GENEL BİLGİLER

International House Bristol dil okulu; dil eğitiminde mükemmeli hedefleyen, dünya çapında ünlü 150’den fazla dil okulundan oluşan International House World Organization’ın bir parçasıdır. 1987 yılında kurulan Bristol dil okulu, 33 yılı aşkın tecrübesi ile profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Okul British Council tarafından akredite edilmiştir.

IH Bristol’ün iki merkez binası, şehrin en popüler ve zarif bölgelerinden biri olan Clifton’da yer almaktadır. Şehir merkezi / liman yaklaşık 15 dakikalık yürüme mesafesindedir. Bristol’ün tüm bölgelerine sık sık otobüs seferleri vardır. Bristol Üniversitesi’ne de ev sahipliği yapan Clifton; öğrencilerin yoğunluklu olduğu bir bölgedir, güvenli ve arkadaş canlısı bir ortama sahiptir.
Sıcak ve samimi bir atmosfere sahip olan okul; interaktif yazı tahtaları, bilgisayarlar ve ücretsiz Wi-Fi erişimi ile eksiksiz bir şekilde donatılmıştır. Her iki merkezde de bir öğrenci odası ve büyük özel bahçeler vardır – yaz barbeküsü, partiler ve açık hava etkinlikleri için idealdir, böylece her öğrenci ilk günlerinden itibaren sosyalleşebilir.

IH Bristol dil okulu; İngilizce dil dersleri, yabancı dil dersleri ve öğretmen eğitimi vermektedir. İngilizce’yi yabancı dil (TEFL) olarak öğretmek için öğretmen yetiştirmede 20 yıllık deneyime sahiptir. CELTA kursları ve FTE (Yabancı İngilizce Öğretmenleri) eğitimi vermektedir. IELTS ve Cambridge English sınavları için de yetkili bir test merkezidir.

IH BRISTOL DİL OKULU FİYATLARI

IH Bristol dil okulu, 1987 yılından süregelen deneyimiyle Bristol’ün en eski dil okullarından birisidir. Bu harika öğrenci şehrinde, International House ile kaliteli bir eğitim alabilirsiniz. Bristol dil okulu ücretleri özellikle başkent Londra’ya nazaran daha ekonomiktir. Dil eğitimi maliyetleri, program içeriğine ve seçtiğiniz eğitim süresine göre farklılık göstermektedir. Bazı dönemlerde Türkiye’ye özel promosyonlu fiyatlar uygulanmaktadır. 

SUNULAN PROGRAMLAR

IH Bristol dil okulu, hızlı ve etkili bir şekilde İngilizce öğrenmenize yardımcı olacak kişiselleştirilmiş bir eğitim vermektedir. Farklı amaçlara yönelik çeşitli programlar sunulur. Öğrenciler, hedeflerine ve dil seviyelerine göre en uygun sınıflara yerleştirilir. Hem gençler hem de yetişkin öğrenciler İngilizcelerini IH Bristol’de geliştirebilirler.

Genel İngilizce Kursu

Genel İngilizce kursu, öğrencilerin tüm dil becerilerini (okuma, yazma, konuşma ve dinleme) geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Maksimum 12 kişilik sınıflarda, haftada 20 ders olarak sunulmaktadır. Dil seviyeniz ne olursa olsun 1. günden itibaren İngilizce iletişim kurmanız hedeflenmektedir. Sabah derslerinden sonra okulun çalışma odalarında kendi kendinize çalışabilir veya Bristol’ü yeni arkadaşlarınızla keşfedebilirsiniz.

Yoğun İngilizce Kursu

İngilizceyi uluslararası bir bağlamda kullanmak için gerekli dilbilgisi, kelime bilgisi ve kültürel bilgileri öğrenmenize yardımcı olur. Pratik, etkili ve doğal iletişime odaklanan kurs, her sınıfın her hafta en az 100 yeni kelime ve ifade öğrenmesini garanti etmektedir. Genel İngilizce kursundan farklı olarak, haftada 30 ders olarak sunulmakta ve öğleden sonra dersleri içermektedir. Öğleden sonraki dil becerisi ve akıcılık dersleri, öğrendiğiniz dili daha da iyi kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Sınav Hazırlık Kursları

Dünya çapında tanınan bir İngilizce dil yeterliliği ister misiniz? IH Bristol dil kulu bunu başarmanıza yardımcı olabilir. IELTS ve Cambridge English sınavlarına hazırlık kursları sunan okul, aynı zamanda resmi sınav test merkezidir. Haftada 20 ders Genel İngilizce ve 10 ders sınav hazırlık kursu olarak sunulur. Derslerde sınavlarda sıklıkla yer alan konulara, okuma, yazma, konuşma ve dinleme pratiklerine yer verilir. Ayrıca sağlık sektörünün uluslararası İngilizce yeterlilik sınavı olan ‘OET’ için 1 hafta süreli yoğun bir hazırlık kursu da sunmaktadır.

Teacher Training Kursu

İngilizce öğretmenliği ve alakalı bir bölümde okuyan ya da mezun olmuş kişiler arasında en çok tercih edilen programdır. IH Bristol, 20 yıllık ‘teacher training’ tecrübesiyle yüzlerce nitelikli öğretmen yetiştirmiş ve mevcut becerilerini geliştirmelerinde yardımcı olmuştur. 2 hafta süreli ‘Foreign Teachers of English’ kursu halihazırda deneyimi olan öğretmenlerin iş hakkında daha derinlemesine bilgi edinmelerini ve en son öğretim tekniklerini keşfetmelerini sağlar. 4 hafta süreli CELTA kursu, dünyanın herhangi bir yerinde İngilizce öğretmeni olarak iyi bir iş bulmak için ihtiyacınız olan tüm temel becerileri ve temel bilgileri verecektir.

Birebir İngilizce Kursu

Hedeflerinize ve ihtiyaçlarına göre size özel hazırlanmış, bireysel öğrenme programları içerir. Tüm materyaller ve ödevler ihtiyaçlarınıza uygun olarak tasarlanır. Farklı içeriklere sahip Altın, Gümüş ve Bronz paket programlar da sunulmaktadır. 1 hafta süreli birebir eğitimi, konaklamayı, yemekleri ve öğretmenle birlikte verilen sosyal / kültürel aktiviteleri içerir. Dil seviyeniz ister başlangıç ister ileri düzeyde olsun katılım sağlayabilirsiniz.

Özel İngilizce Kursları

Fotoğrafçılık, film yapımı, drama ve gazetecilik alanlarına ilgisi olan kişiler için ideal programlardır. Eğlenceli ve pratik kurslardır. Hem iş hem de hobi olarak ihtiyacınız olan İngilizce’ye ulaşmanızı hedefler. Kapalı grup eğitimi verilir. Bazı kurslar, danışmanız halinde birebir olarak da verilebilir.

Gençlere Yönelik Yaz Okulu Programı (12-17)

Genç öğrenciler için kışın Ocak – Şubat ayları arasında, yaz aylarında ise Haziran ayının sonundan Ağustos ayının sonuna kadar sunulmaktadır. 12 ila 17 yaş arası gençler, Genel İngilizce kursu ve çeşitli sosyal/kültürel aktivitelerin yer aldığı bu programda yaz tatillerini en etkili şekilde değerlendirebilirler. Dersler, IH Bristol dil okulunun Quenns Avenue merkezinde verilir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

IH Bristol dil okulu sosyal ve kültürel aktivite programı, sınıfta öğrendiğiniz İngilizceyi pratik etmek için mükemmel bir fırsat sunar, ayrıca diğer öğrencilerle biraz daha fazla vakit geçirmenizi ve sosyalleşmenizi sağlar. Her hafta öğrencilerin Bristol’ün sunduğu olanaklardan en iyi şekilde yararlanması için çeşitli öğleden sonra ve akşam aktiviteleri yapılmaktadır. Müze ziyaretleri, tekne gezisi, barbekü ve uluslararası yemek partileri, pub geceleri, futbol, tırmanış ve bisikletle liman turu gibi faaliyetler düzenli olarak sunulmaktadır.
Cumartesi günleri Bristol dışına tam gün geziler organize edilir. Londra, Oxford, Bath, Stonehenge ve Stratford-upon-Avon’ı keşfedebilir, İngiliz yaşantısını deneyimleyebilirsiniz. Devon’da sörf yapabilir, Avebury’de neolitik dönemin kalıntılarıyla tarihte yolculuk yapabilir, Bath’de bisiklet turuna katılabilirsiniz. Eğitiminize başlayacağınız döneme göre, haziran ayının son haftası Bristol’e oldukça yakın olan Glastonbury şehrinde düzenlenen, dünyanın en büyük açık hava festivaline katılıp, unutamayacağınız bir deneyim yaşayabilirsiniz.

KONAKLAMA

IH Bristol dil okulunda farklı yaşam tarzlarına ve bütçelere uygun çeşitli konaklama seçenekleri vardır. Konaklamalar, 25 dakikalık bir yürüyüş veya kısa bir otobüs yolculuğu ile okula kolayca ulaşılabilecek mesafededir. İhtiyaçlarınız için en iyi konaklama türünü bulmanıza ve ortaya çıkabilecek sorunları çözmenize yardımcı olmak için konaklama memuru daima hizmetinizdedir.

Aile yanı konaklaması, İngilizcenizi doğal olarak pratik yapmanın harika bir yoludur. Sundukları konaklamanın en yüksek standartta olduğundan emin olmak için tüm ev sahibi aileler düzenli olarak ziyaret edilmektedir. Aile yemeklerinde yer alabilir, İngiliz kültürünü daha yakından tanıyabilirsiniz. Aileler, konaklama fiyatınıza dahil olan günde iki öğün sağlar. Size özel bir yatak odanız ve çalışmak için bir masanız vardır. İngilizce pratiği arttırmak için aynı anadili konuşan iki öğrenciye aynı evde yer verilmez.
Bristol’de kalmak için kaliteli, güvenli ve eğlenceli yerler sunan Clifton Short Lets ve Unite Student konaklama şirketleri ile çalışmaktadır. İkisi de Bristol şehir merkezinde bir öğrencinin ihtiyaç duyduğu tüm modern olanaklarla donatılmış paylaşımlı öğrenci evlerine sahiptir. Size ait modern en-suite odaları mevcuttur. Mutfak tercihe ve uygunluğa göre size ait de olabilir. Yurtdışı eğitim deneyiminizde daha bağımsız hareket etmek isteyen öğrenciler için idealdir.

IH Bristol dil okuluna başvuru yaparken ELT’nin size özel belirlediği bir danışman ile işlemlerinizi beraber yürütebilirsiniz. Başvurudan İngiltere’ye gidene kadarki sürecin tamamında ve eğitiminiz esnasında ELT size yol gösterip destek olacaktır. Bu süreçteki her türlü soru, görüş ve problemlerinizi ELT’ye ulaşarak çözüme ulaştırabilirsiniz.

BRISTOL ŞEHRİ

Bristol, İngiltere’nin en yaratıcı ve heyecan verici şehirlerinden biri olarak bilinir. Birleşik Krallık’ın en kalabalık sekizinci şehri ve Güney Batı İngiltere’deki en kalabalık şehirdir. 2017 yılında The Sunday Times Magazine tarafından “İngiltere’de yaşamak için en iyi yer” olarak adlandırılan Bristol; uzun ve renkli bir tarihe sahip samimi, güvenli, çekici bir şehir. Bozulmamış kırsal alanı, engebeli kıyı şeridi ve Stonehenge gibi ünlü antik anıtları ile İngiltere’nin Güney Batı’sının kültür ve ticaret merkezidir. Cardiff, Bath ve Oxford gibi ilginç ve ünlü yerlerle çevrilidir. Londra bile trenle sadece 90 dakika uzaklıktadır.

Bristol; iki modern üniversiteye, yüzlerce pub ve restorana, hem modern hem de geleneksel müzelere, sinemalara ve yeşil alanlara sahiptir. Çok çeşitli görsel sanatlar, tiyatro, alışveriş ve canlı müziğe ev sahipliği yapan, İngiltere’nin güneyinde kültürel açıdan en hareketli şehirlerden biridir. Müzik festivalleri, Avrupa’nın en büyük sıcak hava balonu festivali, yemek festivalleri ve daha fazla eğlence sizleri bekliyor. Bristol “Banksy” nin evi ve grafiti turu yaparak orijinal parçalarının birçoğunu görebilirsiniz.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

IH Bristol dil okulunda her yıl dünyanın birçok ülkesinden öğrenci eğitim almaktadır. Ocak 2014 ve Aralık 2016 tarihleri arasında dil eğitimi alan öğrenciler; İtalya, Kuveyt, Suudi Arabistan, Kore ve İspanya gibi ülkelerden yoğunluklu olarak katılım göstermiştir. %2 ile Türk öğrenci yoğunluğunun az olduğu bir okuldur. Sınıflarda, konaklamalarda farklı milletlerden birçok öğrenciyi bir araya getiren IH Bristol, İngilizce iletişim kurmaya ve sosyalleşmeye teşvik etmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA