AzurLingua Nice Dil Okulu

1990 yılında eğitim hayatına başlayan Azurlingua Dil Okulu, DELF sınavlarında %100 başarı oranına sahiptir. Fransa’nın en gözde şehirlerinden olan Nice’de yer alan okul binası tarihi anıt olarak sınıflandırılmıştır. Okulun bulunduğu bölgede turistik mekânlar, tarihi kasabalar, köyler, spa ve kayak merkezleri bulunmaktadır. Oldukça canlı bir şehir olan Nice, öğrencilere dil öğrenirken Fransız kültürünü tanıma fırsatı da sunar.

Azurlingua, verdiği dil eğitimini “terzi işi” olarak nitelendirmektedir. Yani her eğitim kişiye özel hazırlanır ve başarı oranı oldukça yüksektir.

Azurlingua Dil Okulu iki tarihi yapıdan oluşmaktadır. Ana bina, ders sınıflarına ve okul yurduna ayrılmıştır. Küçük binada okul yönetimi ve idari birimler yer almaktadır. Okulun tamamında yüksek hızda internet bağlantısı bulunur. Okulda 11 adet modern sınıf yer almaktadır.

Öğrenciler ailelerin yanında kalabilecekleri gibi okul yurdunda kalabilirler. Aile yanında kalanlar için okula servis hizmeti bulunmaktadır. Aile yanında kalacak olan öğrenciler için tek kişilik veya iki kişilik odalar bulunmaktadır. Okula genel olarak 16 yaş üzeri öğrenciler kabul edilmektedir. Gençler için eğitim verilen sınıflara kayıt yaptıran öğrencilerin yanında bir yetkili olmaksızın okul binasını terk etmeleri yasaktır. Okulun içerisinde yer alan spor sahaları, video odası ve kafeterya öğrencilerin boş vakitlerini değerlendirmelerini sağlar.

Derslere ek olarak kültürel aktiviteler sayesinde öğrenciler şehri gezerken öğrendiklerini deneyimleme fırsatına sahip olurlar. Şehirde yaşayanların oldukça sıcakkanlı olması öğrencilerin şehirde bulundukları dönemde zorluk çekmemelerini sağlar.

Tarihi bir binada yer alan okul eğlenceli ve ferah ambiyansı ile şehrin en güzel konumlarından birinde yer almaktadır. Sahile olan yakınlığı ile de öğrencilerin ders dışındaki zamanlarında güzel zaman geçirmesi için oldukça avantajlıdır.

 FLE Kalite Etiketini ilk alan okullardan biridir. Bu da kaliteli eğitiminin en büyük göstergesidir.

Azurlingua Nice Dil Okulu hem bulunduğu şehir hem de kaliteli eğitimi ile geçmişten bugüne yüz binden fazla öğrenciye ev sahipliği yapmıştır. Aktivite ve eğitim çeşitliliğinin en üst seviyede olduğu bu okul Nice şehrinin tadını çıkarırken eğitim almak isteyen öğrencilerin popüler bir dil okulu haline gelmiştir. Bu sayede çok sayıda ülkeden ve çeşitli kültürlerden gelen öğrenciler bu okulda eğitim almaktadır.

AzurLingua Nice Dil Okulu Fiyatları

Nice bir öğrenci için oldukça uygun ve yaşanılası bir şehir. Ulaşım, gıda ve benzeri yaşam maliyetlerinin uygun olmasının yanı sıra okulun fiyatlarının da öğrenci bütçelerine uygun olması tercih edilmesinin diğer bir nedeni.
Yıl içerisinde yapılan indirim ve kampanyalar ile de öğrencilerin eğitim maliyetlerine okul bir nevi destek olmaktadır.

Sunulan Programlar

Azurlingua Nice Dil Okulu program ve kurs içerikleri olarak Fransa’nın en zengin içerikli okullarının en önde gelenlerinden biridir. Hem Junior hem de yetişkin kursları ile oldukça fazla seçenek sunan okul her öğrenciye uygun doğru programlar ile uzun yıllardır hizmet vermektedir.

Junior ve Kids Fransızca Kursları

Kendi yaş gruplarına göre eğitim alan öğrenciler yaşıtları ile eğitim alırken eğlenceli ve verimli zamanlar geçirmektedir. Pek çok kurs türünün yer aldığı bu programlar kaliteli eğitimin bir göstergesidir. Bu kurs türleri aşağıda yer almaktadır;

-Standart Junior ve Çocuk Programı
-Yoğun Çocuk Programı
-Kombine Çocuk Programı
-Standart Çocuk Programı-Dalış
-Standart Junior Tenis Programı
-Standart Junior Yelken veya Kürek Çekme Programı

Yetişkin Fransızca Kursları

Her yaşta yetişkin öğrenciye ve her ihtiyaca yönelik planlanmış bu kurslarda seviyenize uygun sınıflarda eğitim almaktasınız. İhtiyaçlarınıza uygun program bulabileceğiniz kurslar dil becerilerinizi geliştirmenize destek olacaktır. Kurslar türleri şu şekildedir;

-Standart Fransızca Kursu
-Yoğun Fransızca Kursu
-Süper Yoğun Fransızca Kursu
-Birleşik Fransızca Kursu
-Delf Sınav Hazırlığı
-Üniversite Hazırlık
-Standart Fransızca Kursu 30+
-Yoğun Fransızca Kursu 30+
-Fransızca Dersler 50+
-Özel Fransızca Kursları

Fransızca FLE Öğretmen Programları

Fransızca öğretmenleri için planlanmış kurslardır. Fransızca Öğretmenlerinin dil ve eğitim-öğretim becerilerini geliştirmeye yönelik verilen eğitimlerdir.

Grup Programları

Kendi grupları ile eğitim almak isteyen kalabalık öğrenci gruplarına yönelik kurslardır. Fiyat anlamında da avantaj sağlamak isteyen öğrenciler için ideal sayılabilecek programlardır.

VİDEO

Sosyal Etkinlikler

Fransa’nın incisi olan güneşli ve sahil kenti olan Nice’ de tatil tadında bir eğitim süreci geçirmemeniz mümkün değil. Bu şehrin tadını çıkarmak isteyen öğrenciler için Azurlingua Nice Dil Okulu en doğru adreslerden biridir. Okul öğrencilerin Nice şehrinin tadını çıkarması ve bu muazzam şehri tanıması için gerekli olan neredeyse tüm sosyal aktiviteleri sağlamıştır.

Geziler;
Antibes, Beaulieu, Cannes, Zeze Köyü, Monako, Saint-Paul de Vence, Eski Güzel(Nice’in ruhu), Villefranche-sur-mer, Saint-Tropez, Çene, Grasse Gezileri

Faaliyetler;
Mutfak, Tadım ve Parfüm Üretim Atölyeleri
Tiyatro Gezileri, Sinema Gösterimleri, Lazer Oyunu, Bowling Akşamları, Müze Ziyaretleri, Pazar Gezileri gibi Kültürel Geziler
Kayak, Jogging, Salsa Dersleri, Kanyon Geçişi ve Rafting, Ping Pong, Futbol, Tenis, Plaj Voleybolu gibi Spor Aktiviteleri

Konaklama Seçenekleri

Azurlingua Nice Dil Okulu sadece sosyal aktiviteleri ile değil aynın zamanda çok zengin konaklama seçenekleri ile de dikkat çekmektedir. Hem gençler hem de yetişkinler için oldukça konforlu ve keyifli konaklama seçenekleri sunmaktadır.

Kampüs Konaklaması
Promenade des Anglais’e 10 dakika uzaklıkta yer alan merkez kampüs konforlu odalar, geniş ortak alanlar ve çok güzel balkonlara sahiptir. Konaklamasını okul şenliğinde ve şehrin merkezinden yapmak isteyenler için idealdir.

Öğrenci Yurtları
Mükemmel uyum içeren bu konaklama seçeneği kurs arkadaşları ile konaklama deneyimini yaşamak isteyen öğrenciler için idealdir.

Aile Yanı Konaklama
Fransa’nın aile kültürünü ve güler yüzlü ailelerini tanımak ve yaşamak isteyen öğrenciler için güzel bir tercih olan konaklama türü öğrencilerin bütçeleri için de oldukça uygundur.

Apart Otel ve Otel Rezidans
Kendi evindeki rahatlıkta hissetmek isteyen ve özel bir konaklamaya sahip olmak isteyen öğrencilerin tercih ettiği konaklama türüdür.

Nice Şehri

Fransa’nın beşinci büyük şehri olan Nice Cated Azur’un Başkentidir. Kültürel Geçmişi ,merak uyandıran tarihi ve eşsiz mimarisi ile göz kamaştıran Nice adeta Fransa’nın incilerinden biridir. Akdeniz’in kıyısında yer alan şehir sıcak ve güneşli iklimi ile de tatil yöresi olarak da ilgi çekmektedir.

Güzel plajları ve eşsiz kumsalları ile tatilcilerin uğrak adreslerinden biridir. Kültürel çeşitliliği ile Fransa’nın en çok rağbet gören ve merak edilen şehirlerindendir. Akdeniz’in kıyısında yer alan bu büyüleyici şehirde eğitim alırken diğer yandan da şehrin ferah ve rahat havası ile ruhunuzu dinlendirme imkanı bulacaksınızdır.

Eski ve tarihi olan Nice şehri her yıl çok sayıda turistin ilgisini çekmektedir. Böyle bir ortamda Fransızca öğrenmenin keyfini siz de deneyimlemiş olacaksınız.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA