GENEL BİLGİLER

LAL Dil Okulları 1980 yılında İngiltere’deki ilk okulunu açmasıyla başlayan dil öğrenimi alanındaki faaliyetlerine günümüzde 8 ülkede ana dili İngilizce olan 21 şehre yayılmış okullarında devam etmektedir. LAL Dil Okulları, dil eğitimi süreçlerinde tüm öğrencilerinin küresel toplumla iletişim kurabilmesi için eğitim ve sosyalleşme odaklı okullar tasarlayarak zengin bir öğrenme deneyimi sunmayı hedeflemektedir.

LAL Cape Town Dil Okulu, şehir merkezinin karmaşası ve gürültüsünden uzak sakin ve sahile yakın Sea Point tesisinde bulunmaktadır. Konum itibari ile kafe, plaj ve eğlenceli aktiviteler yapabileceğiniz yerlere son derece yakındır. 13 ila 17 yaş arasındaki genç öğrencilerine ve 16 yaş üzeri yetişkin öğrencilerine ayrı programlar sunmaktadır. Genç öğrencilerinin güvende ve rahat bir eğitim alması için genç öğrencilerine ücretsiz Wi-Fi, kütüphane, kitapçı öğrenci salonu, geniş bir bahçe, yüzme havuzu, restoran ve mutfak sunarken, yetişkin öğrencilerine ek olarak ihtiyaç duyabilecekleri barbekü alanı, birysel çalışma alanı, oyun alanı, restoran, bilgisayar ve tablet erişimi de sunmaktadır. Okulda tekerlekli sandalye ve engelli öğrenciler için erişim kolaylığı da sağlanmaktadır.

LAL Cape Town Dil Okulu’nda her öğrencinin tüm ihtiyaçlarını özenle karşılamak için bir ekip bulunmaktadır. LAL, Güney Afrika okulunda genç öğrenci programlarına katılan tüm öğrencilerine standart sağlık sigortasını ücretsiz olarak sunmaktadır.

LAL Dil Okulları’nın 1996 yılında açılan Cape Town okulu, 2011 yılında büyük bir yenilenme yaşayarak modern bir tesis haline getirilmiştir. SAYTC (South African Youth Travel Confederation) ve Love Cape Town kuruluşlarına üyeliği ve Education South Africa tarafından akreditesi bulunmaktadır.

LAL CAPE TOWN DİL OKULU FİYATLARI

Genç ve dinamik programlarını 35 yıllık tecrübesiyle harmanlayan LAL Cape Town’da dil eğitimi ücretleri dil programı, konaklama tipi, kayıt ücreti ve süre bakımından değişiklik gösterecektir.

Detaylı fiyatlandırma için sizin için hazırlamış olduğumuz tüm ücretleri içeren tablomuzu inceleyebilir veya danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genç öğrencilerine ve yetişkin öğrencilerine ayrı programlar sunarak tamamen özelleştirilmiş bir eğitim sunan LAL Cape Town, öğrencilerinin dil ihtiyaçlarını karşılamak için çok çeşitli programlar sunmaktadır.

Yetişkin Öğrenciler için Kurslar (16+)

Lal Cape Town, 16 yaş üzeri öğrencileri için hazırlamış olduğu Yetişkin Programlarını maksimum 12 kişilik sınıflarda gerçekleştirmektedir. Öğrencilerinin öğrenim deneyimini kuvvetlendirmek için ihtiyaçları olan tüm düzeni tek bir kampüs içerisinde sağlamaktadır. Öğrenciler konaklama, yemek ve sosyalleşme ihtiyaçlarının hepsini öğrenim gördükleri kampüsün içerisinde sağlayabilmektedirler. Farklı dil programlarıyla öğrencilerinin dil becerilerini ihtiyaç duydukları konular üzerinden karşılamaya odaklanan LAL Cape Town Dil Okulu, çeşitli kurs programları sunmaktadır.

LAL Cape Town’da Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Genel İngilizce +2PT kurslarına artı olarak 30 yaş üzeri için İngilizce kursları etkinlik paketi ile birlikte verilmektedir. Öğrenciler genel dersleri İki kişilik dersler veya bire bir özel dersler şeklinde alabilir. IELTS, TOEFL, Cambridge sınavlarına hazırlanan öğrenciler için Sınav Hazırlık kursları da bulunmaktadır.

Özel Amaçlar için İngilizce Programları başlığı altında Havacılık, Pazarlama, Ekonomi, BİT, Hukuk, Finans&BİT, Akademik ve İş İngilizcesi kursları da verilmektedir.

Afrika Macera Okulu – Genç Öğrenciler için Kurslar (13-17 yaş)

Genç öğrenciler için özel olarak tasarlanan kurslarla Afrika Macera Okulu’nda LAL Cape Town eğitmenleri tarafından ilgi çekici ve dinamik bir müfredatla vermektedirler. Farklı kurs alternatifleriyle dil eğitimini eğlenceli aktivitelerle pekiştirerek genç yaşlardaki öğrencilerin bu süreçten verim sağlamasını hedeflemektedir.

LAL Cape Town Dil Okulu’nda genç öğrencilere odaklı tasarlanan kurslar öğrencilerin dil, güven ve iletişim becerilerine odaklanmaktadır. LAL Dil Okulları, kendi modern ve teşvik edici eğitim materyallerini kullanmaktadır.

Tatil İngilizcesi Deneyimi, Tatil İngilizcesi Artı Deneyimi, Seyahat Sınıfı Deneyimi ve Aile Okulu kurslarıyla öğrencilerin eğitim süreleri boyunca tüm zamanlarını en etkin şekilde planlar ve sosyal aktivitelerle destekleyerek yetenekleri doğrultusunda amaçlanan dil becerilerinin gelişmesine olanak tanır. 24 saat denetimli güvenliği ile öğrencilerin güvenli ve rahat bir ortamda eğitim almaları için genç öğrencileri ile özel olarak ilgilenmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

LAL Dil Okulları, Cape Town’da bulunan okulunda her yaştan öğrencisine uygun boş zaman aktiviteleriyle sosyalleşme, dili gündelik hayatta pratik etme ve Afrika’nın harika deneyimlerinden faydalanma imkanı sunmaktadır. Cape Town’da dil eğitimi almak birçok açıdan size avantaj sağlar. Doğal harikalarıyla Cape Town’da LAL Cape Town güveniyle yapabileceğiniz bazı aktiviteler şöyledir;

Grandwest Kasino Eğlence Dünyası ziyareti, Cape Town Stadyumu etkinlikleri, Çıta Barınağı ve Aslan Rehabilitasyon Merkezi turu, Kirstenbosh Botanik bahçeleri, Ratagan Junction tema parkı,
Two Oceans Akvaryumu, Seal Adası ve Dünya Kuşları gezileri daha birçok farklı cazibe merkezine yapılan gezilere katılabilir veya abseiling ( kaya tırmanışı) , at binme, günü birlik safari turları, rafting, dalış ve sörf gibi ekstrem sporları deneyimleme imkanı bulabilirsiniz.

KONAKLAMA

LAL Cape Down öğrencilerine iki çeşit konaklama alternatifi sunmaktadır. Güney Afrika’da güvenli ve konforlu konaklamanın önemini bilerek öğrencilerinin memnuniyetini sağlamaya odaklanan okul, aile yanı ve residence konaklama imkanları sağlar.

Aile Yanı Konaklama

LAL Cape Town ekibi tarafından güvenilir aileler arasından seçilen aileler Cape Town’ın Sea Point bölgesinde veya Green Point’te yer almaktadır. Sea Point bölgesinde bulunan aile evleri LAL Cap Town okuluna yürüme mesafesindedir. Diğer konaklamalar ise otobüsle 30 dakikalık mesafede yer almaktadır. Konaklamalar ulaşım hatlarına yakın mesafelerde seçilerek öğrencilerin okula konforlu bir şekilde ulaşmaları sağlanır.
Aile yanı konaklama alternatifi ile yerel bir ailenin yanında Afrika kültürünü deneyimleme, yerle mutfağı tanıma şansına sahip olabilirsiniz.

Öğrenci Rezidansı

LAL Cape Town okul tesisinin içerisinde bulunmaktadır. Residence konaklama alternatifi öğrencilerin ders, sosyal aktivite ve sosyalleşmek için okul tesisinden çıkmadan ihtiyaçlarını karşılamasına olanak tanır. Banka, eczane, kafe, restoran, bar ve gece kulüpleri, süpermarket, spor aktiviteleri, sahil ve daha birçok ihtiyacınızı karşılamanız için merkeze yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

CAPE TOWN ŞEHRİ

Güney Afrika’nın en eski şehri olan “Anne Şehir” lakabıyla tanınan Cape Town aynı zaman da Western Cape Bölgesi’nin de başkenttir. Doğal güzellikleriyle bir liman şehri olan Cape Town kozmopolit yaşam tarzıyla son derece dikkat çekicidir.

Masa Dağı, Ümit Burnu, Robben Adası ve müzesi, Ceomel Anıtı, Lion’s Head şehirn en popüler turistik yerleridir. Yaban hayatı, inanılmaz güzellikteki cazibe merkezleri, ekstrem sporlar için elverişli lokasyonlarıyla çok fazla turist çekmektedir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

LAL Cape Town, 1996 yılından beri dünyanın çeşitli yerlerinden öğrencilerin İngilizce dili alanında hedeflerine ulaşması ve Afrika’yı tanıyarak unutulmaz deneyimler elde etmesine olanak tanımaktadır.
LAL Cape Town Dil Okuları’nda eğitim alan öğrencilerin milletleri Batı Avrupa %45, Orta doğu Afrika %36, Orta/Güney Amerika %16, Orta Avrupa %2, Doğu Avrupa ve Asya %1 olarak belirtilmiştir. Türk öğrencinin az oluşu farklı milletlerden öğrencilerle kültür paylaşımında bulunmak ve İngilizce dilini daha fazla pratik yapma avantajı sağlamaktadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA