GENEL BİLGİLER

Ces Harrogate Dil Okulu 1979 yılında İngiltere’nin en güzel şehirlerinden biri olan Harrogate’de kurulmuştur. Centre of English Studies (CES), Avrupa’nın birçok yerinde şubesi bulunan ve 30 yıldır faaliyet gösteren seçkin bir dil okuludur. İngiltere dil okulları içinde en çok tercih edilen okullardan biridir. Okul uzun yıllardır sürdürdüğü dil eğitimi alanında profesyonel ve tecrübeli bir eğitmen kadrosu ile çalışmaktadır. Dil öğrenimine okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi temel becerinin yanı sıra dil bilgisi, kelime bilgisi, anlama becerisi gibi becerilerin de geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Dil kursları 8 kişilik gruplardan oluşmaktadır. Modern ve teknolojik aletlerle donatılmış sınıflarda tablet, bilgisayar eşliğinde eğitim verilmektedir. Kurs merkez binasında öğrenciler için bilgisayar odası, ücretsiz wi-fi erişimi, 24 saat kullanılabilen telefon ve büyük TV’ler bulunmaktadır. Kurslara katılım yaşı en az 16’dır. Profesyonel eğitimci kadrosu öğrencilere pozitif bir yaklaşımla en etkili öğrenme yöntemlerini kullanarak eğitim verirken, pratik konusunda da bire bir eğitimler ile destek vermektedir. Bina içesinde bulunan rehberlik servisi öğrencilere dil eğitimi, sosyal ilişkiler ve şehirde yaşam konusunda yardımcı olmaktadır.

2007 yılında ”Avrupa Yıldız İngilizce Dil Okulu” ödülü CES Dil Okullarına ve 4 kurs merkezine verilmiştir. Okul 2007 ve 2011 yılları arasında bu ödüle aday gösterilmiş olup, 5 yıl üst üste aday gösterilen tek dil okuludur.

CES HARROGATE DİL OKULU FİYATLARI

CES Dil Okulları kayıt ve konaklama hizmetleri konusunda yıl boyunca çeşitli dönemlerde indirimli fiyatlar ve kampanyalar uygulamaktadır. İngiltere’de dil eğitimi için tercih edebileceğiniz en uygun fiyatlı seçeneklerden biridir.

SUNULAN PROGRAMLAR

Ces Harrogate Dil Okulunda çok çeşitli dil eğitim seçenekleri bulunmaktadır. Öğrencilere kendilerine en uygun dil kursunu seçmeleri konusunda profesyonel rehberlik hizmeti verilmektedir. Kurslar yaş grupları ve eğitimi alacak olan kişilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulur.

Genel İngilizce Kursları

Bu kurslardaki eğitimde, görsel ve işitsel olmak üzere çağın gereksinimine uygun teknik donanımlar ve çeşitli kitap, video gibi materyaller kullanılmaktadır. Bu kurslar bütün yıl boyunca gerçekleşir. Kursa katılabilmek için en az 16 yaşında olmak gerekir. Kurslarda yetişkinlerin İngilizceyi daha iyi konuşmaları, anlamaları ve daha kolay iletişim kurmaları hedeflenmektedir.

Günlük Yaşam ve İş İngilizcesi

Kurs 25 yaş ve üzeri yetişkinler içindir. İş İngilizcesi çalışan kişilerin iş hayatında iletişim yeteneklerini geliştirmek için tasarlanmıştır. Öğrenciler aynı zamanda günlük yaşamda öğrendikleri ile sosyal iletişim kurmada başarılı olurlar. Tüm gruplar öğrencinin ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak kurulur.

Öğretmenler İçin Gelişim Kursları

Öğretmen gelişim kursları, dil becerilerini yenilemek, geliştirmek ve farklı öğretim seçeneklerini görmek ve uygulamak isteyen İngilizce öğretmenleri veya diğer öğretmenler için tasarlanmıştır. Öğrenciler kurslarda, farklı Avrupa ülkelerinden meslektaşları ile tartışma ve fikir paylaşımları için fırsatlar bulurlar. Eğitimler teorikten çok pratiktir, çeşitli atölye dersleri ve iletişim seçeneklerini içerir.

Cambridge Sınavlarına Hazırlık Kursları

Bu kurslar öğrencilerin Cambridge Sınavlarına hazırlanılması üzere tasarlanmıştır. Cambridge dil sınavları çoğunlukla Haziran, Mart, Aralık, Ağustos aylarında olmak üzere yılda dört kere yapılır. Hazırlık Kursları sınav tarihinden 1 hafta önce bitmek üzere planlanmıştır. Öğrencilerin değerlendirme için, kurs başlamadan bir hafta önce gelmeleri tavsiye edilir. CES Dil Okulu bir öğrenciyi seçtiği sınav için doğru seviyede olup olmadığını doğrulamadan sınav kursu için kabul etmemektedir.

IELTS Sınav Hazırlık Kursları

Standart Genel İngilizce ve IELTS Hazırlık Kursu bütün yıl boyunca devam eder. Sabah dersleri Standart Kurs ile aynı programı kullanır. Haftada üç gün IELTS hazırlık dersleri vardır. Bu kurs öğrencilerin İngilizcelerini güçlendirmekle birlikte sınav tekniklerini geliştirme üzerine odaklanır. Her haftanın sonunda öğrencilere bir deneme sınavı yapılır. Kurs sınavdan bir hafta öncesine kadar devam edecek şekilde programlanır.

Gençler İçin Kurslar

Gençler için uzman seviyede İngilizce dil eğitimi ile spor ve kültürel ziyaretlerin beraber olduğu bir programdır. İngilizce Aktivite & Dil Eğitimi programı sabah derslerinde konuşma ve dinlemeye önem vererek temel dil becerilerini geliştirmeye odaklanır. Kelime hafızasını güçlendirme ve telaffuz çalışması her derste uygulanmaktadır. Öğrencilerin iletişim becerilerini geliştirmek için görsel teknolojiler, proje çalışması ve ödev bazlı aktiviteler kullanılır. Öğrencilerin öğleden sonrası yoğun bir tempoda geçer. Şehir merkezine kültürel ve turistik ziyaretler ya da kampüste yapılan spor ve aktiviteler bu etkinliklere örnektir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

 CES Harrogate Dil Okulundaki sosyal aktivite takvimi öğrencilerin burada geçirdikleri zamanın en önemli kısımlarından biridir. İngilizce pratiğinin yapılması ve sınıfta edinilen bilgileri pekiştirmede en önemli rol sosyal programlardır. Bu sosyal programlar şehri yerlilerin gözünden görmeyi sağlayacak turlarla doludur. İlk gün ücretsiz oryantasyon turu, çevredeki müze ve galerilere gezi, şehrin tarihi eserlerini ve doğal güzelliklerini gösteren tur, film gösterimleri, doğa yürüyüşleri, quiz ve oyunlar, spor (bowling, futbol, beyzbol), dans ve müzik dersleri bu aktivitelerden bazılarıdır.

KONAKLAMA

Okulda ihtiyaçlara uygun farklı konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Aile yanı, yurt, pansiyon ya da okula yakın bir otelde kalmak alternatiflerden biridir.

Aile Yanı Konaklama

Genellikle yanında misafir olunacak ailenin evi ile okul arası yürüme mesafesindedir. Aile yanında kalmak şehrin kültür ve geleneklerini öğrenmenin en iyi yollarından biridir. Ayrıca pratik yaparak, dilinizi geliştirmenizi sağlar.

Yurt Konaklaması

Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak, dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, pratik yapmanın en kolay yoludur. Ayrıca okula yakın otel ve kiralık apartman daireleri de farklı alternatifler olarak bulunmaktadır.

HARROGATE ŞEHRİ HAKKINDA

Harrogate, eski bir spa kasabasıdır. Yorkshire bölgesinde bulunur. Bu bölgede Ortaçağdan kalma birçok tarihi ve kültürel yapı bulunmaktadır. 2013 yılından beri İngiltere’de en yaşanılır şehir seçilmektedir. Birçok mağaza bulunan şehirde alışveriş yapmak da ayrıcalıktır. Şehrin bulunduğu bölge çok bilinen bir turizm cennetidir; Harlow Carr bahçeleri, spa suları, Betty’s çay bahçeleri dünyaca ünlü birer turistik merkezdir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Öğrencilerin birçoğu Avrupa ülkelerinden olmak üzere, Ces Harrogate Dil Okulu her yıl dünyanın dört bir yanından birçok öğrenciyi ağırlamaktadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA