Capital School of English Dil Okulu

Capital School of English dil okulu, Bournemouth şehir merkezine otobüsle 10 dakika mesafedeki Winton’da bulunuyor. Her seviye için Genel İngilizce dersleri verilen okula yıl boyunca herhangi bir Pazartesi günü başlanabilir. Capital School of English Bournemouth dil okulu, öğrencilere sıcak bir ortamda İngilizce öğrenme imkanı sunan donanımlı sınıflarının yanı sıra bilgisayar odası, listening centre ve çalışma odasıyla boş zamanlarını değerlendirme fırsatı da sunuyor. Hafta sonları Londra, Bath, Oxford, Cambridge gibi çevre şehirlere gaziler yapılıyor. Konaklanan aileler genellikle okula yürüyüş mesafesinde bulunuyor. British Council tarafından onaylı ve English UK üyesi olan okul, ekonomik fiyat seviyesiyle özellikle uzun süre eğitim alacak öğrencilere hitap ediyor. 

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin Capital School’u seçmesi için birçok sebep mevcuttur. İngiltere dil okulu fiyatları Londra gibi büyük şehirler ile daha az yoğun şehirler arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bournemouth’ta ortalama yaşam maliyetlerinin diğer birçok lokasyona göre oldukça uygun olmasının yanı sıra, Capital School’da her bütçeye uygun kurs imkanı da bulunmaktadır. Bunun yanında, kurs süreleri ve ders saatleri de oldukça esnek bir şekilde planlanabilmektedir. Öğrencilerine değer veren ve gelişimlerini sürekli takip eden Capital School’dan kesinlikle iyi bir İngilizce seviyesine sahip olarak ayrılacağınızdan emin olabilirsiniz.

ELT olarak, İngiltere’de dil okuluna gitmek isteyen öğrencilerimiz için; başvuru, kayıt, konaklama, havaalanı karşılaması ve diğer tüm konularda destek sunmaktayız. Capital School bünyesinde yer alan farklı program ve kurslardan sizin için en uygun olanı ELT aracılığıyla belirleyebilirsiniz. Uzun yıllardır yurtdışı eğitim sektöründe verdiği kaliteli hizmet ile İngiltere’de dil kursu denilince akla ilk gelen kurumlardan biri olan ELT, kariyeriniz için en önemli kararlardan birini verirken en uygun okulun seçimi konusunda yardımcınız olmaktadır.

Capital School of English Dil Okulu Fiyatları

Capital School of English dil okulu uygun ücretleri ve ELT öğrencilerine özel uyguladığı indirimlerle İngiltere dil okulları arasında ön plana çıkmaktadır. Yıl boyunca süren ve %30’a varan indirimler ve ELT öğrencileri için özel olarak hazırlanmış programlar ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, size en yakın ELT ofisini ziyaret edebilirsiniz. 

Sunulan Programlar

Genel İngilizce
Öğrencilerin dil becerilerini ve İngiliz kültürünün farkındalığını geliştirmek, öğrencileri hem sınıf içinde hem de sınıf dışında öğrenme deneyimlerini kontrol etmeye teşvik amaçlı hazırlanmış kurslardır. Genel İngilizce kursları; Ders kitapları ve materyallerinin kullanımı, Bilgisayar tabanlı etkinlikler ve oyunlar da dahil olmak üzere ek malzemeler ve etkinlikler, Öğrencinin gelişimini izlemek amaçlı 4 haftada bir yapılan ilerleme testleri, Konaklamanın ve kursun tüm yönlerini tartışmak için 4 haftada bir öğretmenler ile bire bir dersler gibi başlıkları kapsamaktadır.

Akademik IELTS Hazırlık
Öğrenci, İngilizce konuşulan bir ülkede lisans veya yüksek lisans eğitimi almak istiyorsa Akademik IELTS skoruna ihtiyacı olacaktır. Bu kursun amacı uluslararası kabul görmüş bir sınava etkili bir şekilde hazırlanabilmek için öğrencilerin dil becerilerini geliştirmektir.

Cambridge Sınav Kursları
İşverenlerden ve eğitim kurumlarından gelen İngilizce dil becerilerine artan talep ile Cambridge English First (FCE) ve Advanced (CAE) kursları, İngilizce konuşulan bir ortamda daha fazla çalışma veya çalışmak için gerekli becerileri geliştirmeyi ve öğrencilerin tam potansiyellerine ulaşmalarını hedefler.

Junior Kurslar
12 ile 17 yaş arasındaki gençler için yaz aylarında planlanan bu programlarda öğrenciler tek başına ya da grup halinde İngilizce eğitimi alabilmektedir.

İş İngilizcesi
Özellikle belirli iş alanına yönelik İngilizce veya işle ilgili kelime ve kavramları, iletişim biçimlerini, mektup veya mail örneklerini öğretmeyi hedefleyen bir kurs türüdür.

Birebir Eğitim
Öğrencinin dili sınıf içinde ve dışında öğretmenle belirlediğiniz bir zaman çizelgesi kapsamında özel olarak alacağı dersleri kapsar. Öğrenci eğer isterse bir arkadaşıyla da derse katılabilir. Bireysel ihtiyaçlara göre özel olarak hazırlanmış kurslardır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Capital School of English dil okulu, İngilizce kültürüne tamamen adapte olma ve sınıf dışında dil becerilerini uygulama fırsatı sunar. Sürekli değişen sosyal program herkes için kendinde bir şeyler bulmasını sağlar, eğlenceli ve tatmin edici deneyimler ile çalışma potansiyelini en üst düzeye çıkarır. Bu programlardan bazıları; Tenis kulübü, Sabah kahvesi ve konuşma kulübü, Sahil yürüyüşleri, Bisiklet kulüpleri, Bournemouth turu, Beach Volley turnuvaları ve Beach BBQ şeklinde sıralanabilir.

KONAKLAMA

İngiltere’deki en popüler konaklama türü aile yanı konaklamadır. Sade bir atmosfer ve güvenli bir ortamda bol bol İngilizce deneyimi yapabilmek mümkündür. Öğrenci yerel bir ailenin yanında kalarak İngiliz kültürü hakkında bilgi edinir ve sınıf dışında pratik yapma şansı bulur. Öğrenci aile yanından okula maksimum 30 dakika içerisinde ulaşabilir. Öğrencinin isteğine bağlı olarak kahvaltı ve akşam yemeği veya tam pansiyon seçenekleri mevcuttur. Haftada bir ev sahibi aile öğrencinin çamaşırlarını yıkar, havlu ve çarşaf değişimi sağlanır. Odalar tek veya çift kişiliktir.

BOURNEMOUTH ŞEHRİ

Londra-Bournemouth arası 2,5 saattir. Bournemouuth’ta hayat  genel olarak yazlar aylarında daha canlı ve eğlencelidir. Kışın hayat rutin sınırları içerisinde akmaktadır. Bournemouth’da pek çok dil okulu ve üniversite bulunduğundan bölge nüfuzu yaz aylarında büyük artış göstermektedir. Hem İngiltere içerisinden gelen yerli turistler hem uluslararası öğrenciler Bournemouth’u canlandırmaktadır. Yaz aylarında düzenlenen sahil festivalleri buradaki hayatı eğlenceli hale getirmektedir. Yıl boyunca 100’ün üzerinde festivale ev sahipliği yapan şehirde pek çok milletten öğrenci ile yakın dostluklar kurulabilir ve eğlenceli hatıralar biriktirebilirsiniz. Tam bir yaz şehri olan Bournemouth’da kaliteli ve tatmin edici bir eğitim alıp, unutamayacağınız bir yaz geçirebilirsiniz.

Bournemouth’da öğrenci olmak oldukça keyifli ve geliştiricidir. “Bournemouth’da ne yapılır?” diye düşünenlerdenseniz, şehirde yapacağınız yürüyüşlerin bile size çok iyi geleceğini söyleyebiliriz. Eğitimden arda kalan zamanlarda okul ve ev arasında yapacağınız kısa yürüyüşlerde bir şehrin nasıl bu kadar geniş yeşil alanlara sahip olduğuna şaşıracaksınız. Yeşilin içerisine kurulmuş bu şehirde gezinirken, birbirinden güzel evlerin bahçelerini inceleyerek, parklarda huzurlu oturmuş insanlara selamlaşacak, futbol ve golf sahalarında spor yapan insanları izleyebileceksiniz. Kilometrelerce uzunluğu sahip olan sahil şeridinde ise okyanustan gelen temiz havayı solurken uçsuz bucaksız kumsalda uzun yürüyüşler yapabileceksiniz. Yalnızca dikkat etmeniz gereken nokta İngiltere’nin en sıcak aylarında bile Türkiye’ye kıyasla daha serin olması. İngiltere’nin yaz ayları bizim ülkemizdeki ilkbahar sonbahar sıcaklıklarında geçtiğinden sahilde yapacağınız yürüyüşlerde kendinize dikkat etmenizi öneririz. Yaz aylarında okyanusa girenler ve sörf yapanları göreceksiniz. Hazır gitmişken buz gibi okyanusa girmek de unutulmaz anlarınıza bir yenisini eklemenizi sağlayacaktır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA