlıklar şöyledir;

Live Liverpool (Yaşayan Liverpool): Tercih etmek için minimum A2 seviyesi gerekir.

CommunicationSkills (İletişim Becerileri): Tercih etmek için minimum A1 seviyesi gerekir.

AcademicSkills (Akademik Beceriler): Tercih etmek için minimum B1 seviyesi gerekir.

English for Business (İşletme için İngilizce): Tercih etmek için minimum A2 seviyesi gerekir.

English for Healthcare Professionals (Sağlık Çalışanları için İngilizce): Tercih etmek için minimum B1 seviyesi gerekir.

English forTourismandHospitality (Turizm ve Otelcilik için İngilizce): Tercih etmek için minimum B1 seviyesi gerekir.

Individual Lesson (Bireysel Kurs): Yine 55 dakika olarak sunulan bu dersler alınan tüm eğitimlere ek olarak talep doğrultusunda istenildiği kadar alınabilir.

 

Examination Courses (Sınav Kursları)

Bu programlar uluslararası sınavlara hazırlık eğitimleridir. Tıpkı genel İngilizce çalışmaları gibi genellikle gidişatları aynı fakat yoğunlukları farklı programlardır, bir ders 55 dakika sürer, minimum katılım yaşı 16’dır, kurlar şöyle sıralanır;

Ielts Hazırlık 15 Ders: Minimum B1 seviyesi gerekir.

Ielts Hazırlık 21 Ders: Minimum B1 seviyesi ile katılım sağlanır, 15 ders Ielts hazırlık ve 6 ders genel İngilizce eğitimi alınır.

Ielts Hazırlık 23 Ders: Minimum A2 seviyesi ile katılım sağlanır, 8 ders Ielts hazırlık ve 15 ders genel İngilizce eğitimi alınır.

Ielts Hazırlık 8 Ders: Minimum A2 seviyesi ile öğrenci kabul eder.

*Bütün IELTS kursları her hafta 4 ücretsiz sınav pratiği içerir.

Cambridge English B2 First (FCE): Haftada 30 ders olarak sunulmaktadır, yaz döneminde Temmuz ve Ağustos aylarında 4’er hafta olarak organize edilir, minimum B2 seviyesi ile katılım sağlanabilmektedir.

Cambridge English C1 First (CAE): FCE formatı ile aynıdır.

Occupational English Test 10: Haftada 10 ders olarak sunulmaktadır, ilkbahar ve sonbahar döneminde sunulup minimum Ielts 6.5 (minimum bantlar 6.0) seviyesi ile katılım sağlanabilmektedir.

Occupational English Test Exam Ready: Haftada 20 derstir, yaz döneminde Temmuz ve Ağustos aylarında sunulur, minimum Ielts 7.0 (minimum bantlar 6.5) seviyesi ile katılım sağlanabilmektedir.

 

Teacher Traningand Development (Öğretmen Eğitim ve Gelişimi)

Liverpool School of English yalnızca öğrencilere yönelik dil eğitimi programları sunmaz, aynı zamanda İngilizceyi ikinci dili olarak öğrenmiş ve öğretmekte olan eğitmenlere de mesleki gelişim programları organize eder. Kişiler içeriklerine ve kendi sahip oldukları akademik geçmişe göre bu programlara katılabilirler;

Trinity Certificate TESOL: Programda dersler 55 dakika olup haftada 40+ ders olarak sunulmaktadır, Mayıs-Haziran ve Ağustos-Eylül ayları arasında sunulur, minimum C1-C2 (Ielts 7.0) seviyesi ile katılım sağlanabilmektedir.

Teacher Knowledge Test Module 1 / 2 / 3: Dersler 55 dakika olup haftada 30 ders olarak sunulmaktadır, Mart, Haziran ve Temmuz aylarında sunulur, minimum B2-C2 arasındaki seviyesi ile katılım sağlanabilmektedir.

Content and Language Integrated Learning: Dersler 55 dakika olup haftada 30 ders olarak sunulmaktadır, Mart, Temmuz ve Ağustos aylarında sunulur, minimum B2-C2 arasındaki seviye ile katılım sağlanabilmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Liverpool School of English dil eğitimleri sürecinde öğrencilerinin hem heyecanlarını kaybetmemeleri hem de öğrendiklerini kullanabilmeleri sağlamak, motivasyonlarını yükseltmek için farklı sosyal etkinlikler düzenler. Bu sosyal etkinlikler organize edildikçe okulda ortak alandaki panolarda ve okulun sosyal medya hesaplarında ilan edilir, öğrenciler katılmak istediklerine isimlerini yazdırmak, eğer varsa ücretlerini ödemek için resepsiyon ile iletişime geçerler.

York, Lake District, North Wales, Manchester, Chester, CheshireOaks gibi yakın mesafelerdeki yerlere ve başkent Londra’ya cüzi miktarlarda ücretlendirmelerle hafta sonu tam gün geziler düzenlenir. Zanzibar’da,CavernClub’ta canlı müzik etkinliklerine gidilir, efsanevi Beatles’ın yolculuğuna çıkılır. Liverpool Müzesi, Dünya Müzesi, Denizcilik Müzesi, TheTate ve TheWalker Sanat Galerileri kültür sanat gezileri dahilinde gidilen yerlerdendir. Geleneksel pub turları vazgeçilmezdir. Elbette Liverpool’un yıllardır süregelen ünü, sportif etkinliklerinden bahsetmemek olmaz; okulda futbol maçları organize edilir, öğrenciler hep birlikte yoga yaparlar, cricket maçlarına gidilir ve en önemlisi, olmazsa olmazı,Liverpool’un ve Manchester’ın dünyaca ünlü takımlarının evlerine geziler düzenlenir. Kısacası Liverpool School of English öğrencilerine sosyal etkinlikler konusunda dolu dolu bir program sunar.

KONAKLAMA

Liverpool School of English geniş yelpazedeki eğitim programlarının yanı sıra, tüm bu süreçte öğrencilerine onlara en uygun konaklamayı da sunmanın çok önemli olduğunun bilincinde operasyonlarını yürütür. Dil okullarının sunduğu ilk ve en yaygın alternatif olan aile yanı konaklama organizasyonu okul tarafından bizzat yapılır, aracı kullanılmadan öğrencilerinin istekleri doğrultusunda en uygun olabilecek aile profili ile onları eşleştirir. Aile yanı konaklama 16 yaşından büyük öğrencilere tek kişilik (talep üzerine çift kişilikte sorgulanabilir) yarım pansiyon (sabah kahvaltı ve akşam yemeği) şeklinde sunulur. Evler okula 20 ila 40 dakika arasında bir mesafede kolay ulaşılabilir yerlerdedir.

Aile yanı dışında farklı rezidanslarla da değişik seçenekler sunulur. Tüm yıl boyunca değerlendirilen TheArch, Horizon Heights ve TheLantern rezidanslarında tek kişilik ensuiteodalar vardır, Hope Street Apartments’ta ise tek ya da çift kişilik olarak stüdyo daireler mevcuttur. Odalarda öğrencilerin ihtiyacı olabilecek her şey bulunur, banyoları odaların içerisindedir, rezidanslarda mutfaklar ortak kullanımda iken stüdyo dairelerde mutfaklar odaların içerisindedir. Tüm bu alternatifler 2 ila 7 dakika arasında okula yürüme mesafesindelerdir, yani aynı zamanda şehir merkezindedirler.

LIVERPOOL ŞEHRİ

Ünlü İngiliz edebiyatçıların hayatlarının bir kısmını geçirdikleri, başkent dışında Birleşik Krallıktaki en fazla müze ve sanat galerisine sahip nadide şehir Liverpool, İngiltere’nin önemli kentlerinden bir tanesidir. Gerek konumu gerekse iklimi göz önünde bulundurulduğunda ülkede yaşanabilecek ferah bir şehir olan Liverpool’da, Tudor dönemi mimarisinden kalan yapılar arasında dolaşırken tarihi havayı içinize çekme fırsatı bulabileceksiniz.

Otobüs, tren ve feri hatlarıyla gitmek istediğiniz konuma rahatlıkla varabileceğiniz ulaşım ağına sahip olan şehirde boş zamanlarınızı tiyatro, müzik, heykel sergileri, spor gibi aktivitelerle değerlendirebilirsiniz. Her yıl düzenlenen çeşitli tiyatro ve müzik festivalleriyle büyüleyici anlar yaşayabileceğiniz ve UNESCO Dünya Mirasları listesinde birçok bölgesi bulunan Liverpool bu gelişmiş kültürel yapısıyla sizi de etkisi altına alacak.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Liverpool School of English’de eğitim alırken sizlerle beraber dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere ait oranları görmek için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz. 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank