GENEL BİLGİLER

LSI Dil Okulu dünya çapında geniş bir okul ağına sahiptir. İngiltere, Kanada, ABD, Yeni Zelanda veya Avustralya’daki okullarından birinde İngilizce öğrenebilirsiniz. Fransa ve İsviçre’de dil merkezleri vardır. LSI ayrıca İspanya, İtalya, Rusya, Meksika, Panama ve Kosta Rika’da ortak bir dil okulu ile çalışır. Dünya genelinde büyük bir eğitim ağına sahip olan LSI, İngiltere, Kanada, ABD, Yeni Zelanda veya Avustralya’daki okullarında son derece kaliteli bir İngilizce dil eğitimi vermektedir. 50 yıla aşkın tecrübesi ile 7 farklı ülkede olan LSI Dil Okulları, 16 merkezi ile İngilizce dil eğitimi almak isteyen uluslararası her öğrenciye, dünyanın neredeyse her yerinde eğitim vermektedir. Okulların hepsi son teknoloji ile donatılmış, modern şubelerdir ve bulundukları şehrin merkezinde yer alırlar. LSI’ın eğitim kadrosunda bulunan öğretmenler ise, modern eğitimi destekleyen bilgi ve becerilere sahiptir. Okul çalışanları ise dost canlısı, yardımsever kişilerdir ve öğrenci memnuniyetini en üst seviyede tutmak için ellerinden geleni yaparlar.

Manş Denizi’nin kıyısında bulunan Brighton sadece harika bir sahili, tarihi rıhtımı, dünyaca ünlü şekerleri ile değil; aynı zamanda renkli bir genç nüfusa sahip bir üniversite şehri olarak da bilinir. İngilizce dil eğitimini LSI Brighton Dil Okulu’nda almak isteyen öğrenciler doğru bir kararın ilk adımını atacaktır. Okulun Brighton şubeleri birbirine 10 dakika uzaklıkta olan 2 farklı kampüsten meydana gelmektedir. Şube etrafına toplanmış onlarca Pub, restoran, kahve evleri, mağazalar görebilir, boş zamanlarınızda dilediğinizce gezme ve eğlenme fırsatı bulabilirsiniz. 23 farklı sınıf,7 derslik, son derece uygun ve mükemmel lokasyonundan kaynaklı rahat ulaşım ve bahçesi LSI Brighton şubesinin öne çıkaran bazı özellikleridir. Konforlu ve modern eğitim materyalleri ile donatılmış ortak kullanım alanları ise ders saatleri içerisinde öğrencilerin en çok zaman geçirdiği yerler. Sunulan sınırsız internet erişimi ise, araştırmalarınız veya yapacağınız görüşmelerde size yardımcı olacaktır.

LSI BRIGHTON DİL OKULU FİYATLARI

Dünyanın hayranlık duyulan şehirlerinde merkezi yerlere konumlandırılmış okullardaki LSI öğrencileri, son derece iyi bir eğitimin dışında, pek çok sosyal ve kültürel faaliyete erişim imkanı da bulmaktadır. Zincir ve büyük bir okul olmasına karşın son derece uygun fiyatlı programların bulunduğu LSI Dil Okullarının sunduğu programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretleri dahil ederek sizin için hazırladığımız tabloyu aşağıda inceleyebilirsiniz.
Ayrıca İngiltere dil okulu ücretleri ve güncel indirimler için ELT danışmanlarından ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce
Ders süreleri boyunca farklı gündelik durumlara göre iletişim becerilerini geliştirmek isteyen 16 yaş üstü öğrenciler için tasarlanmış programdır. Her gün göreceğiniz minimum 2 ders içeriği, dil bilgisi, sözcük bilgisi, telaffuz beceri gelişimlerini kapsayacaktır. Sonraki 2 derste, konuşma, dinleme, okuma, yazma alanlarına odak olacaksınız. Kullandığınız modern eğitim materyalleri gelişiminiz için son derece destekleyici olacaktır. Öğrencinin tercihine göre 20-24-30 olarak ders sayıları değişebilir. Ayrıca, öğleden sonra olan 10 derslik sınıflarda program içerisinde mevcuttur. Maksimum 11 hafta alınan bu İngilizce kurs türünde minimum 17 yaş kriteri vardır.

Küçükler için İngilizce Kursu (6-17 yaş)
6-17 yaş gruplarına hazırlanmış program türüdür. LSI’ın küçüklere yönelik hazırlamış olduğu bu kurslar, küçük gruplar halinde ya da birey olarak dil öğrenirken aynı zamanda yeni olan şehri ve şehir hayatını benimseyip sınıf arkadaşlarıyla da zaman geçirmek isteyen çocuklar ve gençler için idealdir.

Premium Kurslar
LSI, bireye veya ufak gruplar için özel olarak tasarladığı iş İngilizcesi için dil eğitimleri sunar. Bu kurslar mesleki amaçlı dil eğitimi odaklıdır ve özel gereksinimlerini karşılayacak şekilde LSI öğrencilerine sunulur.

Akademik İngilizce Kursları ve Sınav Hazırlık Eğitimleri (IELTS, Cambridge, TOEFL)
Akademik İngilizceyi, genel İngilizce ile birleştiren veya İngilizce dil yeterlilik sınavlarına hazırlık için doğru ve profesyonel bir eğitim almak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Bu kurs çeşitleri, standart dil bilgisi ve kelime dağarcığı kontrollerini olgunlaştırır. Bu sayede program öğrencinin, bir taraftan akademik okuma ve yazma becerilerini geliştirirken diğer taraftan bireysel dil ihtiyaçlarına odaklanmasını sağlar. Bu, okulun veritabanı olan E-LSI aracılığı ile sunulan özel içeriklere sahip kaynaklarla desteklenir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

İngilizce dil eğitiminizi LSI Brighton‘da almak her anlamda doğru bir karar olacaktır. Harika bir sosyal hayatın yer aldığı bu güney şehri, LSI Sosyal Aktivite biriminin siz öğrenciler için hazırladığı özel ve gelişim içeren programlarına mutlaka katılın! Okulun sizin için hazırlamış olduğu sosyal aktivite takviminde bulunan programlardan bazıları; Çalışma kulübü, Film kulübü, Lazer Bölgesi, Futbol, People’s Day Festivali, Londra, Bath, Stonehenge, Cambridge ve Liverpool gezileri, İskele çevresinde kürek yarışı, Brighton Marina’da Balıkçılık, Karaoke gecesi.

KONAKLAMA

Brighton’da alacağınız İngilizce dil kursunda LSI, sadece eğitim anlamında değil zamanınızın büyük bir kısmını geçireceğiniz konaklamalar içinde yanınızda olacaktır. Farklı konseptlerde olup hemen hemen aynı kalite anlayışını göreceğiniz seçenekler içerisinde aile yanı konaklama, rezidans ve isteğe bağlı otel konaklama bulunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama
İngilizce konuşan bir aile ile aynı evde yaşamanın, hatta bir süre sonra o ailenin bir parçası olmanın, İngilizce dil eğitimine nasıl yarar sağladığını göreceksiniz. Aile yanı konaklamalar LSI Dil Okullarının en popüler konaklama seçeneklerinden biridir. Pratik İngilizceyi hat safhada uygulayacağınız, belirli bir düzene bağlı bu uygun maliyetli opsiyonun, toplu taşıma ile okula uzaklığı ortalama 30-40 dakika arasındadır. Yemek öğünlerinizi veya oda tipini seçerken ELT Danışmanları en doğru karar için yanınızda olacaktır.

Rezidans Konaklama
55 Portland Road’da okul binası içinde bulunan 12 odadan oluşan, Brighton’ın en yeni öğrenci yurdudur. Tamamen yeni bir sitede, 12 öğrenci odası, 16 yataklık esnek kapasitesi, bir mutfağı ve 2 salonunun yanı sıra okul bahçesine erişim imkanı ile LSI Rezidans konaklama öğrencilerin dilediği gibi yaşaması için harika bir yer olacaktır.

BRIGHTON ŞEHRİ

Brighton, yaklaşık 250.000 kişilik nüfusu ile İngiltere’nin Güney Bölgesindeki en popüler şehirlerinden biridir. Nüfusun %11’ini üniversite öğrencilerinin oluşturduğu bu şehirde, insanlar toplu taşımadan çok bisiklet kullanımını tercih ederler. Bu durum, maddi kısmı olumlu etkilemesinin yanında, özellikle yeni gelen kişiler için şahane bir ulaşım şekli demektir. Büyük ulusal parkların, başka yerlerde göremeyeceğiniz oyuncak müzelerinin, eski çağlardan kalma makinaların sergilendiği galerilerin fazlaca olduğu Brighton’ın çok kibar ve naif bir yerel halkı da bulunmaktadır. Özellikle yaz ayları turistik gezilerin yanı sıra kısa dönem İngilizce dil eğitimine gelen öğrencilerinde bulunması, Mayıs, Eylül ayları arası bu şehri başka bir yer haline getirir. Yaz aylarında hava sıcaklığı 15- 17°C aralığındadır. Bu seviye yerel halkın denize girmesi, güneşlenmesi veya Roller Coaster kullanmaları için yeterlidir. Tüm bu özellikleri ile Brighton, İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için en popüler şehirlerden biridir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA

feltom
Felca
EnglishUK
British Council
ialc
UED
Quality English
icef