GENEL BİLGİLER

İngiltere Doğu Sussex’te yer alan ve kilometrelerce uzun plajları ile ünlü Eastbourne kentinde bulunan okul, özellikle İngiliz mimarisine seven öğrenciler için tercih sebeplerinden biridir diyebiliriz.  Okul büyük geniş binası ve bahçesi ile birlikte eğitim için izole olmuş bir lokasyonda olsa da şehir merkezine yürüyerek sadece 15 dakikamesafededir. Büyük bahçesinin dışında; tenis kortu, basketbol  ve futbol oyun alnına, kütüphaneye sahip olan okul bu özelliği sayesinde aktiviteleri göz ardı etmeyen yetişkin ve genç grupların dikkatini çekmektedir.

Twin dil okulları Eastbourne’de bulanan şubesini 2019 yılında yenilemiş ve geliştirerek Eastbourne kentinin en büyük dil okulu olarak yerini almıştır. Okulda 25 adet sınıf bulunmaktadır ve her sınıf maksimum 15 öğrenci kapasitesine sahiptir. Sınıflar öğrencilerin İngilizce seviyelerine göre oluşturulmaktadır,her seviyeden öğrenci rahatlıkla okula kayıt yaptırıp kaliteli bir eğitim alabilmektedir. Eğitim içeriğinde okul; bilgisayar odası, internet hizmeti, kurs materyalleri gibi öğrencilerin İngiltere’de dil eğitimi  boyunca temel diğer ihtiyaçlarını da karşılamaktadır.

TWIN EASTBOURNE DİL OKULU FİYATLARI

İngiltere’de kullanılan para birimi Pound ya da diğer ismi ile Sterlindir. Dolayısı ile günlük harcamalarınız, okul ücretleriniz pound üzerinden hesaplanmaktadır.

Twin dil okulları Eastbourne şubesi kentin en büyük dil okulu olmasına ve üst seviye kalitede  eğitimden ödün vermemesine rağmen  uygun fiyatları ile dikkat çekmektedir. İngiltere’de dil okulu fiyatları gideceğiniz hafta sayısına göre ve gideceğiniz programa göre belirlenmektedir. Eğitim alacağınız hafta sayısı arttıkça belirli hafta aralıklarına göre, haftalık olarak hesaplanan eğitim ücreti daha düşük fiyattan öğrencilere sunulmaktadır.  Bu yüzden alacağınız eğitim süresi arttıkça haftalık ücret olarak avantajlı durumda olacaksınız. Bunun la birlikte 1 haftadan 24, 36 hatta 42 haftaya kadar eğitim alabilirsiniz. Hafta sayısını belirlemek sizin elinizde. 

Yukarıda belirttiğimiz gibi okulun haftalık sabit fiyatları olduğu gibi gideceğiniz hafta sayısına ya da gideceğiniz döneme göre okulun ELT öğrencilerine eğitim ücretlerine uyguladığı %20-25 promosyonu bulunmaktadır.

SUNULAN PROGRAMLAR

Twin Eastbourne dil okulunda öğrenciler ihtiyaç duydukları her türlü İngilizce eğitim programlarını bulabilirler. Bu programları maddeleyecek olursak;

Genel  İngilizce

Haftalık toplam 15 saat ders alabileceğiniz bir programdır. Genel olarak İngilizce dilbilgisi, konuşma, yazma gibi konularda eğitim alabilirsiniz. Özellikle günlük hayatta kullanılan diyaloglar konusunda öğrenci kendisini geliştirebilmektedir. Maksimum 15 kişilik sınıflarda bir ders saati 45 dakika olarak belirlenmiştir. Her seviyede dil okulu öğrencisinin katılabileceği bir programdır.

Yoğun İngilizce

Yoğun İngilizce programının içeriği Genel İngilizce programı ile benzerdir. Bu kurs türünde öğrenciler ekstra olarak konuşma, yazma ve dinleme gibi derslerden istediklerini ek olarak seçerler ve haftalık 22.5 saat ders alırlar. Her seviyede dil okulu öğrencisinin katılabileceği bir programdır.

IELTS Sınavına Hazırlık Programı

Özellikle akademik eğitim almak isteyen öğrencilerin ilgi gösterdiği bu kursta IELTS sınavında iyi bir puan almak için sınav tekniklerinin öğretildiği programdır. Dil okulunda bu programa katılabilmeniz için İngilizce dil seviyenizin orta ve üzeri düzeyde olması gerekmektedir. Eğer bu düzeyde değil ise genel İngilizce programı  ile kombin yapabilirsiniz.

IELTS sınavında konuşma, yazma, dinleme,okuma bölümleri için nelere dikkat etmeniz gerektiğini Twin Eastbourne dil okulunda kısa sürede öğrenebilirsiniz. Program en fazla 12 hafta sürmektedir.

Birebir Ders Programı

Öğrencilerin grup olarak değil direkt özel olarak birebir İngilizce hocaları ile özel olarak çalışabildiği programdır. Sadece bu programı tek başına alabileceğiniz gibi Genel İngilizce grup programı ile beraberde alabilirsiniz. Grup derslerinde kendinizi eksik hissettiğiniz konuları birebir derslerde tamamlayabilirsiniz.

İş İngilizcesi

İşletme, yönetim alanında daha çok mesleki İngilizce’ye ihtiyacı olan öğrenci grubuna hitap etmektedir. Bu programa katılabilmeniz içinde yine orta ve üzeri seviyede İngilizcenizin olması gerekmektedir.

Twin Eastbourne dil okulundaki programlar ve ücretleri hakkında daha ayrıntılı bilgiyi ELT Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızdan ücretsiz olarak edinebilirsiniz.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Twin Eastbourne dil okulu öğrencilerin, İngilizce eğitim programları dışında boş kalan vakitlerini değerlendirebileceği bir çok sosyal aktivite de sunmaktadır. Öncelikle okul bulunduğu lokasyonu ve en büyük dil okulu olma avantajını kullanarak öğrencilerine tenis, futbol, basketbol oyun alanlarını bünyesinde sunabilmektedir. Okul öğrenciler için sinema, bowling ve yüzme günleri gibi aktivitelerde organize etmektedir.

Okul aynı zamanda Londra’da bulunan bir çok müzeye, kiliseye, tarihi mekanlara, müzikallere geziler düzenlemektedir.

Eastbourne turistik olarak da İngiltere’nin gözde kentlerinden biri olduğu için özellikle plajları ve daha sonrasında ise kafe ve eğlence mekanları ile öğrencilerin boş vakitlerinde değerlendirebileceği mekanlara sahiptir.

KONAKLAMA

İngiltere dil okulları arasında Twin Eastbourne dil okulunu tercih eden öğrencilere okul aile yanı tek kişilik ya da çift kişilik olmak üzere konaklama seçeneği sunmaktadır.  Konaklamanızı belirlerken sadece kahvaltı dahil, yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği dahil) ya da tam pansiyon (kahvaltı, öğle ve akşam yemeği dahil) seçeneklerden birini seçebilirsiniz.

Konaklama alacağı hafta sayısını öğrenciler kendi belirleyebilmektedir.

Konaklama ile okulun belirlediği aileler okul tarafından bir çok inceleme sonucunda bünyesine alınmıştır. Öğrenciler yine konaklama detayları arasında ailede çocuk olup olmaması, evcil hayvan bulunup bulunmaması gibi seçenekleri de kendileri belirlemekte ve bu isteklerine göre aileler ayarlanabilmektedir.

Öğrencinin konaklayacağı aileler okula genelde ulaşım araçları ile 15-20 dakika mesafede bulunmaktadır.

18 yaş üzeri öğrenciler eğer aile yanı konaklama istemez ise okul şehirde bulunan hostel ya da otellere yönlendirme konusunda öğrencilere her zaman yardımcı olmaktadır.

Tün bu süreç boyunca okul ve konaklama ile ilgili işlemlerinizi ELT olarak biz üstlenmekteyiz. ELT ile iletişime geçen öğrencilere burada bahsettiğimiz konular dışında gideceğiniz hafta sayısına ve gideceğiniz döneme göre ücretler konusunda da  daha fazla ayrıntıları danışmanlarımız ofislerimizde yüz yüze ve ya telefon ile size aktaracaklardır. Ayrıca ELT öğrencilerine vize konusunda da en ince noktaya kadar yardımcı olmaktayız.

EASTBOURNE ŞEHRİ

Eastbourne şehri İngiltere’nin oldukça hareketli şehirlerinden biri olduğu için çok fazla turist çekmektedir. Bu da öğrencilerin okul dışı sosyal hayatlarını da en iyi şekilde değerlendirme fırsatı sunmaktadır.

Şehirde pub, kafeler dışında açık hava konser alanı ve 4 kapalı tiyatro bulunmaktadır. Fakat şehrin en dikkat çekici noktası gözalabildiğince uzanan plajlarıdır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Twin Eastbourne dil okuluna her yıl Dünya’nın dört bir yanından öğrenci İngilizce dil eğitimi içintercih etmektedir. Kentin en büyük dil okulu olmasının en önemli özelliklerinden biri de kozmopolit bir öğrenci yoğunluğu oluşturmasıdır. Okuldaki Türk öğrenci oranı ise %7-8 civarındadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA