GENEL BİLGİLER

Good Hope Studies dil okulu, 1995 yılında Güney Afrika’nın Cape Town şehrinde eğitim hayatına başlamıştır. Dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olarak kabul edilen Cape Town’da ‘City Centre’ ve ‘Newlands’ isimli iki merkezi bulunmaktadır. Good Hope Studies, Güney Afrika’daki en büyük ve en saygın dil okulları arasındadır. EAQUALS and IALC akreditasyonlarına sahiptir. City Center okulu; Cape Town şehir merkezinde, güzel ve tarihi bir binada yer almaktadır. Newlands okulu ise Cape Town Üniversitesi’ne çok yakın olan Newlands bölgesinde bulunmaktadır. Her iki merkezde de doğal ışıkla dolu, güzel bir şekilde dekore edilmiş ve tam donanımlı büyük sınıflar sunulmaktadır. Ortak alanlar, mola süresi boyunca öğrencilerin buluşması için tasarlanmıştır.

GOOD HOPE STUDIES CAPE TOWN DİL OKULU FİYATLARI

Cape Town’da iki merkezi bulunan Good Hope Studies dil okulu, öğrencilerine daima kaliteli ve ekonomik bir eğitim verme amacındadır. Okulda, yıl içerisinde bazı dönemlerde promosyonlu fiyatlar uygulanabilmektedir. Dil okulu maliyetleri, seçtiğiniz kurs programına ve alacağınız eğitim süresine göre farklılık göstermektedir. Okulun sunduğu dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretleriyle ilgili detaylar için ELT danışmanlarından ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Good Hope Studies Cape Town dil okulunda, farklı ihtiyaçlara ve hedeflere uygun birçok kurs seçeneği mevcuttur. Okulun Güney Afrikalı öğretmenleri, tecrübelidir ve uluslararası alanda tanınan niteliklere (CELTA ve Delta) sahiptir. Öğrenciler, İngilizce seviyelerine uygun sınıflarda eğitim alırlar. Haftalık olarak değerlendirilir ve takipleri yapılır. Her ders 50 dakika sürer.

Genel İngilizce Kursu

Günlük ve temel İngilizce dil becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için idealdir. İngilizce okuma, yazma, konuşma, dinleme ve dil bilgisi üzerine odaklanılır. Haftada 16 veya 20 ders olarak eğitim vermektedir. Sınıflar maksimum 10 kişiden oluşmaktadır. 17 yaş ve üzerinde her dil seviyesinden öğrenci programa katılabilir. Öğleden sonraları sunulan çeşitli kurslarla kombine edilebilir.

Yarı-Yoğun ve Yoğun İngilizce Kursu

Yarı Yoğun ve Yoğun kurslar, tam gün öğrenim için öğleden sonraki grup derslerinden birini seçerek çalışma sürelerini en iyi şekilde kullanmak isteyen öğrenciler için idealdir. Öğleden sonra dinleme, konuşma, yazma, Güney Afrika kültürü ve günlük İngilizce adı altında seçmeli dersler sunulmaktadır. Günlük İngilizce dışındaki seçmeliler öğrenciden B1 İngilizce seviyesi ister. Yarı-yoğun İngilizce kursu haftada 25 ders, yoğun İngilizce kursu ise 30 ders eğitim vermektedir. Seçtiğiniz yoğunluğa göre 2 veya 4 seçmeli ders alabilirsiniz.

Sınav Hazırlık Kursları

Çalışma veya eğitim amaçlı olarak iyi derecede İngilizce bildiğini göstermek isteyen öğrenciler, Good Hope Studies’in sunduğu IELTS, TOEFL veya Cambridge sınav hazırlık kurslarına katılabilir. Uluslararası alanda geçerliliği olan bu sınavlar, anadili İngilizce olmayan kişiler için İngilizce yeterliliğin en önemli göstergesidir. Sınav teknikleri, özel stratejiler ve temel İngilizce becerileri üzerine eğitim verilmektedir. IELTS ve TOEFL kursları, Genel İngilizce kursu ile kombine edilmiştir. Öğrenci, kursa katılabilmek için minimum B1 İngilizce seviyesine sahip olmalıdır.

Birebir İngilizce Kursu

İngilizce dil eğitimi için sınırlı zamanı olan ve bu süre zarfında maksimum ilerlemeyi elde etmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Ders müfredatı öğrencinin özel ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre planlanmaktadır. Her İngilizce seviyesinden öğrenci özel derslere katılabilir ve haftalık ders sayısını belirleyebilir. Öğleden sonra sunulan özel dersler, sabahları grup dersleri ile birleştirilebilir. Grup derslerinde diğer öğrencilerle etkileşime girebilir, özel derslerde eksik kaldığınız noktalara odaklanabilirsiniz.

İş İngilizcesi Kursu

Program; uluslararası bir kariyer planı olan, İngilizceyi işte veya iş bağlamında kullanması gereken öğrenciler için idealdir. Öğrencinin kursa başlayabilmesi için minimum B1 İngilizce seviyesine sahip olması gereklidir. Program sabah 16 veya 20 ders Genel İngilizce, öğleden sonra ise 10 ders İş İngilizcesi olarak planlanmıştır. Amaç, işyerinde ihtiyaç duyulan dil becerilerinin yanı sıra temel İngilizce bilgilerinizi de geliştirmektir. İş İngilizcesi kursu, 1-8 hafta süreli olarak eğitim verir.

Akademik Yıl Programı

Program, İngilizce konuşulan bir ülkede üniversite veya college eğitimi almak isteyen ve uzun vadeli dil eğitimi düşünen öğrenciler için özel olarak hazırlanmıştır. Haftalık olarak tercihe göre 16,20,25 veya 30 ders eğitim verilmektedir. Sınıf mevcudu maksimum 10 kişidir. 17 yaş ve üzeri öğrenciler programa kabul edilir. İngilizce konusunda daha yetkin olmak ve İngilizce konuşulan bir ülkede yaşamak isteyen öğrenciler için idealdir. 24 hafta veya daha uzun süre öğrenim düşünen öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına göre bir çalışma programı hazırlanmaktadır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Good Hope Studies dil okulunun sosyal kulüp organizasyonları, haftada çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlemektedir. Etkinlikler, Cape Town ve çevresinde görülmesi gereken yerleri keşfetmek için harika bir yoldur. Yeni edinilen dil becerilerini geliştirme ve diğer uluslararası öğrencilerle sosyalleşme gibi fırsatlar yaratır. Robben Adası, Ümit Burnu, Cape Winelands, sosyal yardım kuruluşu Soup Kitchens, Masa Dağı gibi cazibe merkezlerine geziler yapılmaktadır. Bungee Jumping, köpekbalıkları ile kafes dalışı, safari, spor faaliyetleri, yürüyüş ve sörf gibi maceracı etkinlikler de öğrencilere sunulmaktadır. Öğrenciler sadece Cape Town ve çevresi hakkında daha fazla bilgi edinmekle kalmaz, aynı zamanda okuldaki diğer öğrencileri de tanır.

KONAKLAMA

Good Hope Studies Cape Town dil okulu, öğrencilerinin konforlu ve güvenli bir yerde kalabilmesi için çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Okulda; aile yanı, kampüs içi ve kampüs dışı öğrenci rezidansı konaklaması mevcuttur.
Aile yanı konaklama, Güney Afrikalı bir ailenin yanında evinizde gibi hissetmenize olanak tanımaktadır. En önemlisi, dil becerilerinizi geliştirebilir ve Güney Afrika yaşam tarzı hakkında derinlemesine bilgi edinebilirsiniz. Aileler özenle seçilmiştir ve düzenli olarak denetlenmektedir. Öğrencilerden aile hakkında geri bildirimler alınmaktadır. Tüm aileler toplu taşıma araçlarına yakın mesafelerde yer almaktadır. Tek kişilik oda ve tercihe göre özel banyo seçeneği sunulmaktadır. Kahvaltı ve akşam yemeği aile tarafından hazırlanmaktadır. Daha olgunsanız ve seyahat tecrübeniz varsa ‘homeshare’ olarak geçen aile yanı konaklamayı tercih edebilirsiniz. Homeshare, herhangi bir yükümlülük altına girmeden ev paylaşmanıza olanak tanır.

Rezidans konaklamaları ise daha bağımsız hareket etmek isteyen öğrenciler için idealdir. Okula maksimum 30 dakika mesafede yer almaktadırlar. Tek ve çift kişilik odalar ve ortak banyolar bulunur. Mutfaklarda kendi yemeğinizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Diğer uluslararası öğrencilerle ortak alanlarda karşılaşabilir, sosyalleşebilirsiniz.
Good Hope Studies Cape Town dil okuluna başvuru yaparken, ELT’nin size özel belirlediği bir danışman ile başvuru işlemlerini beraber yürütebilirsiniz. Başvurudan Güney Afrika’ya gidene kadarki sürecin tamamında ve eğitiminiz esnasında ELT size her zaman destek olacaktır. ELT’nin profesyonel desteği ile hayallerinizdeki eğitim ve yurtdışı tecrübesine sahip olabilirsiniz.

CAPE TOWN ŞEHRİ

Dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olarak adlandırılan Cape Town, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin 3 başkentinden birisidir. Ülkenin yasama başkenti olan Cape Town, 1488’de Portekizli kâşif Bartelemeu Dias tarafından keşfedilmiştir. Bu anlamda Güney Afrika’nın en eski şehridir. Halk dilinde ‘anne şehir’ olarak bilinmektedir. Yıllarca İngiliz sömürgesinde kalan Güney Afrika’nın resmi dillerinden birisi de İngilizce’dir. Cape Town dil okulları, İngilizce’sini geliştirmek ve diğer anadili İngilizce olan ülkelere nazaran daha farklı bir kültürel deneyim yaşamak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Cape Town öğrenci şehri olarak adlandırılabilir çünkü uluslararası öğrenciler nüfusun %10’unu oluşturmaktadır. Öğrenciler boş zamanlarında kesinlikle Cape Town’da bol miktarda macera bulacaklardır. Müzeleri ve sanat sergilerini ziyaret edebilir, Masa Dağı’nın tepesine bir teleferik yolculuğu ile çıkabilir, Boulders’da penguen kolonisine hiç olmadığınız kadar yakın olabilirsiniz. Bahamalar’dan daha fazla güneş ışığı alan bu şehirde dil eğitimi alırken harika bir tatil yapabilirsiniz. Cape Town’da ne kadar zaman geçirirseniz geçirin, bu eşsiz ve güzel şehirde yaşadığınız deneyimleri asla unutmayacaksınız!

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Good Hope Studies Cape Town dil okulunda, her yıl dünyanın dört bir yanından birçok uluslararası öğrenci eğitim almaktadır. Cape Town bir öğrenci şehridir. Okulda eğitim alan öğrencilerin çoğunluğu; Suudi Arabistan, Brezilya ve İsviçre’den gelmektedir. Alman ve Hollandalı öğrenciler tarafından da tercih edilmektedir. Good Hope Studies dil okulunda ve aynı zamanda Cape Town şehrinde Türk öğrenci yoğunluğunun azdır. Böylelikle Türk öğrenciler, daha fazla İngilizce pratik yapma ve sosyalleşme fırsatını yakalayabilir. Okuldaki öğrencilerin yaş ortalaması 21-25 yaş aralığındadır. Dil eğitimi alan öğrencilerin milletleri ve yaş ortalamaları, zamana ve kurslara göre değişkenlik göstermektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA