MLS - BBSI Bournemouth Dil Okulu

1987 yılında İngiltere’nin güney sahilindeki güzel beldesi Bournemouth’ta kurulan okul kısa sürede adını duyurmuş ve sağlam donanımıyla ISO 9001 kalite belgesini alarak kalitesini ispatlamış dil ve iş okuludur. İş, akademik ve meslek alanlarında İngilizce eğitimini İngiltere’de almak isteyen uluslararası öğrencileri kabul eden okul, özellikle iş idaresi, pazarlama, reklamcılık, halkla ilişkiler, finans, turizm, bilgisayar, medya ve hukuk konularında sertifika, ileri sertifika ve diploma programları üzerinde yoğunlaşmıştır. Programlara katılabilmek için en az lise mezunu olmak ve orta düzeyde İngilizce bilmek gerekmektedir. Yeterli seviyede İngilizce’ye sahip olmayanlar yeterli seviyeye gelinceye kadar okuldaki dil kursuna katılabilirler. BBSI yılın tamamı açıktır ve sevecen öğretmen ortamı, profesyonel bir akademik altyapı ve rahat bir sosyal atmosfer sunmaktadır.

19 Ocak 2016 tarihi ile Bournemouth’un 2 köklü dil okulu olan MLS ve BBSI birleşmiştir. MLS International College olarak hizmet veren kuruluş, tüm dünyadan İngiltere’de dil kursu için gelen öğrencileri ağırlamaya devam etmektedir.

MLS - BBSI BOURNEMOUTH DİL OKULU FİYATLARI

MLS/BBSI zaman zaman indirime giren bir dil okulu olmakla birlikte, yıl boyunca farklı kampayalar düzenlemektedir. Okulun indirimli programları ve güncel fiyatları ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın!

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

İngilizce düzeyine bakılmaksızın, İngilizce genel dil becerilerini geliştirmeye ihtiyaç duyan ve ilgilenen tüm dünyadan yetişkin öğrencilere açıktır. Olgun bir ortamda çalışmak isteyen öğrenciler için ve İngilizce konuşulan bir ülkede İngilizce öğrenmenin şüphesiz en hızlı ve en etkili yolu olduğunu düşünen öğrenciler içindir.

İş İngilizcesi

İş dünyasında yer alanlar için profesyonel dil eğitim programları olarak tasarlanmıştır. Minimum yaş kısıtlaması 25’dir. Öğrenci kurslar boyunca, iş dili bağlamında İngilizce dil becerilerini geliştirmeye devam edecektir. Ayrıca müzakere ve sunum yapma gibi herhangi bir iş ortamında ihtiyaç duyulan temel becerileri de uygular.

Hukuk İngilizcesi

MLS, ticari dil gelişimi ile birlikte Hukuki İngilizce becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler veya profesyoneller için Hukuk İngilizcesi eğitimi sunmaktadır.

Havacılık İngilizcesi

Pilotların ve hava trafik kontrolörlerinin İngilizce dil eğitim gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanan MLS, ICAO, Operasyonel Seviye 4 ve ötesine kadar havacılık dili yeterlilik gelişimi için İngilizce kurslar verilmektedir.

Özel Amaçlı İngilizce

MLS’de İngilizce dil eğitimi için kişiselleştirilmiş kurslar standart genel ingilizce veya işle ilgili kursların ötesine geçer. Öğrenciler, belirli amaç ve hedeflerine ulaşmak için işve dil eğitimini harmanlayabilir.

Mesleki Ticari Kurslar

Meslek iş dil kursları günümüzde işletmelerin karşılaştığı yönetim ve pazarlama konularına ilgi duyan profesyonel ve işletme öğrencileri için tasarlanmıştır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

MLS/ BBSI profesyonel dil eğitiminin yanı sıra öğrencinin hem eğlenceli hemde İngilizce pratik yapma şansına erişmesi için birçok sosyal program düzenler. Bunlar; Oceanarium, Bournemouth Eye, Russel Cotes Art Gallery and Museum, Poole Tiyatrosu, Rüzgar Sörfü, Bournemoth ve Poole Kumsalları, Karaoke Geceleri, Film/ Sinema Geceleri şeklinde sıralanabilir.

KONAKLAMA

Aile Yanı Konaklama

Çoğu öğrenci İngiliz ailesiyle kalmayı tercih eder ve aile yanı konaklama okulda öğrenilen İngilizcenin sınıf dışında geliştirmenin, İngiltere kültürü hakkında bilgi edinmenin en iyi yoludur. Evler ve odalar farklı şekil ve boyutlarda gelir, ev sahibi aileler, bekarlar, çiftler, genç veya yaşlılar, çocuklu veya çocuksuz aileler olarak çok çeşitlidir. Aile yanı konaklamaların çoğunda normal yolculuk maksimum 45 dakika sürer. Tüm aile yanı konaklamalar, British Council tarafından denetlenmektedir. Öğrenci aile yanında konakladığı süre boyunca ihtiyacı olması dahilinde Konaklama Görevlisi ile görüşebilir.

Öğrenci Yurtları

Genellikle daha genç, üniversite çağındaki öğrencilerin yaşadığı temel öğrenci yurtlarında konaklamak mümkündür. Bazı rezidanslarda kendi yemeklerinizi hazırlarken bazıları kahvaltı ve akşam yemeği içerir.

BOURNEMOUTH ŞEHRİ

Bournemouth, gelişen bir sahil kasabasıdır, yaşamak ve okumak için harika bir yerdir. Yaklaşık 200.000 kişilik nüfusa sahip olan Bournemouth, gittikçe artan iki üniversitesi ve önde gelen bir tatil yeri olmasının yanı sıra yeni teknolojilerin de önemli merkezidir. Yapacak çok fazla aktivite ve temiz deniz havasını soluyabilecek kadar küçük olan Bournemouth büyük şehirlerin kalabalığından uzakta ve kıskanılacak bir yaşam tarzına sahiptir.

Londra’dan sadece 1,5 saat uzaklıktaki Bournemouth, Londra gibi büyük şehirlerden daha düşük yaşam maliyetlerineden yararlanılabilecek ve kolay seyahat mesafesinde kalınabilecek mükemmel bir seçenektir. Rahat ve kontinental yemek seçenekleri sunar. BH2 kompleksinde 14 yeni restorant açılmıştır ve hem gündüz hem gece çok çeşitli menüler sunar. Bournemouth’un Mor Bayrak statüsü vardır. Yani iyi yönetilen ve güvenli gece hayatına sahiptir. Rahat kokteyl barlarından spor ve müzik barlarına, canlı müzik mekanlarından gece kulüplerine kadar birçok seçenek vardır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA