Eurocentres Cape Town Dil Okulu

Uluslararası bir dil okulu olan Eurocentres, 1948 yılında İngiltere’nin Bournemouth şehrinde kurulmuştur. Günümüzde Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Afrika ve Avustralya’da birçok okulu bulunmaktadır. Tüm Eurocentres okulları Eaquals ve British Council gibi bir veya daha fazla kuruluş tarafından akredite edilmiştir. Yüksek standartta verdiği eğitimler sayesinde, dünyanın sayılı dil okulları arasına girmiştir. 1968 yılından bu yana Avrupa Konseyi’ne danışmanlık da yapmaktadır. 72 yıllık eğitim tecrübesiyle, Eurocentres öğrencilerinin %87’si aldıkları eğitimi mükemmel olarak nitelendirmiştir.

Eurocentres Cape Town Dil Okulu, Güney Afrika’nın Atlantik kıyısında yer alan en eski ve en güzel kentlerinden birinde konumlanmış en önde gelen dil okullarından biridir. Okul, şehir merkezinde tarihi bir binada bulunmaktadır ve öğrencilere eşsiz bir dil eğitim deneyimi sunmaktadır. Ayrıca, Greenmarket Meydanı, Pan Afrika Pazarı, Company’s Garden ve Long Street gibi önemli cazibe merkezlerine oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır.

Cape Town’un tarihine tanıklık eden bu okul binası, öğrencilere hem İngilizce öğrenme süreçlerinde hem de sosyal aktivitelerde eşsiz bir atmosfer sunmaktadır. Şehrin merkezinde yer alması, öğrencilere sadece dil eğitimleri değil aynı zamanda şehrin kültürel ve tarihi zenginliklerini de keşfetme fırsatı tanımaktadır.

Tarihi okul binasında yer alan aydınlık ve ferah sınıflar, İngilizce öğrenmeyi daha eğlenceli hale getirmektedir. Okulda bilgisayar odası, ortak alanlar, ücretsiz Wi-Fi ve çalışma alanları bulunmaktadır. Deneyimli ve nitelikli öğretmenleri ile hedeflerinize daha hızlı ulaşabilirsiniz. Yabancı bir dilde ve kültürde eğitim, çalışma ve yaşam becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Eurocentres Cape Town Dil Okulu çevresinde bulunan önemli mekanlar, öğrencilere Cape Town’un benzersiz atmosferini yaşama şansı vermektedir. Greenmarket Meydanı’nda alışveriş yapabilir, Pan Afrika Pazarı’nda farklı kültürlerden gelen el sanatlarına ve ürünlere göz atabilir, Company’s Garden’da doğanın tadını çıkarabilir ve Long Street’in canlı atmosferinde eğlenceli anlar geçirebilirsiniz.

EUROCENTRES DİL OKULU FİYATLARI

Eurocentres dil okulu, öğrencilerine sunduğu kaliteli eğitimi ve 72 yıllık tecrübesiyle Cape Town’ın en önemli ve saygın dil okullarından birisidir. Güney Afrika’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için kaliteli ve ekonomik bir eğitim sunmayı amaçlamaktadır. Dil okulu ücretleri, seçilen kurs programına ve eğitim alacağınız süreye göre değişkenlik göstermektedir. Yıl içerisinde belirli dönemlerde Türkiye’ye özel promosyonlar uygulanmaktadır.
Eurocentres ile Cape Town’da İngilizce dil eğitiminizi daha ekonomik hale getirebilirsiniz. Okulun sunduğu dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretleri için size en yakın ELT şubesinden ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Eurocentres Cape Town dil okulu, İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için farklı hedeflere yönelik çeşitli kurslar sunmaktadır. Her kurs programı, sınıf çalışmalarınızı desteklemek ve ilerlemenizi takip etmek için My.Eurocentres isimli bir çevrimiçi öğrenme platformuyla entegre edilmiştir. Portala erişiminiz eğitiminizin ilk gününden önce başlar ve okulunuzdan ayrıldıktan sonra bile devam eder. İngilizce dil becerilerinizi geliştirmek için pratik egzersizlerle doludur. Öğretmenleriniz size portal üzerinden testler verebilir ve gelişiminizi takip edebilir.

Genel İngilizce Kursu
İngilizce becerilerini geliştirmek ve anadili İngilizce olan kişilerle iletişim konusunda özgüven kazanmak isteyen öğrencilere yönelik bir kurs programıdır. Haftada 20 ders eğitim verilmektedir. Kurs programını kişiselleştirmek isteyen öğrenciler; öğleden sonraları için ek dersler alarak, haftada 25 veya 30 ders eğitim görebilirler. Maksimum 14 kişilik sınıflarda, temel İngilizce dil becerilerine odaklanılmaktadır. Genel İngilizce Kursu, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyede öğretilmektedir.

Sınav Hazırlık Kursları
IELTS, TOEFL ve Cambridge sınavlarına öğrencileri hazırlayan bir programdır. Uluslararası alanda geçerlilikleri olan bu sınavlar, eğitim ve iş yaşantısında önemli ayrıcalıklar sağlamaktadır. Eurocentres, temel dil becerilerinin yanı sıra sınav stratejileri ve sistemi üzerine odaklanmaktadır. Öğrencilerin hedefledikleri puanı almaları amaçlanmaktadır. Seçilen sınav hazırlık kursuna göre haftada 20,25 veya 30 ders eğitim verilmektedir. Öğrencilerin kurs programına katılabilmesi için minimum B1 İngilizce dil seviyesine sahip olması gereklidir.

Ara Yıl İngilizce Kursu (Gap Year)
Uzun vadeli bir dil eğitimi planına sahip olan öğrenciler için tasarlanmıştır. Programa 22 hafta ve daha üzerinde kayıt yaptırmak gereklidir. Kayıt olan öğrenci eğer isterse her 12 haftada bir farklı ülkedeki ya da farklı şehirdeki Eurocentres okuluna transfer olabilir. Böylelikle yeni yerler ve kültürler keşfedebilir ve farklı deneyimler yaşayabilir. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyede öğrenci programa katılabilmektedir.

Birebir İngilizce Kursu
Birebir İngilizce kursları, tamamen öğrencinin ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre kişiselleştirilebilir programlardır. Öğrencilerin çalışma özgürlüğünü arttırır. Kişisel öğretmenle çalışarak; geliştirmek istedikleri özel dil alanlarını ve becerilerini belirleyebilir, birlikte kendi programlarını oluşturabilirler. Bire bir derslerle İngilizce öğrencileri; zorlandıkları belirli alanlarda daha fazla destek alır, kelime dağarcıklarını genişletir ve dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini geliştirir.

İş İngilizcesi Kursu
İngilizce, uluslararası iş dünyasının iletişim dilidir ve işverenler tarafından giderek artan bir şekilde aranan bir beceridir. Dünyadaki iş iletişiminin 3/4’ü ve dünya çapındaki bilgisayarlarda depolanan bilgilerin %80’i İngilizcedir. İş İngilizcesi; uluslararası pazara katılmak, iletişim kurmak ve rekabet etmek için gereklidir. Program, minimum B1 İngilizce seviyesine sahip olan öğrenciler için uygundur. Ayrıca sınıfta öğrenciler müzakere, profesyonel ortamda iletişim kurma, e-posta yazımı, iş mektuplarının ve çeşitli belgelerin hazırlanması gibi konular üzerine çalışmaktadır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Eurocentres Cape Town Dil Okulu, ders dışında çeşitli sosyal ve kültürel aktivitelerin yer aldığı bir programa sahiptir. Sosyal Program, her hafta Çarşamba ve Cuma günleri, öğrencilerin ders dışında dil becerilerini geliştirmelerine, diğer öğrencilerle sosyalleşmelerine ve yeni arkadaşlıklar kurmalarına yardımcı olmaktadır. Hafta sonu ise isteğe bağlı etkinlikler düzenlenmektedir. Öğrenciler teleferikle ünlü Masa Dağı’na seyahat edip Atlantik manzaralı efsanevi gün batımını izleyebilir ve Boulders Plajı’ndaki Afrika penguenlerine bir adım uzaklıkta durabilir.

Afrika kıtasının batı tarafındaki en güney ucu Ümit Burnu, Nelson Mandela’nın 18 yıl hapis kaldığı Robben Adası ve balinaları ile sizi selamlayan Iglahn Burnu da görebileceğiniz yerler arasındadır. Daha maceracı bir ruha sahipseniz; kano, sörf, köpekbalıkları ile kafes dalışı, paraşüt, Go Kart yarışları ve tabiki safari de Cape Town’da sizleri bekliyor !

KONAKLAMA

Eurocentres Cape Town’daki konaklama seçenekleri, tüm ihtiyaçlarınızın karşılandığından emin olmak için özenle oluşturulmuştur. Çünkü konforlu ve güvenli bir konaklama seçimi, yurtdışında dil eğitimi alacak öğrenciler için en önemli konulardan bir tanesidir. Aile yanı ve öğrenci rezidansı konaklaması arasından isteklerine ve bütçelerine en uygun olanı tercih edebilirler.
Güney Afrikalı ve anadili İngilizce olan bir ailenin yanında kalmak; İngilizce pratik yapma ve yerli kültürü tanıma fırsatı verir. Tipik bir Cape Town evinde tek veya çift kişilik odalarda kalabilirsiniz. Aileler kahvaltı ve akşam yemeği sunmaktadır. Evler, okula toplu taşıma ile 5-20 dakika mesafede yer almaktadır. Okul, ev sahibi ailelerle sürekli temas halindedir. Öğrenme açısından, İngilizce konuşma cesaretinizin artacağı en iyi konaklama seçeneğidir.

Öğrenci rezidansı ise daha bireysel ve özgür hareket etmek isteyen öğrenciler için idealdir. Rezidans, tarihi Cape Malay Mahallesi’ndeki 3 katlı modern bir binada yer almaktadır. Her yatak odası konforlu bir yatak, çalışma masası, sandalye ve gardırop ile donatılmıştır. Balkon, Masa Dağı’nın muhteşem manzarasına sahiptir. Bina 24 saat güvenlik sistemine sahiptir.
Eurocentres Cape Town dil okuluna başvuru yaparken, ELT’nin size özel belirlediği bir danışman ile başvuru işlemlerini beraber yürütebilirsiniz. Bu süreçteki her türlü soru, görüş ve problemlerinizi ELT’ye ileterek çözüme ulaştırabilirsiniz. Başvurudan Güney Afrika’ya gidene kadarki sürecin tamamında ve eğitiminiz esnasında ELT size her zaman destek olacaktır.

CAPE TOWN ŞEHRİ

Cape Town, inanılmaz cazibe merkezleri ile dünyanın dört bir yanından ziyaretçi çeken ünlü bir destinasyondur. Güney Afrika Cumhuriyeti’nin yasama başkenti olan şehir, ikonik Masa Dağı ve Atlantik Okyanusu arasında yer almaktadır. Afrika kıtasının en güney ucunda bulunan ülkenin, en eski şehridir. 1488’de Bartholomeu Dias tarafından keşfedilmiştir. Zaman içerisinde İngiliz sömürgesi olan bölge, farklı kültürlerin etkisi altında kalmıştır. Günümüzde 11 resmi dilinden birisi de İngilizce’dir. Bu nedenle Cape Town, İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından epey ilgi görmektedir. Nüfusun %10’unu uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır.

Cape Town, açık hava etkinlikleri için mükemmel olan güneşli Akdeniz iklimini yaşar. Güney yarım kürede yer aldığından seyahat için en ideal zaman Kasım ve Şubat ayları arasıdır. Cape Town, Türkiye ile aynı saat diliminde yer almaktadır, bu nedenle uzun uçak yolculuğuna rağmen jet lag yaşamazsınız. Şehrin kalbinde yer alan Masa Dağı, penguenleri ile ünlü Boulders Plajı, Nelson Mandela’nın hapis kaldığı Robben Adası, hareketli liman bölgesi Waterfront, bağ evleri ve milli parkları mutlaka görmeniz gereken yerlerdendir. Farklı kültürlere ev sahipliği yapan Cape Town’da İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın!

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA