Genel Bilgiler

İngilizce dilinin doğduğu topraklar olan İngiltere; eğitim kalitesi, kültür çeşitliliği ve farklı şehirlere yayılmış olan dil eğitimi seçenekleriyle öğrencilerin çokça tercih ettiği bir lokasyondur.

Merkezde bulunan mağaza, restaurant gibi alanlara ve şehir surlarına beş dakika yürüme mesafesinde bulunan Language UK Canterbury Dil Okulu, her türlü teknik olanakların modern ve yüksek standartlarla donatıldığı üç katlı bir binadır. Dokuz adet dersliği, büyük bir konferans salonu, restaurantı, cafesi ve ayrıca doğayla iç içe olan geniş avlusu ile öğrencilere kaliteli bir dil eğitimi için her türlü imkanı sunmaktadır.

Eğitim Programları

Language UK Canterbury Dil Okulu İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilere, her ihtiyaca yönelik dil eğitimi programları sunmaktadır.

Genel İngilizce Programı

İlköğretim düzeyinde İngilizce seviyesine sahip 16 yaş ve üzeri; üniversite, kariyer amacıyla ya da sadece seyahat ederken rahat iletişim kurmak için İngilizce öğrenmek isteyen herkese yönelik bir programdır. Haftalık 15 saat olan standart genel İngilizce ya da haftalık 23 saat olan yoğun genel İngilizce seçenekleri mevcuttur.

IELTS Yoğun Kurs Programı

Orta seviye İngilizce bilgisi olan ve İngiltere ya da başka bir ülkede yüksek öğrenim veya profesyonel alanda kullanım için İngilizce yeterliliğini kanıtlaması gerekenlere yönelik bir programdır. 17 yaş ve üzeri katılabilir ve haftalık 23 saat ders yapılmaktadır.

Hukuk İngilizcesi

21 yaş ve üzeri hukuk öğrencilerin, avukatların, hukuk çalışanlarının ya da sürekli mesleki gelişim ve İngilizce yeterliliği sağlaması gereken kişilere yöneliktir. Haftalık 23 saat ders içermektedir.

Junior Yaz Okulu

12-17 yaş arasının katılabildiği 2 hafta ile 4 hafta arası süren program; öğrenciler ve öğrencilerine deneyim sağlamak isteyen okul gruplarına yöneliktir.

Yaz Okulu Grupları

12 ve 16 yaş arası öğrencilerin bulunduğu her milletten okul gruplarına yönelik 1 ya da 2 haftalık programdır.

İş İngilizcesi

16- 19 yaş arasına yönelik, okulunu bitirmek üzere olan, iş hayatına atılmak ya da akademik eğitimine devam etmek isteyen öğrencilere yönelik bir programdır.

50+ İngilizce ve Kültür

50 yaş ve üzeri, minimum B1 İngilizce bilgisine sahip olan, İngilizce konuşma ve akıcılığını geliştirmek isteyen kişilere yöneliktir. Haftalık 15 saat ders ve farklı geziler gibi etkinlikler içermektedir.

Aile Programları

Birlikte İngilizcesini pekiştirmek isteyen çocuklu ailelere yönelik 1 ila 4 hafta arasında süren bir programdır. 16 yaşından küçüklerin bir yetişkin gözetiminde olması zorunludur.

Sosyal Aktiviteler

Şehrin kültürel merkezlerinden biri olan Marlowe Tiyatrosu başta olmak üzere; tiyatro oyunlarını, konserleri, sergileri filmleri takip edebilir, spor karşılaşmalarını izleyebilir ya da spor komplekslerinin olanaklarını kullanabilirsiniz. Language UK Dil Okulumuza sadece sanat ve spor etkinliklerinin değil, merkezdeki restaurant, cafe ve publara kısa mesafesi olmasıyla da sürekli sosyal kalabilirsiniz.

Konaklama Seçenekleri

İngiltere’de dil eğitimi almak için Canterbury Language UK Dil Okulunu tercih eden öğrencilerimiz aile yanı konaklama ve öğrenci yurtları seçeneklerini tercih edebilecekleri gibi otel ve stüdyo daire seçeneklerini de tercih edebilirler.

Standart Aile Yanı Konaklama: Özel yatak odası (Banyo kullanımı ortak), kahvaltı ve akşam yemeği, internet

Premiere Aile Yanı Konaklama: Özel yatak odası ve özel banyo kullanımı, kahvaltı ve akşam yemeği, internet

Self-catering Aile Yanı Konaklama: Özel yatak odası, kendi yemeğinizi yapabilmek için mutfak olanakları, internet

Öğrenci Yurtları:

  • Tek kişilik ortak banyolu,
  • Tek kişilik özel banyolu,
  • Çift kişilik oda seçenekleri mevcuttur.

Yurtlar, okula iki dakikalık yürüme mesafesindedir. Diğer seçeneklere göre en ekonomik konaklama türüdür ve hijyen açısından yüksek standartlardadır.

Canterbury Şehri

İngiltere’de dil eğitimi almaya gidecek öğrenciler için Canterbury hem Londra’ya oldukça kısa mesafede olması hem de kendi içinde bulunan seçenekleriyle oldukça ilgi gören bir lokasyondur. Yaşam masraflarının büyük şehirlere kıyasla daha düşük olması aynı zamanda Londra’ya gidişin de sürekli hale gelebilmesi Canterbury’e gidecek öğrenciler için sosyal, kültürel ve sanatsal seçenek yelpazesini arttırmakta ve ülkede kalış süresini daha verimli ve eğlenceli hale getirmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA