GENEL BİLGİLER

Center of English Studies (CES) dil okulları, İngilizce öğrenmek isteyen uluslararası öğrencilere 40 yılı aşkın bir süredir kalitesinden ödün vermeden eğitimde üst düzey hizmet sunmaktadır. 1979 yılından itibaren hizmet vermeye başlayan okul, 2007 yılında Avrupa yıldız dil okulu seçilerek ödül almış ve bu ödülü 2008 -2011 yılları arasında da almaya devam ederek üst üste 5 kez ödül almayı başarmış tek okuldur.

Tüm şubelerinde olduğu gibi Leeds şubesinde de özenle seçtiği eğitmenleri Trinity TESOL ve ya Cambridge Celta yeterliliğine ya da uzman EFL öğretim diplomasına sahiptir. Okul EAQUALS ve British Council tarafından akredite edilmiştir. CES Leeds aynı zamanda IELTS test merkezidir.

Maksimum 14 kişilik sınıfları ile her seviyeden ve her ülkeden öğrenciye modern ders materyalleri ile birlikte üst seviyede bir eğitimi kendine ilke edinmiştir.

CES LEEDS DİL OKULU FİYATLARI

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin hem kaliteli hem de diğer okullar göre oldukça uygun fiyatlı eğitim alabileceği CES Leeds, ELT öğrencilerine de yıl boyu pek çok fiyat promosyonu ve kampanyalar sunmaktadır. Eğitim alacağınız hafta sayına göre hesaplanacak fiyat içeriği ve uygulanacak promosyon ile ilgili ayrıntılı bilgiyi ELT Yurtdışı Eğitim ofislerimizdeki danışman arkadaşlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Aşağıdaki tablodan okulun dil programları, konaklama, kayıt ve diğer ücretlerini inceleyebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

CES Leeds, dünyanın pek çok ülkesinden her seviyedeki öğrencinin ihtiyacına göre İngilizce programlar hazırlamaktadır.

Genel İngilizce

Okulda öğrenciler özgün ve modern ders materyalleri ile İngilizce konuşma, yazma, okuma, dinleme becerilerini geliştirerek özgürce iletişim kurmayı çok hızlı bir şekilde öğrenebilmektedirler. Öğrenciler alanında uzman öğretmenler ile aldığı İngilizce dersler sayesinde İngilizcelerini hızlı bir şekilde ilerletmekte ve bu gelişimlerini de okulun sunduğu CES Online Learning Platform siteminden de kendiler de takip edebilmektedir. Haftada 20 dersin verildiği programa her seviyeden öğrenci katılabilir.

Yoğun İngilizce

Öğrenci sayısını ortalama 10 kişi maksimum 14 kişi olduğu sınıflarda, haftada 30 ders alabileceğiniz programda, pazartesiden cumaya sabah saatlerinde alacağınız dersler ile birlikte salıdan perşembeye sunulan öğleden sonra dersleri ile İngilizce seviyenizi hızlı bir şekilde ilerletebilirsiniz.

Genel İngilizce + Birebir Ders Kombinasyonu

CES Leeds dil okulunda sabah alacağınız genel İngilizce dersleri ile beraber haftada iki gün öğleden sonra okulun tecrübeli öğretmenleri ile her öğrencinin bireysel gereksinimlerini karşılayacak birebir eğitim alabilirsiniz. Birebir yapacağınız dersler öncesi eğitmenler ile birlikte hangi konularda eksik olduğunuz belirleyerek bir çalışma düzeni oluşturulmaktadır.

İş İngilizcesi

Okul tarafından sunulan genel İngilizce ders programınızın, haftada 3 gün iş İngilizcesi ile kombinasyonu sağlanarak, öğrencilerin iş ortamında iletişimsel yeterliliklerini geliştirmesi sağlanmaktadır. İş İngilizcesi derslerinin verilebilmesi için sınıftaki öğrenci sayısının minimum 8 olması gerekmektedir.

CES Leeds dil okulunda yukarıda belirttiğim programlar dışında, öğrencileri üniversite için gerekli İngilizce seviyesine getiren programlar, IELTS -Cambridge sınavlarına hazırlık programları ve küçük yaş öğrenciler için Junior programı da mevcuttur.
İngilizce dışında da Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Almanca öğrenebileceğiniz ders içerikleri de okulun sunduğu hizmetler arasındadır. Okulun sunduğu tüm programlar, fiyatlar, konaklama ve daha pek çok konuda ayrıntılı bilgiyi ELT Yurtdışı ofislerimizden alabilirsiniz.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

İngiltere dil okulları arasında öne çıkan CES Dil Okulu uluslararası öğrencilerine kaliteli eğitim imkanı sunmakla beraber öğrencilerin dil kursu boyunca eğlenebilecekleri çeşitli aktiviteler düzenlemektedir. Okul Leeds şehir turu düzenlediği gibi, İngiltere’nin diğer şehirlerine de geziler düzenleyerek öğrencilerine İngiltere’de pek çok turistik ve tarihi mekanları görme imkanı yaratır.

Öğrencilerin birbiri arasında da İngilizce pratiği yaparak kaynaşmasını hedefleyen aktiviteler arasında festivaller öğrenciler tarafından büyük ilgi görmektedir. Leeds şehrinde pek çok festival organizasyonları yapılmaktadır. Leeds Festivali, Işık Festivali, Bira Festivali, Uluslararası Leeds Film Festivali gibi festivaller öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Bu festivallerde müzik, dans eşliğinde öğrenciler çeşitli kültürlerin sunulduğu lezzetli sokak yemeklerini de tanıma şansı bulurlar.

KONAKLAMA

Ces Leeds dil okulu öğrencilerine aile yanı ve öğrenci evi olmak üzere iki türlü konaklama seçeneği sunmaktadır. Okulun konaklama için özenle seçti aileler genellikle 4 öğrenciye ev sahipliği yapabilmektedir. Tabii olarak, 4 farklı ülkeden öğrenciler aynı aile yanında konaklayabilmektedir. Aileler konaklama ve yemek hizmeti dışında İngilizce konuşma pratiği yapmanızda size yardımcı olurlar.

Aile yanı konaklamasını tercih etmeyen öğrenciler, çeşitli uluslardan öğrenciler ile paylaşımlı olarak kullanabileceği öğrenci evlerini tercih edebilmektedir. Öğrencilerin kendilerine ait odaları bulunmakla beraber mutfak, banyo, oturma odası ortak kullanım alanlarıdır.

Tüm konaklama seçeneklerinde öğrencilerin güvenliği ve konforu için, okul tüm öğrencilerin ihtiyacı ile yakından ilgilenmektedir.

LEEDS ŞEHRİ

İngiltere’nin kuzeyinde yer alan Leeds şehri ülkenin sanayi ve dokumacılık alanında oldukça gelişmiş şehirlerinden biridir.
Tabii güzellikleri, parkları, tarihi mekanları, katedral ve müzeleri ile her yıl oldukça fazla sayıda turistin ilgi odağı olmuştur. Köpek tasması Müzesi, Bramham Parkı, Kirkstall Manastırı, Leeds Sanat Galerisi gibi daha pek çok gezilebilecek yer mevcuttur.
Bunun yanında şehirde yıl boyunca düzenlenen festivaller Dünya’nın pek çok ulusundan insanı buraya çekmektedir.
Ilıman bir iklime sahip olan Leeds kenti, yıl boyunca oldukça fazla yağış aldığı için sisli bir havaya hakimdir. Bu da İngiltere’nin puslu havasını seven öğrenciler için Leeds şehrinie ayrı bir ilgi yaratır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Ces Leeds dil okulu her yıl dünya’nın pek çok ülkesinden gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Okulun web sitesinde uluslararası öğrenci oranı ile ilgili tam bir rakam bulunmamakla beraber Türk öğrenci oranı %8-10 civarındadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA