LSI Dil Okulu

Fransa’nın başkenti Paris’de yer alan LSI Dil Okulları, Fransızca’yı tam olarak öğrenmek ve öğrenirken de şehrin büyülü havasını yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir lokasyon ve eğitime sahiptir. LSI Paris Dil Okulu, 60 yıllık köklü geçmişi ile öğrencilere kaliteli eğitim imkanı ve konforlu konaklama seçenekleri sunmaktadır.

1965’den bu yana dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenciye hizmet veren LSI, Paris merkezinde Fransızca dil eğitimi sunmaktadır. Şehrin ünlü sembollerinin merkezinde bulunan LSI Paris, Pompidou Merkezi’nin yanında olup, Notre Dame de Paris, Marais ve Les Halles bölgelerine çok yakındır. Okula metroyla çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir, şehrin diğer bölgelerine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Okulun merkezi konumda yer alması Paris‘in eşsiz güzelliklerini de tanıma fırsatı sağlamaktadır. Sunmuş olduğu Genel-Yoğun Kurs, Sınava Hazırlık Kursları ve Premium Kurslar ile öğrencilerin öğrenme sürecini de en hızlı şekilde tamamlamasını sağlamaktadır.

Fransızca dil eğitiminin yanı sıra sosyal aktiviteleri ile de Fransızcayı en aktif bir şekilde LSI Paris’te öğrenebilirsiniz. Fransızca telaffuz dersler, sinema günleri, Fransız mutfağı, müze ziyaretleri ve günlük şehir gezileriyle birçok sosyal aktivite programlarına katılabilirsiniz.

LSI PARIS DİL OKULU FİYALARI

LSI kaliteli ve köklü eğitim anlayışının yanı sıra uygun maliyetli kurs seçenekler sunması nedeni ile öğrencilerin yoğunluklu olarak tercih ettiği bir okuldur.

LSI yıl boyunca yapmış olduğu %30 a varan indirimleri ve Black Friday kampanyaları ile ön planda yer almaktadır. Okulun sunmuş olduğu dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretleri için ELT ofislerinden en güncel fiyatları alabilirsiniz, Fransa dil okulu fiyatları hakkında ücretsiz bilgi talep edebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

LSI Dil Okulu sunmuş olduğu zengin program ve kurs içerikleri ile Paris Dil Okulları arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Zengin kurs içeriği ve deneyimli personel kadrosu ile hızlı ve etkili Fransızca öğrenme imkanı sunmaktadır.

Genel-Akademik Fransızca Kursları
Her dil seviyesi için belirlenen bu kurslarda öğrenciler Genel Fransızca,Yoğun Fransızca, Akşam Kursları, Öğleden Sonra KurslarıSınav Kursları gibi pek çok seçenek ile eğitim alabilmekte. Öğleden Sonra Kursları haftada 10 ders,Genel Fransızca Kursları haftalık 20 Ders,Yoğun Fransızca Kursları haftada 30 ders olacak şekilde sunulmaktadır.

Sınav Hazırlık Kursları
Delf ve Tef Sınav Kursları öğrencilerin bu sınavlara hazırlanması ve başarı elde etmesinde yöneliktir.
Tef,anadili Fransızca olmayan ve Fransızca dilini konuşma akıcılığını test etmek için yapılan bir sınavdır.
Delf,bu sınav ise Fransız Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan bir sınavdır. Her iki Sınav Kursu da haftada 30 ders olarak planlanmıştır.

Premium Kurslar
Bu kurslar ise öğrencilerin Fransızca’yı çok daha hızlı bir şekilde öğrenmesi için özel olarak planlanmıştır. Bu kurslar 9 Günlük Yoğun Kurslar ve Bire Bir Kurslar olarak iki ayrı grup olarak sunulmaktadır.
9 Günlük Yoğun Kurslar 82 ders ya da 92 ders olarak,
Bire Bir Kurslar ise haftada 5 ders,10 ders,20 ders,30 ders,40 ders ve 50 ders olacak şekilde tercih edilebilmektedir.

Junior Kurslar
12-17 arası öğrenciler için 6 Temmuz ve 27 Temmuz arasında gerçekleştirilen bu yaz kursları öğrencilerin yoğun ve eğlenceli aktiviteler ile eğitim zamanlarını verimli ve keyifli bir şekilde geçirmelerini sağlamaktadır. Program paketlerinin içerisinde yer alan haftada 20 ders dil eğitimi konaklama,transfer,spor aktiviteleri,3 öğün yemek,ders materyalleri,gezi aktiviteleri ve katılım sertifikaları gibi imakanlar ile programlar oldukça cazip hale gelmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

LSI Dil Okulu ile Paris’de dil eğitiminizi tamamlar nitelikte olan çeşitli ve eğlenceli sosyal aktiviteler ile dil öğreniminiz daha da keyifli ve hızlı bir şekilde gerçekleşecektir. Paris’in büyüleyici tarihinin içinde değişik tatları deneyimleme,başka kültürlerden gelen öğrencileri tanıma,müziği,dansı ve daha bir çok keyifli zamanları yaşama imkanı bulacaksınız.

LSI Dil Okulunun Paris’de size sunduğu zengin sosyal aktivite içeriğini aşağıda inceleyebilirsiniz;

1.Hafta: Cine Club,Fransızca Telaffuz Atölyesi,La Bel Des Martine’de Dans Gecesi,Latin Mahallesi Yürüyüş Turu,Tiyatro Gecesi,Loire Kalelerine Hafta Sonu Gezisi,Suriye Yemekleri-Dans ve Sanat Dahil Suriye Kültürel Deneyim.

2.Hafta: Cine Club,Konuşma Kulübü,Fransız Aşçılık Sınıfı, Fransızca Telaffuz Atölyesi,Cognacq Jay Sanat Müzesine Ziyaret,Brugge ve Brüksel’e Hafta Sonu Gezisi,Giverny ve Auversur Oise’e Günlük Gezi

3.Hafta: Cine Club,Fransızca Telaffuz Atölyesi,Konuşma Kulübü,Şarap ve Peynir Tadımı,Paris Işıkları Akşam Yürüyüş Turu,Vaux Le Vicemte ve Fontainebleu Kalelerine Günübirlik Gezi,Şampanya’ya Günlük Gezi

4.Hafta: Cine Club,Geleneksel Fransız Kahvaltısı,Bir Japon Restoranında Akşam Yemeği, Fransızca Telaffuz Atölyesi,Latin Mahallesi Yürüyüş Turu,Loire Kalelerine Hafta Sonu Gezisi,Deauville ve Normandiya Kıyısı’na Günlük Gezi

KONAKLAMA

LSI Dil Okulu Paris’de öğrencilerin eğitimlerine devam ederken konforlu konaklamaları konusunda da pek çok seçenek sunmakta. Okulun konaklama alanları merkezi ve ulaşımı kolay olan lokasyonlarda yer almakta. Öğrenciler dilerlerse Aile Yanı Konaklaması ya da dilerlerse Residence Konaklaması tercih edebilirler.

Aile Yanı Konaklama seçeneğinde öğrenciler güler yüzlü ve sıcak kanlı aileler ile Fransız kültürünü de en keyifli şekilde tanıma fırsatı yakalamakta. Bu konaklama türünde Kahvaltı ya da Yarım Pansiyon yemek planı seçilebilmekte böylelikle eğitim maliyetleri de minimuma inebilmekte.
Residence konaklama seçeneği olarak LSI Dil Okulları Paris’de öğrenciler için üç çeşit konaklama seçeneği düşünmüş. Bunlar Student Apartcity, Mije La Marais,Generator Paris Hostel’dir. Residence konaklamalarda öğrenciler okullarına 15-25 dakikalık sürelerde ulaşabilmekteler.

PARİS ŞEHRİ

Paris Ile-De-France bölgesinin merkezi ve Fransa’nın başkentidir.Tüm dünyada sadece tarihi,sanatı ve kültürel yapısı ile değil aynı zamanda politik ve ekonomik merkezlerden biri olması ile de tanınmakta. Paris konumu ile uluslararası taşımacılığın geçiş noktalarından birini oluşturmuştur.
Paris’in eşsiz tarihinden dünyaca bilinen Notre Dame Katedrali,Louvre Müzesi, Eyfel Kulesi gibi eşsiz eserlerini eğitiminiz süreniz boyunca ziyaret etme imkanı bulacaksınızdır. Büyülü sokaklarda gezerken her an sanat,müzik ve dans ile iç içe olacaksınız. Paris aynı zamanda eşsiz modası ile de dünya genelinde tüm gözleri üzerine çekmekte ve alışveriş merkezi olarak rağbet görmekte.

Bütün bu tarihi ve sanatsal güzelliklerin yanı sıra Paris’de farklı ve enfes lezzetleri de tatma imkanı bulacaksınız. Paris’e gitmişken 400 çeşit peynirden en azından bir kaçını tatmadan dönmek olmaz. Kruvasan ve çay eşliğinde bir sabah kahvaltısı da çok keyifli olacaktır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

LSI Dil Okulları 50 yıldır uluslararası 40 dan fazla ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Bu sayede pek çok farklı kültürden öğrenciler ile tanışma imkanı sunmaktadır. Bilinen eğitim kalitesi ve güler yüzlü personelleri ile her yaştan ve her kültürden öğrenciler tarafından tercih sebebi olmaktadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA