GENEL BİLGİLER

Brighton Language College Dil Okulu, 1995 yılında Royal Pavillon’nun karşısında, sahile 5 dakika yürüme mesafesinde konumlanmış tek şubeli butik bir dil okuludur. Okul British Council ve English UK kurumları tarafında akredite edilmiştir. Oldukça modern dizaynı olan British Language College Dil Okulu’nda General English, IELTS, Cambridge FCE, One to One English, İş İngilizcesi, +40 yaş programı, junior ve aile tatili programları alanlarında 37 kişilik sınıf kapasitesiyle hizmet vermektedir.
Tüm öğretmenler sertifika sahibi olup, mesleklerinde profesyoneldir. Öğretmenler ve çalışanlar öğrencilerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olurken kurs süresince keyifli vakit geçirmeleri için her daim öğrencinin yanında olurlar. BLC bünyesinde eğitim almak isteyen gençler olsun, 5 yaşından itibaren çocuklar olsun ebeveynleri ile birlikte eğitim alabilecekleri programa sahiptirler.

BRIGHTON LANGUAGE COLLEGE DİL OKULU FİYATLARI

Brighton Language College Dil Okulu ücretleri ihtiyacınız olan programın türü, saati ve süresine göre değişiklik göstermektedir. ELT öğrencilerine özel olarak hazırlanmış ve yıl boyunca geçerli olan, %30’lara varan indirimlerin olduğu program ve promosyonlar ile ilgili bilgi almak için bizlere iletişim bilgilerimizden ulaşabilir ya da size en yakın ELT Yurtdışı Eğitim ofisini ziyaret edebilirsiniz. 

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

Genel İngilizce kursları yıl boyunca devam eder ve etkili dil eğitimi ve modern öğretim yöntemleri ile İngilizce anlama ve iletişim kurmaya odaklanır. Öğrenilen dili sağlamlaştırmaya ve konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerinizi geliştirmeye yardımcı olmak için tasarlanmış bir ders programıdır.

IELTS Hazırlık

IELTS (Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi), İngilizce eğitim veren üniversitelerde eğitim almayı planlayan öğrencilerin geçmek olduğu sınavdır. Sabah dersleri Pazartesi-Cuma, öğleden sonra dersleri ise daha fazla IELTS, Genel İngilizce veya ticari İngilizce öğrenebileceğiniz Pazartesi-Perşembe günleridir. Okul IELTS programı için özel birebir dersleri de bizzat programlamaktadır.

Brighton Dil Kulübü

Gönüllü bir çevrimiçi öğretmen ve öğrenci topluluğudur. +18 yaş programıdır. Atölye çalışmaları canlı görüntülü görüşmeler şeklinde yapılır. Atölyelerde deneyimli öğretmenler eğitim verir, zevk almanız ve katılım sağlamanız için esnek saatler uygulanır.

FCE/CAE Kursları

Bu program Cambridge Üniversitesi ile birlikte verilir. Programın dersleri geçmiş makalelere bakarak sınav tekniklerine odaklanır ve yazma, okuma, dinleme, konuşma konularını kapsar. Yurtdışında çalışmak veya eğitim almak isteyen öğrenciler için ideal bir programdır.

İş İngilizcesi

Büyükten küçüğe birçok uluslararası şirket, ofis dili olarak İngilizceyi kullanır. Yerli ve yabancı şirketler işe alımlarda İngilizce bilen adaylara öncelik tanır, çalışanlarının İngilizce dil becerilerini geliştirmelerini talep eder. Bu noktada İş İngilizcesi kursu sizin için en iyi seçim olacaktır.

One to One

Bu kurs BLC tarafından akademik ekibi ile özel olarak hazırlanmaktadır. Amaç ve hedefler öğrencinin ihtiyaçlarını karşılamaya yöneliktir. Karma öğrenme deneyimi için birebir dersler grup sınıfları ile birleştirilebilir.

İngilizce ve Kültür (+40)

İngilizce dil öğrenme hedeflerine sahip başkalarıyla keşfetmek isteyen olgun öğrenciler için ideal bir programdır. Sabahları İngilizce dersleri, öğleden sonra Brighton ve çevresindeki zengin mirasın keşfedildiği bir kültürel etkinlik programıdır. 4 öğleden sonra aktivitesi ve 1 akşam aktivitesinden oluşur 1 günlük Londra Turu ve Thames Nehir botu gezisi programın içindedir.

Junior Programlar

Junior Vacation kursları tüm dünyadan öğrenciler için tam eğitim, aktivite, sosyal ve etkinlik programları sunar. Bu kurs İngiliz misafirperverliğini özenle seçilmiş bir aile yanında konaklama ile tam bir çalışma ve etkinlik programını birleştirir.

Aile Tatili Programı

Aile kursları güven oluşturmak ve çocuğunu İngilizce dili ile meşgul etmek için tasarlanmıştır. BLC, dikkatle yapılandırılmış aktiviteler yoluyla konuşmaya iletişimi geliştirmeye önem veren temaya dayalı bir yaklaşım uygular. Çocuğunuzun eğitimi ile aynı zamanda çalışabilir veya rahat vakit geçirebilirsiniz.

SOSYAL AKTİVİTELER

İngiltere’de dil eğitimi için Brighton Language College dil okulunu seçen öğrenciler için okul tarafından hazırlanan ve Brighton şehrinde yapılabilecek olan aktivite ve etkinliklerden bazıları; Sinema Geceleri, West End Müzikali, Konserler, İngiltere Premier Lig Karşılaşması, Kültürel Geceler, Londra Gezileri, Spor Aktiviteleri, Müze Gezileri, Paintball, Lazer Zone ve Plaj Partileri şeklinde sıralanabilir. 

KONAKLAMA

Aile Yanı Konaklama

İngiltere’de konaklamayı seçmek İngiltere’de yaşamak ve İngilizce seviyenizi geliştirmek için harika bir fırsattır. Aile yanında konaklama başka bir kişinin evinde misafir olarak kaldığınız anlamına gelir. Aileler tek bir kişi, genç veya emekli bir çift, vejeteryan veya evcil hayvanı olan kişiler olabilir. Tüm aile yanı konaklamalar okul tarafından düzenli olarak kontrol edilir aile yanı konaklamalar British Council standartlarını karşılarlar.

Standart Aile Yanı Konaklama: Şehir merkezi olmakla birlikte okula yürüyerek veya toplu taşıma ile 20-45 dakika uzaklıktadır. Tek kişilik ve çift kişilik olarak 2 farklı seçenek uygulanır. Ailenizle ve potansiyel diğer öğrenciler ile tuvalet banyo kullanımı ortaktır.

Premium Aile Yanı Konaklama: Şehir merkezi olmakla birlikte okula yürüyerek/toplu taşıma ile 20-45 dakika uzaklıktadır. Standart aile yanı konaklamadan farkı banyo tuvalet öğrencinin kendisine aittir.

BRIGHTON ŞEHRİ

İngiltere’nin en popüler sahil şehirlerinden biri olan Brighton, kozmopolit ve tarihi yapıları, gece hayatı, trend butikleri, zengin tiyatro ve müzik etkinlikleri ile öğrencilerin gözde merkezlerinden biri haline gelmiştir. Brighton, Londra’nın merkezine direkt trenler ile 55 dakika uzaklıktadır. Gatwick Havalimanı’na geliyorsanız direkt tren ile 30 dakikadan daha az sürer. Kompakt bir şehir olduğu için dolaşmak kolaydır. Yürüyerek veya toplu taşıma ile kolayca keşfedilebilir.

Hove dahil diğer köyleri keşfetmek için zaman ayırmalısınız, renkli plaj kulübeleri ve Regency mimarisi geleneksel bir İngiliz köyü olan Rottingdean ile ünlüdür. Zevkli iskelesi, mağazaları, kaldırım kafeleri, canlı sanat sahnesi ve canlı gece hayatı her şeye yürüme mesafesindedir. Brighton şehri dostluğu ve hoşgörüyü ciddiye alır. Bütün Birleşik Krallık’taki en açık görüşlü şehir burasıdır. Bu şehir özellikle herkesin gün boyu dışarıda ve plajda olduğu yaz döneminde eşi bulunmaz rahat bir ortam havası verir. Öğle tatilinizi plajda geçirebilmek ya da yoğun bir günün sonunda deniz kenarında gezintiye çıkmak rahatlatıcı bir aktivitedir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA