GENEL BİLGİLER

Brighton, Londra, Oxford, Manchester, New York, Edinburgh’da okulları bulunan British Study Centres, her yıl binlerce yabancı öğrenciye hizmet veriyor. 350 öğrenci kapasiteli British Study Centres Brighton dil okulu, 15 modern sınıf, kütüphane, büyük bir kafeterya ve geniş bir bahçeye sahip. Hove’da bulunan okul, Brighton şehir merkezine 25 dakika yürüme mesafesinde. British Council tarafından onaylı ve English UK üyesi olan okulda Genel İngilizce programlarının yanı sıra; İş İngilizcesi, Cambridge FCE, CAE, IELTS sınav hazırlık kursları da mevcut. Zengin sosyal aktivite programına sahip okulda hafta içi sportif ve kültürel etkinlikler, hafta sonlarında ise çevre şehirlere geziler düzenliyor. Aile yanı konaklamaya alternatif olarak yıl boyunca öğrenci evinde veya yurtta konaklama imkanı da sunuluyor. Minimum yaş sınırı 16 olan okulda, sınıflardaki maksimum öğrenci sayısı ise 14.

BRITISH STUDY CENTRES BRIGTON DİL OKULU FİYATLARI

British Study Centres okulunda Brighton’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için belirli dönemlerde yurtdışı dil eğitim ücretlerinde indirimler mevcuttur. ELT öğrencilerine özel olarak hazırlanmış ve yıl boyunca devam eden indirimler ve programlar ile ilgili bilgi için bizimle iletişime geçebilir, size en yakın ELT ofisini ziyaret edebilirsiniz. 

SUNULAN PROGRAMLAR

Online İngilizce

Canlı, yüz yüze dersler en son video konferans yazılımı ile uzman öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. Canlı öğretmen önderliğindeki çevrimiçi derslere ek olarak, öğrenciler myBSC hesaplarında rehberli kendi kendine çalışma için yüzlerce saatlik özel İngilizce materyallerine de erişebilecekler.

Genel İngilizce

İngilizce iletişim becerilerizi ilgi çekici ve etkileşimli bir şekilde geliştirecektir. Yeni kelimeler öğrenmek, İngilizce dil bilgisini anlamak ve en çok ihtiyaç duyduğunuz alanlarda destek almak temel merkezdir.

Sınav Hazırlığı

Akademik ya da farklı amaçlar için Cambridge English, IELTS, TOEIC veya TOEFL’a ihtiyacınız olsun, sınav kursları size sınavınızı güvenle geçmeniz için gereken becerileri kazandıracak şekilde tasarlanmıştır.

Kariyer Kursu

Neotinal Geographic Learning ile ortaklaşa, akademik ve kariyer başarısı için gerekli beceri ve öğrenme stratejilerine odaklanan profesiyonel bir kurstur. Bu kurs öğrenci merkezli sınıflarda problem çözme ve iletişim becerilerinizi geliştirecektir.

Yaşam için İngilizce

British Study Center’da herkese uygun çok çeşitli kurslar ve öğrenme yöntemleri vardır. En popüler seçenek Genel İngilizce programının yanında kariyere yardımcı olmak için staj ile pratik iş deneyimi eklenir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

British Study Centre’ın sosyal aktivite programları çok kapsamlı olmakla birlikte, öğrencilerin Brighton’da eğitim alırken en iyi şekilde zaman geçirmeleri amacıyla tasarlanmıştır. Haftalık sosyal program plaj barbeküleri, uluslararası yemek partileri veya şehir yürüyüş turu gibi çok çeşitli etkinlikler sunar. Mükemmel miras ve zengin Regency mimarisi ile dolu Brighton yürüyüş turu için ideal kompakt bir şehirdir. Okul merkezde dolaşırken Kraliyet Köşkü, ünlü Brighton İskelesi gibi tarihi yerleri gezdirecektir. Bununla birlikte okulun ilk gününde hoşgeldin çayı ve bisküvisi ile karşılanırsınız. Ders sonrası İngiliz çay partisine gitmek için bir kafede buluşulur ve bu etkinlik ücretsizdir.

KONAKLAMA

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklamayı seçen kişi ev ortamında yaşama ve kültürü ilk elden deneyimleme şansına sahip olacaktır. Rahat bir evde okula yakın yaşarken arkadaş canlısı aileler ile pratik yapmanın farkındalığına varacaktır.

Aile Yanında Konaklama Plus

Bu seçenekte kişi aile yanında konaklar buna ek olarak en-suite veya özel banyo seçeneğine sahip olur. Daha fazla gizlilik veya bağımsızlık isteyenler için idealdir.

Öğrenci Yurdu

Uluslaraası öğrenci yurdunda arkadaş edinmek ve canlı sosyal hayata ulaşmak mümkündür. Bu konaklamalarda öğrencilere özel odalar, ortak mutfak ve ortak kullanım alanlarında rahatça zaman geçirebilmek mümkündür.

Öğrenci Evleri

Öğrenci evleri daha fazla bağımsızlık ve özgürlük isteyen öğrenciler için en uygun seçenektir. Öğrenci evlerinde tesisler diğer öğrenciler ile paylaşılır ancak isteğe bağlı özel banyo/tuvalet mümkündür.

BRIGHTON ŞEHRİ

İngiltere’nin güneydoğusunda Manş Denizi kıyısında bulunan Brighton, ılıman iklimli bir sahil kentidir. Nüfusu 250.000 olan Brighton, Londra’ya trenle 50 dakika, Gatwick Havalimanı’na ise sadece 30 dakika mesafededir. Hareketli yaşantısı ve kumsallarıyla adını duyurmuş bir şehir olan Brighton dünyanın farklı köşelerinden turizm ve eğitim amacıyla gelen binlerce ziyaretçiyi konuk ediyor. 2 üniversite, çok sayıda enstitü, kolej ve dil okuluna sahip olan Brighton’da yaklaşık 40.000 öğrenci eğitim görüyor. Oldukça genç nüfusa ev sahipliği yapan kent, özellikle sahil şeridinde ki restoran, bar, kafe ve diğer eğlence mekanlarıyla dinamik bir yapıya sahip.

Brighton festivalleri ile de adından söz ettiriyor. Her yıl mayıs ayında gerçekleştirilen Brighton festivali Birleşik Krallıkta düzenlenen ikinci büyük festivaldir. Bu festival kapsamında; tiyatrodan akrobasiye, görsel sanatlardan müziğe kadar birçok alanda etkinlik düzenleniyor. Yine he yıl Mayıs ayında düzenlenen Brighton Fringe Festivali ise İngiltere’deki en büyük sanat festivali olma özelliği taşıyor.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA