GENEL BİLGİLER

English in Chester dil okulu 1976 yılında The English Language Centre Chester dil okulu olarak kurulmuş, 2019 yılından itibaren de English in Chester dil okulu olarak faaliyetlerine devam etmiştir. İngiltere’nin en eski ve en köklü dil okullarından biridir. Aynı zamanda Chester’da, British Council‘ın ilk üyesidir. Chester şehir merkezinde 3 faklı binada modern eğitim araçlarıyla donatılmış sınıflarda eğitim vermektedir.

Okulun eğitim binaları 200 yıllık olup şehrin en eski ve tarihi yapılarındandır. Sınıf mevcutları ortalama 20 kişiliktir. Okulda ücretsiz wi-fi hizmeti, bilgisayar odası, kafe ve büyük bir bahçe bulunmaktadır. Okul çok tecrübeli eğitmenlerden oluşan akademik bir kadroya sahiptir.  Eğitmenler öğrencileri motive etmek ve iyi bir sınıf atmosferi yaratmak için büyük çaba harcamaktadır. Okulda eğitim gören öğrenciler kısa zamanda oluşan memnuniyetle kendisini bu dil okulunun bir parçası olarak görmektedir. Eğitimde 20 yaş üstü ve 50 yaş üstü öğrenciler ayrı sınıflarda eğitim görmektedir. İhtiyaç halinde öğrencilere sınıf dışında özel bire bir eğitimler de verilebilmektedir.

ENGLISH IN CHESTER DİL OKULU FİYATLARI

Okul yılın belirli dönemlerde yurtdışından gelip İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için ücretlerinde özel indirimler yapmaktadır. Sizlere özel indirimler için en yakın ELT ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce Kursları

Seyahat, eğitim ve kariyer için düzenlenmiş İngilizce kurslarıdır. 16 yaş ve üzeri yetişkinler içindir. Genel İngilizce Kursları İngilizceyi etkin bir şekilde kullanarak öğrencilerin iletişim kurma yeteneklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Dilin tüm yönleriyle öğretilmesi, konuşma ve anlama yeteneklerinin gelişmesi üzerine yoğun bir eğitim verilmektedir. Öğrenciler kursları dışında, öğleden sonraki bire bir derslere de katılarak öğrenmelerini daha da geliştirebilir.

Günlük Yaşam ve İş İngilizcesi

Kurs 25 yaş ve üzeri yetişkinler içindir. Genel ve işle ilgili konularda İngilizce dil becerilerini geliştirmek için az öğrenciyle oluşturulan sınıflarda verilmektedir. Çalışan ve zamanı az olan kişiler için uygun, kısa ve yoğun İngilizce dil programlarıdır. Kurs merkezi, iPad’ler, Apple TV’ler ve projeksiyon cihazları olmak üzere çok iyi eğitim ve teknoloji olanaklarıyla rahat bir öğrenme ortamı sağlamaktadır. Öğrenciler ve eğitmenler geniş salonda ücretsiz çay ve kahve alabilir, kitap okuyabilir ve okulun keyfini çıkarabilirler.

Öğretmenler İçin Gelişim Kursları

Bireysel öğretmen grupları için özel olarak planlanmış dil eğitimleridir. Amaç, öğretmenlerin öğretme yeteneklerini geliştirmek ve dil eğitimi konusunda kullanabilecekleri yeni teknikleri öğretmektir.

Cambridge Sınavlarına Hazırlık Kursları

Uluslararası kabul görmüş bir sınava girmek her zaman çok zordur. Bu sınavda alınan iyi dereceler eğitim ve kariyer gelişimine büyük fayda sağlar. Sınavlara hazırlık kurs grupları öğrenci seviyelerine göre oluşturulmaktadır. English in Chester, Cambridge English B2 First ve C1 sınavlarına hazırlık konusunda uzman bir okuldur. Öğrencilerin sınavda en iyi dereceyi alması için yoğun bir hazırlık programı uygular.

IELTS Sınav Hazırlık Kursları

IELTS (Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı), dünyanın en önemli dil sınavıdır. Kurs, öğrencileri İngilizce olarak verilen lisans veya lisansüstü eğitimlere en iyi şekilde hazırlar. IELTS öğrencilerinin sınav puanları yaklaşık 6,5 hafta içinde 0,5 oranında artar.

50 Yaş Üstü Yetişkinler İçin Tatil Kursları

Bu kurs 50 yaş ve üzeri kişiler için, İngilizce konuşma konusunda pratik yapmaya, bölgeyi keşfetmeye, yeni insanlarla tanışmaya ve yeni arkadaşlar edinmeye olanak tanır. Ders, dil gelişimi için sosyal bir program içerir. Amaç, İngilizce öğrenmek ve kullanmaktan zevk almaya yardımcı olmaktır.

Gençler İçin Yaz Kursları

Bu kurs 13-16 yaş arasındaki gençler için düzenlenmektedir. Chester Üniversitesi kampüsünde düzenlenen bu yaz kursları maksimum 15 öğrenciden oluşan gruplarla yapılmaktadır. Öğrencilere, diğer ulusların kültürü ve gelenekleri hakkında bilgi edinirken aynı zamanda İngilizce konuşmak konusundaki güvenlerini artırma fırsatları bulurlar. Öğleden sonra yapılan etkinlikler ve geziler, öğrencileri İngilizce konuşmaya teşvik eder, doğal ve iletişimsel bir şekilde dil öğrenmelerini sağlar.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Okuldan sonra şehir yürüyüşü, akşamları kahve içmek, kitap kulübü, öğleden sonra film izlemek, çizim dersleri, CV atölyesi gibi ücretsiz veya ucuz sosyal etkinlikler sunulmaktadır.

Hafta sonunda Göller Bölgesi ve Kuzey Galler’e tam günlük geziler düzenlenmektedir. Kolayca ulaşılabilen Liverpool ve Manchester’a gitmek için birçok fırsat vardır. Ayrıca Shrewsbury ve Llangollen gibi destinasyonlara yapılan diğer geziler de oldukça popülerdir.

KONAKLAMA

Uygun konaklama ortamı, yeni dil öğrenmek için kültürel ortam sağlayarak öğrenme sürecine önemli ölçüde katkıda bulunabilir. Konaklama standartları çok yüksektir. Her yaştan öğrencilerin büyük çoğunluğu aile yanında konaklamayı tercih etmektedir. Aileler özenle seçilmektedir. Buradaki aileler uzun yıllardır öğrencileri ağırlamakta ve öğrencileri artık ailelerinden bir birey olarak görmektedir.

Daha bağımsız bir yaşam tarzını tercih eden öğrenciler için öğrenci yurtları bulunmaktadır. Öğrenci yurtları okula çok yakındır ve yıl boyunca hizmet vermektedir. Ayrıca, okulun çok yakınında kaliteli bir otel vardır.

CHESTER ŞEHRİ HAKKINDA

Chester’ın 2.000 yıllık bir geçmişi vardır. Eski bir liman şehridir. Ülkenin en eski yarış parkuruna ve İngiltere’de en çok beğenilen Eastgate Saatine sahiptir. Antik kent şimdiki şehrin altında yer alır ve Roma dönemine ait kanıtlar her yerde görülebilir. Chester orta büyüklükte bir şehirdir ve bu birçok öğrenci için daha caziptir.

Okuldan sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesinde tarihi orta çağ binalarında şık kafeler ve butik dükkanlar vardır. 1539’dan kalma eski at yarış pisti ve kapalı spor merkezi bulunmaktadır. İngiltere’deki en eski Roma amfi tiyatrosu, bölgedeki en havalı gece kulüplerinden birinin karşısındadır. Chester, mimarisi kadar alışverişiyle de ünlüdür. Kaliteli butik ve mağazalardan uygun fiyatlarla alışveriş yapılabilir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Özellikle Latin Amerika ve Uzak Doğu’dan bazı öğrenciler Chester’ı Avrupa’yı keşfetmek için bir üs olarak kullanmaktadır. Ayrıca Avrupa ve Asya’dan da birçok öğrenci İngiltere’de dil eğitimi için  her yıl English in Chester’ı tercih etmektedir. 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA