GENEL BİLGİLER

İngiltere’nin en popüler tatil merkezlerinden birisi olan Bournemouth’da bulunan Anglo Continental Dil Okulu, şehrin merkezine ve plaja yürüme mesafesindedir. Okul butik yapısıyla hem Bournemouth’un en büyük dil okuludur hem de İngiltere’nin en iyi dil okullarından birisidir. Okul öğrencilerine başka okullarda olmayan birçok eğitim programının yanı sıra çok çeşitli aktivite ve gezi programları da sunmaktadır. Çevre ödüllü muhteşem bahçelerle çevrilmiş ve son derece modern olarak tasarlanmış okul binasında 70 tam donanımlı dersliğin yanı sıra, dil laboratuvarları, teras, multimedya merkezi, konferans salonları, executive eğitim merkezi, restaurant, kafeterya ve harika bir bahçe bulunmaktadır. Okulda kablosuz internet erişimi ve engelli öğrenci alanları da mevcuttur.

1950 yılında kurulan Anglo Continental Dil Okulu, Britanya Eğitim Bakanlığı’nın yetkili olarak belirlediği ilk okullardan biridir ve British Council tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. İngilizce dil kursları EFL sektöründe deneyimli ve CELTA belgeli öğretmenler tarafından verilmektedir. Öğrenci Hizmet Personelleri İngiltere’deki öğrencinin konaklaması boyunca öğrenciye yardımcı olmaya ve hayat hakkında tavsiyelerde bulunmaya her daim hazırdır.

ANGLO CONTINENTAL DİL OKULU FİYATLARI

Anglo Continental Bournemouth dil okulu kaliteli ve başarılı eğitiminin yanı sıra yıl boyunca avantajlı fiyatlar sunmaktadır. ELT öğrencileri için özel olarak hazırlanmış promosyonlar, kampanyalar ve İngiltere dil okulu fiyatları için size en yakın ELT ofisi ile irtibata geçebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

Programın amacı dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerilerinizi geliştirmektir. Sözel akıcılık ve hatasız sohbet edebilmek esas alınmış olup öğrenci kelime dağarcığının genişlemesi, kelime yapıları ve kullanımı hakkında eğitim alacaktır. Planlanan ders programının dışında öğrenci, bilgisayar, internet erişimi, TV, DVD, referans kitaplığı ve özel ders çalışma olanaklarının sunulduğu multimedya öğrenim merkezini istediği zaman kullanabilir. Yurtdışında uzun süreli dil eğitimi almayı planlayan öğrenciler için Genel İngilizce programları en uygun programlardır. Bu şekilde öğrenciler günün ders dışında kalan bölümlerini sosyal aktivitelerle geçirerek dil pratiği yapma şansı bulabilirler.

Akademik Eğitim

Anglo Continental Akademik Eğitim Programları, kariyer hedeflerine ulaşmak üzere yüksek İngilizce standartlarına ihtiyaç duyan tüm öğrenciler için özel hazırlanmış uzun süreli esnek kurslar sunar. Çalışma hayatına başlamak veya yüksek eğitime girebilmek için uluslararası ölçekte tanınan yeterliliklere ihtiyaç duyan öğrenci için bu program idealdir. Bu programda okul öğrenciyle bire bir olarak ilgilenir. Her 8 haftada bir sınıf öğretmeni ile birlikte bireysel özel dersler yapılır ve her 12 haftada bir öğrenci için ilerleme raporu tutulur.

Sınav Hazırlık Kursları

Sınav programları, belirli sınavlar için gerekli becerilerin geliştirilmesi ve öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun dil becerilerinin sunulması ve alıştırma yapılması amacıyla tasarlanmıştır. Süreli alıştırma testleri gerçek bir sınavda baskı altında çalışmanın nasıl bir duygu olduğuna dair fikir verir. Anglo Continental, IELTS, TOEFL veya CAE sınavlarına hazırlık için profesyonel eğitim verir.

+50 Yetişkin Kursları

50 yaş üzeri öğrenciler için bu program hem ufkunu açmaya hem tatil yapıp İngiltere’yi ziyaret etme şansını sunar. Sınıf yaklaşımı, yıllardır sınıfa girmemiş kişilere uygun bir tempoda amaca yönelik eğitim verirken gayriresmi bir atmosfer sağlamak için kullanılmaktadır.
Havacılık Kursu: Anglo Continental 1971 yılından beri özellikle Pilotlara ve Hava Trafik Kontrolörlerine havacılık ingilizcesi öğretiyor. ICAO dil yeterliliği şartlarının uygulamaya konulduğu tarihten bu yana havacılık alanındaki kuruluşların ve bireylerin zorunlu ICAO Seviye 4’e ulaşmalarına yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır.

Ticaret ve Yönetim Kursu

Çoğu şirket sahibi ve uzman için İngilizce konuşmak artık bir lüks değil başarı için bir zorunluluktur. Anglo Continental bu zorunluluğu yerine getirmeye ve yardımcı olmaya hazırlanmış bir dizi kurs sunar. İdari personelden yönetim kadrosuna dek kuruluştaki tüm seviyeler ve profesyonel iş hayatına hazırlanan öğrenciler için uygundur. Bu kurslarda, yoğun genel İngilizce eğitimine odaklanan haftalık 20 ders ve seçilen uzmanlık alanındaki dil becerilerinin geliştirilmesine yönelik 10 ders bağımsız modüller hep bir arada sunulur.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Anglo Continental Bournemouth öğrencilerine eğitimin yanında her hafta düzenlediği sosyal aktiviteler ile hem eğlenceli, hem arkadaş canlısı hemde İngilizce pratiği yapabileceği sosyal aktiviteler sunar. Bu aktiviteler; Sinema ve tiyatro, konserler, sergiler, konferanslar ve müzik etkinlikleri, Russel Cotes Sanat Müzesi gezisi, Country ve Western Caz ve Halk Müziği, Bournemouth Senfoni Orkestrası ve Sinfonietta’dan klasik müzik eğlencesi, Londra gezisi, Masa tenisi kulübü, çalışma ve konuşma kulüpleri, voleybol/basketbol/futbol kulüpleri, Zumba/Dans dersleri şeklinde sıralanabilir.

BOURNEMOUTH ŞEHRİ

İngiltere’nin güney sahilinde, Dorset bölgesinde bulunan Bournemouth; uzun kumsalları, güzel iklimi, renkli restoranları ve güvenli yapısı ile öğrencilerin tercih ettiği şehirlerin başında gelmektedir. Bournemouth, 12 mil uzunluğundaki altın rengi kumlarla kaplanmış harika sahilleri, uluslararası konserleri, yıl boyunca süren 100 ayrı festivali, ulusal parkları ve bahçeleri, canlı alışveriş merkezleri ve diğer olanakları ile ülkenin bir numaralı tatil bölgesi durumundadır. Londra’nın 90 mil güneyinde ve trenle 1,5 saat mesafededir. Britanya’nın diğer bölgelerine kolay ulaşım olanakları da bu şehrin en önemli avantajlarındandır. Ilıman iklime sahip olması nedeniyle Britanya’nın eğitim açısından en elverişli bölgesidir. Heathrow ve Gatwich havaalanlarına ulaşım kolaydır. 

Bournemouth’ta İngilizce Öğrenmenin Avantajları

Londra’ya 1,5 saatte ulaşım,
Canlı bir üniversite şehri,
Ilıman iklimi,
12 kilometre boyunca uzanan mavi bayraklı tertemiz kumsalları,
Gözalıcı parkları, bahçeleri ve pek çok eğlenceli aktivitesi,
Geniş mağazaları, iş yerleri ve butikleri,
Heyecan verici tiyatro, sinema, konser salonu ve kulüpleri,
Çok çeşitli restoran, pub, kafe ve dünya mutfakları,
Hemen hemen her tür spor için muhteşem olanaklara sahip tesisleri.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA