GENEL BİLGİLER

ELC Dil Okulu, 1962 yılında İngiltere’nin en güzel şehirlerinden biri olan Brighton’da, sakin bir bölgede kurulan en özel dil okullarından biridir. Okul binası son derece modern şekilde tasarlanmış 32 adet son derece aydınlık ve tam donanımlı sınıfa sahiptir. Ayrıca okul bünyesinde bulunan dinlenme alanları, bilgisayar laboratuvarları, multimedya merkezi, mutfak ve kafeterya gibi alanları ile öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına karşılık vermektedir. Okul şehir merkezine toplu taşıma ile 10 dakika uzaklıktadır. ELC Brighton Dil Okulu öğrencilerine çok geniş sosyal aktivite imkanları sunmaktadır. British Council tarafından onaylı olan okul ayrıca English UK ve Quality üyesidir.

ELC Brighton Dil Okulu müfredatında birçok İngilizce dil eğitimi programı mevcuttur. Genel anlamda program başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar toplam 7 seviyedir. Her seviye ortalama 12 hafta sürmektedir. Programa katılım yaşı minimum 16’dır.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

ELC Brighton’daki genel İngilizce kursu size gerçek yaşam koşullarında etkili iletişim kurma konusunda güven vermek için tasarlanmıştır. Konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerine odaklanırken, temel dil bilgisi, kelime bilgisi, telafuz, deyimler ve konuşma diline odaklanan dengeli bir programdır. Okul haftada 25 veya 30 ders Genel İngilizce sunuyor. 20 derslik temel bir sabah programına ek olarak, isteğinize bağlı farklı seçeneklerde sunar.

Sınav Kursları

Günümüzde İngilizce konusunda nitekli olmak şarttır. ELC Brighton geleceğiniz için iş, akademik eğitim, seyahat veya yaşam için gerekli olan İngilizce dil yeterliliklerini elde etmenize yardımcı olacak bir dizi kurs ve İngilizce dil sınavı sunar. ELC Brighton Cambridge FCE-CAE, IELTS, TOEFL, LCCI İş İngilizcesi gibi dil yeterlilik sınavları ile alakalı olarak profesyonel hizmet sağlar.

İş İngilizcesi

İşlerinde İngilizceyi etkin bir şekilde kullanması gereken iş insanları için tasarlanmıştır. Kurslar özel ihtiyaçlarınıza göre uyarlanır ve iş ortamlarınızda kullanmanız için geliştirilir. Tüm dersler, iş İngilizcesi eğitimi ve profesyonel insanlarla çalışma konusunda uzmanlaşmış eğitmenler tarafından verilmektedir.

Bire Bir Dersler

Öğrencinin bire bir ders seçmesi için birçok sebebi olabilir. Örneğin; önemli bir sunumu, bir sınava hazırlığı veya ingilizce iletişim konusunda güven tazelemek için seçebilir. Bu noktada ELC Brighton’da ihtiyacınız ne olursa olsun eğitmen kursu detaylı ihtiyaç analizine göre özel olarak tasarlayacaktır.

Yaz Programı

Yıl boyunca süren kurslara ek olarak, ELC Brighton yaz merkezimiz ELC Loxdale’da yaz tatili kursları da mevcuttur. Loxdale, kendine ait bahçeleri, spor salonu ve Palmeira Meydanı’ndaki ana okulumuzdan yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki kantin/kafesi ile dikkat çeker. Uluslararası sınıflarda verilen yarım günlük dersler ve organize sosyal etkinliklere katılma olanağı isteyen 16-22 yaş arası genç yetişkinler için tasarlanmıştır.

Özel Programlar

Yukarıda sunulan programlara ek olarak, ELC Brighton özel ihtiyaçları karşılayan kapalı gruplara eğitim verme konusunda yaklaşık 50 yıllık bir tecrübeye sahiptir. Bu kurslardan en güncelleri; İtalyan ve İspanyol orduları için askeri İngilizce, Eczacılar için İngilizce, Alıcılar ve satıcılar için İngilizce, Lise öğrencileri için Genel İngilizce+ BEC hazırlık.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

ELC Brighton hafta sonu gezileri ile birlikte öğleden sonra ve akşam aktiviteleri düzenler. Haftanın her günü yapılacak bir şey veya görülecek bir yer mutlaka vardır. Faaliyetler ‘kullanıldıkça öde’ ideolojisi ile ilerler. Spor, yerel ziyaretler, sohbet kulübü, film akşamları ve kısa sınavlar gibi çok çeşitli aktiviteler sunar. Çoğu etkinlik için 3-10 Euro arasında küçük meblağlar alınır ancak her hafta uygulanan konuşma veya sohbet kulüpleri gibi bazı aktivitelerden ücret alınmaz.

ELC’deki bazı yerel turlar;

Lewes ve Arundel, her biri kendi kalesine ve antik kent binalarına sahip tarihi kasabalar.
Geleneksel kremalı çayın tadını çıkartılabileceği Rottindean Köyü.
Sussex kırsalının nefes kesen manzaraları veya Beachy Head’in dramatik uçurum tepeleriyle Devil’s Dyke gibi yerel güzellik noktaları gezilir.
Bu kültürel turların haricinde hafta sonu Londra, Cambridge, Oxford, Bath, Stonehenge gezileride mevcuttur.

KONAKLAMA

ELC Brighton’daki konaklama departmanı İngilizce dil eğitiminizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak çeşitli konaklama seçeneklerine sahiptir. ELC Brighton’nın konaklama seçeneklerinin tümü okula 30 dakika mesafededir. Bu seçenekler;

Aile Yanı Konaklama
Aile yanında konaklamak size İngiliz yaşamını deneyimleme ve günlük durumlarda İngilizcenizi alıştırma yapma fırsatı verir. Aile yanı konaklama samimi, güvenli, rahat imkanlar sağlar. Çalışma olanaklarına sahip bir oda, ücretsiz internet, temiz banyo tuvalet, makul ücretler, isteğe bağlı kahvaltı/akşam yemeği ve okula 30 dakika mesafesinin olması aile yanı konaklamanın dikkat çeken özelliklerindendir.

Oteller ve Misafirhaneler
18 yaşında veya daha büyükseniz otel konaklamasının özgürlüğünü ve esnekliğini tercih edebilirsiniz. ELC’ye 5 dakika uzaklıkta bulunan oteller aynı zamanda denize kolaylıkla ulaşılabilecek mesafededir. 

Öğrenci Yurdu
18 yaşında veya daha büyükseniz mutfaklı konaklama esnekliği tercih ediyorsanız ELC’ye yaklaşık 10 dakika mesafede olan bu öğrenci yurtlarını tercih edebilirsiniz. Brighton’nın kalbinde bulunan 134 yatak odalı Britannia Study Hotel, Churchill Square alışveriş merkezine, deniz kıyısına, 2 süpermarkete ve birçok restorant, pub ve kafeye 5 dakika yürüme mesafesindedir.

BRIGHTON ŞEHRİ

Londra’ya trenle 50 dakika uzaklıkta küçük bir şehirdir Brighton. Manş Denizi kıyısında yer aldığı için uzun bir süre balıkçı kasabası olsa da sonrasında İngiltere’nin yaz tatili için tercih edilen şehri haline gelmiştir. Bünyesinde iki üniversite ve çok sayıda dil okulu bulunduğu için aynı zamanda öğrenci şehri olarak da bilinir. Gece ve gündüz hayatı bir hayli hareketli olsa da, yerel halk oldukça sakin ve düzenli bir yaşam sürer. Görür görmez hayran olunası uzun kumsalı, göz kamaştıran binaları ve düzenli şehir hayatı ile ilgi çekici bir şehirdir.

Brighton huzurlu, yemyeşil ve Londra’ya çok yakın bir şehirdir. Üstelik ekonomik açıdan Londra’dan çok daha uygun bir şehirdir. Brighton’da gezilecek birçok yer vardır. Bunlardan biri Brighton Pier olarak bilinen lunaparkı olan büyük tarihi bir iskeledir. Hava güneşliyse sahilde yürüyüş yapabilir ya da denize girilebilir. Akşam üzeri gidilebilecek birçok kafe, restorant ve publar vardır. Neredeyse bütün mekanlarda açık hava müzikleri veya konserleri vardır. Brighton sıkılmadan ve bolca eğlenerek eğitim alabileceğiniz şehirlerden biridir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA