GENEL BİLGİLER

St. Giles dil okulları, 1955 yılında, Londra’da, Diana ve öğretmen olan Paul Lindsay çifti tarafından kurulmuştur. Son derece kaliteli, köklü ve bilinirlik oranı fazla olan bu eğitim kurum, kurulduğu tarihten sonra Amerika, İngiltere ve Kanada’ da farklı şubeler açarak büyümeye devam etmiştir. An itibari ile 10 büyük merkezde çeşitli programlar ile uluslararası öğrencilere İngilizce dil eğitimi vermektedir.

Her yıl dünyanın 100 ülkesinden gelen yaklaşık 14,000 öğrenciye eğitim veren St. Giles International İngilizce Dil Okullarının öncelikli amacı herkesin karşılayabileceği eğitim ücretleri ile kaliteli bir eğitim verebilmek ve öğrencilerinin St. Giles International İngilizce Dil Okullarını bir bina olarak değil, değişik kültürlerden gelen kişilerle tanıştıkları, eğitim aldıkları ve mutlu oldukları bir yer olarak hatırlamalarını sağlamaktır.

Sene içerisinde ortalama 110 ülkeden gelen 14.000 öğrenciye kaliteli bir eğitim sunan St. Giles International Dil Okullarının hedefi, kaliteli eğitim ile öğrencilerin hedefleri doğrultusunda atacağı ilk büyük adımın mimarı olmaktır. Alınan eğitimin her zaman iyi hatırlanacağının garantisini veren okul ve yetkililer her yıl St Giles’i seçen binlerce öğrenciden Kalite Yönetim Projesi ile düzenli olarak geri bildirim toplarlar. Geçtiğimiz yıllarda dünyanın en kaliteli dil okulu ödülünü almıştır. British Council tarafından akreditasyonu olması ise bir başka ‘’yüksek kalite’’ göstergesidir.

ST GILES BRIGHTON DİL OKULU FİYATLARI

İnsanların İngilizce öğrenmeyi tercih etmelerinin birçok nedeni vardır. Tüm bu amaçlara uygun İngilizce dil kurs programları sunan St. Giles International’in dönemlere göre değişen promosyonlarından yararlanmak içi ELT yurtdışı eğitim danışmanları ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Aşağıda St. Giles International Dil okullarının sunduğu dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretleri dahil ederek sizin için hazırladığımız tabloyu inceleyebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

Program, öğrencilerin günlük durumlarda daha etkin ve güvenli iletişim kurmalarına konuşma ve dinleme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olan Genel İngilizce Grubu veya Birebir dersler sunmaktadır.

Yeni Başlayanlar için İngilizce

St Giles Brighton, yeni başlayanlar için İngilizce kurslarını yıl boyunca düzenli başlangıç tarihlerinde sunmaktadır. Bu İngilizce kurs türünde, öğrenciler 2 ila 4 hafta boyunca haftada 20 (sabah) veya 28 ders almayı tercih edebilirler.

Uluslararası Dönem Dersleri

Bu programda, İngiltere hayatını tecrübe etmek, 6 ay veya daha uzun süre Genel İngilizce okumak isteyen öğrencilere Uluslararası Dönem Kursu sunmaktadır. St Giles Brighton’da ek modüller de bulunmaktadır: Cambridge English, IELTS, İş İngilizcesi veya Turizm İngilizcesi bu modüllerden bazılarıdır.

IELTS Hazırlığı

St Giles Brighton, her Pazartesi IELTS sınavına hazırlık kursları sunmaktadır. Okuldaki öğrenciler 2 hafta üzeri eğitim almayı tercih edebilirler. Bu kurs modülü, üniversite çalışmaları için öğleden sonra IELTS hazırlık dersi olarak entegre edilebilir.

Cambridge İngilizce Hazırlık

Cambridge Sınavları her yıl binlerce uluslararası öğrenci tarafından yapılır ve tüm dünyadaki işverenler ve eğitim kurumları tarafından kabul edilir. St Giles Brighton yıl boyunca B2 First, C1 Advanced ve C2 Proficiency sınavlarına hazırlık kursları sunmaktadır.

Genel İngilizce + İş İngilizcesi

St Giles Brighton, öğrencilerin İngilizcelerini geliştirmelerine, sunum yapma, rapor yazma ve e-posta derleme gibi durumlara hazırlamak için bu programı hazırlamıştır. Bir iş ortamında özel İngilizce becerileri geliştirmelerine yardımcı olan Genel İngilizce artı İş İngilizcesi grup dersi olarak sunulmaktadır.

İngilizce + Staj Programı

Bu program minimum B1 Düzeyinde olan 18-32 yaş arası öğrencilere İngilizce kursu ve ardından ücretsiz gönüllü staj imkanı sunar. Bu program, öğrencilerin mesleki becerilerine ilişkin, İngilizce konuşulan bir çalışma ortamında bulunmalarını sağlar.

30 Yaş Üstü İngilizce Kursları

Brighton ve Vancouver’da 2020 yılında başlatılan bu yeni kurs, 30 yaşın üzerindeki öğrencilerin benzer yaştaki öğrencilerle Genel İnglizce program içeriklerini çalışmalarına olanak verir. Ayrıca özel hazırlanmış sosyal aktivitelerden yararlanmalarını sağlar.

İngilizce Öğretmenleri (TEC)

St Giles Brighton’daki İngilizce Öğretmenleri Kursu (TEC), anadili İngilizce olmayan öğretmenler için iki haftalık bir öğretmen geliştirme kursudur. Katılımcılar öğretim metodolojisi ve tekniklerini geliştirir, çeşitli öğretim yardımlarını anlarken, kaynaklarını değerlendirme ve kullanmayı öğrenirler

Cambridge CELTA

Cambridge CELTA’ya (Diğer Dilleri Konuşanlar için İngilizce Öğretimi Sertifikası) yönelik tam zamanlı bir kurs sunmaktadır. Deneyimli öğretmenlerin gözlemini, ders ödevlerini ve 6 saatlik öğretmenlik uygulamalarını içeren 4 haftalık yoğun bir çalışma programıdır.

Cambridge TKT Hazırlığı

St Giles Brighton’daki TKT Hazırlık Kursu, adayları mesleki bilgileri test eden Cambridge TKT’yi (Öğretim Bilgi Testi) almaya hazırlar. Test, dünyadaki ilkokul, ortaokul veya yetişkin öğrencilerin öğretmenlerinin ihtiyaç duyduğu temel öğretim bilgisine odaklanır. Öğretmen, kariyerinin herhangi bir aşamasında bu kursu alabilir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

İngilizce dil eğitimi almak için Brighton’a gelen St Giles öğrencisi süre boyunca ders saatlerini dengeleyecek ve boş zamanlarında eğlenceli aktiviteler ve gezilerle çalıştıkları dersleri aktif hale getireceklerdir. Öğrencilerin yeni insanlarla tanışmasına ve hayat boyu arkadaş edinmelerine yardımcı olacak bir sosyal program hedeflenir. Program etkinlikleri, sinema, brunch, bowling, pub geceleri, müze turları, lazer oyunları, futbol maçları, sahil koşuları, sinema gezileri ve şehir dışı gezilere kadar birçok farklı programlar arasında değişmektedir.

KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

St Giles Brighton, seçim yapabileceğiniz geniş bir öğrenci konaklama seçeneğine sahiptir. Seçeneklerin çoğu 5 dakikalık yürüyüşle son bulurken bazıları okuldan kısa bir otobüs yolculuğu mesafesindedir. Rezidans ve aile yanı seçenekleri en popüler konaklamalardır. Bunun yanı sıra, seçenekler içerisinde otel ve misafir evleri de bulunmaktadır.

Rezidans Konaklama

St Giles George Street Residence, sadece St Giles öğrencilerinin kaldığı özel bir konaklama seçeneğidir. Bu lüks ve son derece konforlu tesis, özel banyosu olan 30’dan fazla tek kişilik oda sunmaktadır. Şehir merkezi ve deniz kıyısına sadece 4 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Aile Yanı Konaklama

İngilizcenizi sınıf dışında pratik yaparak pekiştirmek ve İngiliz kültürünü, yaşam tarzını ilk elden öğrenmek istiyorsanız, bu popüler konaklama seçeneği doğru bir tercih olacaktır. Yarım pansiyon, sadece kahvaltı veya kendi yemeğinizi pişirebileceğimiz seçeneklerin olduğu en uygun maliyetli seçenektir. Aile Yanı seçeneklerinin bulunduğu lokasyonlar okula çoğu zaman otobüs ile 15-30 dakika uzaklığında kalırken, bazen yürüme mesafesi de olabilir.

Oteller

St Giles Brighton’da öğrencilerin seçebileceği çeşitli oteller bulunmaktadır. Bunlar, merkeze yürüme mesafesinde ve Brighton’ın merkezine yakın, konforlu otellerdir.

BRIGHTON ŞEHRİ

Brighton son derece canlı, kozmopolit bir şehirdir. Eğitim ve eğlence şehri olarakta tanınan bu tatlı kasaba şehri, Genellikle ‘Londra Deniz’ olarak adlandırılan deniz sahiline sahiptir. İngiltere’nin güney kıyısındaki en iyi alışveriş, restoran, pub ve gece kulüplerinden bazılarına Brighton içerisine çok güzel bir ahenk ile konumlanmıştır. Uluslararası öğrencilerin yaşamak ve eğitim almak için tercih ettiği ideal bir yerdir.
İki üniversiteden oluşan geniş ve misafirperver öğrenci topluluğu ve Londra’ya mükemmel ulaşım bağlantıları şehri ön planda tutan özellikleridir. Aynı zamanda, uluslararası havaalanlarına hızlı ve kolay erişim vardır. Eşsiz turistik mekanlar ve yıl boyunca birçok özel etkinlik ve festivallerin de ev sahipliğini yapan Brighton, İngilizce dil eğitimi için en doğru tercihlerden bir tanesi olacaktır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA

feltom
Felca
EnglishUK
British Council
ialc
UED
Quality English
icef