GENEL BİLGİLER

ELC  Eastbourne, verdiği kaliteli İngilizce dil eğitimi ile İngiltere dil okulları sıralamasında en üst seviyelerdeyer almaktadır. 1936 yılından itibaren şehir merkezinde bulunan binasında  hizmet vermektedir. Her yıl Dünya’nın pek çok ülkesinden gelen uluslararası öğrencilere İngilizce dil eğitimi sunmaktadır. Eastbourne şehir merkezinde olan lokasyonu ile sahile, alış veriş merkezlerine ve tren istasyonuna  5 dakika yürüme mesafesinde bulunması  ELC  dil okulunun diğer önemli bir özelliğidir. ELC dil okulu  BritishCouncil, IALC, English UK tarafından akredite edilmiştir.

Ortalama mevcudu 10-12 kişilik olan sınıflarda modern teknolojiye en uygun şekilde hazırlanmış ders materyalleri ile öğrenciye verimli bir eğitim hizmeti garantisi sunmaktadır.  ELC Eastbourne öğrencilere İngilizce dil eğitimi dışında, havaalanı karşılaması, konaklama gibi hizmetlerde yardımcı olarak, öğrenci memnuniyetini üst seviyede tutmaktadır.

The Language Center Eastbourne Dil Okulu Fiyatları

İngiltere  para birimi pound ya da diğer bir ismi ile sterlindir. Dil okullarında ücretler hafta başına alınan meblağ ile öğrencinin gideceği  hafta sayısına göre belirlenmektedir. ELC Eastbourne dil okulunun haftalık belirledikleri  fiyatlar dışında, ELT öğrencilerine yıl boyu  farklı promosyonlar ile fiyat avantajı sunmaktadır.

Aşağıda okulun sunduğu İngilizce dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretler için hazırladığımız tabloyu inceleyebilirsiniz.

Sunulan Programlar

Uygun maliyetli okullar arasında yer alan ELC, İngiltere’de dil okulu denildiğinde ilk akla gelen seçeneklerden biridir. Her seviyeden öğrencinin farklı ihtiyaçlarına yönelik hazırlanmış olan programlar,  kursiyerlerin kısa sürede sonuç almalarına yöneliktir.

Genel İngilizce
Öğrenciler dilbilgisi, okuma , yazma, konuşma, kelime bilgisi ve telaffuzunu en iyi şekilde öğrenebilmektedirler. Her seviyede İngilizce bilgisine sahip öğrencinin katılabileceği programdır.  Aynı zamanda öğrencilerin ihtiyaçlarına göre iş İngilizcesi ve IELTS, TOEFL, TOEIC gibi sınavlara en iyi şekilde hazırlanabildikleri ders içeriklerini de kapsamaktadır. Seçilen genel İngilizce programın yoğunluğuna göre haftada 20-25-30 ders alınabilir. Öğrenci devam ettiği program süresinde kendini eksik gördüğü her hangi bir konuda bire bir özel ders alabileceği eğitimi de ELC dil okulu deneyimli öğretmeleri ile öğrencilere sunmaktadır.

Genel İngilizce Plus
Haftada 20 ders genel İngilizce eğitimi alan öğrenciler ; öğleden sonra golf, tenis, binicilik,su sporları, yoga gibi pratik becerilerini ELC dil okulunun deneyimli öğretmeleri ile geliştirebilmektedir.  Spor alanındaki seçimler dışında öğrenciler İngilizce yazma, okuma gibi pratik becerilerini  geliştirmek isterlerse eğer bire bir alacakları özel ders seçeneği de ELC dil okulu tarafından kendilerine sunulmaktadır.

50 Yaş Üstü Programlar
Her yaştan  öğrenciye kaliteli İngilizce dil eğitimi amaçlayan ELC dil kursu, 50 ve üzeri yaş grubu öğrenciler için ayrı bir program hazırlamıştır. 50 yaş üzeri öğrenciler kendi yaş grupları ile beraber verimli bir şekilde İngilizce öğrenebilmektedirler. Program öğrencilere öğleden sonralarını da aktif bir şekilde değerlendirebilecekleri sosyal çalışmalarda sunmaktadır.

Summer Program
Eğitim kalitesinden ödün vermeyen ELC dil kursu, 16-22 yaş aralığında bulunan öğrenciler için yaz tatillerini İngiltere’de eğlenerek İngilizce öğrenmeleri  için fırsat sunmaktadır. Uluslararası pek çok öğrenci  yaz tatillerinde ELC Eastbourne dil okulunun summer programını tercih etmektedir.

ELC Eastbourne dil okulunda, bu programlar dışında öğretmenler için, ağırlıklı olarak mesleki İngilizce  ve mesleki sınavlara hazırlanabilecekleri  eğitim programları sunulmaktadır.

VİDEO

Sosyal Aktiviteler

İngiltere’de dil eğitimi için ELC Eastbourne dil okulunu seçen öğrenciler, dil kursundaki İngilizce eğitimleri dışında boş vakitlerinde yeni kültürler tanıyabilecekleri ve uluslararası arkadaş çevresi edinebileceği pek çok sosyal aktivite programlarına katılmaktadırlar.

Eastbourne şehri içerisinde tarihi yerlere, müze ve kiliselere yapılabilecek geziler dışında, sinema geceleri, bowling turnuvaları ya da şehir turu gibi hafta içi yapılabilecek pek çok etkinlikler ELC dil okulunun öğrencilerine sunduğu fırsatlardır. Hafta sonları  Londra, Brighton gibi İngiltere’nin diğer popüler şehirlerine günlük geziler düzenlenmektedir.

ELC dil okulu öğrencilerine iyi bir dil eğitimi sunmakla beraber, eğlenceli vakit geçirebileceklerinin garantisini vermektedir. Dil okulunun sosyal aktiviteleri sayesinde öğrenciler birbirleri ile daha sık  İngilizce konuşma pratiği yaparak bu becerilerini geliştirebilmektedirler.

Konaklama

İngiltere’de dil okulu tercih eden öğrenciler için ELC; aile yanı, otel -pansiyon konaklaması ve öğrenci evleri olmak üzere 3 çeşit konaklama seçeneği sunmaktadır. Tüm konaklama seçenekleriiçin öğrencilerin güvenliği ve rahatlığını okul ön planda tutmaktadır.

Aile yanı konaklama seçeneğini tercih eden öğrenciler, yanlarında kaldıkları ailelerin kültürlerini öğrenmekle birlikte, aile ile İngilizce konuşma pratiği yapabilme fırsatı da elde etmiş olur. ELC, konaklama imkanı sunan ailelerini büyük bir özenle seçmektedir.

ELC dil okulu ile anlaşmalı olan otel ve pansiyonlarda konaklayan öğrenciler, okulun kendilerine sundukları konaklama indiriminden yararlanabilmektedir. Okulun anlaşmalı olduğu otel ve pansiyonlar öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek konfora sahiptir.

Öğrenci evlerinde ise, öğrencilerin kendilerine ait odaları bulunmakta, mutfak ve banyo öğrenciler tarafından ortak olarak kullanılmaktadır. Öğrenci evleri kurallar çerçevesinde öğrencilere rahat bir yaşam alanı sunmaktadır.  Bir çok kültürden öğrencinin birlikte paylaştıkları bu konaklama seçeneği ile öğrenciler yeni kültürler öğrenme şansını elde etmiş olurlar.

ELC Eastbourne  dil okulu programları, ücretleri, konaklama seçenekleri  hakkında daha fazla ayrıntılı bilgiyi ELT Yurtdışı Eğitim ofislerimizden öğrenebilirsiniz.

Eastbourne Şehri

Her yıl Dünya’nın pek çok ülkesinden turist çekmeyi başaran Eastbourne kenti oldukça hareketli hayat tarzı ile İngiltere’de eğlenceli vakit geçirmenizi sağlamaktadır. Şehrin en dikkat çekici özelliklerinden biri uzun ve eşsiz güzellikteki plajlarıdır.

Şehirde gezebileceğiniz pek çok tarihi müze, kilise, açık hava konser alanları ve tiyatrolar bulunmaktadır. Eastbourne kentinin, Londra ve Brighton  şehirlerine yakın olması hafta sonu için bu şehirlere  gezi düzenlemenize imkan tanımaktadır.

Türkiye’ye göre yıl boyunca sıcaklıklar düşük olmasına rağmen ılıman bir iklime sahiptir.

Bu özellikleri ile Eastbourne, İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından oldukça fazla oranda tercih edilmektedir.  Uluslararası pek çok öğrencinin dikkatini çeken kent pek çok kültürü öğrenme açısından fırsat sunmaktadır.

Uluslararası Öğrenci Oranı

ELC Eastbourne verdiği kaliteli eğitim sayesinde pek çok ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.  Bu öğrencilerin büyük bir oranını Avrupa öğrencileri oluşturmakla beraber, ikinci sıradaki payı Afrika ve orta doğu  öğrencileri oluşturur.  Asya, Uzak Doğu ve Amerika’dan gelen öğrenci sayısı da oldukça fazladır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA