GENEL BİLGİLER

English 2000 Dil Okulu, İngiltere’nin güney bölgesinde yer alan Bournemouth şehrinde bulunmaktadır. Bournemouth, öğrencilere İngilizce dil eğitimi vermenin yanı sıra birçok sosyal imkanı da sunmaktadır. Bournemouth, konumu itibariyle Londra şehrine ve havalimanlarına rahatça ulaşılabilecek konumdadır. 2-3 saatlik bir tren ya da otobüs yolculuğuyla Londra’ya ulaşmak mümkündür. English 2000 Dil Okulu’ndaki öğretim görevlilerinin hepsi İngilizdir, bu sayede öğrenciler gerçek anlamda kaliteli ve üst düzey dil eğitimi almaktadırlar.
Derslerin verildiği sınıflar maksimum 16 kişilik olarak belirlenmiştir. Daha kaliteli ve üst düzey bir eğitim verilebilmesi adına bunun önem taşıdığı düşünmektedirler. English 2000 Dil Okulu, konumu itibariyle ferah ve geniş bir bahçeye sahiptir ve öğrenciler dilerse okuma salonlarında da vakit geçirebilir ve ders çalışabilirler.

ENGLISH 2000 BOURNEMOUTH DİL OKULU FİYATLARI

İngiltere dil okulları arasında uygun maliyetli bir yere sahip olan English 2000 Dil Okulu, her bütçeye uygun ve ekonomik programları ile ön plana çıkmaktadır. Yıl boyunca devam eden çeşitli kampanyaları ve ELT öğrencilerine özel olarak hazırlanmış programları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz ve size en yakın ELT ofisini ziyaret edebilirsiniz. 

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

Tam zamanlı genel İngilizce kursu, dinleme, konuşma, okuma, yazma ve dil bilgisi alanlarını kapsar. Öğrenciler sınıfta bir ders kitabı kullanır ve dersin bir parçası olarak ödev verilir. Öğrenciler sınıf ortamı dışında İngilizce pratiği konusunda güven yaratmaya yardımcı olmak için English 2000’in sosyal aktivitelerine ve gezilerine katılabilirler. Bazı aktiviteler ücretsizdir fakat şehir gezileri ücrete tabidir.

Yoğun İngilizce

Yoğun İngilizce Kurs, dört ana dil becerisini geliştirilmesine yardımcı olacak kelime bilgisi, dil bilgisi ve telaffuz da dahil olmak üzere İngilizce öğrenmenin en önemli yönlerini kapsar: konuşma, dinleme, okuma ve yazma. Genel İngilizce kursundan tek farklı eğitim saatlerinin daha uzun olmasıdır.

Birebir İngilizce

Tam zamanlı yetişkinlere yönelik Executive Bire Bir kurs, her öğrenci tarafından tamamlanan bir ihtiyaç analizine dayalı, kişiye özel bir kurstur. Program Akademik Yönetim Ekibi tarafından tasarlanır ve en yüksek standartları sağlamak için yönetim tarafından kontrol edilir.

SOSYAL AKTİVİTELER

English 2000 Bournemouth Dil Okulu, İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerine eğitim alırken aynı zamanda eğlenebilecekleri sosyal aktivite ve programları hazırlamıştır. İngilizce dil eğitimi için Bournemouth şehrinde bulunan öğrencilerin katılabileceği bazı etkinlikler; Konuşma kulüpleri, Sinema Akşamları, Spor Kulüpleri, Bournemouth Gezisi, Şehir Gezileri, Yürüyüş ve Dağa Tırmanma şeklinde sıralanabilir. 

KONAKLAMA

Aile Yanı Konaklama

Konaklama biriminden okula uzaklık yürüyerek en fazla 15 dakika sürer. Aileler tek bir kişi, genç veya emekli bir çift, vejetaryen veya evcil hayvanı olan kişiler olabilir. Aile yanı konaklamalarda uygun ders çalışma olanaklarına sahip bir oda, ücretsiz internet, temiz banyo tuvalet, makul ücretler, isteğe bağlı kahvaltı/akşam yemekleri mevcuttur.

BOURNEMOUTH ŞEHRİ

İngiltere’yi her zaman yağmurlu, soğuk ve karanlık diye bilenler Bournemouth ile tanışmamış olsa gerek. İngiltere’nin güneyinde bulunan bu güzel sahil şehri sınırları içerisinde birçok öğrenciyi ağırlıyor. Yılın her döneminde ayrı bir güzelliği olan bu muhteşem İngiliz şehri iki büyük İngiliz üniversitesine ve birçok dil okuluna ev sahipliği yapıyor. Bournemouth dil okulları, İngiltere’nin en kaliteli dil okullarını bu güzel ve nadide sahil şehrinde barındırmaktadır. Frankestein’in ünlü yazarı Mart Shelley’nin evinin bulunduğu, Beatles’ın en sevdiği şehirlerden biri ve Yüzüklerin Efendisi gibi dev bir yapıtın mimarı olan J.R.R Tolkien’ın mezarının bulunduğu yer olan Bournemouth şehri, öğrenciler için muhteşem bir şehir olma özelliği taşıyor. Hem Bournemouth Üniversitesi ve Bournemouth Sanat Üniversitesi ile hem de dil okullarına gelen öğrenciler ile öğrenci nüfusu 40 bini geçen Bournemouth, özellikle yaz aylarında da turistlerin uğrak noktalarından oluyor.

Bournemouth; barları, tiyatroları, sinemaları, birçok eğlence mekanı ve kalabalık heyecan dolu öğrenci nüfusu ile öğrenciler için oldukça çekici bir yer. Aynı zamanda, başken Londra’ya yalnızca 2 saat bir uzaklıkla konumlanmış durumda. Bu muhteşem İngiliz sahil şehri, ekonomik anlamda da insanları Londra gibi büyük şehirler kadar zorlamıyor. Bu durum da Bournemouth’un öğrenciler tarafından tercih edilme sebepleri arasında yerini alıyor. İngiliz kültürünün doyasıya yaşandığı Bournemouth’da İngiliz aksanı da oldukça temiz ve açık bir şekilde karşımıza çıkıyor. Huzuru simgeleyen Bournemouth şehri; birçok heyecan dolu maceraya katılabilmeniz, diliniz en iyi ve hızlı bir şekilde geliştirebilmeniz, dünyanın pek çok noktasından gelmiş arkadaşlarınız ile sohbet edip sıcak temiz sahilde uzanırken “iyi ki” diyebilmeniz için en ideal şehir.

Bournemouth’ta Gezilecek Yerler

Riverside Sopley Mill: Yaz akşamlarında gayet rahat bir akşam yemeği yiyebileceğiniz bir mekandır. Hoş bir terasa ve bahçeye sahiptir. Restoran içinde kuğuların dolaştığı bir nehir ve bahçe ile çevrelenmiştir. Burası aynı zamanda toplantılar, konferanslar ve düğün törenleri içinde kullanılmaktadır.

Bournemouth International Centre: 1970 yılında kurulmuş olan bu merkez içerisinde birçok aktiviteyi barındırmaktadır. Burada yıl boyunca konserler, konferanslar, balolar, opera, bale, pandomim, sergiler, moda şovları gibi faaliyetler düzenlenmektedir. İçinde kafeterya, bar, konaklama alanları, tiyatro salonu, balo salonu, sergi salonu, buz pateni pisti bulunmaktadır. Bournemouth istasyonundan trenle 10 dakika mesafededir.

St. Peter’s Church: Yüz bin yıl önce inşa edilmiş olan kilise, Orta çağ döneminin izlerini taşımaktadır. Bournemouth’ın ziyaret edilebilecek tarihi mekanlarından biri olan St. Peter’s kilisesi şehrin en yoğun yerlerinden biri olan Wimborne Road’da bulunmaktadır.

Friends of Poole Park: Burası size çok çeşitli aktiviteler ve sonrasında rahat vakit geçirebileceğiniz fırsatları sunuyor. Tenis, kriket, bowling, buz pateni, yat gezisi, bot gezisi gibi faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Ayrıca bu parkta kafe, restoran ve piknik alanları mevcuttur.

Tuckton Tea Gardens: Stour nehri kıyısında, yeşil bir alan üzerine kurulmuştur. Yeşil çay bahçelerinin içinde nehir kıyısında güzel bir çay keyfi yapabileceğiniz rahat bir mekandır. Yaz aylarında barbekülü yat gezileri ve çeşitli partiler düzenlenmektedir. 11 ay boyunca her gün açık olan bu mekan sadece Ocak ayında kapalıdır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA