GENEL BİLGİLER

1999 Yılından bu yana Dil Eğitiminde kaliteli eğitim sunan Lyon Bleu Dil Okulu Fransa’nın Lyon kentinde yer almaktadır. 2011 yılından bu yana Devlet tarafından verilen Fransızca Yabancı Dil Kalite Etiketine sahiptir.

16 donanımlı ve modern ekipmanlara sahip sınıfı ile kalitesinden ödün vermemektedir. Okul binası şehrin en seçkin bölgesinde yer almaktadır. Şehrin ana metro ağına ve tarihi merkeze 10 dakikalık mesafede yer almaktadır. Tescilli eğitim kalitesinin yanı sıra ulaşım açısından avantajlı ve merkezi bir konumda yer alması okulu cazip hale getirmektedir.

LYON BLEU DİL OKULU FİYATLARI

Lyon kentinin Fransa’nın yaşam maliyetleri olarak en uygun kentlerinden biri olmasının yanı sıra Lyon Bleu Dil Okulu da öğrencilere kaliteli ve uygun maliyetli eğitim ve konaklama imkanı sunmaktadır.

Lyon Bleu Dil Okulu’nun çokça tercih edilmesinin sebeplerinden biri de yıl boyu uyguladığı uygun fiyat politikası ve promosyonlarıdır.

SUNULAN PROGRAMLAR

Lyon Bleu Dil Okulu eğitim kalitesini daha da yükseğe çıkarmak adına sınıf mevcutlarını 12 kişi olarak sınırlandırmıştır. Bunun yanı sıra oldukça çeşitli programlar sunmakta ve öğrencilere bu programları istedikleri şekilde birleştirip harmanlama imkanı sunmaktadır. Sunulan program ve kurs içeriklerine ek olarak kendi bünyesinde bulunan kütüphane hizmeti ile de öğrencilerin eğitimini desteklemektedir.

Genel Fransızca Kursları

Fransızca dil becerilerini geliştirmek isteyen öğrencilere pek çok çeşitlilikte kurs imkanı sunulmaktadır. Bu programlar aşağıda yer almaktadır;

Genel Fransızca Kursları
Yarı Yoğun Fransızca Kursları
Yoğun Fransızca Kursları
Delf-Dalf Sınav Hazırlık Kursları
Üniversite Hazırlık Kursları
Bire Bir Fransızca Kursları

Profesyonel Fransızca Kursu

Genel ve profesyonel Fransızca dil becerilerini geliştirmek isteyen diplomat, profesyoneller, iş adamları ve kadınları için kişiselleştirilmiş bireysel programlardır. Haftada 15-20-30 ders olarak farklı seçenekler ile sunulmaktadır.

Kültürel Deneyimli Fransızca Kursları

Fransızca ve Kültür, Fransız Mutfağı olarak iki ayrı gruba ayrılmış bu kurslarda öğrencilere Yarı Yoğun Fransızca Dil Eğitimi verilirken aynı zamanda kültürel ve gastronomi ile de eğitimleri desteklenmektedir.

Fransızca Öğretmenleri için Fransızca Kursları

Dil gelişimi ve uygulama öğretimine odaklanan atölyeler ile iki farklı bileşenle tasarlanmış bu kursları Fransızca öğretmenlerinin dil ve eğitimi becerilerini geliştirmeye yöneliktir.

Gruplar İçin Fransızca Kursları

Birlikte eğitim almak isteyen 10-15 kişilik öğrenci gruplarına yönelik hazırlanmış kurslarda öğrenciler eğitim alırken aynı zamanda kendi arkadaş grubu ile keyifli zaman geçirmeyi deneyimlemektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Lyon kenti misafirperverliği ile Fransa’nın ziyaret için öncelikle tercih edilen şehirlerinden biridir. Lyon Bleu Dil Okulu bu şirin ve sıcak kanlı şehri tanımak için cazip seçeneklerden biridir. Okulun sunmuş olduğu aktiviteler le şehri tanıma, yaşama ve tadını çıkarma imkanı bulabilirsiniz.

Okul öğrencilere şehri tanımak için sanat ve kültür gezileri sunmaktadır. Buna ek olarak Fransa Mutfağının lezzetlerini tatmak için gastronomi turları da sunmaktadır. Lyon şehrinin harika doğasını da deneyimlemek için spor ve doğa aktiviteleri de planlanmıştır.  Bu aktiviteler ile hem şehri tanıyacak aynı zamanda pratik yaparak konuşma becerinizi de geliştirmiş olacaksınız.

KONAKLAMA

Lyon Bleu Dil Okulu konaklama seçeneklerinde de kaliteden ödün vermemektedir. Aile Yanı Konaklama ve Yurt Konaklaması seçenekleri ile öğrencilere uygun maliyetli ve konforlu konaklama imkanı sunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Güler yüzlü ve misafirperver ailelerin yanında konaklama ile hem Fransız aile kültürünü tanıma hem de yarım pansiyon ve kahvaltı dahil yemek planları ile eğitim maliyetlerinizi minimum seviyeye indirme imkanı bulabilirsiniz. Aile Yanı Konaklama kapsamında dahil olan ailelerin evleri okula 5 ile 40 dakikalık mesafelerde yer almaktadır.

Yurt Konaklaması

Otel Residence ve ya öğrenci konutları olarak iki ayrı konaklama seçeneği bulunmaktadır. Otel Residence konaklamaları 2 aydan kısa süre eğitim alacak öğrenciler için, öğrenci konutları ise 2 aydan uzun süre eğitim alacak öğrenciler için oldukça uygundur. Bu konaklama türünde eğitim arkadaşlarınız ile birlikte konaklama imkanı bulabilir, keyifli ve eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

LYON ŞEHRİ

Fransa’nın Güneydoğu tarafında yer alan Lyon kenti Rhone yönetiminin merkezidir. Marsilya ve Paris’in arasında yer alan Lyon Fransa’nın pek çok popüler kentine yakındır.

Aktif ekonomi ve geliştirme projeleri ile bilişim teknolojilerinin ve yazılımlarının merkezidir. Kimya ve Biyoteknik Sanayisinin aktif olduğu şehir ekonomik olarak önemli bir noktada yer almaktadır. Pek çok Avrupa Başkentlerine bağlantı sağlayan Uluslararası bir kavşaktır. Lyon bu stratejik konumu ile de her bütçe ve yaşa uygun yaşanılası bir şehirdir.

Lyon’un 22 farklı ülke ve şehir ile kardeş şehir anlaşması vardır. Bu özelliği ile de yıl içerisinde çok sayıda turist tarafından ziyaret edilmektedir. Siz de Fransızca Dil Eğitimi boyunca bu tatlı ve güler yüzlü şehri tanıma imkanı bulabilirsiniz.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Lyon Bleu Dil Okulu çok çeşitli programları ve Kalite Etiketi ile Fransa’da ve Lyon kentinde önde gelen ve dikkat çeken okullardan biridir. Lyon kentinin turistik açıdan popüler olması nedeni ile de okulun uluslararası öğrenci çeşitliliği iyi düzeydedir. Hem Lyon şehrinin turistik özelliği hem de okulun uluslararası popülasyonu ile pek çok ülkeden gelen öğrencileri ve kültürlerini tanım imkanı bulabilirsiniz.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA

feltom
Felca
EnglishUK
British Council
ialc
UED
Quality English
icef