GENEL BİLGİLER

Beet Language Centre dil okulu 1979 yılında Bournemouth şehrinde kurulmuştur. Her öğrencinin İngilizce dil eğitimini en iyi şekilde öğrenebilmesi adına içinde bulundukları atmosfer tam olarak dostluk ve sıcak bir aile ortamıyla sağlanmaya çalışılır. İyi bir dil eğitimi almak üzere BEET Language Centre’a her yıl 40’tan fazla milletten öğrenci gelmektedir. Okul şehir merkezine 10 dakika otobüs mesafesinde yer alır. İngiltere’nin önde gelen bağımsız İngilizce okullarının oluşturulduğu Quality English’in Bournemouth’taki üyelerinden bir tanesi olan BEET Language Centre dil okulu, bünyesinde bulunan ITTC’de Teacher Training Programları, CELTA ve DELTA kursları da veriyor. İngiltere’de dil eğitimi için BEET Language Centre dil okulunu tercih eden öğrenciler için okulun merkezinde kafeterya, restoran, otomatik aperatif/ içecek makinesi, kütüphane, bilgisayar laboratuvarı, ücretsiz kablosuz internet (WiFi), masa tenisi, langırt/futbol gibi olanaklar sunulmaktadır.

BEET Language Centre Dil Okulu Fiyatları

BEET Language Centre dil okulu ücretleri gideceğiniz tarihe, kalacağınız süreye ve aldığınız kursun çeşidine göre değişiklik göstermekle birlikte, yıl boyunca ELT öğrencilerine özel indirim ve promosyonlar uygulamaktadır. Yıl boyunca uygulanan %30’a varan indirimler ve promosyonlar hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilir, size en yakın ELT ofisini ziyaret edebilirsiniz. 

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

BEET Genel İngilizce kursunda öğrenci konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini geliştirmeye yardımcı olacak kelime bilgisi, dil bilgisi ve telaffuz da dahil olmak üzere İngilizce öğrenmenin en önemli yönlerini öğrenecektir.

Cambridge Sınav Hazırlık Kursu

Cambridge sınavları tüm dünyadaki işverenler ve üniversiteler tarafından tanınır. BEET 40 senedir Cambridge sınavı kursları düzenlemektedir ve binlerce öğrenci kurs sonrası sınavlarını geçmişlerdir.

IELTS Hazırlık Kursu

Yurtdışında üniversite okumak veya uluslararası geçerliliğe sahip nitelik kazanmak isteyen öğrenciler için IELTS Hazırlık kursu bire birdir.

Uluslararası Akademik Yıl Programı

Öğrencinin alabileceği en esnek ve uzun süreli kurs programıdır. Kursun ilk bölümünde öğrenci ile kişisel bir çalışma planı oluşturacak olan akademik yönetici ile öğrenme ihtiyaçlarınız belirlenir. Öğrenci ilerledikçe gözden geçirilip değiştirilebilir.

+40 Kursu

40 yaş üzeri öğrencilerin tercih ettiği, böylece daha doğru bir seviyede eğitim aldıkları kurstur. Sınıf dışında öğrenci için tasarlanmış çeşitli aktiviteler olmasını sağlamak için özel bir sosyal program hazırlanır. Haftada 2 öğleden sonra gezisi, heyecan verici butik bir Pazar gezisi şeklinde düzenlenen 40 yaş programları öğrenci için verimli olacaktır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

BEET Language Centre dil okulu tarafından düzenlenen sosyal programlar oldukça geniş kapsamlı olmakla birlikte öğrencileri tatmin edecek şekilde programlanmıştır. Akşamları gerçekleştirilen faaliyetler arasında açık konferans, film, müzik, tiyatro yer alır. Ders programları en az iki akşam olmak üzere söyleşi türünde İngiliz tarihi ve kurumları, edebiyat, şiir, pop ve yöresel şarkılarla derlenmektedir. Cumartesi günleri fırsat olduğunda çevreyi ve kenti bilgilendirmek amaçlı geziler düzenlenmektedir. Öğrenciler şarkı söyleme programında favori şarkılarını seçerek kendi ülkelerinin müzikal ezgilerini katarak aktiviteye katkıda bulunabiliyor. Bournemouth halkı spora önem verdiği için İngilizce dil eğitimi alan öğrencileri bu konuda geri bırakmazlar; bot, su kayağı, rüzgar sörfü, yamaç paraşütü, balıkçılık, yüzme, yelken ve dalış gibi birbirinden bir çok farklı faaliyetleri mevcuttur. BEET’te eğitim alan öğrenciler okul gezilerine katılabilirler. Bu geziler; Londra, Bath, Oxford, Stratford-upon-Avon, Salisbury ve Stonehenge başlıca ziyaret edilen şehirlerdir.

KONAKLAMA

Aile Yanı Konaklama

BEET Language Centre dil okulu aile yanı konaklamalarını, sunduğu tesisler ve öğrenciyi rahat hissettirme amacıyla çok dikkatli seçer. Evin bir üyesi öğrenciyle birlikte yemek yer ve ortak yaşam alanlarını paylaşır. Öğrenci bir ailenin yanında yaşayarak evde İngilizceyi pekiştirmekle birlikte İngiliz kültürünü tanımış olur. Konaklamalar genellikle okula 20-30 dakikalık yürüme mesafesinde olur. Ücretsiz internet imkanı vardır.

Öğrenci Evi Konaklama

Eğer öğrenci daha bağımsız bir yerde yaşamak istiyorsa öğrenci evleri güzel bir seçenek olacaktır. Ortak alanlarda; televizyon, DVD, oturma odası, mutfak, yemek odası, çamaşır makinesi, duş ve banyo bulunur. Tek veya çift kişilik oda seçeneği mevcuttur. Okula ortalama 5 dakika yürüme mesafesindedir. Kablosuz internet imkanı vardır.

BOURNEMOUTH ŞEHRİ

Türkiye’den yaklaşık 4 saatlik bir uçuşla şehir merkezinin 8 kilometre uzağındaki Bournemouth Havalimanı’na kolayca ulaşılabilir. Bournemouth yalnızca İngilizlerin değil uzun sahilleriyle Avrupalıların da gözde tatil bölgeleri arasında üst sıralarda yer alır. Londra’nın yalnızca 1,5 saat güneyindeki bu eğlence şehri yıl boyu turistlerin ve dünyanın dört bir yanından dil eğitimine gelen öğrencilerin en çok tercih ettiği lokasyonlardan biridir. 7 millik altın rengi kumsallarıyla ışıl ışıl denizin buluştuğu Bournemouth’da ulaşım için kesinlikle bisikleti tercih etmeniz tavsiye edilir. Alışveriş merkezlerinin bulunduğu canlı şehir merkezinden 5 dakikada yürüyerek ulaşılabilecek The Lower Gardens yemyeşil doğasıyla soluklanabileceğiniz en güzel parklardan biridir. Bournemouth şehrinde yapılabilecek olan etkinlik ve aktivitelerden bazıları; İskeleden Plaja Zip Teli, Tırmanma Merkezi, Lazer Eğlencesi, Mevsimsel Buz Pistleri, Çılgın Golf Eğlenceleri, Oceanarium ve Penguen Muhafazası, Bournemouth Köşkü Gezisi, Russel- Cotes Sanat Galerisi ve Müzesi Gezisi olarak sıralanabilir.

Neden Bournemouth’da Eğitim Alınmalı?

10 km uzunluğundaki ödüllü plajları,
Londra’ya oranla düşük yaşam maliyetleri,
Güvenli ve kolay ulaşım,
Canlı müzik mekanları, tiyatrolar, sinemalar, aktif eğlenceleri,
Spor aktiviteleri,
Canlı üniversite şehri,
Çok çeşitli cadde ve butik dükkanlarda alışveriş,
Ücretsiz yaz festivalleri,
Tüm yıl uluslararası öğrenci partileri.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA