Kaan, University of Europe’ta Yazılım Mühendisliği Yüksek Lisansına Başladı!

Yurtdışında yüksek lisans hayallerini ELT Yurtdışı Eğitim ile gerçekleştiren Kaan, University of Europe for Applied Science‘da (UE) Yazılım Mühendisliği bölümünde eğitim almaya başladı!

ELT, yurtdışı eğitim hayallerini gerçeğe dönüştürme konusunda öğrencilere uzman danışmanlık hizmeti sunarak önemli bir rol oynamaya devam ediyor. Kaan, ELT Bakırköy ofisinden aldığı danışmanlık hizmetiyle Almanya’nın önde gelen üniversitelerinden University of Europe for Applied Science’da Yazılım Mühendisliği yüksek lisans programında eğitimine başladı.

Kaan’ın bu başarısında ELT Bakırköy ofisi danışmanlarımızdan Özge Hanım‘ın emeği ve özverisi büyük rol oynadı. Özge Hanım, Kaan’ın ilgi alanlarını, akademik geçmişini ve gelecek hedeflerini göz önünde bulundurarak en uygun programı seçmesi konusunda rehberlik yaptı. Üniversite ve bölüm seçimi yapıldıktan sonra başvuru sürecine gerçekleştirildi. Gerekli belgelerin hazırlanması, kabul işlemleri, vize başvurusu ve konaklama yeri gibi konularda Kaan’a destek oldu.

UE’de Yazılım Mühendisliği Yüksek Lisans Programı

University of Europe for Applied Science Yazılım Mühendisliği yüksek lisans programı, günümüz iş pazarında en çok aranan yazılım becerilerini kazandıran kapsamlı bir müfredata sahip. Programda, ileri yazılım geliştirme ve analiz teknikleri, büyük veri kümelerini yönetme, araç ve ağlar dahil olmak üzere araç teknolojileri, akıllı sistemler ve karar verme sistemleri, paralel veya dağıtılmış yazılım geliştirme (Nesnelerin İnterneti, mobil uygulamalar), akıllı sistemlerde ve otonom sürüşte nesne algılama için örüntü tanıma, karmaşık yazılım ürünlerinin oluşturulması ve bakımı, güvenlik ve yazılım ürünlerine geçiş gibi konularda derinlemesine bilgi ediniliyor.

Programın sunduğu esneklik ile öğrenciler, kişisel ilgi alanlarına ve uzmanlaşmak istedikleri alana göre ek modüller seçerek müfredatlarını özelleştirebiliyorlar. Bu ek modüller arasında Medya ve Pazarlama, İş Koçluğu, Ürün Yönetimi, UX/UI Tasarımı veya Liderlik gibi seçenekler yer alıyor. Uluslararası dönem ve stajlar da, zorunlu olmasa da, Yazılım Mühendisliği yüksek lisans programına entegre edilebiliyor.

ELT ile Siz de Hayallerinize Ulaşabilirsiniz!

ELT olarak, Kaan’ın başarısıyla gurur duyuyor ve Kaan’a bundan sonraki eğitim hayatında başarılar diliyoruz.

Yurtdışında eğitim almak istiyorsanız, ELT Yurtdışı Eğitim’in uzman danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. ELT, yurtdışındaki eğitim hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeniz için gereken tüm desteği size sunacaktır.