Westbourne Academy Bournemouth

İngiltere’nin tatil mekanlarından olan Bournemouth‘da bulunan Westbourne Academy Bournemouth, güzel plajlara bir kilometre ve şehir merkezindeki banklara, klasik İngiliz publarına, uluslararası restoranlara ve çeşitli alışveriş merkezlerine 500 metre uzaklıkta bulunmaktadır. 30 yıla yakın zamandır eğitim vermekte olan Westborune Academy aile ortamına sahip, küçük ve mütevazi bir okuldur. Öğrenciler okulun kütüphane, kendi kendine çalışma odası, video ve TV odası, bilgisayar odasından ücretsiz olarak faydalanabilir, okulun kafeteryasında ya da güzel bahçesinde öğlen yemeklerini yiyebilirler.

Westbourne Academy Bournemouth‘ta genel İngilizce ve Cambridge ve IELTS sınavlarına hazırlık kursları verilmektedir. Okulun öğrenciler için düzenlediği sosyal aktivite programında hafta içi masa tenisi, voleybol, at binme, bowling, yüzme gibi faaliyetler, hafta sonları ise Londra, Bath, Oxford, Cambridge gibi şehirlere geziler, akşamları partiler, tiyatro seyirleri, klasik İngiliz publarında eğlenceler yer almaktadır. Okul öğrencilerine sadece aile yanı konaklama imkanı sunmaktadır.

WESTBOURNE ACADEMY BOURNEMOUTH DİL OKULU FİYATLARI

Westbourne Academy Dil okulu, Bournemouth bölgesindeki en kaliteli ve en uygun fiyatlı seçeneklerden biridir. Yıl boyu %25, %30′ lara varan indirimlerden faydalanmak için ELT Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerinden her zaman en güncel bilgiyi alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

Genel İngilizce programları öğrencilerin İngilizce dil becerilerinin tamamını geliştirmeyi amaçlayan esnek program süresi ve esnek başlangıç tarihleri olan kurslarıdır. Program süresi öğrencilerin talebine göre 2 hafta ile 52 hafta arasında değişmektedir. Bu kursun tamamında öğrenciler kurs başlangıcında sözlü ve yazılı seviye sınavına tabi tutulur ve seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilirler. Öğrencinin dil becerilerinin gelişimine, derslere katılımına ve yapılan sınavlarda ki başarı durumlarına göre üst kurlara çıkarılır.

Ekstra Yoğun İngilizce

Ekstra yoğun kurs sabah ve öğleden sonra Genel İngilizce kursundan oluşur. Dersler pazartesiden cumaya 9:30-16:30 saatleri arasında. Bu kurs en talepkar kurstur ve en fazla 4 hafta alınması tavsiye edilir. Ekstra Yoğun Kurs, dört ana dil becerisini geliştirilmesine yardımcı olacak kelime bilgisi, dil bilgisi ve telafuz da dahil olmak üzere ingilizce öğrenmenin en önemli yönlerini kapsar: konuşma, dinleme, okuma ve yazma. Öğrenci kursun sonunda İngilizce olarak çeşitli durumlarda daha güvenli iletişim kurabilir.

IELTS Hazırlık

IELTS, İngiltere’deki bir üniversiteye başvurmak için zorunlu olarak istenilen sınavdır. Bu ders, IELTS sınavına hazırlanmak için sınav tekniklerinin uygulanmasına odaklanmaktadır. Kursun sonunda, alabileceğiniz en yüksek notu elde etmek için gerekli koşulları daha iyi anlamanızı sağlar.

Cambridge Sınav Hazırlık

Öğrencilerin İngilizce bilgilerini ölçme ve değerlendirmeyi amaçlayan, uluslararası geçerliliği olan bir sınavdır. Cambridge Sınav hazırlık programları genel ingilizce, yoğun programlarının seçmeli dersleriyle kombinasyonu olarak verilebildiği gibi sadece Cambridge Sınavı Yoğun Hazırlık programı da bulunmaktadır.

Birebir Dersler

Bu dersler çok özel ihtiyaçları olan veya yoğun eğitim almak isteyen öğrenciler için idealdir. İhtiyaçlarınıza göre ders içeriği hedeflerinizde başarılı olmanıza yardımcı olacak şekilde kişiselleştirilerek programlanacaktır.

Junior Program

Benzer yaş ve ilgi alanlarına sahip öğrenciler için tasarlanmıştır. Öğrencinin refahını kontrol etmek ve sosyal programlarını düzenlemek için özel bir Junior koordinatör vardır. Öğrenciler özenle seçilmiş aile yanında konaklama sağlayıcıları ile yerleştirilir. Junior Program,dört ana dil becerisinin geliştirilmesine yardımcı olacak kelime, dil bilgisi ve telafuz da dahil olmak üzere İngilizce öğrenmenin en temel yönlerini kapsayacaktır.

VIDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Westbourne Academy sosyal hayatı yüksek olan öğrencilerin İngilizce öğrenme süreçlerinde daha verimli olacağına inanan bir okuldur. Bu sebeple öğrencinin boş zamanlarını değerlendirebilmesi için bir çok sosyal program içerir. Bu programlar;
Futbol, Voleybol, Plaj Voleybolu, Bowling, Golf , Tenis, Rüzgar Sörfü, Rugby, Hokey, Kültürler Arası Geceler, Film Geceleri, Karaoke Geceleri, Şehir Gezileri, Buz Pateni.

KONAKLAMA

Aile Yanı Konaklama

Ev halkının hazırladığı yemekler ve evin genel temizliğinin ev sahipleri tarafından yapılması, öğrencinin sorumluğunu bir nebze de olsa azaltmaktadır. Ev tipi konaklamada yanınızda başka öğrenciler de olabiliyor. Ailenin insiyatifine bağlı olarak maksimum 4 öğrencinin konaklama yapması mümkündür. Öğrenciler aile yanlarında tam pansiyon yada yarım pansiyon şeklinde kalabilirler. Genel olarak aile yanı konaklamalarda internet erişimi ücretsiz olur.

BOURNEMOUTH ŞEHRİ

Bournemouth ortalama 180.000 kişidir, bununla beraber Bournemouth şehirsel bölgesi Poole ve Christchurch kentleri ile birleşik olduğu için ortalama 400.000 kadar nüfusa sahip “Güney Doğu Dorset” şehirsel alanı oluşturur. Bournemouth Londra’ya yaklaşık 170 km uzaklıktadır. Genellikle sahili, gece klüpleri, alışveriş olanaklarıyla bilinir. Londra’ya oranla daha ucuz ve öğrenci şehiridir. Türklerin dil okulu olarak seçtiği gözde bir İngiltere şehridir. Bournemouth 19. yüzyıl ortalarında çeşitli hastalıklara doğal tedavi bulma amacıyla gelenler sayesinde popülerken, günümüzde kilometrelerce uzunluğundaki kumsalları, cazip parkları, seçkin sahil kafeteryaları, renkli gece hayatı ve canlı tatil atmosferiyle her yıl 2 milyonu aşan turistin ziyaret ettiği bir tatil beldesi haline geldi, Müzeleri, partkları ve alışveriş merkezleri ile ziyaretçilerine çeşitli alternatifler sunan Bournemouth’un popülerliği birçok büyük şirketin de şehre yatırım yapmasına neden oldu.İngiltere dendiğinde uluslararası alanda insanların aklın sürekli yağmur yağması ve sisli bir hava gelir.

Sis ve yağmur İngiltere’nin bir gerçeğidir, Bununla birlikte İngiltere’nin çoğu bölgesine oranla daha fazla güneş alan Bournemouth’da yıl boyunca İngiltere’nin diğer bölgelerine kıyasla daha ılıman bir iklim hakimdir. Çok daha yüksek hava sıcaklıklarına alışkın biz Türkler için Bournemouth çoğu zaman fazla serin ve rüzgarlı olsa da, havanın göreceli olarak daha yumuşak seyretmesi öğrenciler için bir avantaj oluşturur.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA