GENEL BİLGİLER

New CollegeGroup’un okullarından biri de Avrupa’nın kültür başkentlerinden biri olan, zengin kültür mirasları ve insanlarının içtenliğiyle, sanatla, sporla gündelik hayatını bir bütün halinde yaşayan Liverpool’dadır. Okulun bulunduğu şehir, doğal olarak öğrencilere pek çok kente göre daha fazla imkân sunmakta, daha hareketli bir yaşam ile dil eğitimini keyifli ve etkili bir hale getirmektedir.

NCG Liverpool dil okulu şehrin merkezinde, öğrencilerin ihtiyacı olabilecek pek çok olanağa birkaç dakika yürüme mesafesindedir. Lokasyonu itibariyle ulaşım problemi yaşatmaz, bu bağlamda rahat bir süreç taahhüt eder. Okulun tasarımı iç açıcı renklerle donatılmış, geniş, ferah yaşam alanları ile dikkat çeker, bu sayede hem eğitmenler hem de öğrenciler kendilerini motive ve rahat hissederler. Burada 8 adet derslik bulunmaktadır, dersliklerde interaktif beyaz tahta donanımı vardır, çünkü derslerinde tüm duyu organlarına yönelik etkileşimler kullanılarak kısa zamanda en yüksek verim elde edilmek amaçlanır. Okulun içerisinde öğrencilerle de paylaşılan hızlı bir internet bağlantısı mevcuttur.

Öğrencilerinin dersleri dışında okulda vakit geçirebilmesini sağlamak amacıyla bir kütüphanesi, bir oyun odası ve bir de aktif kullanımda bilgisayarların olduğu kişisel çalışma alanları vardır.

NCG öğrencilerine orada geçirdikleri süre boyunca, aldıkları eğitimden kaldıkları yere, katıldıkları gezilerden boş vakitlerinde yararlanabilecekleri olanaklara, yüksek kalitede bir hizmet vermeyi amaçlar. Edindikleri tecrübelerle her geçen yıl çıtayı biraz daha yukarıya taşımasıyla, Liverpool’da tercih edilen gözden okullardan biri haline gelmiştir.

NEW COLLEGE GROUP LIVERPOOL DİL OKULU FİYATLARI

New CollegeGroup akademik takvimi boyunca belirlediği liste fiyatlarının üzerinden, senenin belli dönemlerinde farklı kampanyalar düzenleyerek, öğrencilerin katılımını desteklemek amacıyla indirimler yayımlar. Aşağıdaki tabloda okulun liste fiyatlarını görebilirsiniz, yakın dönemde eğitiminizi planlıyorsanız da güncel promosyonlar için size en yakın şubemizden destek alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

General English (Genel İngilizce)

Öğrencilerin dört temel beceri çerçevesinde İngilizce dil bilgilerini ve yeteneklerini geliştirmeleri üzerine kurulan programdır. Haftada 20 ders saati verilmekle birlikte bir ders saati 45 dakikadır, yani toplamda 15 saat ders alınır. Başlangıçtan ileri seviyeye kadar, her pazartesi başlayan yeni grupları mevcuttur.

Intensive English (Yoğun İngilizce)

Zamanı kısıtlı öğrencilerin genel İngilizce programına göre daha fazla tercih ettikleri programdır çünkü daha kısa sürede daha hızlı ilerleme sağlar, haftada 20 saat eğitim verilir.

Super Intensive English (Süper Yoğun İngilizce)

Genel İngilizce eğitim programının aynı formatında devam eder, fakat haftada 25 saat ders verilir. Eğer çok hızlı yol almak ve tam gaz ilerlemek istiyorsanız, tercih edebilirsiniz.

IELTS ExamPreperation (IELTS Sınav Hazırlık)

Bu eğitime katılmak için minimum Intermediate (Orta) seviyede olmanız gerekmektedir fakat NCG aynı zamanda IELTS’eön hazırlık programı da sunar. Okulun gönderdiği seviye belirleme sınavından sonra kişiye uygun program belirlenir. IELTS hazırlık eğitiminde haftada 20 saat organize edilir, en az 2 hafta katılınmalıdır ve her pazartesi yeni programlar başlar.

One to one (Birebir Kurslar)

Katıldığınız programlara ek olarak, içeriklerde bulamadığınız çok spesifik talepleriniz varsa, tek başınıza ya da maksimum 2 arkadaşınızla birlikte özel ders de alabilirsiniz.

Business English (İş İngilizcesi)

Programa katılım için en az B2 seviyesinde genel İngilizce istenir, maksimum 12 hafta sürer. Profesyonel iş çevrelerinde fark yaratmak adına ya da uluslararası platformda var olabilmek için rahat, akıcı ve yüksek seviyede dil yeterliliğinizin olması gerekmektedir. İş İngilizcesi programı bu amaç doğrultusunda geliştirilmiştir.

Executive Management Programme

Küresel dünyada rekabetin her geçen gün arttığı sektörlerin yöneticilerinin, her alanda kendilerini diğerlerine göre daha gelişmiş, daha ileri hazırlamaları gerekmekte. Tam da bunun için hazırlanmış özel bir mesleki eğitim programıdır.

Teaching Knowledge Test Course

Bu eğitim ana dili İngilizce olmayan İngilizce eğitmenleri için tasarlanmış bir mesleki programdır, modüller halinde hazırlanmış içeriği ile yalnızca kapalı gruplara sunulur.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Öğrencilerine derslerinin ve yoğun çalışmalarının dışında hem daha fazla pratik yapmaları hem de Liverpool’da oldukları süreyi dolu dolu geçirmelerini sağlamak amacıyla NCG farklı aktiviteler organize eder. Derslerden sonra gerçekleşen iletişim, film, konuşma kulüpleri, öğretmenlerle birlikte yapılan futbol maçları, bowling turnuvaları kendi içlerinde düzenlediklerindendir ve çoğunlukla ücretsizdirler.

Bir de şehrin avantajlarından da faydalanarak yapılan organizasyonlar vardır; Liverpool’a yakın şehirlere yapılan yarım gün veya tam günlük geziler, Liverpool futbol takımlarının lig maçları, canlı müzik akşamları, pub partileri bunlardan bazılarıdır. Öğrenciler şehir olarak Liverpool’u, okul olarak tancg’u seçmelerinden dolayı memnuniyetlerini, bu gibi sosyal etkinlikler oldukça daha fazla fark ederler.

KONAKLAMA

NCG öğrencilerine alışkın oldukları yaşam tarzı ve tercihlerine göre farklı alternatiflerde konaklamalar sunar. Dil eğitimi için İngiltere’de bulunan öğrencilerin bir diğer temel amacı da bu süreç boyunca İngilizlerin köklü kültürlerine, geleneklerine ve gündelik yaşantılarına şahitlik etmektir. Bunun için tercih edebilecekleri başlıca konaklama seçeneği aile yanı olanlarıdır. NCG hem tek kişilik hem de birbirini tanıyan ve beraber kalmak istediklerini beyan eden iki kişiye çift kişilik olmak üzere aile yanlarında konaklamalar organize eder. Bu süreç boyunca aileler misafirlerine, hafta içleri yarım pansiyon (sabah kahvaltı ve akşam yemek) hafta sonları ise tam pansiyon (kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği) hizmet sunarlar. Aile yanı konaklamalarda öğrencilerin ihtiyaçları olabilecek her şey karşılanır, mesafe olarak okula ortalama olarak 45 dakika uzaklıkta olurlar.

Aile yanı seçeneğin dışında NCG’nin sunduğu bir diğer seçenekte okula yürüme mesafesinde olan StudentResidenceHall. Dünyanın pek çok yerinden eğitimlerini almak için Liverpool’a gelen diğer öğrencilerle birlikte yaşamak ve aynı anda birden fazla kültüre aşina olmak isteyenler için bu alternatif biçilmiş kaftandır. Rezidansta ensuite tek kişilik odalar sunulur fakat öğrenciler mutfağı paylaşımda kullanmak durumundadır. Ayrıca belirtmek gerekir ki NCG’nin sunduğu rezidans seçeneği, diğer okulların sunduklarına nazaran oldukça ekonomiktir.

LIVERPOOL ŞEHRİ

Birleşik Krallık şehirleri arasında en muhteşem konuma sahip olarak değerlendirilen Liverpool şehri ülkenin kuzey batısında bulunur. Ilıman bir deniz iklimini olan şehir, geçmiş yüzyıllardan günümüze dek değişik tarzda mimari eserleri, şehrin gelişmesinde önemli rolü olan Liverpool limanı ve kara ve demir yolları aracılığı ile kolay bir ulaşım ağına sahip olması gibi özellikleriyle Birleşik Krallıkta yaşanılabilecek güzel bir şehirdir.

2008 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilen Liverpool dramatik sanatlar, müzik, müzeler ve sanat galerileri ile ülkenin kültürel yapısına büyük katkı sağlıyor. Aynı zamanda spor alanında da oldukça gelişmiş olan şehir ünlü futbol kulübüyle de andından sıkça bahsettirir. Boş zamanlarınızı şehirdeki çeşitli eğlence ve spor merkezlerinde keyifli vakit geçirerek değerlendirebilirsiniz.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

New College Group Liverpool’da dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle beraber eğitim alacaksınız. 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA