Kensington Academy of English

Kensington Academy of English

Kensington Academy of English

Kensington Academy of English, mezunlarının yüksek memnuniyet oranına sahip olduğu, kaliteli eğitimi ile ünlü bir dil okuludur. Kensington Academy’de kurslar oldukça çeşitlidir. Bu çeşitliliğin yanı sıra öğrencilerin ders programlarını dilediğince zamanlayabilmeleri okulun öğrenci sayısının oldukça fazla olmasını sağlamıştır. Kalabalık olmayan sınıflarda işlenen dersler, öğrencilerin başarı oranını arttırmaktadır. Kensigton Academy of English’in merkezi İngiltere Tower Hill’de yer almaktadır. Okulun bulunduğu konum da tercih sebepleri arasındadır. Okuldan toplu taşıma araçları ve metro ile şehrin birçok bölgesine ulaşım sağlanabilir. Öğrencilerin alışveriş yapabilecekleri birçok market ve mağaza okulun çevresinde bulunmaktadır. East End’e oldukça yakın olan okul, öğrencilerin boş vakitlerini değerlendirebilmeleri için birçok fırsatı etrafında barındırmaktadır.

Kensington Academy of English, modern eğitim binası ve gelişmiş altyapısı ile öğrencilere kaliteli dil eğitiminin kapılarını açmaktadır. Okulun bütün sınıfları klima sistemine sahiptir. Öğrenciler okulda ve okula bağlı yurtlarda ikamet ederken sınırsız internet erişimine sahiptirler. Aynı zamanda kendi bilgisayarı olmayan öğrenciler, ortak kullanıma açık bilgisayar odalarındaki bilgisayarlardan faydalanabilmektedirler. Öğrenciler okulun içerisinde yer alan kafeterya ve kahve makinelerinden 7 gün 24 saat ücretsiz kullanabilirler.

Okulun eğitimci kadrosu deneyimli öğretmenlerden oluşmaktadır. Öğretmenler uzun yıllardan beri eğitim dünyasında olan profesyonellerdir. Her yıl en az 600 öğrenciyi ağırlayan Kensington Academy birçok kurum ve kuruluştan ödül almış ünlü bir dil okuludur. Okulda eğitim alacak öğrencilerin en az 17 yaşında olmaları gerekmektedir.

Dil Okulu Konaklama Seçenekleri

Kensington Academy of English, dil eğitimi için gelen öğrencilere birden fazla konaklama seçeneği sunmaktadır. Aile yanında konaklama dil eğitimi sırasında tercih edilebilecek en iyi seçenektir. Aile yanında konaklayan öğrenciler sürekli pratik yapma fırsatına sahip olacaklardır. Bu konaklama seçeneği kahvaltı ve akşam yemeğini de içerir. Öğrencilerin konaklamaları için tercih edilen aileler, okul tarafından sürekli gözlemlenmektedir. Bu öğrencilerin güvenliğini garanti eden bir uygulamadır. Bunun dışında stüdyo daireler, süit odalar, ortak kullanıma sahip odalar da öğrencilerin tercih edebilecekleri seçenekler arasındadır.

Öğrenciler okulda eğitim aldıkları süre boyunca okulun kendileri için hazırladığı etkinliklere katılabilirler. Bu etkinlikler haftada iki kez yapılmaktadır. Öğrencilere Londra’da yaşamanın nasıl bir şey olduğu hakkında genel bilgi verilirken sosyalleşmeleri de sağlanmaktadır.

Kensington Academy of English’de Verilen Kurslar

Yoğun İngilizce Kursu

İngilizce’de hangi seviyede olursanız olun katılabileceğiniz bu kurslarda haftalık 25 saat ders yapmaktadır. Kurs toplamda 36 hafta sürmektedir. Kurs başlangıcında, her kursiyerin dil düzeyini belirlemek ve öğrencileri uygun bir sınıfa yerleştirmek amacıyla seviye tespit sınavı yapılmaktadır.

Birebir İngilizce Kursu

Genel İngilizce kurslarına katılan öğrencilerin beraberinde alabilecekleri bu dersler öğrencilere konuları tekrar etme fırsatı vermektedir. Kursiyerlerin eksik hissettiği konularda destek almaları önemlidir. Birebir dersler bu açığı kapatarak hızlı yol almayı sağlamaktadır.

Trinity ISE I Kursu

Trinity ISE I sınavına hazırlık amacıyla düzenlenen kursta; katılımcının yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Bu kurs, çalışma vizesi isteyen turistlere yöneliktir.

İş İngilizcesi

İş İngilizcesi kursları, öğrenciye iş hayatının gerektirdiği becerilerin kazandırılması amaçlanmaktadır. Sunum teknikleri, telefon görüşmeleri, yazışmalar, müşteri ile doğru ve sağlıklı iletişim gibi konular üzerinden dersler düzenlenmektedir.

Sınavlara Hazırlık Kursları

IELTS, Cambridge ESOL, TOEFL, TOEIC gibi sınavlara hazırlanan öğrenciler, girecekleri sınava uygun öğrenme metodu ile hazırlanmaktadır. Kursiyerlere, rehber öğretmenler eşliğinde her türlü destek verilmektedir.

Kensington Academy, kursiyerlere, şehre gelmeden önce sağlık sigortası yaptırmalarını tavsiye etmektedir. Bunun yanı sıra Londra, havanın oldukça değişken olduğu bir iklime sahiptir. Bu sebeple öğrencilerin uygun bir bavul hazırlamaları yerinde olacaktır.

Londra, İstanbul’a göre nispeten pahalı bir şehirdir. Öğrencilerin, kursa başlamadan önce ihtiyaçlarını belirleyerek hazırlıklı olmaları tavsiye edilir.