GENEL BİLGİLER

Lila Liverpool, şehirdeki dil eğitimi veren kurumlar içerisinde yerel olanlarından bir tanesidir. Okul 2004 yılında iki eğitmen kız kardeş tarafından açılmış ve o tarihten beri aktif olarak hizmetine devam ederek binlerce öğrenciye eğitim vermiştir. Özellikle öğrencilerinin referansını alarak eğitimlerine devam eden Lila’nın kurucularının onların öğrenme yolculuklarına kendi deneyimleriyle destek olması diğer okulların yanında ona ekstra avantaj sağlamaktadır.

Tüm süreç boyunca kurumun temel vizyonu öğrencilerine öğrenmeyi sevdirmektir; dil yeterliliklerini sağlarken ki yolculukları boyunca, Lila’nın vazgeçmediği enstrümanları olan kaliteli eğitmenler, donanımlı sınıflar, iyi hazırlanmış materyaller yanı sıra motivasyonel olarak öğrencilerini her daim heyecanlı tutmak, öğrenmenin verdiği hazzı hissetmelerini sağlamak kurumun ana hedefidir.

Merkezi lokasyonu sayesinde okulun kapısından dışarı çıktığınız anda ihtiyacınız olabilecek her türlü şeye rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. The Beatles ‘ın evi olarak bilinen ve halen de harika canlı müzik etkinlikleriyle insanları cezbeden meşhur CavernClub’a çok yakındır. Müthiş bir açık alışveriş kompleksi olan Liverpool One’ın hemen yanı başında ve Premiership’in en büyük takımları Liverpool ve EvertonFC’ye yalnızca bir otobüs yolculuğu mesafededir.

Okulun 18 adet birbirlerinden farklı tasarlanmış sınıfı vardır, her bir sınıfı elektronik beyaz tahtalarla interaktif eğitim çerçevesinde kullanılmak üzere donatılmıştır. Okulun içerisinde oldukça kaliteli bir internet bağlantısı vardır, öğrenciler de rahatlıkla kullanabilirler. Yalnızca öğrencilerin kullanımında olan bir IT (Bilgi teknolojileri) odası mevcuttur. Büyük bir ortak televizyon odası vardır, bunun yanı sıra sessiz bir şekilde çalışabilecekleri çalışma alanı da mevcuttur. Okulun kütüphanesinden seviyenize uygun kitapları ödünç alabileceğiniz bir sistemi vardır, bu sayede yalnızca dersler nazarında değil, aynı zamanda öğrendiklerinizi pekiştirmek ve kelime haznenizi arttırmak amacıyla ekstra çalışmalar yapabilmeniz söz konusudur.

LILA LIVERPOOL DİL OKULU FİYATLARI

Lila Liverpool yıl boyunca kursları için belirlediği fiyatlar üzerinden farklı yüzdelerle indirimler yaparak, eğitimlerinden faydalanmak isteyen öğrencilere destek olmaya çalışmaktadır. Okul Liverpool’daki uygun maliyetli kurumlardan bir tanesidir. Liste fiyatları ve güncel kampanyalar için bizlere ulaşabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

General English Courses (Genel İngilizce Kursları)

General English (Genel İngilizce): Haftada 20 ders saati eğitim verilmektedir, her bir ders 45 dakika sürer. Başlangıçtan ileri seviyeye kadar programlar mevcuttur.

Plus 6: Vize problemi olmayan öğrenciler için sunulan, haftada 6 saatlik (8 ders saati) yarı zamanlı bir programdır, iletişim çerçevesinde okuma, yazma, konuşma ve dinleme yeteneklerine odaklanır.

General English Plus: Genel İngilizce ve Plus 6 programının birleşiminden oluşan ve içerik olarak aynı fakat zamanlama bakımından daha ekonomik ve yoğun bir programdır, kısa zamanda daha fazla seviye ilerlemek isteyen öğrenciler değerlendirirler.

Live in Language: 12 yaşından itibaren öğrenci kabul eden bu programda her seviyede başlangıç mümkündür. Okulun sunduğu ayrıcalıklı programlardandır, çünkü bir eğitmen ile çalışmanızın yanı sıra onunla yaşarsınız. Konaklama, yeme-içme, eğitim programı seçeneklerinin bir pakette sunulduğu bu opsiyonda program da öğrencinin esnekliğinde gerçekleştirir, haftada 30 derse kadar arttırabilirler. Her hafta bir de gezi ile öğrenilen dil aynı zamanda en aktif ve verimli şekilde yaşanılır.

English and Football (İngilizce ve Futbol): Genel İngilizce programının yanı sıra haftada 6 saat futbol çalışmalarının dahil olduğu bir programdır, aile onayı doğrultusunda 16 yaştan itibaren öğrenci kabul edilir. Öğrenciler UEFA akreditasyonlu antrenörlerle çalışır, Premier Lig maçlarına gider, beslenme tavsiyeleri alır, futbolun kalbinin attığı bu şehirde hem teorik hem de pratik çalışmalar yaparlar.

ExamPreperation Courses (Sınav Hazırlık Kursları)

IELTS ExamPreperation (Part time) (IELTS Sınav Hazırlık): Vize uygunluğu olan kişiler için bir programdır, haftanın 4 günü toplamda 6 saat, IELTS bölümlerine yönelik çalışmaların yapıldığı yarı zamanlı bir eğitimdir. Minimum B1 seviyesinde İngilizce gerekmektedir.

General English + IELTS ExamPreperation (Genel İngilizce + IELTS Sınav Hazırlık): Genel İngilizce ve IELTS hazırlık programının bir kombinasyonudur, haftada 21 saat sunulur, minimum B1 seviye gerektirir.

Cambridge FCE / CAE ExamPreperation (Cambridge FCE / CAE Sınav Hazırlık): Her Pazartesi başlayabilen bu programa katılmak için en az B2 seviyesinde İngilizceniz olmalıdır. Haftada 15 saat sınav teknikleri ve stratejileriyle hazırlık dersleri verilen eğitimin yanı sıra belirtmek gerekir ki Lila, Liverpool’da Cambridge sınavlarının test merkezidir.

Cambridge FCE / CAE + Plus 6: Sınav hazırlık programına eklenen 6 derslik ekstra eğitimle daha yoğun bir çalışma sunar, bunun dışındaki tüm şartları aynıdır.

LilaTeensProgrammes (Lila Genç Programları): Eğitim programlarına ek olarak konaklama, yeme içme, havalimanı transferleri gibi tüm hizmetlerin içinde dahil olduğu kombine eğitim programlarıdır. Farklı alt seçenekleri mevcuttur;

Lila City Explorer (Şehir kâşifi): Maksimum 3 haftalık sunulan bu programın özel başlangıç tarihleri vardır, 18 yaş altı öğrencilerin kabul edildiği eğitim genel İngilizce formatında verilir.

Lila City Explorer + Football Academy: Şehir kâşifi programına ek olarak haftada 9 saatte futbol çalışmalarının eklendiği programdır.

Lila City Explorer + Digital Academy: Kodlama, oyun programlama, web sitesi tasarımı, VR workshopları gibi dijital çalışmaların genel İngilizce programına ek olarak haftada 6 ekstra saatle eklendiği programdır.

Lila City Explorer + Dance Academy: Şehir kâşifi programına ek olarak haftada 9 saat yerel bir dans stüdyosunda yapılan dans çalışmalarının dahil olduğu programdır.

Teacher Training:Grup halinde katılabileceğiniz 1 ya da 2 haftalık “TeachingMethadology” programı ve 4 haftalık CELTA programı da dahil olmak üzere, dil eğitmenlerinin mesleki gelişimleri için planlanmış kısa kesitli programlardır.

Specialist English Courses (Özel İngilizce Kursları)

English for Special Purposes – in country (Özel amaçlar için İngilizce) :Profesyoneller için bir programdır, minimum B2 seviyesinde iseniz katılabilirsiniz, haftada 4 gün, 21 ders saati program sunulur ve başlıkları, “Havacılık için İngilizce”, “Petrol ve Gaz Endüstrileri için İngilizce”, “Bankacılık ve Finans için İngilizce” ve “İşletme için İngilizce”dir. Kapsamlı hazırlanmış programın konaklaması otellerde yapılır.

General English + Internship (Genel İngilizce + Staj): Vize uygunluğu olan kişiler için, haftada 15 saat ders ile birlikte minimum 3 haftalık katılımlarında, 4 haftadan 16 haftaya kadar, staj imkânı sunulmaktadır.

Short High School Placement (Kısa Süreli Lise Yerleşimi): İngiltere’deki lise eğitimini deneyimlemek için nadir bulunan bir programdır. Öğrencinin tüm ihtiyaçları programın içerisine dahildir. Bir haftalık genel İngilizce ve oryantasyondan sonra 12 hafta boyunca yerel bir lise ya da kolejde eğitiminizi alırsınız. Minimum İngilizce seviyenizin B2 olması gerekmektedir.

Lila Online (Lila – live and direct): British Council tarafından akredite edilmiş bir okul olarak Lila’nın uzman eğitmen kadrosundan, dilerseniz online olarak dilerseniz aldığınız genel İngilizce ve sınav hazırlık programlarına ek olarak yararlanabilirsiniz.

One to One Classes (Birebir ders): Spesifik çalışmalarınız ve özel talepleriniz için hangi programı takip ederseniz edin, ekstra birebir dersleri de değerlendirebilirsiniz.

Business English Courses (İşletme İngilizcesi Kursları)

Business English (İş İngilizcesi): Uygun vizeye sahip olanların haftada 10 ders saati alabildiği mesleki dil eğitimi programıdır. Katılım için minimum dil seviyenizin B2 olması gereklidir.

General and Business English (Genel İngilizce ve İş İngilizcesi): Genel İngilizce programına ek olarak 10 ders saati olan iş İngilizcesi programının eklenerek oluşturulmuş 30 derslik yoğun bir programdır. Yine minimum dil seviyenizin B2 olması gereklidir.

Foreign Language Courses: Talep olduğu takdirde (minimum 4 öğrenci olduğunda) İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Almanca, Portekizce, Arapça, Çince, Mandarin, Japonca, Türkçe ve Rusça dersleri de genel program formatında Lila’da verilmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Lila Liverpool, eğitim programlarının yanı sıra indoor ve outdoor olarak sunduğu değişik aktiviteleri ile öğrenilen her şeyin edinilmesine katkıda bulunur. Okul tarafından planlanan bu aktivitelere mümkün olduğunda çok katılım göstermek İngiltere’deki hayatı ve kültürü de deneyimlemeniz için olanak sağlayacaktır.

Okul içerisinde “CoffeeandConversation” (Kahve ve sohbet) ve “English Club” gibi etkinliklerle, daha rahat bir ortamda gündelik kullanım destekleniyor. Okul dışında da Lila Liverpool, şehrin tarihi hakkında bilgilendirmeler yapmak amacıyla düzenli yürüyüş turları düzenliyor. Özellikle hafta sonu gezileri oldukça dikkat çekici ve heyecanla beklenen etkinlikler oluyor; ülkenin kuzeyine doğru günü birlik gezilerle heyecan verici yerleri görmenin mutluluğunu, dil öğrenme serüveninize ekliyorsunuz. Galler, Göller Bölgesi, York, Chester ve Manchester sıklıkla gezi yapılan yerlerden bazılarıdır.

KONAKLAMA

Lila Liverpool, öğrencilerine talepleri ve alışkın oldukları gündelik yaşantıya göre farklı alternatiflerde konaklamalar sunmaktadır. İhtiyaçlarına uygun eğitim programını seçmek kadar, kendilerini rahat ve güvende hissedecekleri bir konaklama bulmanın da önemli olduğunu düşünmektedirler.  Elbette İngiltere’de dil eğitimi almak adına orada bulunan bir öğrenciye hem ekonomik olmasından hem de aktif olarak dili kullanmaya devam edeceğinden, sağlayacağı faydasından dolayı, aile yanı konaklamalar Lila’da da çok revaçta. Bu konaklama türünde dilerseniz tek, dilerseniz çift kişilik, isterseniz yarım pansiyon (sabah kahvaltı ve akşam yemeği dahil) ya da isterseniz tam pansiyon (sabah kahvaltı, paket öğle yemeği ve akşam yemeği dahil) olarak seçimler yapabilirsiniz. Yanlarında kalacağınız aile size eğitiminiz boyunca kendinizi evinizde hissedebilmeniz için ellerinden geleni yapacaklardır.

Öğrencilerin aile yanı seçeneğinin dışında, farklı ülkelerden gelen Lila öğrencileri ile modern bir çizgide dizayn edilmiş dairelerde paylaşımlı konaklamaları değerlendirme şansları da vardır. Bu rezidansların ortak banyolu olanları toplu taşıma kullanarak okula ulaşım sağlanabilecek mesafede, özel banyolu olanları ise yürüme mesafesindedir. Bu konaklama türü İngiltere’de, İngiltere’nin dışında başka kültürleri de yakından gözlemlemek için harika bir opsiyondur.

Bir diğer seçenek yine şehir merkezinde yer alan ve diğerlerinden bağımsız yaşamak isteyen öğrenciler için sunulanstüdyo dairelerdir. Dairelerin kendilerine ait mini mutfakları ve banyoları vardır, aynı zamanda Lila’ya 10-15 dakika yürüme mesafesindedir. Tek ve çift kişilik seçenekleri olan bu dairelerde aynı zamanda hızlı internet bağlantısı, kendi çamaşır servisi, 24 saat resepsiyon hizmetleri mevcuttur.

LIVERPOOL ŞEHRİ

İngiltere’nin kuzey batısı, Mersey Nehri’nin doğusunda kalan Liverpool şehri, 13. Yüzyılın başlarından beridir modern şehir olma gayretinde gündelik hayatını sürdüren eski bir yerleşim yeridir. İlkin 500 nüfuslu bir belde iken, bugün yarım milyon kişinin yaşadığı, her yıl ortalama 75 milyon insanın ziyaret ettiği, ekonomisi, ticareti, sanatı, sporu, eğitimi, turizmi ile pek çok alanda gözleri üzerinde tutan bir şehirdir. 2008 yılında “Avrupa Kültür Başkenti” seçilen ve geçmişine baktığımızda bunu sonuna kadar hak eden şehirde geçen zaman ne kadar uzun olursa olsun, mutlaka bir yanından eksik kalacaktır.

Dünyada en çok ziyaret edilen yerler listesinde her daim ilk sıralarda olan Liverpool, Birleşik Krallık’taki diğer şehirlere nazaran, oldukça ekonomik yaşam şartları ile sizi şaşırtacaktır. 1960lı yılların müzik listelerini sallayan ve sonrasında bir ikon haline gelen the Beatles’ın hikayesini doğduğu yerde dinlemek, bütün futbol hayranlarının pür dikkat takip ettiği Liverpool FC’nin coşkusunu bire bir yaşamak, deniz ticaretinin bir şehrin ve ülkenin kaderini nasıl değiştirdiğine şahit olmak, İngilizlerin içindeki sıcak kanlı, misafirperver olanlarının gündelik hayatlarının içine karışmak için, Liverpool kesinlikle doğru adres olacaktır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Okulda eğitim alan uluslararası öğrenci oranlarını aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA