GENEL BİLGİLER

2011 yılında hizmet vermeye başlayan butik bir dil okulu olan The Leeds school of English, öğrencilerine kendilerini evlerinde hissettirecek, samimi bir ortamda eğitim vermeyi kendilerine ilke edinmiştir. Okul English UK üyesi olup. British Council tarafından akredite edilmiştir.

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilere, modern sınıflarda deneyimli öğretmenler eşliğinde bir aile ortamı yaratarak İngilizce seviyelerini en iyi şekilde ilerletme garantisi vermektedir.

%97 oranında öğrenci memnuniyetine ulaşan okul, ortalama 10 maksimum 15 kişilik sınıflarında öğretmenlerin öğrenciler ile birebir ilgilenmesini olanak sağlamaktadır. Sınıf dersleri dışında The Leeds School of English dil okulunun MyEngilishLab uygulaması sayesinde öğrenciler sınıf dışında istedikleri zaman online olarak İngilizce pratiği ve ödevlerini yapabilmektedir. Bir çok farklı ulustan öğrencinin ingilizce dil eğitimi almak için geldiği bu okulda, hem dilinizi geliştirecek hem de farklı kültürlerin özelleklerini öğrenerek uluslararası arkadaş çevrenizi geliştirebileceksiniz. 

The Leeds School of English Dil Okulu Fiyatları

İngiltere butik dil okullarından olan The Leeds School of English, memnuniyet oranı yüksek İngilizce Eğitimi ve uygun fiyatları ile öğrencilerin dikkatini çekmekte ve giderek büyüyen bir kurum haline gelmektedir. Gideceğiniz hafta sayısına ve tercih ettiğiniz İngilizce programına göre okulun katalog fiyatları dışında, okul ELT öğrencilerine yıl boyu kampanyalar sunmaktadır. Bu kampanyalar hakkında daha fazla bilgi almak için ELT ofislerine başvurabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

İngiltere’de dil okulları arasında oldukça hızlı gelişen ve ilgi gören butik bir dil okulu olan The Leeds School of English, öğrencilerin İngilizce seviyelerine ve ihtiyaçlarına göre haftada 15,20,25,30 ders alabileceğiniz pek çok program sunmaktadır.

Genel İngilizce

The Leeds School of English dil okulunda öğrenciler haftada 15 saat ders alarak, İngilizce konuşma, yazma, okuma, dinleme becerilerini geliştirebilmektedir. Her seviyeden programa katılabilen öğrenciler, kendileri ile ayrı ayrı ilgilenen deneyimli öğretmeler sayesinde kısa bir sürede kolayca günlük hayatta kullanacağı İngilizce iletişimi sağlayabilmektedirler.

Yoğun İngilizce

Öğrenciler konuşma, yazma, dinleme, okuma, kelime telaffuzu, dilbilgisi konularında, haftada 25 ders alarak kendini geliştirebilmektedirler. Her seviyeden öğrencinin katılabileceği programda Pearson eğitim serisi materyalleri kullanılmaktadır.  Okulun sağaldığı MyEnglishLab. platformu ile ders dışı kalan zamanlarınızda da online olarak İngilizce pratik yapma şansına erişebilirsiniz.

Öğleden Sonra Programı

Öğrencilerin iletişim becerilerine ve kültüre odaklanarak kendilerini daha iyi ifade etmedeki eksikliklerini gidermek için öğleden sonra haftada 8 ders alarak İngilizce seviyelerini ilerletebilirler. Sadece bu programa katılabildikleri gibi, sabah programları ile de kombin uygulayarak daha yoğun eğitim alabilmektedirler.

IELTS Hazırlık

Üniversitelere kabul şartı olarak görülen IELTS sınavından istediğiniz puanı alabilmeniz için okul öğretmenleri size en ince ayrıntıya kadar yardımcı olurlar. B1 İngilizce seviyesindeki öğrencilerin katılabileceği bir programdır. Sabah Genel İngilizce programına katılıp, Öğleden sonra derslerinizi IELST hazırlık için değerlendirebilirsiniz.

Birebir Dersler

Grup sınıflarında alınan dersler yeterli olmadığı takdirde, öğrenciler kendilerini eksik gördüğü konularda birebir olarak deneyimli hocalar ile bu eksiklerini kısa sürede tamamlayabilirler.

Öğleden sonra derslerini, IELTS hazırlık programını ya da birebir dersleri tek başına bir program olarak alınabileceğiniz gibi sabah dersleri ile kombin yapabilir ve buna göre haftada alacağınız ders saatinizi artırarak daha hızlı bir şekilde İngilizce öğrenebilirsiniz. 

Ayrıca okulun küçük yaş grubu öğrencileri için de yazın kısa süreli olarak uygulanan Junior Programı bulunmaktadır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin son yıllarda oldukça fazla ilgi gösterdiği The Leeds School of English dil okulu, verdiği samimi eğitim dışında öğrencileri evlerinde gibi hissettirecek eğlenceli sosyal aktivite programları da hazırlamaktadır.

Okulun Explorer Friday Club uygulaması ile öğrencilerin birbiri ile iletişimini artıracak parti, sinema geceleri, bowling geceleri, spor günleri düzenlenmektedir.

Ayrıca okul, Leeds şehrini öğrencilerine daha yakından tanıtmak için şehir turu düzenlendiği gibi, İngiltere’nin diğer şehirlerine de gezi organizasyonları yapmaktadır.

The Leeds School of English dil okulunun eğitim süresi boyunca düzenlediği bu aktiviteler sayesinde, öğrenciler İngilizce pratiği yapabilmektedir. Ayrıca birçok ulustan gelen öğrenciler birbirinin kültürünü ve İngiliz kültürünü daha yakından tanıma fırsatı elde eder.

KONAKLAMA

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için uygun fiyatları ile dikkat çeken okul, öğrencilerine aile yanı ve öğrenci evleri olmak üzere iki çeşit konaklama seçeneği sunmaktadır.

Özenle seçilen ailelerde öğrenciler son derece rahat ve güvenli konaklama hizmeti alabilmektedir. Öğrencilerin her türlü ihtiyacını sağlayabileceği eşyalar ile birlikte eğer öğrenci isterse kahvaltı ve yemek hizmetini aileden temin edebilir. Aile evlerine ortak kullanılan alanlar dışında, öğrencilerin özgürce hareket edebilecekleri kendilerine ait oda aile tarafından ayarlanmaktadır.

Aile yanında kalmak istemeyen öğrenciler için okul alternatif olarak öğrenci evi konaklama hizmetini sunmaktadır. Eksiksiz mobilyalı olan öğrenci evlerinde, öğrenciler ortak kullanım alanı olan mutfakta istedikleri gibi yemek pişirebilmektedir. Dünya’nın pek çok ülkesinden gelen öğrenciler ile paylaşım yapacağınız öğrenci evlerinde birçok kültür ile kaynaşma şansını elde edersiniz.

LEEDS ŞEHRİ

Leeds şehri, İngiltere’nin en fazla yağış alan şehirlerinden biridir. Yıl boyunca yağışların sebep olduğu karakteristik İngiltere havası olarak tanımladığımız sisli bir hava hakimdir.

Şehirde yıl boyunca pek çok festival düzenlenmekte ve bu festivaller uluslararası öğrenciler için Leeds şehrini ilgi odağı yapmıştır.

Festivaller dışında şehrin doğal güzellikleri, sayısız müze, katedral ve kiliseleri zamanınızı dolu dolu geçirmenizi sağlayacaktır. Bramham Parkı, Roundhay Parkı, Millenium Meydanı, Kraliyet Zırhları müzesi, Kirkstall Manastırı, Leeds Sanat Galerisi başlıca gezilebilecek yerler arasındadır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

The Leeds School of English dil okulu 2011 yılında kurulmasına rağmen Dünya’nın pek çok ülkesinden öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Uluslararası öğrenci oranı tam belirtilmemekle beraber eğitim alan öğrencilerin %97 si İngiltere’de dil eğitimi için yine The Leeds School of English dil okulunu tercih edeceğini belirtmektedir

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA