ELC Bristol Dil Okulu

ELC Bristol Dil Okulu

ELC Bristol Dil Okulu (English Language Centre Bristol)

ELC Bristol Dil Okulu, 1969 yılında kurulmuştur. Okul özellikle sınavlara hazırlık konusunda eğitim vermektedir. ELC birçok kuruluş tarafından akredite edilmektedir. Bu kuruluşlardan bazılar; TEN, IALC, British English, English Quality ve British Council’dir. Okulun, Clifton’da, üniversitenin yakınında iki kampüsü bulunmaktadır.

ELC Bristol Dil Okulu Konaklama

ELC Bristol, şehre gelen öğrenciler için birden fazla konaklama seçeneği sunmaktadır. Bütün konaklama seçenekleri okul merkezine yürüme mesafesinde yer almaktadır. Okulun bulunduğu Clifton, şehrin en iyi bölgelerinden biridir. Konaklama merkezleri okula yürüme mesafesinde olduğu için herhangi bir ulaşım seçeneği kullanmaya gerek kalmamaktadır. Nerede konaklayacağınızı ELC Bristol belirlemektedir. Aile yanında, kiraladığınız evde, yurtlarda kalabilirsiniz. Çok az öğrenci okulun yerine kendi konaklama seçeneklerini değerlendirmektedir. Aile yanında kalan öğrencilere tek başına konaklayacakları bir oda tahsis edilmektedir. Kahvaltı ve akşam yemeği konaklamaya dâhildir. Aile yanında konaklamak dil öğrenme konusunda oldukça destekleyicidir. Aynı zamanda konaklama sağlayan aileler de okulun kontrolünde tutulmaktadır.

Bristol Üniversitesi’ne bağlı Goldney Hall da ELC Bristol öğrencilerine tahsis edilen yurtlar arasındadır. Temmuz ve Ağustos ayları arasında 30 tek kişilik oda ELC Bristol öğrencilerine ayrılmaktadır. Okula 15 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan yurt içerisinde spor tesislerini de yer almaktadır. Her odanın kendine ait banyosu, çalışma odası ve dolapları bulunmaktadır. Oda servisi yalnızca çarşafların temizliğini sağlamaktadır. Öğrenciler kendi temizlik malzemelerini temin etmektedirler. Öğrenciler haftada bir kez çamaşırhaneyi kullanım hakkına sahiptir. Tesiste ücretsiz internet erişimi bulunmaktadır.

ELC Bristol Dil Okulu Programları

ELC Bristol; Genel İngilizce, Sınavlara Hazırlık, Yaz Kursları sunmaktadır. ELC Bristol’de hangi kursa katılırsanız katılın haftada 21 saat ders yapılmaktadır. Öğrencilere ödev verilerek gelişmeleri gözlem altında tutulur. Her sınıfta maksimum 14 öğrenci bulunmaktadır. ELC Bristol’de eğitim alabilmek için en az 16 yaşında olmanız gerekmektedir. Sınıflara sürekli yeni öğrenciler katılmaktadır. Seviyenize göre sınıflara yerleştirilirsiniz ve seviyeniz değiştikçe sınıfınız da değişecektir. Başlangıçta hangi sınıfa yerleştireceğiniz seviye tespit sınavı ile belirlenecektir. Öğrenciler her 12 haftada bir seviye atlamaktadırlar.

ELC Bristol Dil Okulunda her öğrencinin kendisi ile ilgilenen bir danışmanı bulunmaktadır. Öğrencinin gelişimi danışmanı tarafından yakından takip edilmektedir. Her öğrencilerin kendine uygun ders çalışma programı ve isteğe bağlı olarak katılabilecekleri sohbet kulüpleri bulunmaktadır. Sohbet kulübü haftada bir gün etkinlik düzenler. Kampüsten 10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Alma Tavern ve Costa Cafe isimli iki mekânda düzenlenen sohbet etkinlikleri öğrendiklerinizi geliştirebileceğiniz uygun ortamı sunmaktadır.

Öğrencilerin okuldan sonra iki haftada bir çalışabilecekleri iş programları düzenleme seçenekleri de bulunmaktadır. Bu iş kulüpleri hem öğrencilerin çalışma hayatlarına katkı sağlar hem de dil konusunda kendilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Öğrenciler Bristol’ün yerleştirdiği işlerde çalışabilecekleri gibi kendi özgeçmişlerini hazırlayarak kendi fırsatlarını da oluşturabilir.

Bristol Hakkında

Bristol, İngiltere’nin en büyük ikinci şehridir. Londra’ya 2 saat uzaklıktadır. Şehir, sanat dünyası, alışveriş fırsatları ve gece hayatı ile ünlüdür. Clifton Süspansiyon Köprüsü okulun kampüsüne yalnızca 10 dakika yürüme mesafesindedir. Öğrenciler, şehirde bulunan Cabbot Circuk Alışveriş Merkezini sıklıkla ziyaret etmekte ve her türlü ihtiyaçlarını buradan karşılayabilmektedirler.

Bristol ılıman iklimin yaşandığı bir şehirdir. Şehir içi ulaşımın oldukça gelişmiştir. Şehir içi ulaşımda daha çok bisiklet ve otobüs tercih edilmektedir.

Klasik bir İngiliz şehri olan Bristol, tarihi ve kültür merkezleri ile gezilecek birçok merkeze sahiptir. Bristol aynı zamanda İngiliz mutfağının lezzetlerini tadabileceğiniz bir şehirdir. Şehre gelenlerin ilk tatmaları gereken lezzetler; peynirli turta, pandispanya, İngiliz keki ve beef Wellington’dur. Bristol’un Redcliff ve Clifton bölgeleri en hareketli mahalleleridir. Şehirde alkollü mekânlar gece olmadan kapanmaktadır.

feltom
Felca
EnglishUK
British Council
ialc
UED
Quality English
icef