GENEL BİLGİLER

1996 yılından beri hizmet veren Alpadia Lyon Dil Okulu tecrübeli kadrosu ile uzun yıllardır eğitim vermektedir. Lyon kentinin önde gelen okullarından biri olan dil okulu oldukça rağbet görmektedir.
19. yüzyılda kalma bir binada yer alan okul Lyon kentinin kültürel merkezinde yer almaktadır. Aynı zamanda Rhone manzaralı Saone’ ye yürüme mesafesinde yar almaktadır. Okul öğrencilere canlı ve etkileşimli bir ortam sunmaktadır. Tarihi binası ile dikkatleri üzerine çeken okul Lyon Kentinin en iyi lokasyonlarından birinde yer almaktadır.

ALPADIA LYON DİL OKULU FİYATLARI

Lyon kenti yaşam maliyetlerini oldukça uygun olduğu bir kent. Kentin bu avantajına bir katkı da okuldan gelmekte. Dil okulu öğrencilerin bütçelerine uygun kaliteli eğitim vermektedir.
Yıl boyu uygun fiyatın yanı sıra yıl içerisinden indirim ve kampanyalar da yapılarak öğrencilerin eğitim alma imkanı kolaylaştırılmaktadır. Bu da okulu popüler hale getirmektedir.

SUNULAN PROGRAMLAR

Alpadia Lyon Dil Okulu öğrencilere samimi ve ilgi çekici eğitim sunmaktadır. Okulun çok çeşitli programlarında dil seviyenize uygun sınıflarda eğitim alma imkanı bulabilirsiniz. Okul öğrencilerin dil seviyelerini Ortak Avrupa Diller Referans Çerçevesi uyarınca değerlendirir. Bu sizin seviyenize uygun en ideal sınıfa yerleşmenize olanak tanır. Bu sayede alacağınız eğitim size yönelik en doğru seçim olmaktadır.

Standart Fransızca Kursu

Öğrenciler Fransızca dil becerilerini haftada 20 ders eğitim alarak bu kurslar ile A1 seviyesinden C1 seviyesine kadar istediği süre boyunca eğitim alarak geliştirebilir.

Yoğun Fransızca Kursu

Haftada 25 ders olarak planlanmış kurslarda öğrencilerin dil becerilerini daha hızlı ve yoğun bir şekilde geliştirmesi planlanmıştır.

Premium Fransızca Kursu

Haftada 30 ders ile planlanan kurslar yazılı ve sözlü iletişimi geliştirmeye yönelik ekstra sınıflarla derinlemesine eğitim sunmaktadır.

Özel Fransızca Kursu

Öğretmenleri ile bire bir ders alarak özel gelişim alanlarına ve geliştirilmesi gereken dil becerilerine yönelik eğitim almak isteyen öğrenciler için planlanmış kurslardır. Bu kusrlar öğrencilere ve öğretmenlere uygun zamanlarda planlanmıştır.

Sınav Hazırlık Kursu

Delf-Dalf ve TCF sınavlarına yönelik planlanmış bu kurslar öğrencilerin iş hayatı ve eğitimleri için alması gerek sınav sertifikalarına yöneliktir. Bu kurslarda öğrenciler B1 seviyesinden C1 seviyesine kadar dil seviyelerini geliştirebilirler.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Alpadia Lyon Dil Okulu öğrencilere ders saatleri dışında eğitim arkadaşları ile kaynaşma, pratik yapma ve Lyon şehrini tanıma gibi olanaklar ağlayan sosyal aktiviteler sunmaktadır.
Bu aktiviteler sayesinde Lyon kentinin tarihini, kültürünü ve güzelliklerini deneyimleme imkanı bulacaksınızdır. Aynı zamanda ders saatleri dışındaki zamanınızı da en verimli şekilde geçirmenizi, sosyalleşmenizi ve pratik yapma imkanı sağlayacaktır.
Kültürel ve tarihi geziler, Gastronomi gezileri, sanat gezileri bunlardan sadece birkaçı. Alpadia Lyon Dil Okulu’nun sunmuş olduğu Sosyal Aktiviteler öğrenciler tarafından talep görmesinin diğer bir nedenidir.

KONAKLAMA

Okulun sunmuş olduğu konaklama seçenekleri de oldukça fazladır. Konaklama seçeneklerinin çeşitli olması öğrencilerin seçme özgürlüğünü geniş kılmakta ve öğrenci memnuniyetini yükseltmektedir. Okul Aile Yanı Konaklama, Öğrenci Dairesi, Konut ve Otel Konaklaması imkanları sunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Fransız Aile Kültürünü tanıma imkanı sunan bu konaklama türünde öğrenciler güler yüzlü aileler ile keyifli zamanlar geçirmektedir. Buna ek olarak bu konaklama türünde yemek planının olması ve uygun maliyetli olması nedeni ile öğrenciler tarafından çokça tercih edilmektedir.

Öğrenci Evleri

Okula sadece 20 dakikalık mesafede yer alan konaklama yeri öğrencilere çatı katı konaklama, özel banyo, paylaşımlı banyo gibi seçenekler ve imkanlar sunmakta. Bu öğrenci daireleri konforlarının yanı sıra eğlenceli zamanlar sunmaktadır.

Öğrenci Rezidansı

Toplu Taşıma ile okula 25 dakikalık mesafede yer alan residence konaklamada çamaşırhane, ortak mutfak, özel banyo gibi konforu yükselten imkanlar sunulmaktadır. Konut Konaklamaları oldukça tercih edilen ve memnun kalınan bir konaklama türüdür.

Otel

Okulun çevresinde ve ötesinde, 5 yıldızlı bir otelde ya da sade fonksiyonel bir hostelde konaklama gibi pek çok otel seçeneği bulunmaktadır. Yemek planı da dahil olan bu konaklamada öğrenciler özel ve konforlu bir konaklama süreci geçirmektedir.

LYON ŞEHRİ

Rhone yönetiminin merkezi olan Lyon Fransa’nın güneydoğusunda yer almaktadır. Marsilya ve Paris’in arasında yer alan Lyon Fransa’nın pek çok popüler kentine yakındır ve Marsilya ve Paris’in arasında yer alır.
Fransa’nın bilişim ve yazılım teknolojileri alanında merkezidir. Bu sayede ekonomik olarak hatırı sayılır şekilde gelişme göstermiş ve göstermektedir.

Avrupa’nın pek çok başkentine bağlantı sağlayan Uluslararası bir kavşaktır. Uluslararası havalimanı ile de şehre ulaşım oldukça kolaydır. Lyon önemli konumu ile her bütçe ve yaşa uygun ziyaret edilmesi gereken bir şehirdir.
Lyon’un 22 farklı ülke ve şehir ile kardeş şehir anlaşması vardır. Bu özelliği ile de yıl içerisinde çok sayıda turist tarafından ziyaret edilmektedir. Siz de Fransızca Dil Eğitimi boyunca bu tatlı ve güler yüzlü şehri tanıma imkanı bulabilirsiniz.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Alpadia Lyon Dil Okulu Fransa dışındaki birkaç ülkede de şubeleri olan bir okuldur. Dolayısı ile okulun bilinirliği yüksektir ve bu sayede geçmişten bugüne çok sayıda uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmıştır. Bu yönü de okulun popülerliğini ve öğrencilerin çeşitli kültürleri tanıma ve ufkunu genişletme imkanını arttırmaktadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA