Southbourne School of English Dil Okulu

1966 yılında bir aile işletmesi olarak faaliyet göstermeye başlayan ve şu an Bournemouth şehrinin en prestijli okullarından birisi olan Southbourne School of English, Bournemouth şehrinin en göz alıcı noktalarından birisi olan Southbourne’de yer almaktadır. Bu bölgeden Bournemouth şehir merkezine ulaşım otobüs ile 10 dakikadır. Okulda eğitim alan öğrenciler okula yakın mesafedeki ailelerin yanlarında konaklamaktadır. Southbourne School of English Bournemouth Dil Okulu samimi ve rahat bir ortamda eğitim almak isteyenlere müstakil 2 katlı bir eğitim merkezinde hizmet vermektedir. Okul birçok aydınlık ve modern dersliklerin yanı sıra ücretsiz internet salonu, dil laboratuvarı ve kafeterya gibi olanaklarla öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına hitap etmektedir. Ders dışı zamanlar için birçok aktivite düzenleyen okul, bu aktiviteler sayesinde öğrencilerin dil gelişimlerini arttırmalarına yardımcı olmaktadır.

Southbourne School of English Dil Okulu Fiyatları

Kaliteli eğitiminin yanı sıra uygun fiyatlı programları ile Bournemouth dil okulları arasında öne çıkan kurumlardan biri olan Southbourne School of English yıl boyunca çeşitli indirimler uygulamaktadır. İndirimli programlar ve okulun güncel fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçmeyi ve size en yakın ELT ofisini ziyaret etmeyi unutmayın!

Southbourne School of English Sunulan Programlar

Genel İngilizce
Genel İngilizce programlarına her seviyeden öğrenci katılabilir, bu kurslarda başlangıç düzeyinden ileri seviyeye kadar sınıflar mevcuttur. Öğrenciler gramerdeki doğrularını arttıracak ve okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerindeki yeterliliklerini ve güvenlerini yükseltecektir.

Yoğun İngilizce
Bu kursu tercih eden öğrenciler 6 saatlik müzakere edilmiş müfredat kursunun eklenmesiyle Genel İngilizce kursu ile aynı programı takip ederler. Bu programın amacı öğrencilerin bilgi ve uzmanlıklarındaki boşlukları doldurmak ve öğrencilerin özel ihtiyaçlarını ele almaktır.

Sınav Kursları
Farklı düzeydeki birçok öğrenciye grup sınav kursları sunulur. Sınavlara hazırlık süresi 4 haftadır bu sebeple İngilizcenizin halihazırda iyi olması gerekmektedir. Sınıfta öğrenmenin yanı sıra, kurs sırasında size düzenli ödevler, sınav danışmanlığı ve deneme sınavları yapılır. Soutbourne School of English’in verdiği sınav kursları; Cambridge First, Cambridge Advanced, CPE, FCE, IELTS.

VİDEO

Sosyal Etkinlikler

Soutbourne School of English tüm öğrencilerine her hafta bir sosyal ve aktivite programı sunar. Bu programlar Bournemouth ve çevresini görmek için harika bir fırsattır. Öğrencinin futbol ve voleybol turnuvalarında yer almanın yanı sıra diğer birçok spor dalında oynamak için şansı olur ayrıca bowling, golf, binicilik, sörf ve yelken sporlarına da katılabilir. Film geceleri, kısa sınavlar ve oyun akşamları gibi sosyal etkinlikler için haftada üç akşam okul açılır.

Öğrenci bu sosyal etkinlikler ile birlikte yeni arkadaşlar edinirken aynı zamanda İngilizcesini de geliştirmiş olur. Soutbourne School of English’in düzenlediği haftasonu gezileri İngiltere’nin daha fazlasını görmek için en ideal yoldur. Popüler destinasyonlar arasında Londra, Stonehenge, Oxford’un tarihi şehri, antik Roma kaplıca kendi Bath, güzel Yeni Orman milli parkı ve Windsor Kalesi’nin kraliyet ikametgahı bulunmaktadır. Ayrıca okul popüler katedrallerden Winchester ve Salisbury gezileri düzenler.

Konaklama Seçenekleri

Soutbourne School of English için öğrencinin konaklamasındaki konforuna ve refahına önem verir. Bu sebeple öğrencisine hem aile yanı hemde özel konaklama olmak üzere iki seçenek sunar.

Aile Yanı Konaklama

Okul tüm ev sahiplerini dikkatlice seçer ve çoğu aileyle yıllarca çalışmaktadır. Öğrenci tipi bir İngiliz ailesinin yanında konaklar, çocuklu veya çocuksuz bir veya daha fazla yetişkinle konaklama şansına erişebilir. Ayrıca okulun, öğrencilerin yüksek standartlarda olduğundan emin olmak için evleri ziyaret eden Aile Yanında Konaklama görevlisi vardır. Öğrencinin konaklama sırasında rahat, mutlu ve güvende hissetmesi için doğru ev sahibi seçmenin önemi büyüktür. Aile yanında konaklamanın çoğu okula yürüme mesafesindedir. 18 yaşından büyük olan tüm öğrencilere yıl boyunca tek kişilik oda garantisi verilmektedir.

Özel Konaklama

Daha uzun dersler alan öğrenciler aile yanında konaklama yerine ev veya apartman dairelerinde yaşamayı tercih edebilir. Bu noktada okulun önerdiği evler ve dairelerin tamamı şehir içinde ve tam donanımlıdır.

Bournemouth Şehri

Bournemouth, İngiltere’nin güney doğusunda, Dorset kontluğuna bağlı kentsel bir yerleşkedir. Resmi makamlardan son açıklanan 2015 verilerine göre, tahmini olarak 194,500 nüfusu bulunmaktadır. 19.yüzyıla dayanan Victorian tarzı mimarisi, bozulmadan günümüze kadar doğal yapısını korumuştur. Bournemouth, uzun ve güzel sahilleri, uluslararası konserleri, alışveriş merkezleri ve ılıman iklimiyle göz dolduran bir kent durumundadır. Burası Londra’ya trenle sadece 1,5 saat mesafededir. Britanya’nın diğer bölgelerine kolay ulaşım olanakları da bu şehrin en önemli avantajlarındandır. Birçok kafeterya, restorant ve pubların bulunduğu Bournemouth’da sosyal yaşam, kışın ve yazın aralıksız devam eder. Kışın, İngiliz ve uluslararası öğrencilerin bir araya gelmesi ile şehir son derece aktiftir. Yazın ise, Haziran’da başlayıp Ağustos sonuna kadar devam eden yaklaşık 100 değişik festival ev sahipliği yapar.2 Kasım 2009’da, Boscombe Pierde, sörfçüler için devreye giren suni dalgalandırma sistemi, Bournemoutha ayrı bir hava katmıştır. Bournemouth, Avrupa’nın tek suni dalgalandırma sistemine sahip olduğu içini yazın ve kışın binlerce sörfçü, Bournemoutha spor aktiviteleri için gelmeye başlamıştır.

Bournemouth, Heathrow hava limanına trenle 2 saat 20 dk uzaklıktadır. Şehir içi ulaşımda ise Bournemouth’a özgü iki katlı sarı otobüsler oldukça popülerdir. Bu otobüslere Glo card ile binebilirsiniz. Glo card’lara online veya Kiosk lardan para yükleyerek daha uygun ücrete otobüse binebilirsiniz. Eğer bu kartı edinmediyseniz otobüse binerken yanınıza mutlaka bozuk para bulundurmanız gerekecektir. Gezilecek yerler arasında öncelikle yürümeyi seviyorsanız sahil boyunca gezebilir Bournemouth Pier veya Boscombe Pier’ı dolaşabilirsiniz. Muhteşem bir güzelliğe sahip olan Lower Gardens’ı gezebilir ve burada sincaplara rastlayabilirsiniz. Ya da merkezdeki alışveriş merkezlerini, cafe, restaurant veya pub’ları ziyaret edebilirsiniz. Bunların dışında, yüz bin yul önce inşa edilmiş olan ve ortacağ döneminin izlerini taşıyon St. Peter’s kilisesini gezebilirsiniz. Eğer tenis, kriket, bowling, buz pateni, yat gezisi, bot gezisi gibi faaliyetlerde bulunmak isterseniz de Friends of Poole Park’da vakit geçirebilirsiniz.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA