Accent Francais Dil Okulu

Fransa’nın Montpellier şehrinde yer alan Accent Francais Dil Okulu 1998 yılından beri hizmet vermektedir. Her yıl iki binden fazla öğrenciye ev sahipliği yapan okul 50 binden fazla kişiye Fransızca eğitimi vermiştir. 80’den fazla ülkeden öğrenci kabul eden Accent Francais, uluslararası bir ortamda eğitim almanızı garanti eder.

Derslerin yanı sıra, aktiviteler ve geziler ile zenginleştirilen dil programları öğrencilerin günlük hayatta pratik yapmalarını sağlamaktadır.

%98 memnuniyet oranına sahip olan okul, Fransızca öğreniminde önde gelen okullardan biridir. Öğrenciler tarafından Star Fransız Dil Okulu olarak seçilmiştir. Uluslararası pek çok ödüle sahip olan okul, 20 yılın aşkın deneyimi ile Fransa’da dil eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler için en kaliteli seçeneklerdendir.

Accent Francais, 23 modern ve tam donanımlı sınıf ile öğrencilerin Fransızca dil becerilerini en etkin şekilde geliştirmesini sağlamaktadır. Montpellier şehrinin merkezinde yer alan okul 19. Yüzyıldan kalma binası ile ünlüdür. Okul binası toplu taşıma sistemlerine yürüme mesafesindedir. Bütün derslikler akıllı olarak nitelendirilen, bilgisayarlı, internetli ve televizyonlu sınıflardır.

Her ihtiyaca yönelik dil eğitim programı bulunan okulda Fransızca öğrenmek için en iyi koşullar sağlanmıştır. Eğitim kadrosu; tamamı en az lisans derecesine sahip, Fransızca eğitimi almış, Fransa vatandaşları öğretmenlerden oluşur.

Okula kayıt yaptıran her öğrenciye bir danışman atanmaktadır. Bu danışman eğitim süresince öğrenciye ihtiyaç duyduğu her konuda destek olmaktadır.

Accent Français, Fransa’daki birçok üniversite ve okul ile ortak çalışmalar yürütmektedir. Birçok kalite akreditasyonuna sahiptir. Campus France, FLE, Chambre de Commerce de Paris, CSN, Bildunsurlaub bunlardan bazılarıdır.

ACCENT FRANCAIS MONTPELLIER DİL OKULU FİYATLARI

Okul almış olduğu ödüller ve öğrenciler tarafından yıllarca Star Dil Okulu olarak seçilmesinin yanı sıra ücretleri ile de dikkat çekmektedir. Uygun maliyetli eğitim ve konaklama olanakları ile öğrencilerin tercih nedenlerinden en önemlileri arasında yer alır.
Yıl içerisinde öğrencilerin bütçelerini düşünerek yapmış oldukları indirim ve kampanyalar ile her ihtiyaca karşılık vermektedirler.

SUNULAN PROGRAMLAR

Ödüllendirilmiş eğitimlerinin belki de en büyük destekçisi zengin program ve kurs içerikleridir. Son derece donanımlı sınıflarda her ihtiyaca, her seviyeye, her yaşa uygun doğru eğitim verilmektedir.
Öğrencilerin almış olduğu eğitimlere ek olarak ücretsiz eğitimler ile de onların dil becerilerini geliştirmekteki eksikleri gidermeye çalışmaktadırlar. Accent Français dil okulunda alabileceğiniz Fransızca kurs türleri ;

Genel Fransızca Kursları

Yetişkin öğrenciler için planlanmış bu kurslar pek çok dil becerisi gelişimine yanıt vermektedir. Öğrenciler istedikleri sürede katılabildikleri kurslarda kendi seviyelerine uygun sınıflarda eğitim almakta ve eğitimlerini çok çeşitli kurslar ile şekillendirilmektedir. Bu kurs türleri şu şekildedir;

Standart Fransızca Kursu
Yoğun Fransızca Kursu
Süper yoğun kurs
Kombine Fransızca Kursu
Birleşik Fransızca Kursu
Uzun süreli Fransızca Kursu
Uzun süreli Fransızca kursu

Junior Kusları

Öğrenciler bu kurslarda eğitim alırken aynı zamanda yaşıtları ile eğlenceli aktiviteler ile keyifli vakit geçirecek, sosyalleşecek ve özgüvenlerinin gelişimi sağlanacaktır. Bu kurslar şu şekilde sıralanmaktadır;

Junior Yaz Okulu Tam Pansiyon
Junior Summer Kursu Yarım Pansiyon
Konaklamasız Junior Yaz Kursu
Bac Hazırlık Tam Pansiyon
Bac Hazırlık Yarım Pansiyon
Bac Hazırlık Konaklamasız
Konaklamasız Fransızca + E-Spor
Tam pansiyonda Fransızca + E-Spor + Aile Yanında Konaklama
Junior Standart Kursu
İkili: Fransızca + İngilizce
Çocuklar için Kurslar

Sınav Hazırlık Kursları

Başarı elde edilmek istenen sınavlara hazırlık için planlanmış kurslardır. Tamamen öğrencilerin dil becerilerinin sınava yönelik geliştirilmesine odaklanılmaktadır.

Fransızca Sınav Hazırlık Kursu DELF / DALF
Sınav Hazırlık Fransızca Kursu (A / AS Düzeyi, Ayrılma Sertifikası, Abitur)
Fransızca + Üniversite Hazırlık
Akademik Sınıflar – Standart
Akademik Hazırlık Kursu – Yoğun

Kültür ve Keşfi Fransızca Kursları

Fransız kültürünü tanımaya ve öğrencilerin özel yeteneklerine ve bu yetenekleri keşfetmeye, hobilere, Fransızca öğretmenlerine ve profesyonellere yönelik hazırlanmış kurslardır.
Fransızca+ Yoga
Francais Sahnesi
Fransızca & Yemek Kursu
Yaz Kursu: Fransızca Kursu ve Kültür Programı
Bonjour La Fransa
Yaz İşletmesi Kursu
Kampüs Fransa ile Fransızca + Bilimler programı
Mesleki Fransızca
Bireysel Koçluk
Fransızca Öğretmenleri için Yaz Eğitimi

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Montpellier şehrini tanımak ve Fransız kültürünü yakından öğrenmek isteyen öğrenciler için Accent Francais Dil Okulu’nun sunmuş olduğu sosyal aktiviteler son derece verimli ve zengindir. Bu aktivite zenginliği okulun en bilindik ve göz kamaştıran özelliklerinden bir diğeridir. Öğrenciler bu sosyal aktiviteler sayesinde ders saatleri dışında kalan zamanlarını en iyi değerlendirme ve sosyalleşme imkanı bulmaktadır.
Bu aktivitelerin en başında gelenler gezi turları, spor aktiviteleri ve kültürel atölyelerdir. Marsilya ve Frioul Adalarına gezi, arkadaşlar ile plaj voleybolu, dans ve yemek atölyeleri gibi deneyimlenmesi gereken aktiviteler sadece bunlardan bir kaçıdır.

KONAKLAMA

Konaklama seçenekleri olarak da okul öğrencilere pek çok imkan sunmaktadır. Her bütçeye ve ihtiyaca yönelik bu konaklama türleri son derece konforludur. Her yaş gurubuna uygun konaklamalar size eşsiz bir konaklama süreci yaşatacaktır.

Aile Yanı Konaklama

Güler yüzlü ve misafirperver Fransız ailelerini tanımak ve onlarla keyifli ev yaşantısı içinde konaklama sürecini geçirmek isteyen öğrenciler için doğru bir seçim olabilir.

Kampüs Konaklaması

Aile Yanından kalmak istemeyen öğrenciler için ikinci en uygun maliyetli seçenektir. Kampüs odalarında banyo, buzdolabı, internet gibi öğrencilerin ihtiyacı olacak her detay düşünülmüş.

Otel Konaklaması

Kısa süreli konaklama yapacak olan öğrenciler için en ideal konaklama türüdür. Konforlu ve özel konaklama seçenekleri ile hizmet verilmektedir.

Stüdyo Daireler

Orta bütçeli stüdyo dairelerde öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik banyo, mutfak, internet, çalışma masası, telefon gibi her detay düşünülmüştür.

Bağımsız Stüdyo Daire

Toplu taşıma ile okuldan sadece 10 dakikalık mesafede yer alan uygun maliyetli stüdyo dairelerdir.

Turistik Stüdyo Daire

Okuldan toplu taşıma ile sadece 5 dakikalık mesafede yer alan tercih edebileceğiniz stüdyo dairelerdir.

MONTPELLİER ŞEHRİ

Fransa’nın güneybatısında yer alan Montpellier şehri ülkenin en büyük 8. şehridir. Akdeniz’e kıyısı olan şehir Fransa’nın öğrenci şehri olarak adlandırılmaktadır. 415.000 nüfusa sahip şehirde 70.000 öğrenci eğitim almaktadır.
Tam bir öğrenci kenti olması nedeni ile şehirde yaşam oldukça kolay ve keyiflidir. Yaşam maliyetlerinin öğrencilere uygun olması şehrin önemli avantajlarından biridir. Nüfus ve ekonomi açısından ülkenin en hızlı gelişen şehridir.
Güneş şehri olarak adlandırılan şehrinin her bir sokağı güneşin altında pırıl pırıl parlamaktadır. Akdeniz kıyısında olması nedeni ile şehrin iklimi ılımandır. Yaz ya da kış farketmeden bu şehirde kültürel, tarihi ve doğa gezileri yapılabilir çeşitli aktiviteler ile keyifli zamanlar geçirilebilir.

Fransızca Dil Eğitimi alacak öğrencilerin tercih sıralamasında ön planda yer almaktadır. Hem şehre olan ulaşımın kolay olması hem de turistik olarak ilgi çekmesi dil eğitimi için öğrencilerin tercih nedenlerindendir. Uygun yaşam maliyetleri ile de öğrencilerin eğitim sürecini en rahat geçirebilecekleri şehirlerden biridir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

20 yılı aşkın deneyimi ile Accent Francais Dil Okulu her yıl çok sayıda öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. 80’den fazla ülkeden öğrenci ağırlayan okul güler yüzlü ve samimi bir ortam sunmaktadır. Uluslararası öğrenci çeşitliliğinin çok olması sayesinde farklı kültürlerin tanınması ve uzun soluklu arkadaşlıkların edinilmesi sağlanmaktadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA