ELT ile yurt dışındaki dil okullarında dil eğitimi alan öğrencilerimizden bazılarının görüşlerini burada bulacaksınız. Bizlerle anılarını ve resimlerinhüseyi paylaşan öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Oxford International

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Oxford International

Şehir: Brighton

Yıl: 2021

Herkese merhaba,

Antalya’da yaşıyorum ve İngiltere’de dil eğitimi planlarım doğrultusunda bana yakın bir danışmanlık firması ararken ELT Yurtdışı Eğitim Antalya Şubesi ile tanışma fırsatını yakaladım. Tüm işlemlerim sorunsuz ve hızlı bir şekilde tamamlandıktan sonra 2021 Ekim ayından itibaren İngiltere’nin Brighton şehrinde bulunan Oxford International Dil Okulunda eğitim almaktayım.

Oxford International oldukça kaliteli bir dil eğitim vermekte. Brighton şehri sakin ve oldukça güvenli bir şehir. Hafta sonlarını şehir içi etkinliklerde geçirebileceğiniz gibi, ulaşımın kolay olduğu Londra’ya da günübirlik geziler yapmanız mümkün.

Bu sürecin başından beri ELT Yurtdışı Eğitim Antalya Şubesinden danışmanım Soner Başkal Beye çok teşekkür ederim. Eğer yurtdışında dil eğitimi almayı planlıyorsanız ELT size en uygun seçeneği sağlayacaktır.

Çağla D.

İngiltere Dil Okulları

İrlanda dil okulu

Ülke: İrlanda

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: CES (Centre of English Studies)

Şehir: Dublin

Yıl: 2020

Herkese Merhaba,

İrlanda’nın başkenti Dublin’de, CES dil okullarında öğrenim görmekteyim, 3 Ocak tarihinde, 6 aylık bir dil eğitimi ardından iki ay çalışma ve kalma izniyle beraber toplamda 8 aylık bir serüvene başlamış bulunuyorum 🙂

Üniversiteden mezun olduktan sonra iki buçuk yıl bir bankada çalıştım, ardından radikal bir karar alarak hayalim olan yurtdışında dil eğitimi almak için araştırmalara başladım.

Araştırmalarım sonucunda ilk olarak gözüme çarpan danışmanlık firması ELT Yurtdışı Eğitim oldu. Aklımda İrlanda’ya gelmek hiç yoktu aslında ama ELT ile görüşmeye gittiğim zaman sağolsun Can Bey öyle güzel ilgilendi ve ne istediğimi, ihtiyacım olanı ve ülkeleri, okulları hepsini öylesine ayrıntıyla inceledi ki sonucunda benim için en uygun olan yerin İrlanda CES okulları olduğunda karar kıldık. Ardından gerekli olan evrakları hazırlamak, vize başvurusu (elbette ki son derece heyecanlı bir süreç :), Dublin’e gelişim.

Her konuda beni bilgilendiren, hazırlıksız herhangi birşeyle karşılaşmamam için elinden geleni yapan ve tüm bu süreçte ve hala daha her zaman yanımda olan, herhangi bir ihtiyaç durumunda yanımda olacağını her zaman hissettiren danışmanım Can bey’e teşekkürü bir borç bilirim.

Dublin’e gelecek olursak gerçekten çok güzel bir şehir ve özellikle insanları gayet samimi, eğlenceli, hayattan keyif almayı bilen insanlar. “Nerelisin?” sorusuna Türk’üm dediğinizde yüzlerinde mutlaka bir gülümseme oluşuyor 🙂 Evet, kışın Türkiye’ye nazaran daha soğuk fakat bu caydırmasın sizi, zira insanları da bir o kadar sıcak 🙂

CES okulları son derece kaliteli eğitime ve hocalara sahip o yüzden de kendimi oldukça şanslı hissediyorum, ayrıca okul birçok sosyal aktiviteye sahip, kendinizi yalnız hissetmemeniz için fazlasıyla sebep bulabilirsiniz.

Uzun dönem gelenler için bir takım gereklilikler oluyor; vize süresini uzatma, çalışma izni alma (çünkü haftalık 20 saatlik çalışma izniniz oluyor ki bu bence çok büyük bir avantaj diğer birçok ülkeye kıyasla) vb. fakat bunlar kolaylıkla çözülebilen durumlar ayrıca Can bey yapılması gereken herşeyi bana öncesinde aktardığı için bir sürpriz de yaşamadım. Nihayetinde ben 1 ay içinde bütün işlerimi yoluna koyup 1.5 ayın sonunda part-time olarak işime başladım ve hayatımdan son derece memnunum açıkçası 🙂

Eğer gerçekten istiyorsanız küçük çaplı bir araştırma, size isteğiniz doğrultusunda yanınızda yol gösteren donanımlı danışmanlar (ki ELT bu anlamda doğru adres) ile her şey mümkündür 🙂 Herşey bir kenara, kesinlikle yaşanmaya değer bir deneyim elde edeceğinize emin olabilirsiniz 🙂

Bana bu yolda eşlik eden, hiç bir eksik olmaması için son derece titiz davranan, samimiyeti ve güvenirliliğini her zaman hissettiğim başta Can Bey ve Soner Bey olmak üzere tüm ELT ailesine çok çok teşekkür ediyorum.

Simge Melisa B.

İrlanda dil okulu

Malta dil okulu

Ülke: Malta

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: EC English (+30)

Yıl: 2019

Merhaba,

EC English Malta Dil Okulunda eğitim alıyorum. Okulun organizasyonu çok iyi. Derslerden sonra sürekli farklı bir etkinlik düzenlenmekte ve bu organizasyonların konuşma pratiği açısından çok ciddi faydaları olmakta.

Türklerin çok olduğu yerde İngilizce öğrenememe ve İngilizcenin gelişmemesi bence şehir efsanesi. Okula devam etmeyip, derslere katılmayıp, sihirli bir gücün bir dili beyinlerine yüklenmesini bekleyen insanlar var.

Kendimden örnek vermem gerekirse;
Ben ortaokul mezunuyum ve daha önce herhangi bir İngilizce eğitimi almadım. Malta’ya ilk indiğimde pasaport kontrolünde İngilizce konuşmam gerekecek diye biraz tedirgindim. Fakat ELT tarafından hazırlanmış dokümanlar elimde hazır bekliyordum. Şansıma Pasaport kontrol memuru hiçbir şey sormadı, transit geçtim.

EC karşılama personeli ile buluştuktan sonra havalimanı içerisinde bulunan kafeden kahve almak istedim. Tabi çekingenlik nedeni ile “Hi” bile diyemedim. Karşımdaki görevli durumu anlayınca bana “Americano, Ok” diye seslendi. Ben de “Yes, Ok” diyerek ilk alışverişimi yaptım.

Sonrasında ilk iki haftamız sınıf değişimi vs. durumlardan dolayı biraz sorunlu geçti. Ama ben bu durumlara takılmadan motivasyonumu bozmadan yoluma devam ettim.

Her gün bir etkinliğe katılmaya çalıştım. Organizasyon olmadığı günlerde üst sınıflardan edindiğim arkadaşlar ile kahve içmek, yemeğe çıkmak gibi aktiviteler oluşturmaya çalıştım ve bunun faydasını çok gördüm.

Dördüncü haftanın sonunda kendi siparişimi verebiliyor, pizzamda ne istediğimi ne istemediğimi garsona anlatabiliyordum.

Netice olarak güzel bir deneyimdi. Yılsonunda iki ay süre ile Malta’da dil eğitimimi tekrar etmeyi planlıyorum.

Tüm ELT çalışanlarına yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim.

Barış G.

Malta dil okulu

Malta dil okulu

Ülke: Malta

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: ESE Malta

Yıl: 2019

Herkese Merhaba,

Yaz tatilinde ELT‘yi ziyaretten sonra Malta’da dil eğitimi almaya karar verdim. Hem okul seçiminde hemde konaklama da yardımcı olan Zülal Hanım‘a özellikle teşekkür ederim. Tüm vize işlemlerini farklı şehirde olmama rağmen hızlıca bana organize etti. Malta’dayken ve dönüşte iletişime geçti.

ELT, gönül rahatlığıyla danışmanlık hizmeti alabileceğiniz bir yer.

Sevgiler,

Eyüp U.

Malta dil okulu

almanya dil okulları

Ülke: Almanya

Program: Almanca Dil Eğitimi

Okul: DID

Şehir: Münih

Yıl: 2019

Merhaba,

Elt Yurtdışı Eğitimin dil okulu danışmanlığı ile sorunsuz bir şekilde Almanyaya geldim. Dil eğitimim üç ay sürecek. Kaldığım yerden, dil okulumdan ve Münih’teki hayattan çok memnunum.

Öğeretmenler tüm öğrencilerle yakında ilgileniyor ve dersler oldukça öğretici ve keyifli geçiyor.

Almanyada dil eğitimi almak isteyen herkese ELT Yurtdışı Eğitimi tavsiye ederim. Tüm süreç boyunca her türlü işlemimi titizlikle takip ettiler. bu süreçte bana sağladığı destek ve verdikleri bilgilerden dolayı Özellikle danışmanım olan Damla Hanım‘a ve tüm ELT Beşiktaş şubesi çalışanlarına teşekkür ederim.

Şan P.

Almanya dil okulu

İrlanda dil okulu

Ülke: İrlanda

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Delfin School of English

Şehir: Dublin

Yıl: 2019 / 2020

Herkese Merhabalar,

25 yaşındayım ve Türkiye’de iken turizm sektöründe çalışıyordum. Yurtdışında dil eğitimi alma kararı aldım ve ülkeleri, acentaları araştırmaya başladım. Benim için sıkıntılı bir süreçti çünkü her acentayla görüştüğümde bizden iyisini bulamazsınız tarzı şeyler söylüyorlardı ve samimi gelmiyordu. Ama ELT İzmir şubesi ile görüşmeye gittiğimde Gülden Hanım‘la konuştuk ve her şeyi detaylı ve dürüst bir şekilde anlattı ben de ikna oldum. Daha sonra benim için ülkeyi ve okulu seçtik. Dublin’de Delfin School of English’te karar kıldım. Ardından ücretlerin ödenmesi, konaklama ayarlanması gibi süreçler başladı. Daha sonra vize sürecine geldik ve evraklarımı eksiksiz hazırladı, kendisi çok iyi yönlendirdi beni. Ben bile evraklarımı bir kere kontrol ettim ama Gülden Hanım üç kez kontrol etti.

İrlanda vizem olumlu sonuçlandı ve şimdi İrlanda Dublin’deyim. Önce aile yanında 1 ay kalarak alışma sürecimi atlattım. Şuan işimi buldum, konaklamamı ayarladım. Her şey yolunda gidiyor. Eğer henüz acenta hakkında karar vermediyseniz kesinlikle benim tavsiyem ELT ve özellikle Gülden Hanım.

Her şey için çok teşekkür ederim.

Murat Y.

İrlanda dil okulu

EC English

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: EC English

Şehir: Londra

Yıl: 2019

Merhabalar,

Çok uzun zamandır Londra’da dil eğitimi almayı istiyordum. Bu planımı henüz gerçekleştirebildim. Şu anda Londra EC English dil okullarında eğitim almaktayım. Londra’da dil eğitimi almak tabi ki çok güzel bunun yanı sıra çok farklı kültürlerden insanları tanımak ve çok farklı tarihi yerleri ziyaret edebilmek kültürel olarak da gelişimime yardımcı oluyor.

Ayrıca okul ve okulun sunduğu konaklama hizmetleri çok başarılı. İngilizcemi geliştirerek döneceğimden hiç kuşkum yok. Bu süreçte yardım aldığım ELT Yurtdışı Eğitim’e ve tüm süreç boyunca yardımcı olan ve bende çok emeği olan ELT İzmir ofislerinden Gülden Hanım‘a çok teşekkür ederim.

Fatma A.

İngiltere Dil Okulları

Atlas Language School

Ülke: İrlanda

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Atlas Language School

Şehir: Dublin

Yıl: 2019

Merhabalar,

Bahanur Hilal KİSBET Bu yazıda yurtdışında dil eğitimi alma kararımın nedenini ve nasılını sizinle paylaşmak istedim. Ben diş hekimliği mezunuyum ve şu anda diş hekimliğinde uzmanlık sınavına hazırlanma sürecindeyim. Bilen bilir biraz zorlu bir süreçtir. Bu çalışma temposuna tam olarak girmeden önce hem biraz moral depolamak hem de kısa da olsa bir dil eğitimi almak için yurt dışına gitmek istiyordum. Ama bunun ilk yurt dışı deneyimim olacağından ve İngilizce seviyeme de pek güvenmememden mütevellit bir takım endişelerim vardı. Ta ki ELT ofisine uğrayana kadar… Endişelerimi anladı ve bu süreci benim için o kadar doğallaştırdı ve kolaylaştırdı ki ben de sonunda bunun o kadar da endişelenecek bir şey olmadığına ikna oldum. Sonra gördüm ki çok haklıymış, sadece konfor alanımdan bir adım dışarı atmam gerekiyormuş.

Öncelikle Zülal Hanım’ın da yönlendirmeleriyle birkaç karar değişikliğinin ardından İrlanda’nın başkenti Dublin’de, Atlas Languages School‘da eğitim almaya karar verdim. Dublin’e gittiğim ilk birkaç gün ufak bir kültür şoku yaşadığımı itiraf etmeliyim. Hava şartları alışık olduğumun biraz dışındaydı, yağmur ve rüzgarla fazlasıyla içli dışlı olmuştum ve yemekleri de Türk damak tadının bir miktar uzağındaydı. Ama alışma sürecim birkaç günden uzun sürmedi çünkü insanların sıcakkanlılığı, okuldaki personelin ve öğretmenlerin güler yüzü, hoşgörüsü ve yardımlarıyla kolaylıkla adapte oldum.

Ben bir ay gibi kısa bir süreliğine gitmiş olsam da şimdi iyi ki gitmişim diyorum. Hem bir ay için bile olsa gerçekten nitelikli bir eğitim aldım hem de çok güzel arkadaşlıklar kurdum. Tabi bu “iyi ki” de, yaşayabileceğim sorunları öngörüp önceden önlemler alan ve yaşadığım olumsuzlukları en hafif şekilde atlatmama yardımcı olan Zülal Hanım ve ELT Yurtdışı Eğitim ekibinin payını göz ardı edemem.
Sonsuz teşekkürlerimle;

Bahanur Hilal K.

İrlanda Dil Okulları

Oxford International

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Oxford International

Şehir: Brighton

Yıl: 2019

Merhaba,

Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisiyim. 1 yıllık hazırlık sınıfı okuduktan sonra İngilizcemi geliştirmek ve pratik yapma amaçlı yurtdışında dil eğitimi almaya karar verdim. ELT Yurtdışı Eğitim’e internette gezerken tesadüfen rastladım ve ELT Sakarya ofisine email göndermeye karar verdim. Kafamda ufak tefek sorular vardı ve bunları e–posta yoluyla Gamze Hanım’a sordum, kendisi de sorularıma yanıt verdikten sonra ofisine davet etti ve ofiste İngiltere’de dil eğitimi alma düşüncemle ilgili detaylı bir şekilde konuştuk. Kafamdaki tüm soruların yanıtlanması ardından şehir seçimi ve okul seçimine geçtik. Brighton şehrindeki Oxford International okulunda karar kıldık. Ardından okulda göreceğim kurs tipini seçmem gerekiyordu. İlk olarak Genel İngilizce programını seçmiştim fakat “neden uluslararası geçerliliği olan bir İngilizce belgesi almayayım ki” deyip IELTS Hazırlık kursunu seçtim.

Derslerin verimli geçmesi ve öğretmenlerin güler yüzlü olması beni gerçekten mutlu etti. İngilizcemin günden güne geliştiğini görmek ve özgüven kazanmak da ayrı bir motive kaynağı. Şehirden bahsedecek olursam, suç oranının düşük olduğu ve diğer şehirlere kıyasla daha sakin olan bir şehir Brighton. Londra’ya trenle 45 dakika olması da güzel yanlarından biri. Bu tecrübeyi yaşamamda yardımcı olan Gamze Hanım’a ve ELT ailesine teşekkür ederim. Özellikle görmeyi en çok istediğim ülkelerden olan İngiltere’yi görmemde yardımcı olduğunuz için de tekrar teşekkür ederim.

Batuhan Ö.

Oxford International

Stafford House Dil Okulu

Ülke: Kanada

Şehir: Calgary

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Stafford House

Yıl: 2019

Merhaba,

9 Eylül Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat bölümü 2018 yılı mezunuyum. Mezuniyet sonrasında Türkiye’de kurumsal firmalarda çalışabilmek için İngilizce biliyor olmak son derece önemli. Bu nedenle yabancı bir dili öğrenebilmek için, o dilin konuşulduğu ülkedeki sosyal çevreye katılarak pratik kazanmak en doğru yoldur diye düşünüp, yurtdışında dil eğitimi ile ilgili çeşitli araştırmalar yaptım. Yaptığım araştırmalar sonrasında ELT Yurtdışı Eğitim firmasıyla çalışmaya karar verdim. ELT Kadıköy şubesinde Koray Bey ile görüştüm. Görüşmeler sonunda, Kanada’da dil eğitimi almaya karar verdim ve okulum olan Stafford House International Calgary şubesinde karar kıldık. Koray Bey bilgilendirme ve vize hazırlık sürecinde çok yardımcı oldu. Vize, konaklama ve diğer aşamalar rahatlıkla halledildikten kısa süre sonra kendimi Kanada’nın Calgary kentinde buldum. Şuan burada neredeyse ikinci ayım olacak ve her şey umduğumdan da iyi.

Calgary kentini seçme nedenim ise günümüzde Calgary’nin Kanada’nın en güvenli ve gelişmiş kentlerinden biri olmasıdır. Burada birçok mağaza, market, kafe bulunuyor. Ulaşım ağı kolay ve rahat. Soğuk bir kent olması sebebiyle kış sporları yaygın. Burada okulum, şehrin merkezinde bu nedenle yolculuklar benim için çok keyifli oluyor. Her gün okulun belirlemiş olduğu etkinlikler var. Ders sonrası bu etkinliklere katılıp zamanımı daha eğlenceli hale getiriyorum. Öğretmenlerim ise oldukça ilgili ve eğlenceliler. Sınıfta öğrenci mevcudu az olduğundan her bir öğretmen ile birebir iletişim kurabiliyorum.

Kısacası yurtdışında dil eğitimi almak isteyen herkese Calgary kentini ve okulumu tavsiye ederim. Burada her şeyden memnunum. Bu yüzden ELT ailesine ve Koray Bey’e teşekkür ediyorum.

Kanada’dan sevgiler,

Zelen K.

Stafford House Kanada

CES (Centre of English Studies)

Ülke: İrlanda

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: CES (Centre of English Studies)

Şehir: Dublin

Yıl: 2019

Merhabalar,

Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü mezunuyum. Yurtdışında dil eğitimi almaya karar verdiğimde bu bağlamda araştırma yapmaya başladım ve böylelikle yollarımız ELT Kadıköy şubesinden Duygu Hanım‘la kesişti. Kendisiyle tanıştığımda henüz gideceğim ülkeye bile karar vermemiştim. Duygu Hanım bana beklemediğim kadar seçenek sundu ve bu seçeneklerin artı ve eksiklerini değerlendirme sürecimde çok yardımcı oldu, sonuç olarak CES Dublin’de 24 haftalık İngilizce programına katılmaya karar verdim. Bu kararımdan ötürü çok mutluyum çünkü okulum ve öğretmenlerim inanılmaz kaliteli. Henüz üçüncü ayımı bile doldurmamış olmama rağmen hedeflediğim seviyeye yaklaştığımı hissedebiliyorum.

İrlanda’da dil eğitiminin yanı sıra Dublin’de yaşamaya değinecek olursam burada herkes o kadar sıcakkanlı ki, geldiğim andan itibaren kendimi evimde gibi hissediyorum. Buraya geldiğim andan beri bir saniye bile sıkılmadım, görülecek yerler ve yapılacak aktiviteler hiç bitmiyor çünkü. Kendimi yemyeşil bir müzenin içindeymiş gibi hissediyorum. Ayrıca dil eğitimi alırken 20 saate kadar çalışma izninin olması da çok büyük bir avantaj.

Vize sürecinden bahsedecek olursam ELT’nin bu konuda işini çok iyi yaptığını söyleyebilirim. Gerçekten herkes o kadar ilgili ki vizemi alıp gidişim kesinleştikten sonra henüz uçağa binmeden bile Dublin ile ilgili her şeyi kendilerinden öğrendim. Bu sebeple sürecin her aşamasında içim çok rahattı. Nerede ne yapacağımı ve tüm bürokratik süreçleri çok iyi biliyordum ve hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Eğer sizin de yurt dışında dil eğitimi hayaliniz varsa hem eğitim hem de sosyal yaşam açısından İrlanda’yı kesinlikle en üst sıralarda değerlendirmenizi öneririm. Kim eğlenirken öğrenmek istemez ki?

Ezgi Ç.

İrlanda Dil Okulları

almanya dil okulları

Ülke: Almanya

Program: Almanca Dil Eğitimi

Okul: F+U Academy

Şehir: Berlin

Yıl: 2019

Merhaba,

Efecan Kaya Almanya’nın Berlin eyaletinde Almanca dil eğitimi aldığım F+U Academy dil okulu; eğitim olarak oldukça başarılılar ve ciddiler, ders içinde veya dışında anlamadığın yerleri veya konuları rahatlıkla sorabiliyorsun. Her ünite sonu sınav oluyorsun nerede eksiğin olup olmadığını kolayca tespit ediyorsun ve bununla ilgili eğitmenden yardım alabiliyorsun. Yaklaşık 2 haftada bir, hem gezi hem konuşma kulübü olarak etkinlik düzenleniyor. Okul veya yurtla ilgili herhangi bir problemde büro yetkilileri anında ilgileniyor. Okul ile ilgili şu ana kadar herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmadım. Kaldığımız yurtlar ilk başta okula uzak olarak gözükebilir ama ulaşım çok rahat. Gelecek olan arkadaşlar şehir merkezinde yurt olacağını düşünmesin ülke genelinde kiralar oldukça yüksek. Berlin’de çok fazla yabancı olduğu için herhangi bir ırkçılık vb. durumla karşılaşma olasılığı çok düşük. Berlin sürekli aktif… Almanya’nın diğer şehirleri gibi monoton değil. Almanya’da dil kursuna gelecek arkadaşlara meetup.com üzerinden Berlin’deki dil geliştirme etkinliklerini takip etmelerini öneririm. Dil gelişimi ve çevre edinme olarak çok iyi. Kısacası Almanya’da dil eğitimi almak isteyenlere tereddüt etmeden F+U Academy tavsiye ederim.

Bu deneyimi yaşamamda bana yardımcı olan ELT Yurtdışı Eğitim; okul ve insan ilişkilerinde kuvvetli, okul ile ilgili kesin ve net bilgiye sahip, evrak sürecinde güncel istenilen evrakların hazırlanması konusunda fazlasıyla yardımcı, her zaman okul olsun evrak süreci olsun her konuda istediğiniz bilgiyi alabilirsiniz ve istediğiniz eğitime göre doğru yönlendirme odaklı bir kurumdur. Pembe Hanım yardımlarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim.

Efecan K.

Almanya dil okulu

Malta dil okulu

Ülke: Malta

İngilizce Dil Eğitimi

Okul: EC English

Yıl: 2019

Merhaba

Üniversite bittikten sonra ilk hedefim yurtdışında dil eğitimi almak olmuştu. Benim için en iyisini bulabilmek için çok araştırdım ve ELT’nin yardımıyla seçimim EC Malta oldu. Karar verdikten sonra okul kaydı ve vize işlemleri süreci başlamıştı, ELT sayesinde tüm bu süreci hızla ve kolaylıkla geçirdim.

Geldikten sonra doğru yer ve doğru okul seçimi yaptığımı farkettim. Uçaktan indiğim andan Malta’dan ayrılışıma kadar EC Malta ekibi hep yanımdaydılar, yaptıkları bilgilendirmeler ve yönlendirmelerle tüm süreci kolaylaştırdılar. Okulla ilgili olarak sınıflarda az sayıda öğrencinin olması, öğretmenlerin arkadaş gibi olması, derslerle ve gelişimimle alakalı faydalı geri dönüşler alabilmek beni en tatmin eden özelliklerdi.

Okul sadece eğitim değil konaklama ile de ilgilenmekteydi. Ben EC apartmanını ve tek kişilik oda konaklamasını tercih ettim ve memnun kaldım. Ayrıca oku, ücretli ve ücretsiz aktiviteler düzenlemekte ve her hafta bunlar güncellenmektedir. Bu etkinliklerle hem ülkeye ve okula daha çabuk adapte oldum hem de yeni insanlarla tanışıp eğlenceli vakit geçirme şansım oldu.

Malta küçük ve alışması kolay bir ülke. Ulaşımı otobüslerle sağlanan ülkede kendi başınıza bile çok rahat gezmek mümkün. Benim en keyif aldığım kendi kendime şehri keşfetmek oldu. Yurtdışında, benim için Malta’da dil eğitimi almak sadece dil öğrenmeyi değil farklı bir hayat tecrübesi de kazandırıyor. Ben iki ayımı Malta’da geçirdim, olumlu olumsuz birçok şey yaşadım ama geriye dönüp baktığımda iyi ki böyle bir tecrübe edinmişim diyorum.

Bu tecrübemin sorunsuz geçmesini sağlayan, ELT Yurtdışı Eğitim’e ve Pembe Hanıma teşekkür ederim.

Gülümser G.

Malta dil okulu

Kaplan International

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Kaplan International

Şehir: Liverpool

Yıl: 2019

Merhaba,

Yeditepe Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik bölümü 2019 mezunuyum. Mezun olduktan sonra var olan İngilizcemi pratikleştirmek adına yurtdışında dil eğitimi almak istedim.

Yaptığım araştırmalar sonucu İngiltere’de dil eğitimi almak için ELT ile çalışmaya karar verdim. Danışmanım Zülal Okutan‘ın bu konudaki deneyimi ve bilgisine güvenerek İngiltere Liverpool’da karar kıldık. Dil okulu olarak da Kaplan International‘ı seçtik.

Zülal Hanım gerek vize işlemleri gerekse kafama takılan en ufak soruların çözümü sürecinde hep yanımda yer aldı. Çok kısa bir sürede vizem onaylandı. Ve o gün geldi.. Uçağa binmeden 5 dakika önce bile konuştuğum son kişi sevgili danışmanımdır 🙂

Süreç boyunca sürekli yanımda olan, samimiyetini ve sıcaklığını bir telefonla hissettiren, eğitimim sırasında sürekli beni yoklayan danışmanıma teşekkürü bir borç bilirim. Güvenebileceğiniz ve ellerinden geldiğince her konuda destek alabileceğiniz ELT’yi de herkese tavsiye ederim.

Liverpool’dan sevgiler,

Gizem K.

Kaplan International

ILAC Dil Okulu

Ülke: Kanada

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: ILAC

Şehir: Toronto

Yıl: 2019

Merhaba,

Yaşar Üniversitesi Grafik Tasarım mezunuyum. Mezun olduktan sonra çeşitli ajanslarda tasarımcı olarak çalıştım. Uzun zamandır yurtdışında dil eğitimi almayı düşünüyordum. Yurtdışında lisans eğitimi alan bir arkadaşım bana ELT’yi önerdi. Ben de internette yaptığım araştırmalar sonucunda ELT Yurtdışı Eğitim ile yola çıkmaya karar verdim. Ülke konusunda Kanada’yı tercih ettim ve vize sürecinde belgelerim eksiksiz tamamlanarak 2 hafta içinde olumlu sonuç aldım. Bu aşamada bana yardımcı olan Gülden Hanım ve Efe Beye çok teşekkür ediyorum.

Daha öncesinde yurtdışına turist olarak gitmiştim, fakat ilk defa okyanus ötesinde bir ülkeye gideceğim için çok heyecanlıydım, nasıl olacağı konusunda hiçbir fikrim yoktu ve İngilizcem başlangıç seviyesinde olduğu için çok tedirgindim. Bu süreçte Gülden Hanım’la sürekli irtibat halindeydik.

Toronto’da 7 ay kalacağım için nisan ayında gitmeyi tercih ettim. Toronto’da her milletten o kadar çok insan var ki birçok farklı kültürle iç içeydim ve bu çok eğlenceli bir deneyim oldu benim için. Okulda dersler akıcı ve eğlenceli geçiyordu bu yüzden adaptasyon problemi yaşamadım, öğretmenler çok ilgili ve sıcakkanlıydı kendimi hiç yabancı hissetmedim. Dil konusunda kolayca alıştım ve hiç zorluk çekmedim. Bu konuda Kanadalılar o kadar kibar ki, şehirde size yardımcı olmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Şehir ve yaşam çok rahat, ben okulumun sağladığı olanaklar neticesinde aylık TTC öğrenci kartı çıkartmıştım, ve bu şekilde ulaşım konusunda sıkıntı çekmedim. Yaz ayına denk geldiğim için Toronto’nun birçok aktivitesine şahit oldum. Genelde yaz aylarında şehirde neredeyse her gün etkinlikler ve konserler olur, birçok festivaller ve panayırlar şehirde öğrenciler için mükemmel aktiviteler sağlıyor. Ben Toronto film festivaline denk gelmiştim ve bu benim için çok heyecanlıydı. Bununla birlikte birçok farklı kültürden arkadaş edindim, okulun etkinlikleri diğer öğrencilerle kaynaşma açısından çok etkiliydi, neredeyse hepsiyle hala iletişimimiz devam ediyor.
Yaşadığım deneyimler sonucunda iyi ki Toronto’yu tercih etmişim diyorum ve ELT yurtdışı eğitimin bana sağladığı imkanlardan ötürü kendilerine ve Gülden Hanım’a tekrar teşekkür ediyorum.

Ezgi Ç.

ILAC Kanada

Malta dil okulu

Ülke: Malta

İngilizce Dil Eğitimi

Okul: ESE Malta

Yıl: 2019

Merhaba

İstanbul Medipol Üniversitesi Uluslararası Lojistik Yönetimi mezunuyum.

Mezun olduğum bölüm için çok iyi seviyede İngilizce bilmem gerektiğinden yurtdışında dil eğitimi almaya karar verdim. Mezun olduktan sonra hangi ülkeye, hangi danışmanlık aracılığıyla gideceğimi araştırmaya başladım. Bu süreçte ELT Kadıköy ofisinden Duygu Hanım ile karşılaştım. Kendisi ile bir çok kez uzun uzun sohbet ettik, tüm sorularıma tüm kafa karışıklığımı gidererek cevap verdi ve beni büyük bir sabırla dinledi.

Daha sonra hangi ülkeye gideceğime karar verme aşamasına geldiğinde Malta’nın benim için en uygun seçenek olduğunu karar verdim. Bu süreçte de Duygu Hanım oradaki tüm okulları bana tek tek tanıttı ve sonra European School of English (ESE) okulunda dil eğitimi almaya karar verdim.

Malta’yı seçmemdeki nedenler öncelikli olarak oradaki tüm halkın İngilizce biliyor olması ve daha sonra diğer ülkelere nazaran dil okulu ve yaşam maliyetlerinin daha hesaplı olmadı idi. Ülke ve okul seçimi aşamasından sonra vize işlemlerine başladık her şey o kadar kolay ve hızlı gelişti ki hiç bir sorun yaşanmadan 6 aylık vizemi alarak Malta’daki genel İngilizce dil eğitimi macerama başladım. Şuan 2 aylık programı bitirmiş bulunmaktayım. Bu süreçten sonra iyi ki bu okulu seçmişim diyebiliyorum. Çünkü her sorunuza siz tatmin olana dek tüm hocalar sabırla cevap veriyor. Bununla birlikte aslında Malta’yı seçmemdeki en büyük etkenlerden biride buradaki tüm çalışanlar, öğrenciler, ebeveynler İngilizce bilmekte bu yüzden dışarıda ne istediğinizi kolaylık ifade edebiliyorsunuz.

Aynı zamanda genellikle hafta sonları Malta’yı arkadaşlarımla birlikte geziyorum. Burada ulaşım çok uygun bununla birlikte alacağımız vize Schengen vizesi olacağı için diğer AB üyesi ülkelere de kolaylıkla seyahat edebiliyoruz. Yurtdışında dil eğitimini Malta’da almaya karar veren arkadaşlara burayı gönül rahatlığıyla önerebilirim. Tabi okul ne kadar iyi olursa olsun İngilizcenizi geliştirmek için çok çalışmak gereklidir. Ben bu sürece sıfırdan başlayarak şuan yeni tanıştığım bir arkadaşıma kendimi rahat ifade edebiliyorum, umuyorum ki 6 ay sonunda her şey daha güzel olacak.

Bu süreçte bana destek olan ve buraya geldikten sonra benimle iletişimi hiç kesmeyen ELT ailesine, özellikle Duygu Hanım’a beni her konuda büyük bir sabırla dinlediği için çok teşekkür ederim.

Buse E.

Malta dil okulu

Delfin School

Ülke: İrlanda

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Delfin School of English

Okul: Dublin

Yıl: 2019

Herkese Merhaba,

Halil Özcan Bu satırları Dublin, İrlanda’dan yazıyorum. Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümü mezunuyum. Sezon bittikten sonra yurtdışında İngilizce öğrenmeye karar verdim. İzmir’de arkadaşlarımın da tavsiyesi ile ELT Yurtdışı Eğitim firmasına gittim.

ELT İzmir ofisinden Gülden Hanım bana yardım etti. Benim için doğru okulu seçerek işlemlere başladık. Delfin School of English’de karar kıldık. Sonraki aşamada benim için en zor süreç vize prosedürleriydi. Bu süreçte, Gülden Hanım ve meslektaşları beni her zaman destekledi ve beni asla yalnız bırakmadı.

Bu benim İrlanda’da dil eğitimi aldığım ikinci haftam ve İrlandalı bir aile yanında konaklıyorum. Çok şanslıyım ki arkadaş canlısı bir aile ve her konuda bana yardımcı oluyorlar.

Yurtdışında dil okulu araştıran herkese ELT Yurtdışı Eğitim firmasını tavsiye ederim.

Herşey için çok teşekkürler.

Halil Ö.

irlanda dil okulu

Kaplan International

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Kaplan International

Şehir: Manchester

Yıl: 2019

Danışmanımın tavsiyesi ve referansı ile 2 ay boyunca Kaplan International Manchester’da dil eğitimi aldım. Tek başıma ve daha önce hiç bu kadar uzun süre bulunmadığım yurtdışı deneyimimde eğitim ile birlikte tüm zorlandığım ve bilmediğim konularda Kaplan ve ELT her türlü desteğini sağladı. Belki çoğu okul için söylenmiş bir klişe olabilir ama Kaplan gerçekten bir aile gibiydi. Döndükten sonrada oradaki irtibatımın kopmamış olması ve hala iletişimde olmamız benim için İngilizcemi geliştireceğim bir alan olarak devam etmekte.

Eğitimin kalitesinin yanında hem hafta içi hem de hafta sonu organize edilen sosyal aktiviteler sayesinde gerçekten nasıl geçtiğini anlayamayacağınız zamanları yaşamış oluyorsunuz. İngiltere’de dil eğitimi almayı planlayan arkadaşlarıma Kaplan ve Mancester’ı rahatlıkla tavsiye edebilirim. Her şey için teşekkürler ELT!

Enes Kaan Ş.

Kaplan International

Delfin School

Ülke: İrlanda

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Delfin School of English

Okul: Dublin

Yıl: 2019

Herkese Merhaba,

Hatice Yıldırım Ben Çeşme’den Hatice Yıldırım. Ama şu anda Dublin, İrlanda’dan size yazıyorum 🙂
Ege Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunuyum. Yabancı dilin turizm sektöründe olmazsa olmaz kurallardan olduğunu hepimiz biliriz. Bu nedenle yurtdışında İngilizce öğrenmeye karar verdim. İnternette ELT Yurtdışı Eğitim‘i gördüm ve birçok olumlu yorum okudum. Daha sonra İzmir’de ELT şubesi ile iletişime geçmeye karar verdim. ELT İzmir ofisinden Gülden Hanım ile tanıştık, süreç boyunca bilgilendirdi beni. Bir okul bulmak, vize almak, okula ödeme yapmak, uçak bileti almak ve sağlık sigortası yaptırmak gibi tüm işlemlerimde, sağ olsun beni hiç yalnız bırakmadı.

Dublin’e neden geldim? Çünkü 25 hafta ve üzeri programlarda yarı zamanlı çalışma izniniz var. Böylece yurtdışına gitmek için harcadığınız parayı geri kazanabilirsiniz.

Şu an Delfin Dil Okuluna gidiyorum. Öğretmenler İrlandalı ve bence bu bir avantaj. Çok sayıda uluslararası öğrenci var ama ben henüz Türk öğrenci görmedim, bu da devamlı İngilizce konuşarak pratik yapmam açısından büyük bir avantaj oldu. Ayrıca İrlandalı ev sahibi aile ile kalmak en büyük şansım oldu. Kendileri benimle oldukça yakından ilgileniyor ve çok sıcakkanlılar.

ELT ekibine ve Gülden Hanıma çok teşekkür ediyorum. ELT Yurtdışı Eğitim’i İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen herkese tavsiye ediyorum.

Dublin’den selamlar.

Hatice Y.

dublin dil okulu

Kaplan International

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Kaplan International

Şehir: Londra

Yıl: 2019

Herkese Merhaba,

Liseyi bitirdikten sonra üniversiteyi yurtdışında okuma kararı aldım. Yurtdışında üniversite eğitiminin geleceğe yönelik çok güzel bir yatırım olacağını düşündüm. Hemen araştırmalar yaptım ve ELT Yurtdışı Eğitim Bursa şubesinden Selen Hanım ile tanıştım. Merak ettiklerimi sordum ve benim için en doğru kararı birlikte verdik. Şu an Kaplan Londra‘dayım. Kaplan dil okullarının dünyanın en büyük ve profesyonel dil okullarından olması burayı özellikle tercih etmemde etkili oldu. Gelmeden önce endişelendiğim bazı konular vardı. Yapabilecek miyim, alışacak mıyım diye. Geldikten çok kısa bir zaman sonra anladım ki iyi ki Selen Hanım ile tanışmış ve gelmişim. Önümde IELTS sınavı var, geçebilirsem seneye üniversiteye başlayacağım. Aklınızda yurtdışında dil eğitimi ya da yurtdışında üniversite okumakla alakalı bir düşünce varsa ELT Yurtdışı Eğitim ile mutlaka bir görüşün derim, seçeneklerimiz o kadar fazla ki…

İngiltere’de ve Kaplan’da eğitim almaktan gerçekten çok mutluyum. Her milletten arkadaş edinebilmek, seviyelere göre sınıfların oluşturulması ve daha nice avantajlar çok rahat İngilizce öğrenebilmenize ve kendinizi geliştirmenize yardımcı olacak. Gereken her şeyi Selen Hanım halletti, tekrar teşekkür ediyorum ELT AİLESİNE. İyi ki yollarımız kesişmiş.

Londra’dan sevgiler,

Selenay Y.

Kaplan International

ICOT College

Ülke: İrlanda

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: ICOT College

Şehir: Dublin

Yıl: 2019

Merhaba,

Yurtdışında eğitim almayı kafama koyduğum sıralarda, danışmanlık firmalarını kapı kapı dolaşırken yolum ELT Ankara şubesine düştü. Gözde Hanımla tanıştık ve sağ olsun bana o kadar yardımcı oldu ki…

Benim gördüğüm genel olarak yurt dışı eğitim danışmanlıkları vize alması en kolay öğrencileri tercih ediyor. Ben birçok acente gezmeme rağmen pek çoğundan aldığım tepki sanki yurtdışında eğitim alabilmek için çok büyük paralar harcamak gerektiği söylendi. Hâlbuki işin aslı öyle değil.

Geçen yılın başlarında ELT aracılığıyla İspanya’ya dil eğitimi için gittim. 10 ay orada kalıp İspanyolca öğrendikten sonra, şu anda İrlanda’da İngilizce eğitimi alıyorum. Okulum başkent Dublin’deki ICOT College. Geleli 1 ay olmasına rağmen bütün evraklarımı hallettim ve iş görüşmelerine gidiyorum. Bu süreçte hep yanımda olduğu için önce Gözde Hanım’a sonra bütün ELT’ye teşekkür ederim.

Fırat A.

İrlanda Dil Okulları

Stafford House

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Stafford House

Şehir: Londra

Yıl: 2019

Merhaba,

Yurtdışına gitmek çocukluğumdan beri hayalimdi. Üç sene önce üniversitede ilk yılımı bitirirken bu hayalimi gerçekleştirmek için araştırma yapmaya başladım. ELT İzmir şubesinden Gülden Hanım‘la görüşmelerim sonucunda Londra’ya gitme kararı aldım. Okul olarak Oxford International dil okullarını seçtik. Türkiye’de klasik İngilizce eğitimi almış biri olarak gramerim iyi olmasına rağmen hiç konuşmamıştım. Gideceğim için çok mutlu olmamın yanı sıra çok endişeliydim ama korktuğum gibi olmadı çok güzel geçti. Londra’da 2 ay kaldıktan sonra ülkeme geri döndüm.

Ertesi sence İngilizcemi bir üst seviyeye taşımak için yine ELT yurtdışı eğitim ile Gülden Hanım aracılığı ile Kanada Toronto’ya gittim. Bu defa ILAC Dil Okullarını tercih ettim. Yine 2 aylık bir dil eğitimi aldım. Kanada da benim için çok farklı bir deneyim oldu.

Gittiğim her iki okul da çok güzeldi. Bu yıl mezun oldum. Okulum bitince Londra’ya IELTS sınavına hazırlanmak için tekrar gitmek istedim ve tekrar ELT yurtdışı eğitim ile bu defa 6 ay süreliğine Stafford House dil okuluna kayıt yaptırdım. Dil eğitimimin sona ermesinin ardından ise Londra’ya yerleştim. Artık Londra’da yaşıyorum 🙂

Beni hep en doğru okullara yönlendirdiği, hayatımın en güzel günlerini yaşamamı sağladığı için ELT’ye özellikle Gülden Hanım’a çok teşekkür ederim.

Londra’dan sevgiler

Burçin S.

Stafford House

ILAC Dil Okulu

Ülke: Kanada

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: ILAC

Yıl: 2019

Merhaba, ben Abdullah

Lise mezunuyum. Üniveriste sınavına hazırlanırken aklımda hep yurt dışında üniversite okumak fikri vardı ve bu konuda internette bolca araştırmalar yaptım, bir çok firmayı gezdim. Sonunda benim için en iyi danışmanlık firmasının ELT olduğuna karar verdim. ELT Bursa ofisinde benimle Gözde Hanım ilgilendi. Gözde Hanım tüm sorularımı detaylı şekilde yanıtladı. Ülkeler, şehirler ve dil okulları hakkında karşılaştırmalı bilgiler verdi ve bana çeşitli alternatifler sundu. Kanada, ILAC şeklinde karar verdim. Ardından tüm kayıt ve sonrası işlemlerimle yakında ilgilendi ve onun sayesinde vizemi aldım. Şimdi Kanada’dayım.

Kanada, dil öğrenmek açısından çok doğru karar diyebilirim. Buraya dil eğitim için gelecek hiç kimsenin uyum sorunu yaşayacağını düşünmüyorum çünkü burada herkes arkadaş canlısı ve insanlar her konuda birbirine yardımcı oluyor. Eğer size yardım edecek birini bulamazsanız dahi, zaten ELT en ufacık sorununuzla bile yakından ilgileniyor.

Buradaki dil eğitimim yedi ay sürecek. Ardından da college egitimi planlıyoruz. Dil okulu olarak ILAC’ı tercih ettim. En fazla on beşer kişilik sınıflarda ders görüyoruz. Gruplar oldukça homojen; her yaştan ve her ülkeden insanlarla aynı sınıfta ders işliyorsunuz. Okul süreci oldukça faydalı ve eğlenceli geçiyor. Öğretmenler çok anlayışlı aynı zamanda oldukça disiplinliler, sizi yakından takip ediyorlar. Şimdiden aksan kazanmaya başladığımı ve gelişimimin devam ettiğini söyleyebilirim. Bunun yani sıra farklı kültürlere sahip insanlarla görüşerek kişisel gelişimimin pozitif anlamda etkilendiğini de fark ediyorum.

Kanada’da eğitim görmek gerçekten eşsiz bir fırsat… Bu kararı vermemde ve burada olmamda büyük pay sahibi olan ELT Yurtdışı Eğitime ve Gözde Hanıma çok teşekkür ederim.

Abdullah D.

ILAC Kanada

CES Londra

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: CES

Şehir: Londra

Yıl: 2019

Merhaba,

Ben Sıla Aygün, İstanbul Bilgi Üniversitesinde okuyorum. Bir yıl hazırlık okudum fakat kendimi geliştirmeye ihtiyacım olduğunu düşünüyordum ve yurtdışında dil okuluna gitmeye karar verdim. Ailemle birlikte araştırmalara başladık ve ELT İstanbul şubesinden Can Bey ile tanıştık. Ülke olarak tercihimiz İngiltere oldu. Araştırmalarımızın ardından Londra CES Language School‘a ELT yardımıyla kayıt işlemlerini yaptırdık.

Eğitimim yaklaşık 8 kaftalık bir süreçti fakat ben hem alışmamı kolaylaştırmak hem de ihtiyaçlarımı (oyster ve telefon hattı vs.) gidermek için bir hafta erken gittim. Okulum ve eğitimimden gayet memnun kaldım, oldukça sosyal ve sıcak bir ortamdı. Orada olduğum süreçte İngilizce seviyemi oldukça geliştirdim. Ayrıca Can Bey orada olduğum sürece bana daima yardımcı oldu. Destek alabileceğim birinin olması beni çok daha huzurlu hissettiriyordi. CES Londra’yı seçmemin en önemli nedenlerinden biri okulun merkezi konumu idi. Hafta sonları İngiltere’nin farklı şehirlerine trenle gayet kolay gidiş geliş yapabiliyordum. Hemen hemen her yeri görmeye çalıştım bu süreçte ve bunun bana çok şey kattığına eminim. Kısacası hem İngilizcemi geliştirdim hem de kültürel açıdan çok şey öğrendiğimi düşünüyorum. Eğer hem gezmek, dünyayı tanımak hem de yabancı dilinizi geliştirmek istiyorsanız kesinlikle yurtdışı dil okuluna gitmenizi öneririm. Okulumu bulmamda bana yardımcı olan ve her konuda bana yol gösteren, destek olan Can Bey’e ve ELT’ye her şey için çok teşekkür ederim.

Sıla A.

CES Londra

Toronto'da Dil Okulu

Ülke: Kanada

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Şehir: Toronto

Okul: EC English

Yıl: 2019

Herkese merhaba,

Van Yüzüncü Yıl üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji ABD’de Dr. Öğretim Üyesi olarak çalışmaktayım. Yurtdışına dil eğitimi alma serüvenim YÖK’ün öğretim elemanları için burs vermesiyle başladı. Bu süreçte arkadaşımla beraber “acaba nasıl gidilir” diye internetten araştırmaya başladık ve ELT’nin iyi bir danışmanlık şirketi olduğunu internette yaptığımız araştırmalar sonucun da öğrendik ve ELT Yurtdışı Eğitim ile Kanada’da dil okuluna gitmeye karar verdik. İyi ki de öyle karar vermişiz gerçekten ELT’deki Yasin Bey bu konuda çok iyi. Hem vize sürecinde hem de Kanada’ya gelişimde gerekli olan tüm evrakları bana gönderdi ve hiç sorun yaşamadım. Ki ben Kanada’nın zor vize erdiği bir dönemde iki hafta içinde vize alabildim. Çoğu insan vize almakta zorlanacağımı söyledi ama Yasin Bey sayesinde bu adımları çok kolay geçtim. O konuda şanslıydım biraz.

Daha öncesinde akademisyen olduğum için bir kaç kez yurtdışına çıkmıştım arkadaşlarımla birlikte. Ama ilk defa tek başına yurtdışına çıkışım Toronto’ya gelişimle oldu. Gelmeden önce çok korkuyordum nasıl olacak yapabilecek miyim diye. Geldikten sonra korkularımın boşuna olduğunu anladım. Buradaki tüm insanlar gerçekten çok yardımseverler. Ben homestay konaklamada, yani aile yanında kalmayı seçmiştim. İlk geldiğimde evdekilere “telefon kartı ve TTC kartı almak için bana yardım edebilir misiniz?” diye sormuştum. Onlarda evde kalan diğer öğrenci ile beni kartları alabileceğim yere gönderdiler. Maria bana bu konuda yardım etti ve kartları aldım. Sonrasında okulun adresini bulma konusunda yine evde kalan diğer Alman öğrenci Daniella yardım etti. Bu burada gelenek haline gelmiş. Her yeni gelene evde kalan diğer öğrenciler yardım ediyor. Mesela bende benden sonra gelen Kolombiyalı öğrenciye okula gitme konusunda yardımcı olmuştum. Kaldığım aile gerçekten çok iyi ve yardımsever kişilerdi. Hiçbir zorluk yaşamadım ve aile yanı konaklamasından gerçekten çok memnun kaldım. Buraya çok farklı ülkelerden öğrenci geliyor dil eğitimi için. Biz Türkiye’den gelenlerin genelde şaşırtıcı derecede grameri iyi olduğu halde speaking ve listeningleri çok zayıf oluyor, benim de öyleydi. Diğer ülkelerden gelenlerin ise grameri çok kötü ama speaking ve listeningleri onların bizden daha iyi. Ben Türkiye’de daha önce dil kursuna gitmiştim ve kendi işimde bana gerekli olan puanı almıştım, gramerim iyiydi. Buradaki hocalarda gramerimin iyi olduğunu söylüyorlardı. Ama speaking ve özellikle listening’im çok kötüydü. Çünkü Türkiye’de sadece sınav İngilizcesi öğreniyoruz. Burada her geçen gün anlamamda ve konuşmamda farkedilir derecede ilerleme yaşadım. Şu anda hem speaking hem de listening seviyem iyi düzeyde. Gerçekten dil öğrenmek isteyen kişilere tavsiyem imkanları varsa eğer, asla Türkiye’de zaman geçirmesinler ve yurtdışına gitsinler. Kanada bu konuda çok uygundur. Dünyada eğitimde gerçekten bir numara Kanada.

Toronto gerçekten çok güzel bir şehir. Herkes çok yardımsever. İnsan burada değerli olduğunu hissediyor. Olumsuz tarafları bizim ülkemize göre soğuk biraz ve bizim paramız gerçekten çok değersiz burada. Biraz pahalı bir şehir ve bizim paramızın bir önemi yok burada maalesef ki. Yurtdışına gitmeyi düşünen insanlara çok rahat bir şekilde Toronto’ya gelebileceklerini homestay kalabileceklerini önerebilirim. EC okul olarak çok iyi bir okul öğretmenleri ve yöneticisi çok iyi. Benim öğretmenlerimden Darcy ve Sarah gerçekten çok iyi öğretmenlerdi ve özellikle Darcy gerçekten çok iyi. Yöneticisi olan Vanessa ve Sekreter Lucas çok yardımseverler her konuda. Kötü örnek olarak belki Türkiye’nin yurtdışındaki imajı zaten pek sevilmiyor genel olarak, bazen insanlarda ön yargı olabiliyor. Bunun dışında herhangi bir olumsuzluk yaşamadım. Hatta bu kadar soğuk olmasa ve Türkiye’deki işimi burada yapabilsem Toronto’ya yerleşmeyi bile düşünürüm. Ek olarak ben 30+ yaş sınıfındaydım. Bu sınıflarda bazen 50-60 yaşındaki kişiler de olabiliyor. Doğal olarak öğrenme hızları ve egzersizleri yapma hızları çok farklı olabiliyor. Okul yaş skalasını biraz daha daraltıp sınıfları oluştursa çok daha faydalı olabileceğini düşünüyorum. Tüm bunlara ilaveten son söyleyeceğim şey hayatta yaptığım en iyi şeylerden biri de Toronto’ya dil eğitimi için gelmek. Danışmanlık şirketi olarak ELT, danışmanım olarak Yasin Bey ve okul olarak EC bu konuda çok iyi.

Sermin A.

EC English

Malta dil okulu

Ülke: Malta

İngilizce Dil Eğitimi

Okul: am Language Studio

Yıl: 2019

Merhabalar,

dil okulları Malta’da dil eğitimi bizim için harika bir deneyimdi. Dil okuluna eşimle beraber gittik, okulumuzdan çok memnun kaldık. Farklı sınıflardaydık ve açıkçası bu durum oldukça yararlı oldu. Dil pratiği yapmamız için iyi bir fırsattı. Haftasonu arkadaşlarımızla sahile gittik, birlikte vakit geçirdik ve tüm gün iletişimdeydik. Malta’nın birçok tarihi güzelliğini gördük, özellikle Mdina şehri ve sokakları görülmeye değer. Malta’ya karşı önyargılı asla olmayın. Her anlamda kendinizi geliştireceksiniz. Bu süreçte Gülden Hanım ve ELT Yurtdışı Eğitim bizimle yakından ilgilendi. Sürecin her aşamasında yardımcı oldular ve yol gösterdiler. Tüm sorularımızı içtenlikle, bıkmadan, usanmadan yanıtladılar. Her şey için sonsuz teşekkürler.

İsmihan A.
Hasan Emre A.

Malta dil okulu

Avustralya

Ülke: Avustralya

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Kaplan International

Şehir: Sydney

Yıl: 2019

Merhaba,

Ben Hakan. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat bölümünden 2017 yılında mezun oldum. Mezuniyet sonrası kariyer olarak hedeflediğim firmalara başvuruda bulundum fakat bu firmalar için İngilizcemin yeterli seviyede olmadığını gördüm. Bu nedenle İngilizcemi geliştirmek için yurt dışında İngilizce eğitimi almaya karar verdim.

Bu karar sürecinden sonra işin en önemli kısmı olan doğru eğitim acentasını araştırmaya başladım ve ELT Bursa Nilüfer ofisinden Selen Hanımla tanıştık. Beraber fikir alışverişi yaptıktan sonra benim için en iyi ülkenin Avustralya, en iyi okulun ise Kaplan Sydney olacağına birlikte karar verdik. Bu ülkeyi seçmemdeki en önemli faktörler ikliminin sıcak olması ve haftalık 20 saat çalışma izninin bulunması idi.

Selen Hanım gerekli evrak listenini iletmesinden sonra hızlıca belgeleri toplayıp en başından sonuna kadar titizlikle çalışarak vizemi almama yardımcı oldu.

Kaplan Sydney City’de 32 hafta yoğun İngilizce programı alarak hem İngilizcemi geliştirdim hem de dünyanın bir çok yerinden arkadaş edinerek değişik kültürleri öğrenme fırsatı buldum. Bu durum daha çok speaking pratiği yapmamı sağladı. Okulun bize sağladığı kaynaklardan ise gramerimi geliştirdim.

Bu süreç boyunca benimle aynı heyecanı yaşayan, sürekli benimle iletişim halinde olan ELT Bursa Nilüfer ofisinden Selen Hanıma çok teşekkür ederim.

Hakan Ş.

Avustralya, Kaplan International, Sydney

Avustralya

Ülke: Avustralya

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: ILSC

Şehir: Melbourne

Yıl: 2019

Merhaba, ben Tarık.

Karabük Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 2016 yılında mezun oldum. Sonrasında askerlik hizmetimi tamamladım. Ardından iş arayışına koyuldum; ancak İngilizcem yetersiz olduğundan kendimi geliştirebileceğim bir fırsat yakalayamadım. Bu nedenle yurtdışında İngilize eğitimi almaya karar verdim.

Daha önce yaptığım araştırmalar sonucunda ELT Bursa ofisiyle çalışmaya karar verdim. Danışmanım Selen Hanım, dil okulları konusunda detaylı bilgilendirmede bulunda ve Avustralya’da karar kıldık.

Avustralya’yı seçmemdeki başlıca etkenler: Dil okullarının kalitesi, uygun iklim şartları ve haftalık 20 saat çalışma izni idi. Bu sayede hem İngilizcemi geliştirip hem de cep harçlığımı çıkartabilecektim.

Selen Hanım, gerek kayıt gerekse vize sürecinin her aşamasıyla yakından ilgilendi. Vize işlemlerim kısa sürede tamamlandı; ışık hızında vize aldım.

Avustralya’da şehir tercihimi Melbourne olarak belirledim; çünkü Melbourne oldukça kaliteli dil okullarına sahipti ve iş imkanı diğer şehirlere göre daha fazlaydı. Melbourne ILSC dil okulunda 24 haftalık Genel İngilizce eğitimi aldım ve bu eğitimin İngilizceme çok büyük katkısı oldu. Bunun yanı sıra birçok farklı kültürden arkadaş edindim, çok fazla pratik yapma imkanı buldum ve “speaking” konusunda kendime olan güvenim arttı.

Süreç boyunca beni hiç yalnız bırakmayan ve sık sık arayıp eğitimimi yakından takip eden ELT Bursa şubesine, özellikle de Selen Hanıma teşekkür ederim.

Tarık G.

Avustralya, Melbourne, ILSC

EC English Brighton

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: EC English

Şehir: Brighton

Yıl: 2019

Merhaba,

Hacettepe Üniversitesi öğrencisiyim. Bu yıl hazırlık sınıfında okudum ve gerek okul hayatım boyunca gerekse iş hayatımda sürekli kullanacağım bir dil olacağı için İngilizcemi geliştirmek, özellikle konuşma becerimi daha üst seviyelere taşımak istiyordum. Bunun için İngiltere’de dil okulu arayışına girdim. Bu sayede ELT İzmir şubesinden Gülden Hanımla tanıştım. Gülden Hanım vize sürecinde ve İngiltere’de kaldığım süre boyunca son derece yardımcı oldu. Hem gitmeden önce hem de gittikten sonra benimle daima iletişim halindeydi.

EC English Dil Okulu Brighton şubesinde 6 hafta boyunca eğitim aldım. Bu eğitimin İngilizcemin gelişmesine kesinlikle çok fazla katkısı olduğuna inanıyorum. İngilizce konuşma konusunda kendime güvenim arttı ve İngilizcem ciddi anlamda ilerledi. 6 hafta boyunca okula çok yakın bir yurtta konakladım ve aynı şekilde oradan da çok memnun kaldım. İngiltere’de dil eğitimi almayı düşünürseniz Brighton kesinlikle çok doğru bir tercih olacaktır. Gerek merkezi konumu ve önemli şehirlere yakınlığı, gerekse de deniz kenarında yer almasıyla muhteşem bir şehir. Bu süreç hayatımdaki güzel deneyimlerden biri oldu. Süreç boyunca bana her türlü konuda yardımcı olan Gülden Hanıma çok teşekkür ederim.

Berfin Y.

EC English Brighton

dublin dil okulları

Ülke: İrlanda

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Kaplan International

Şehir: Dublin

Yıl: 2019

Merhaba,

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisiyim. Dördüncü sınıfa geçtiğim bu yıl, yaz tatilimi Kaplan International Dublin’de İngilizce kursuna katılarak değerlendirdim. Benim için eğlenceli ve bir o kadar da verimli bir deneyim oldu.

Şimdi sizlerle sırasıyla İrlanda’da dil eğitimi alma sürecimi; ELT, Kaplan, Dublin ve İrlanda açısından değerlendirmek istiyorum.

Uzun süredir gerçekleştirmek istediğim bu aktiviteye ilk adımlarımı atarken ELT Yurtdışı Eğitim ile tanıştım. Firma olarak, her aşamada çok yardımcı oldular. Tüm ELT ailesine teşekkür ediyorum. Şubeler arası başarılı koordinasyonları için de ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

Popüler ve alanında öncü olduğunu düşündüğüm için öğrencisi olmaya karar verdiğim Kaplan International, beni yanıltmadı. Başarılı öğretmen kadrosu ve eğitim sistemi ile Kaplan’dan memnun kaldım. Birçok ülkeden arkadaş edindim, yeni kültürlerle tanışma fırsatı buldum; farklı aksanlara aşina oldum. Küçük, düzenli ve sakin bir yer olan Dublin, ortama kısa sürede adapte olmak için ideal bir şehir. Dublin’de bulunduğum süre boyunca Güney ve Kuzey İrlanda’nın birçok turistik noktasını gezme fırsatı buldum.

Yurtdışında dil eğitimi almayı planlıyorsanız, sizlere İrlanda yeşili ile tanışmanızı tavsiye ediyorum. Eğlenirken öğrenin!

Elif Pınar A.

İrlanda Dil Okulları

EC English Brighton

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: EC English

Şehir: Brighton

Yıl: 2019

Merhabalar, ben Eda Doğu

İngiltere her zaman ziyaret etmek istediğim bir ülkeydi. Aynı zamanda İngilizce konusunda daha fazla pratik yapmak ve konuşmamı ilerletmek istiyordum. ELT Yurtdışı Eğitim şirketinden Yasin Bey ile yaptığım görüşmeler sonunda EC English Brighton Language School da 4 haftalık bir dil eğitimi almaya karar verdim. En zor kısım olan vize sürecini Yasin Bey’in yardımları ile kolayca hallettik.

Brighton’da yaşadığım tecrübeden oldukça memnun kaldım. 4 haftalık süre boyunca konaklama için tercihim yurt oldu. Yurdum okuluma ve merkeze yakın, güzel bir konumdaydı. Okulda öğretmenlerim oldukça ilgiliydi ve derslerimiz çok keyifli geçti. Eğitimim sonunda hedeflediğim konuşma pratikliğini kazandım. Ayrıca ulaşımın rahat sağlanabilmesi sebebiyle İngiltere’de bulunduğum süre zarfında başka şehirleri görme şansım da oldu. Dil eğitimi almak isteyen herkesin bu deneyimi yaşamasını tavsiye ederim. İngiltere’ye gitmeden önce başlayan ve dönene kadar olan tüm süreçte bana yardımcı oldukları için ELT ailesine ve özellikle Yasin Bey‘e teşekkür ederim.

Eda D.

İngiltere dil okulları

EC English Londra

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: EC English

Şehir: Londra

Yıl: 2019

Merhabalar! Adım, Berrak.

İngiltere’de dil okulu, hem İngilizce öğrenmek hem de farklı bir kültürü tanımak açısından benim için mükemmel bir deneyim oldu. Özellikle EC London’ı tercih etmemde bunun çok büyük katkısı var. Hem öğretmenler hem de diğer çalışanlar gerçekten çok sıcakkanlı insanlardı. En büyük korkum listening konusunda idi. Sınıfları öğrencilerin seviyelerine oluşturmaları ve her seviyeye uygun öğretmen belirlemeleri beni çok rahatlattı.

Genel olarak her şeyiyle memnun kaldığım bir süreç yaşadım. Teşekkürler.

Berrak K.

İngiltere dil okulları

amerikada dil okulları

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: New York Language Center (NYLC)

Şehir: New York

Yıl: 2019

Merhaba,

İstanbul Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 2015 yılında mezun oldum. Sakarya Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği yüksek lisans öğrencisiyim. Türkiye de 2,5 sene çalıştıktan sonra yedek subay olarak askerlik hizmetimi tamamladım. İngilizcemi geliştirmek için yurt dışına gitme hayalim vardı. Yurtdışında dil eğitimi ile ilgili bilgi almak için ELT’ye ulaştım ve ELT Sakarya şubesinden Gamze Hanım‘ın danışmanlığında New York’ta bir dil okuluna kaydımı yaptırarak yeni bir maceraya başladım. Başvuru, vize, konaklama ve diğer aşamaları rahatlıkla ve hızlı bir şekilde hallettikten sonra geriye sadece yolculuk kaldı ve bir süre sonra New York’taydım.

New York City çok güzel bir şehir. Toplu taşıma ağı çok gelişmiş. Manhattan’da gökdelenlerin arasında birbirinden farklı kültürdeki insanlarla tanışma imkânınız var. Birçok mağaza, tekno market, kafe, restoran, kütüphane, müze, park, hayvanat bahçesi, sinema ve tiyatro salonu bulunmakta. Ayrıca birçok Broadway şovları ve festivaller yapılmakta.

Okulum New York Language Canter – NYLC (Manhattan Midtown). 12 haftalık yoğun İngilizce programına 17 Haziran itibariyle başladım. Her şey çok güzel, öğretmenler çok ilgili ve eğlenceli. Sınıflarda dünyanın her yerinden gelen öğrenciler var. Genellikle her hafta gezi ve organizasyonlar oluyor. Dersler, konuşma ve telaffuz ağırlıklı.

İngilizceyi yaşayarak öğrenip geliştirmek için ABD çok iyi bir tercih. Derslerde öğrendiklerinizi, okuldan çıktıktan sonra insanlarla konuşarak pekiştiriyorsunuz. Amerika’da dil eğitimi almak isteyen herkese okulumu tavsiye ediyorum. I♥️NY

New York’tan herkese selamlar

Enes U.

New York Language Canter

Toronto'da Dil Okulu

Ülke: Kanada

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Şehir: Toronto

Okul: OHC

Yıl: 2019

Merhaba, ben Özgüç. Karabük Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü 2016 yılı mezunuyum. Mezuniyet sonrasında askerlik hizmetimi tamamladım. Ardından, mesleki İngilizcemi geliştirmek ve aksan kazanabilmek amacıyla kariyerime ara verip yurtdışına çıkmaya karar verdim. Daha önceden yaptığım araştırmalar ve dost tavsiyeleri ile ELT yurtdışı Eğitim firmasıyla çalışmaya karar verdim. ELT Kadıköy şubesinde Yasin Bey ile görüşmem sonrasında ne kadar doğru bir seçim yaptığımı fark ettim. Yasin Bey bilgilendirme noktasında ve vize hazırlık sürecinde hep yanımda oldu. Meslek hayatına atılmış olmam dolayısıyla, hafta sonları müsait oluyordum. Yasin Bey bu konuda da fedakârlık yaparak görüşmelerimizi hafta sonuna denk gelecek şekilde planladı. Vize sürecinin doğru ve eksiksiz ilerlemesiyle nihai amacımıza ulaşmış olduk. Bu süreçte Yasin Bey ile sürekli irtibat halindeydik.

Okul süreci oldukça faydalı ve eğlenceli geçiyor. Öğretmenler çok anlayışlı, disiplinli ve sistematik bir nosyona sahipler. Aksan kazanmaya başladığımın ve gelişimimin devam ettiğini fark ediyorum. Bunun yani sıra farklı kültürlere sahip insanlarla görüşerek kişisel gelişimimin pozitif anlamda etkilendiğini fark ediyorum. Kimi zaman meslektaşlarımla karşılaştığımı ve meslek şartlarını kıyasladığımızı da söylemeliyim. Ayrıca mesleki networkumun de geliştiğini söylemekte fayda var.

Kanada’ya gelmek, burada 7 ay gibi bir süre kalmak hayatımda aldığım en doğru ve isabetli kararlardan bir tanesi. Buradaki düzenimin oturmasında ELT firmasının özellikle Yasin Beyin büyük emeğinin olduğunu söylemeliyim. Sürecin bu denli olumlu geçmesi dolayısıyla ELT ailesi ve Yasin Beye teşekkür ediyorum.

Özgüç D.

OHC Toronto Dil Okulu

dublin dil okulları

Ülke: İrlanda

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: CES

Şehir: Dublin

Yıl: 2019

Merhaba ben Aylin.

İstanbul Aydın Üniversitesi Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri mezunuyum. Mezuniyetten sonra Türk Hava Yolları’na başvurdum ve dil bilgim yetersiz geldiğinden dolayı reddedildim. Bu olaydan sonra internetten yurtdışında dil okulları konusunda araştırma yaparken ELT Yurtdışı Dil Eğitim ile karşılaştım ve Beşiktaş Şubesine giderek Yasin Bey ile görüştüm.

Şubeye gitmeden önce zaten dil eğitimi almak istediğim ülke, hatta şehri belirlemiştim ve danışmanım Yasin Beye İrlanda/Dublin’e gitmek istediğimi bildirdim. Kendisi, Dublin’deki en iyi okulları önerdikten sonra biraz araştırmanın ardından CES Dil Okuluna karar verdim.

Vize süreci boyunca evraklarımın doğru ve eksiksiz olduğundan emin olana kadar sürekli irtibat halindeydik. Ne zaman aradım ise hiç sıkılmadan sabırla benimle ilgilendi. Vizem bir hafta içinde elime ulaştı.

Benim için stresli ve heyecan dolu olan sürecin sonunda CES Dil Okulunda eğitimime başladım. Okul ortamı, öğretmenler ve okul danışmanları hepsi cidden çok iyi ve yardımseverler.

Şu an burada birinci ayımı doldurmuş bulunmaktayım. Okulumun, konum ve sosyal etkinlikler açısından çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Her hafta etkinlikler düzenlenmekte. Yanlarında kaldığım aileden bahsedecek olursam, aile cidden çok iyi. Bana her konuda yardımcı oluyor. İlk gün okulumun önüne kadar beni götürdü ve nerede hangi otobüse bineceğime kadar herşeyi gösterdiler. Her gün sabah, öğle, akşam beraber oturup yemek yiyor, sohbet ediyoruz. Bana kendi kızlarından farksız davranıyorlar.

Dublin, anlatılamayacak kadar güzel bir şehir. Havası biraz soğuk ama güzel bir şehir. İnsanları çok sıcakkanlı ve yardımsever. Birçok ülkeden insanlar olduğu için farklı kültürleri de tanımış oluyorum.

Yurtdışında dil eğitimi almayı planlayan herkese Dublin’i kesinlikle tavsiye ederim. Kısacası ELT’den, Dublin’den ve son olarak CES Dublin’den çok memnunum. Yanımda olan ELT ailesine, özellikle Yasin Beye çok teşekkür ederim.

Aylin B.

İrlanda Dil Okulları

Kaplan International Londra

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: KAPLAN COVENT GARDEN

Şehir: Londra

Yıl: 2019

Merhabalar, ben Zeliha.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü öğrenciyim. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra akademik kariyer planladığım için İngilizcemi geliştirmem gerektiğine karar verdim. İngilizcemi geliştirmenin en iyi yolunun da yurtdışında dil eğitimi almak olduğuna biliyordum. Kardeşim Şule Semerci de geçen yıl yurtdışı dil eğitimine İzmir ELT ve Gülden Hanım’ın yardımlarıyla gittiği ve çok memnun kaldığı için şirket aramama gerek yoktu:)

Araştırma için hemen Gülden Hanımla iletişime geçtim. Dil eğitiminden neler beklediğimi, taleplerimi anlattım ve benim için en iyi okulun KAPLAN COVENT GARDEN olduğuna karar verdik. Gülden Hanım tüm süreç boyunca en büyük yardımcımdı. Vize evraklarının tamamlanmasına, vize randevuma, uçak biletime, yanımda götürmem gerekenlere kadar her detayla yakından ilgilendi. Ben Londra’ya gidince de iletişimi hiç koparmadı. Düzenli olarak bana mailler atıp okuldan ve evden memnun olup olmadığımı teyit etti. Beni Londra’da yalnız bırakmadı, benimle daima iletişim halindeydi.

Londra Kaplan Covent Garden’ı seçmemdeki temel etmen, okulun dil eğitiminde kendi kanıtlamış olması ve kurumsal kimlik taşıması idi. Şu an hala Londra da dil eğitimine devam etmekteyim. Metroda, parkta tanıştığım herkes Kaplan Covent Garden’da eğitim aldığımı duyunca “Kaplan, İngiltere’nin en iyi dil okuludur” diyor 🙂

Geçen yıl kardeşim de aile yanında kalmıştı ve ailesini çok sevmişti. Yine onun referansı ile ben de aile yanında konaklamayı tercih ettim ve ailemi çok sevdim. Ev sahibim hayat enerjisi çok yüksek, harika bir kadın. Benimle sürekli konuşuyor, İngilizce pratik yapmama yardımcı oluyor. Okulumdan ve ailemden çok memnunum.

Londra’nın tadının çıkarıyor ve buraya geldikten haftalar sonra bile benimle iletişimini koparmayan Gülden Hanıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Zeliha S.

İngiltere dil okulları

İspanya Dil Eğitimi

Ülke: İspanya

Program: İspanyolca Dil Eğitimi

Okul: Enforex Barcelona

Yıl: 2019

Merhaba, ben İrem. İrem Mataracı

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı öğrencisiyim. İngilizce eğitimimi tamamladıktan sonra İspanyolca öğrenmeye başladım. Kültürünü ve şehirlerini çok sevdiğim İspanya’ya gitmek her zaman hayalimdi. Gitmek istediğim okulla iletişime geçmek, daha önce giden öğrencilerin referanslarını öğrenmek için bir eğitim danışmanlık şirketine ihtiyacım vardı. Arkadaşım ve ben ELT’yi seçtik. Ve gerisini onlar hallettiler. Özellikle fazla karmaşık olabilecek vize konusunda fazlasıyla yardım aldık. Kadıköy ofislerinden Yasin Bey ile işlemlerimizi yürüttük. Yurtdışı eğitimiyle ilgili her konuda detaylı bilgi sağlandığını söyleyebilirim. Şu an Barcelonadayız ve her şeyden oldukça memnunuz.

Teşekkürler

İrem M.

yurt dil okulları

Oxford International dil okulları

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Oxford International

Şehir: Brighton

Yıl: 2019

Merhaba,

Acıbadem Üniversitesinde Beslenme ve Diyetetik okuyorum. Bu sene 3.sınıfa başlayacağım. Üniversitemin sonlarına doğru yaklaştığım ve master yapmak istediğim için dil seviyemi geliştirmek amacıyla yurtdışında dil eğitimi almak istedim. Bunun için danışmanlık şirketlerini tek tek annemle beraber gezdim. Daha ilk konuşmamızda güler yüzü ve samimiyetiyle Gülden Hanım bizi çok güzel bir şekilde karşıladı. Bir sürü okul ve ülke araştırdık. Okullar ve ülkeler, kısacası her şey hakkındaki sorularıma Gülden Hanım sabırla cevap verdi. En sonunda İngiltere-Brighton’da karar kıldık. Brighton’ı seçmemdeki en büyük etken İzmirli olmam çünkü Brighton da bir sahil kenti ve öğrencisi bol bir şehir. Vize işlemlerine gelirsek gerçekten inanılmaz kolay hallettik, ELT ailesi bana bu konuda da çok yardımcı oldu. Evraklarım tam ve eksiksizdi. Brighton’daki ailem ve kaldığım ev hakkında bilgi verecek olursam, ailem gerçekten çok tatlı, yaşları 60 civarında olmasına rağmen çok eğlenceliler ve çok sıcakkanlılar. Ben yemekli ev tercih ettim. Gerçekten iyi ki yemek almışım çünkü yemekler harika. Evim ise hemen otobüs durağının arkasında olduğundan ulaşım açısından da çok rahattım. Okulum hakkında bilgi vermek istersem de okulumun adı Oxford International. Okulumdaki öğretmenlerim de çok sıcakkanlı ve eğlenceliler. Okulum merkezde dolayısıyla birçok yere de yakın. Buraya geleli çok gün olmadı fakat şimdiden alıştım. Gülden Hanım buraya gelene kadar ve geldikten sonra da benimle ilgilenmeye devam etti, zaten buraya gelmeden önce de evraklarım, pasaportum, bavula konabilecek her şey hakkında bana bilgi verip yardımcı oldu. Benim için onları tek tek liste yaptı ve son konuşmamızda da benimle konuşarak stresimi azalttı. Ardından geldim ve uçaktan inip eve geldiğimde hemen benimle iletişime geçti ve nasıl olduğumu sordu.

Kısacası ELT İzmir ailesi ve özellikle Gülden Hanım hepinize sonsuz teşekkür ederim birçok danışmanlık şirketi araştırdım ve en son sizi buldum. İyi ki bu yolculukta bana sizler eşlik etmişsiniz ve yanımda olmuşsunuz. Umuyorum ki yüksek lisansımda da aynı sabır ve yardımseverlikle bana kucak açarsınız. Teşekkür ederim…

Damla S.

Oxford International

Toronto'da Dil Okulu

Ülke: Kanada

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Şehir: Toronto

Okul: ILAC

Yıl: 2019

Merhaba, ben Tutku. Sakarya Üniversitesi Bilgisayar mezunuyum ve mezuniyetten sonra iş arama sürecimde karşıma hep İngilizce çıktı. İnternetten yurtdışı dil okulları konusunda araştırması yaparken ELT Yurtdışı Eğitim ile karşılaştım ve Beşiktaş şubesine giderek Soner Bey ile görüştüm. İlk kez yurtdışına çıkacağım için kafamda soru işaretleri vardı. Soner Bey ile görüştükten sonra tüm sorularıma yanıt buldum ve Kanada’ya gitme konusunda karar verdim. Özellikle annemin, aile yanında kalmamla konusunda endişeleri vardı ve bu konuda da annemin bütün tereddütlerini giderdiler.

Ardından vize süreci başladı ve evraklarımın doğru ve eksiksiz olduğundan emin olana kadar sürekli irtibat halindeydik. Kanada’ya gitmeme bir gün kala yanımda bulunması gereken evrakları tekrar kontrol ettik.

Benim için stresli ve heyecanlı olan sürecin sonunda ILAC Toronto Dil Okulunda eğitimime başladım. Okuldaki öğretmenler çok ilgili ve disiplinliydi. Dört buçuk aylık dil eğitimim boyunca sadece İngilizce seviyemi ilerletmedim, farklı kültürden insanlarla tanışarak çok eğlenceli zaman geçirdim. Bu süre boyunca herhangi bir sıkıntımda Soner Bey daima yanımda oldu ve bütün sorularımı sıkılmadan cevapladı. Kendisine çok teşekkür ederim. Kanada’da kolej eğitimi almaya karar verdikten sonrada vize sürecimde tekrardan yardımcı oldu.

Kanada dil okulları şuana kadar verdiğim en doğru ve en iyi kararlardan biriydi. Ailemden hiç bu kadar uzak kalmamıştım fakat bu deneyim her şeye rağmen çok farklı ve eğiticiydi. Bu nedenle yurtdışında dil eğitimini herkese tavsiye ederim. Sürecin bu kadar güzel ve istediğim gibi geçmesini sağladığı içinde Soner Beye ve tüm ELT ekibine çok teşekkür ederim.

Tutku R.

Kanada dil eğitimi

dublin dil okulları

Ülke: İrlanda

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: EC English

Şehir: Dublin

Yıl: 2019

Merhaba,

Ben, Cemre. Bu sene Yaşar Üniversitesi Uluslararası Lojistik Yönetimi bölümünü kazandım, yani anlayacağınız üzere özellikle konuşma olarak iyi bir dile sahip olmam gerekiyordu. Ekim ayında hazırlık sınıfına başladım, intermediate seviyesine geçtiğimde ara dönemdeki hazırlık atlama sınavına girdim ve geçerli puanı aldım. İki seçeneğim vardı ya okulu dondurup dilimi okul dışında geliştirecektim ya da birinci sınıf derslerini almaya başlayacaktım, benim tercihim dilimi geliştirmek için bir şeyler yapmaktan yana oldu. Bu süreçte yeni bir İngilizce kursu araştırmak yerine yurtdışında dil eğitimi konusunu araştırmaya başladım.

Öncelikle internetten birçok kurum araştırdım. Daha sonra ise gidip hepsiyle tek tek görüşmeye başladım. Alsancak ELT’ye gittiğimde güler yüzleriyle karşıladılar beni ve her türlü sorumu cevaplayıp yardımcı oldular. Samimi bir görüşmeden sonra ailecek ELT de karar verdik.

İlk olarak, yurtdışında kalacağım süreye ve beklentilerime yönelik olarak ülke ve şehir seçimi konusunda yardımcı oldular. İlk yurt dışı deneyimim olacaktı ve altı haftalığına gidecektim. Benim için en uygun şehrin Dublin olduğuna karar verdim. Bunun üzerine Dublin’deki dil okulları hakkında bilgilendirmeye başladılar, ben de birkaç araştırma yaptıktan sonra EC Dublin’e karar verdik. Karar aşaması tamamlandıktan sonra hızlıca vize işlemlerine başladık. Gülden Hanım ve Efe Bey her türlü konuda yardımcı oldular ve vizem neredeyse bir hafta bile dolmadan, çok hızlı bir şekilde geldi.

Dublin’de dil eğitimi almaktan ve yanlarında kaldığım aileden bahsetmem gerekirse; internette okulum hakkında çok sayıda olumlu yorum okumuştum ve gerek dersleri gerek aktiviteleri olsun araştırdığımda her şey iyi görünüyordu. Okula başladığımda da ne okuduysam aynıyla karşılaştım. EC Dublin; eğitim, konum ve sosyallik olarak çok güzel bir okul. Yanında kaldığım aile ise çok çok iyiydi, bana yakın arkadaşlarıymışım gibi davrandılar. Her akşam oturup sohbet ediyorduk. Herhangi bir problemde bana her türlü yardımda bulundular. Dublin’i özlediğim kadar yanlarında kaldığım aileyi de özlüyorum ve aile konusunda şanslı olduğumu düşünüyorum.

Ayrıca Dublin anlatılamayacak kadar güzel bir şehirdi, insanları çok sıcakkanlı ve yardımseverdi. Birçok ülkeden insanlar olduğu için birçok farklı kültür de tanıdım. Yurtdışında dil eğitimi almayı planlayan herkese Dublin’i kesinlikle tavsiye ederim.

Kısacası öncelikle ELT’den daha sonra Dublin’den ve son olarak EC Dublin’den çok memnunum. Hayatımın en önemli ve en güzel altı haftasını geride bıraktım ve yanımda olan ELT İzmir ailesine, özellikle Gülden Hanım‘a çok teşekkür ederim.

Cemre K.

İrlanda dil okulları

ingiltere dil okulları

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Kaplan International

Şehir: Oxford

Merhaba,

Ben Meliha. İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunuyum. Mezuniyet sonrası iş arama süresinde İngilizce seviyem ile alakalı eksikliği daha iyi anladım. Bireysel çalışmalarım ve dil kursu ile bu konudaki eksikliği aşmaya çalıştım ancak İngilizce konuşma konusunda halen çok eksiktim. Bu eksikliği, tecrübeli olanların tavsiyelerini de dikkate alarak yurtdışı dil okulları ile aşabileceğimi farkettim ve araştırma yapmaya başladım.

ELT Yurtdışı Eğitim web sayfasını inceledikten sonra yüz yüze görüşmek için Beşiktaş şubesine gittim. Burcu Hanım ile görüşmenin ardından süreç başladı. Burcu Hanım, ilk görüşmede bütün şüphe ve tereddütlerimi giderdi. Karar verme aşamasında ülke ve şehir seçiminde büyük yardımları oldu. Ardından vize süreci başladı, bu konuda da çok emek harcadı. İngiltere’ye gelene ve buradaki rahatımdan emin olana kadar destek verdi.

İngiltere’deki dördüncü haftamı tamamladım. Okulumdan ve yanında kaldığım ailede çok memnunum. Bu kısa sürede çok güzel deneyimler ve anılarım biriktirdim. Yardımlarından dolayı başta Burcu Hanım olmak üzere ELT ailesine çok teşekkür ederim.

Sevgilerimle

Mediha E.

İngiltere dil okulları

ingiltere dil okulları

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Kaplan International

Şehir: Londra

Yıl: 2018

Herkese Merhaba,

Sizlere 2018 yılında İngiltere Londra’da dil eğitimi ile başlayan ve Kanada Vancouver Film School’da halen devam eden yurtdışı eğitim serüvenimden bahsetmek istiyorum.

Hedefimde yurtdışında Game Design, Animasyon gibi bölümler okumak vardı. Bunun için iyi bir yol haritası oluşturup öncelikle İngilizce yeterliliğine ulaşmam gerekiyordu. ELT Yurtdışı Eğitimden Soner Bey’in yardımıyla ve tavsiyesiyle İngiltere Londra’da Kaplan Dil Okulu‘na 6 aylık İngilizce eğitimi almaya karar verdim. İngiltere vizesi başvurumuzu yapıp, vizemi aldım ve ardından Mart 2018’de dil eğitimime başlayıp, 2018 ağustos ayında dil eğitimimi tamamlayıp sertifikamı aldım. İngilizce seviyem A2 başlayıp 5,5 aylık kısa bir sürede C1 seviyesiyle mezun oldum.

Öğretmenler oldukça bilgili, yardımcı ve bir nevi bizim arkadaşımızdı. Herhangi bir konuda sıkıntı olduğunda (kişisel veya eğitim konusunda) yardımcı/danışman oldular. Ayrıca çoğuyla hala konuşmaktayım. Orada edindiğim arkadaşlar bir ömürlük arkadaşlarım oldular. Hem de dünyanın her bir tarafından! Londra’nın çoğu yerine beraber gidip gezdik, eğlendik ve zaman geçirdik. Kısacası hayatımın en mutlu zamanlarıydı desem yeridir.

Gelelim Londra’ya… Dünya’nın en büyük şehirlerinden biri olmakla kalmayıp aynı zamanda uluslararası öğrencilerin en çok eğitim aldıkları şehirlerden biri. Havası, sokakları, antik dükkanları vs. Her şeyi kendisini özletiyor. Yaşam masrafları bakımından kendi dövizi pound olarak her şey oldukça uygundu. Alışverişinizi süpermarketlerden toplu olarak yaparsanız oldukça fazla para tasarruf edebilirsiniz.

Tavsiyelerime gelecek olursak, size verebileceğim tek tavsiye olabildiğince yabancı insanlarla gezmeniz ve vakit geçirmeniz. Okulumda Türk gruplar vardı ve 5 ay boyunda sadece 1 seviye atlayabilmişlerdi. (Sebebi sürekli Türkçe konuştuklarından İngilizcelerini pratik edememeleri)

Ben, İngiltere’de dil eğitimi alırken aynı zamanda Kanada’da üniversite başvurum için başvuru süreci devam ediyordu. İngiltere’deki İngilizce eğitimimi tamamladıktan sonra Türkiye’ye geri dönüp, hemen Kanada için vize ve evrak hazırlıklarına başladım.

Şeref Batuhan G.

İngiltere dil okulları

İngiltere Dil Okulları

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Westbourne Academy

Şehir: Bournemouth

Merhaba,

Bu satırları Bournemouth’dan yazıyorum. Turizm ve otel işletmeciliği mezunuyum. Sizlerde bilirsiniz ki turizmde dil olmazsa olmazlardan. Sezonun bitmesinin ardından yurtdışında dil eğitimi almaya karar verdim. Benim için ilk araştırma internet üzerinden oldu. Aradığım ilk yer ELT idi. Elbette birçok şirketi araştırdım fakat ELT’yi daha samimi ve güvenilir buldum. Kendileriyle görüşmeye gittiğimde ELT İzmir ofisten Gülden Hanım bana yardımcı oldu. İlk olarak bana uygun okulu seçmekle başladık. Westbourne Academy’de karar verdik. Daha sonra benim için en zor süreç vize işlemlerimdi. Bu süreçte Gülden Hanım ve çalışma arkadaşları desteklerini asla esirgemediler. 15 günün ardından vizemin çıktığını öğrendik ve şu an burada bir ayım bitti bile.

İngiltere’de dil okulundan ve yanlarında kaldığım aileden bahsetmem gerekirse, internet üzerinden okul hakkında bazı olumsuz yorumları gördüm. Bu elbette tedirgin ediciydi fakat bu yorumlar kesinlikle göreceli. Öğretmenler çok ilgiler aynı zamanda çok disiplinler.

Burada aile yanında kalıyorum. O kadar tatlı insalar ki her konuda yardımcı oluyorlar. Gitmeden önce hangi havaalanında ineceğimi, nasıl geleceğimi, kullanacağım otobüs firmasını detaylı şekilde anlatan bir mail gönderdiler. Hatta otobüsten indikten sonra beni karşılamaya geldiler. Aile konusunda çok şanslı olduğumu düşünüyorum.

Kısacası başta İngiltere’yi seçmem, Westbourne Academy’i seçmem ve en önemlisi ELT’yi seçmemin hayatımda aldığım en iyi kararlardan biri olduğuna inanıyorum. Gülden Hanım hiç sıkılmadan bütün sorularımı cevaplayıp uçak biletimden yanıma alacağım ilaçlarıma kadar herşeyle bizzat ilgilendi. Buradan kendisine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

Herkese sevgiler.

Nagihan C.

İngiltere dil okulları

İtalya dil okulları

Ülke: İtalya

Program: İtalyanca Dil Eğitimi

Okul: Cultura Italiana, Bologna

Yıl: 2018/2019

Merhabalar,

Ben Sibel, 23 yaşındayım. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. ELT’ye yazdığım ilk deneme yazısı ancak ELT’de ilk tecrübem değil. Daha önce de ELT aracılığıyla Kanada’da dil eğitimine gitmiştim, ilgilerinden çok memnun kaldığım için diğer yurtdışı fırsatlarını gözden geçirdim ve İtalyanca eğitiminde karar kıldım. Learn & Travel adı altında Bologna’da 3 haftalık İtalyanca eğitimi aldım. Eğitimin sonuna geldiğimde ise iyi ki buraya gelmişim dedim. Öncelikle iki İtalyan kadınla birlikte kaldım, bu sayede İtalyan kültürüne dair pek çok şey öğrendim. Aynı zamanda Bologna diğer şehirlere trenle çok yakın olduğu için Milano’yu da gezme fırsatım oldu. Ayrıca Bologna barındırdığı üniversiteden ötürü tam bir öğrenci şehri ve diğer İtalyan şehirlerine kıyasla daha ekonomik. Bu yüzden öğrenciyken dil okuluna gidiyorsanız çok uygun bir tercih. Ayrıca okulun da (Cultura Italiana) öğrencilerine sunduğu pek çok aktivite var. Yemek kursu, trekking, müzik dinletisi bunlardan sadece birkaçı. Yani üç haftanızı kültürel açıdan beslenerek geçirmek istiyorsanız Learn & Travel İtalya programına mutlaka göz atmalısınız.

Ve son olarak, Kanada’ya gitme sürecimde olduğu gibi bunda da her adımla büyük bir özveriyle ilgilenen, çok uğraştırmama, yormama rağmen bir kere olsun kibarlığından ödün vermeyen Gözde Hanım‘a, onun aracılığıyla ELT Ankara ofisine ve tüm ELT ailesine çok teşekkür ederim.

Sibel B.

İtalya dil okulları

İngiltere Dil Eğitimi

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi (Hukuk İngilizcesi)

Okul: St.Giles

Şehir: Londra

İngiltere öyküm Hukuk İngilizcesi programlarını araştırmakla başladı. İnternette yurtdışı eğitim danışmanlık firmalarını araştırırken ELT’yi gördüm ve Beşiktaş şubesini aradım. Selin Hanım bana yurtdışında Hukuk İngilizcesi eğitimi hakkında detaylı bilgilendirmede bulundu. Fakat bu programa başlayabilmek için İngilizce seviyemin yeterli olmadığını ve İngilizcemi biraz daha geliştirmem gerektiğini anladım ve Selin Hanım’la Genel İngilizce programlarına bakmaya başladık. Okulumun tatili çok kısa olduğu için kısa süreli programlara baktık, kısa olacağı için Londra’da bir kursa gitmek daha iyi olur diye düşündük. Yurtdışına ilk kez çıkacağım için aklımda bir sürü soru vardı ama Selin Hanım benimle baştan sona kadar özenle ilgilendi, bütün sorunlarımı cevapladı, benim için en iyi yerleri seçti.

Şu an ikinci haftamdayım ve yurtdışında dil eğitimi almaktan aşırı memnunum keşke okulumun tatili daha uzun olsaydı daha fazla kalabilseydim. Bir sürü farklı ülkeden arkadaşım oldu bir sürü kültür tanıdım, her günüm dolu dolu geçiyor. St.Giles çok güzel bir okul tüm hocalarımız çok anlayışlı çok iyiler. Okulun kendi programları oluyor mesela dışarıda 60 pounda alabileceğiniz tiyatro biletlerini okul daha uyguna sağlayabiliyor bu açıdan çok iyi. Ben aile ile birlikte kalıyorum, okula sadece 20 dakika uzaklıktalar ve ulaşımım çok kolay oluyor. Host ailem çok tatlı ve benimle sürekli konuşuyorlar, gezebileceğim yerler öneriyorlar.

Benim İngiltere maceram şu anlık böyle ama bir haftada bile çok fazla yer gördüm çok fazla insan tanıdım. İngiltere’de dil eğitimi şimdiye kadar verdiğim en doğru kararlardan biriydi ve bunu gerçekleştirmemde yardımcı oldukları için ELT ailesine özellikle Selin Hanım’a çok teşekkür ederim.

Begüm G.

İngiltere dil okulları

almanya dil okulları

Ülke: Almanya

Program: Almanca Dil Eğitimi

Okul: DID Deutsch Institut

Şehir: Hamburg

Yıl: 2019

Merhaba, ben Ayşenur

Trakya Üniversitesi Almanca Öğretmenliği mezunuyum.
Üniversite hayatım boyunca çeşitli nedenlerle Erasmus yapma şansı bulamamıştım. Almanya’yı görmek, Alman kültürü ve yaşantısını öğrenmek, Almanca’yı yerinde duymak ve bu tecrübelerimi öğrencilerime aktarmak, onları hikayelerimle yüreklendirmek istiyordum. Mezun olduktan sonra bunu kendi imkanlarımla yapmak istedim ve bir bütçe ayırdım; ancak “vize nasıl alınır, hangi evraklar gerekli, hangi okulu seçmeli, nerede kalmalı?” gibi sorular hakkında hiçbir fikrim yoktu. Gitmek istiyordum ama nereden başlamam gerektiğini bilmiyordum. ELT Beşiktaş şubesinin kapısından içeri girmemle her şey değişti. Selin Hanım benim danışmanımdı. Tüm prosedürü bana baştan sona açık anlaşılır bir şekilde anlattı. O ilk günden şuana kadar (bir aydır Hamburgdayım) sabırla her türlü soruma sorunuma yardımcı oldu. Okulu, şehri, konaklamayı vs seçerken birlikte karar verdik. Orada ne gibi sorunlarla karşılaşabileceğimi ve çözüm alternatiflerini en ince ayrıntısına kadar bana anlattı. Nereden alışveriş yapıp hangi otobüse bineceğime kadar bana yardımcı olmaya çalıştı. Öyle ki bu stresli süreci onun sayesinde çok rahat atlattım. Beni hiçbir adımda yalnız bırakmadı. Başta çok değerli Selin Hanım ve danışmanım olmadığı halde benimle ilgilenen Burcu Hanım, vize departmanındaki Şevval Hanım olmak üzere ELT ailesi olarak bu süreçte herkes çok ilgili güler yüzlü kesinlikle konuya hakim insanlardı. En alakasız durumlarda bile özel, genel tüm sorularıma en doğru bilgiyi edinip en kısa sürede geri dönüş yaptılar.

Üç aylık Did Deutsch Institut Hamburg standart dil kursu ve aile yanı konaklama satın almıştım. Öğretmenlerimden, ailemden, yaşadığım şehirden çok memnunum. Bir ayı geride bıraktım ve ne vize ile ilgili ne de okul ile ilgili hiçbir sorunla karşılaşmadım çünkü en ufak bir pürüzde bile Selin hanım çözüm odaklıydı ve içim çok rahattı. Binbir endişe ile bihaber girdiğim kapıdan mutluluk ve heyecan ile çıkmıştım. Döndüğümde yüksek lisans için yine ELT ailesi ile iş birliği yapacağım. ELT Yurtdışı Eğitime özünüz kapalı güvenebilirsiniz. Öyle ki bir valizimi hazırlarken yanımda olmadıkları, bir de havalimanında arkamdan el sallamadıkları kaldı. TEŞEKKÜRLER SELİN HANIM ❤️

Ayşenur T.

Almanya dil okulu

Malta dil okulu

Ülke: Malta

İngilizce Dil Eğitimi

Okul: ESE

Yıl: 2018

Merhabalar,

Adım, Fuat. Akdeniz Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümünden mezun oldum. Bizim bölüm mezunları açısından iyi bir kariyer için İngilizce çok büyük önem arz ediyor. Bu nedenle üniversiteden mezun olduktan sonra yurt dışında dil eğitimi almaya karar verdim. Birkaç yurt dışı eğitim danışmanlık firmasıyla görüştükten sonra ELT Yurtdışı Eğitimde karar kıldım. Danışmanım, ELT İzmir ofisten Gülden Hanım idi. Bütçem ve İngilizce seviyeme bağlı olarak doğru seçeneğin ESE Malta Dil Okulu olduğuna karar verdik.

Başlangıçta üç aylık programa kayıt yaptırdım ancak Malta’ya geldikten sonra dil eğitimine üç ay daha devam etmeye karar verdim. Siz de yurt dışında eğitim almayı düşünüyorsanız, en azından pre-intermediate seviyesine gelip daha sonra yurt dışına gitmenizi tavsiye ederim. Hem daha az zorlanırsınız hem de sınıfınızda arkadaşlarınızın yabancı dil seviyesi belli bir düzeyde olur.

Yurtdışında dil eğitiminin en güzel taraflarından biri de dünyanın çok farklı ülkelerinden yeni arkadaşlar edinmeniz. Benim ilk yurt dışı deneyimim olmasına rağmen zorlandığımı söyleyemem.

Gülden Hanıma, sürecin en başından itibaren verdiği destek ve kalış süremi uzatırken vize işlemlerindeki yardımlardan ötürü teşekkür ederim.

Fuat

Malta dil okulu

Kanada Dil Okulu

Ülke: Kanada

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: ILAC

Yıl: 2019

Merhabalar,

Adım Berkan, 22 yaşındayım. Ege Üniversitesi Ziraat Mühendisliğinden mezun oldum. Mesleki kariyerim açısından yalnızca diploma sahibi olmanın yeterli olmayacağını düşünüyordum. Lisans eğitimim sırada pek çok kez İngilizce kursuna gittim fakat bunun çok fazla yararını göremedim. İngilizce’nin ana dil olarak konuşulmadığı bir yerde İngilizce öğrenmenin pek de kolay olmadığını anladım. Bu nedenle yurt dışında dil eğitimi almaya karar verdim. İnternetteki araştırmalarım ve yurtdışına dil eğitimine giden yakınlarımın tavsiyeleri sonucu ELT ile irtibata geçtim.

Kanada Toronto’da 8 aylık dil eğitimi almaya karar verdim. ELT, ülke ve okul seçiminden, uçak biletime kadar tüm süreçle yakında ilgilendi. Danışmanımla her aşamada sürekli iletişim halindeydik.

Toronto’ya ilk geldiğimde kendimi bayağı yalnız hissettim. Daha önce evden hiç bu kadar uzağa gitmemiştim. Ayrıca benim ilk yurtdışı deneyimimdi. Bu nedenle başlangıçta bir miktar tedirginlik yaşadım. Fakat okula başlayıp insanlarla tanıştıkça bu tedirginliğimin yersiz olduğunu fark ettim ve okula kısa sürede adapte oldum. Bu kadar değişik ülkeden öğrenciyle tanışmak, onlarla iletişim kurabilmek çok güzel bir deneyim. İmkanı olan herkese yurtdışında dil eğitimi almalarını tavsiye ederim.

Son olarak başta Cenk Bey olmak üzere tüm ELT Yurtdışı Eğitim Bursa ofisi çalışanlarına gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederim.

Berkan Ç.

Kanada dil eğitimi

İtalya Dil Eğitimi

Ülke: İtalya

Program: İtalyanca Dil Eğitimi

Okul: Scuola Leonardo Da Vinci, Floransa

Yıl: 2018

Merhaba! Ben, Buse.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama mezunuyum. Üniversite yaşamım boyunca almak istediğim İtalyanca Dil Eğitimi programına ELT Ailesi ile kavuştum.

Okuduğum süre boyunca aldığım mimari eğitimi hem mimarinin merkezi olan İtalya’da görmek, hem Dil Eğitimi almak amacı ile İtalya’ya gitmeye karar verdim, fakat hangi okulun benim için daha iyi olacağı konusunda seçim yapamıyordum.

Danışmanım Selin Alacalar bana bu konuda gerçekten çok yardımcı oldu benimle her konuda yakından ilgilendi. Tercihlerimizi Selin Hanım beraber değerlendirip Scuola Leonardo Da Vinci dil okulunda karar kıldık. Vize evraklarımın mükemmel bir şekilde hazırlanmasının ardından 15 günlük bir sürede vizemi aldım. Selin Hanım ile sadece orda olduğum süre içerisinde değil buraya geldikten sonra da iletişimimiz devam etti.

İtalya herkesin bildiği gibi Sanatın ve Mimarinin Doğduğu bir ülke. Scuola Leonardo Da Vinci Dil Okulu ise Floransa’nın tarihi kent merkezinde yer almakta, okula gittiğiniz her gün bu tarihi dokuyu yeniden keşfediyorsunuz ve Sanatın her gün farklı bir yönüyle karşılaşıyorsunuz. Floransa ise tüm kültürden insanları bir arada barındıran bir şehir. Kendinizi her açıdan güvende hissedebiliyorsunuz. Şehir olarak Sanata doymuş mutlu bir şehir, insanların pozitif enerjisini her gün hissedebildiğiniz bir şehir. Öncelikle görmeniz gereken Uffizi, Pitti Sarayı, Vecchio Sarayı ve daha sayamadığım birçok müze ve galeri mevcut, 1400’lü yıllardan günümüze ulaşmış eserler bulabiliyorsunuz 🙂 Ayrıca Gallleria Dell’Accademia’da Michelangelo’nun David’ini bulabilirsiniz 🙂 Scuola Leonardo Da Vinci ise her anlamda beni mutlu eden bir okul oldu, her gün İtalyan Hocalarımızla aldığımız derslerde hem oyunlar oynadık hem farklı ülkelerden katılan arkadaşlarımızla farklı kültürler öğrendik hem de İtalyanca’yı çok doğru bir adreste öğrendik çünkü 4 hafta sonra az da olsa kafede, markette İtalyanca konuşabiliyorsunuz 🙂 Hocalarımın hepsini çok seviyorum hepsine teşekkürlerimi sunuyorum 🙂
Konaklama konusuna gelince birden fazla tercih sunuluyor. İlk tercihinizi aile yanında veya apartlarda konaklama kullanmanızı tavsiye ediyorum. Hem İngilizcenize katkısı daha büyük hem de şehre daha kısa zamanda adapte olmanıza yardımı var.

Eğer yurtdışına çıkma konusunda endişeleriniz varsa, profesyonel bir yardıma ihtiyacınız varsa ELT bu konuda en doğru karar 🙂 Her biriniz bu zorlu ve stresli süreçte yorulacaksınız ama hayatınızın en önemli kararlarından birini, emeğinizi ve zamanınızı hem emin ellere bırakmanız ve size en uygun, en doğru bilgiyi verebilecek daha önemlisi bu sıkıntılı süreçte bilgisinden faydalanabileceğiniz bir danışman ile yola çıkmanızı tavsiye ederim. ELT Ailesine tekrardan çok teşekkür ediyorum 🙂

Buse Ö.

İtalya dil eğitimi

İspanya Dil Eğitimi

Ülke: İspanya

Program: İspanyolca Dil Eğitimi

Okul: Enforex

Yıl: 2018

Merhabalar, ben Pelin Başak

ELT aracılığıyla 2016 yılında Work and Travel programına katıldıktan sonra ikinci bir yabancı dil öğrenmek istiyordum. İspanya ve İspanyolca her zaman ilk tercihimdi. Bir önceki tecrübemden memnun kaldığım için tekrar ELT ailesi ile iletişime geçtim ve danışmanım Selin Hanım ile dil okuluna gidebilmem için öncesindeki süreci hallettik.

2018 yazında Malaga/İspanya’da ELT ailesinin aracılığıyla 2 aylık bir dil eğitimi aldım. İspanya –özellikle Güney İspanya- her ayrıntısıyla çok güzeldi. Okulumdaki öğretmenler oldukça ilgili, sabırlı ve eğlenceliydi. Okul sonrası boş zamanda yapılacak çok şey, görülecek çok yer vardı. Zaten dil okullarında dünyanın birçok yerinden ve benzer bakış açılarına sahip olduğunuz insanlar da olduğu için arkadaş edinememek neredeyse imkânsızdı.

Bu tarz deneyimleri herkese tavsiye ederim. Başta dil öğrenmek olmak üzere özgüvenimiz, sorumluluk duygumuz, sosyal yeteneklerimiz ve daha birçok açıdan da yararlı olduğunu düşünüyorum. Dil öğrenmenin en doğru yolunun yurtdışında yaşamak olduğunu biliyordum. Öncesinde çekinceler yaşanması ve gerçekleşmesine az bir zaman kala bunların artması çok normal ama bunların hepsinin boşuna olduğunu göreceğinize, en azından zamanla bulunduğunuz yere alışıp evinizde hissedeceğinize ve çok eğleneceğinize eminim.

Başta Selin Hanım olmak üzere tüm ELT ailesine bu deneyimleri yaşamama yardımcı ve aracı oldukları için çok teşekkür ederim. Her ihtiyacım olduğunda ulaşabildim ve her soruma cevap alabildim. Ayrıca Enforex de bir o kadar profesyonel ve başarılı bir eğitim kurumuydu.

Umarım herkes hayallerini gerçekleştirebilir. Hepinize iyi şanslar.

Pelin Başak T.

ispanya dil eğitimi

İspanya Dil Eğitimi

Ülke: İspanya

Program: İspanyolca Dil Eğitimi

Okul: Enforex

Şehir: Malaga

Herkese merhaba,

Adım Özge, 21 yaşındayım. Yurtdışında dil eğitimi konusunda araşıtırma yaparken ELT ile karşılaştım. Danışmanım Selin Hanım, dil okulun ve şehir seçiminde çok yardımcı oldu. Kayıt, vize ve okul süreciyle yakından ilgilendi.

Malaga’da Enforex’e dört haftalık İspanyolca dil eğitimine gittim. Okulun konumu, öğretmenler, çalışanlar herkes çok ilgiliydi. Malaga’da hiçbir zorluk yaşamadım. Kalacak yer olarak okulun apartını tercih ettim. Apartın, okulun tam karşısında olması çok büyük avantajdı. Apartta kaldıgım için çok mutluyum çünkü birçok insanla tanışma yeni kültürler tanıma fırsatı buldum. Genel olarak buraya gelen öğrenciler çok sıcakkanlılar ve herkes her konuda birbirine yardımcı oluyor. İspanyolca bilgimin ilerlemesinin yanında İngilizcemin gelişimine de büyük katkısı oldu.

Malaga şehir olarak küçük ve heryer yürüme mesafesi uzaklığında. Genellikle şehirde genç nüfus ve öğrenciler ağırlıkta. Bundan kaynaklı çok güvenli bir yer. Yazın gelecek öğrenciler için İspanyolca öğrenmek adına çok güzel bir şehir olduğunu söyleyebilirım. Türk öğrencilerin sayılarının az olması hem dil eğitimi açısından hem de yeni kültürler öğrenmek, yeni insanlarla tanışmak adına ekstra bi avantaj sağlıyor. Buraya gelme sürecimde ve geldiğimde de iletişim halinde bulundum Selin Hanımla. Herhangi bir durumda direk buradan İstanbul’a çok kolay bir şekilde iletişim sağlama imkanım oldu. Tekrardan ELT’ye teşekkür ediyorum 🙂

Özge O.

İspanya Dil Okulu

İngiltere Dil Eğitimi

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Embassy English

Şehir: Brighton

Herkese merhaba,

Daha önceden turistik gezi amacıyla yurtdışına çıkmıştım. O günden sonra mutlaka yurtdışında dil eğitimi almam gerektiğine karar verdim. Her ne kadar İngilizce gramer bilgim olsa da bildiklerimi pratiğe dökmek için İngilizcenin anadil olarak konuşulduğu yerde bulunmak gerektiğini biliyordum. Dil eğitimi hakkında tüm sorularımı cevaplayıp kafamdaki soru işaretlerini, gideceğim yeri belirlememdeki kararsızlığımı ve birçok konudaki indişelerimi gideren danışmanım Selin Hanıma öncelikle çok teşekkür ederim.

Gittiğim şehir birçok aktiviteye sahip; Londra, Cambridge, Oxford ve diğer şehirleri de hafta sonları gezme fırsatı tanıyacak kadar uzaklıkta… Okulumuzun da yaptığı bir hayli aktivite vardı ve bu aktiviteler sayesinden farklı ülkelerden insanlar ile arkadaş olduk. Okulumuzda eğitim de çok eğlenceli geçiyordu, öğretmenler bilgiyi vermek için büyük gayret sarf ediyorlardı. Çok dinamiklerdi, derslerde sadece gramer işlemiyorduk ve işlediğimiz tüm konular, tüm dersler bir biriyle bağlantılıydı.

Brighton’da aile yanında kaldım ve hiçbir sorun yaşamadım. Hatta beni ailenin bir ferdi olarak gördüler. ELT’nin bu süreçte eğitimim için göstermiş olduğun çabalar için çok teşekkür ederim.

Berfin A.

ingilterede Dil Eğitimi

Malta Dil Okulları

Ülke: Malta

İngilizce Dil Eğitimi

Okul: ESE

Yıl: 2018

Merhaba,

Otomotiv Mühendisliği bölümünden mezun oldum ve yüksek lisans eğitimim öncesinde İngilizcemi geliştirmeye karar verdim.
Yurtdışında yüksek lisans eğitimi düşünüyorum ve bunun için iyi bir IELTS skoru almam gerekiyor. Yurtdışında İngilizce kursu araştırırken ELT ailesiyle tanıştım. Danışmanımla Gamze Hanımla yaptığımız görüşmeler sonucunda benim için en iyi seçeneğin şirin ada ülkesi Malta olacağına karar verdik.

Şu anda Malta ESE Dil Okulu öğrencisiyim. Burada aldığım eğitimden gayet memnunum. ELT, gerek bütçeme uygun dil okulu ve ülke seçimimde, gerekse Avrupa’da yapacağım yüksek lisans öncesi verdiği danışmanlık hizmeti sırasında tüm süreçle yakından ilgilendi ve tüm işlemlerimi eksiksiz gerçekleştirdi.

Tüm işlemlerimde en başından beri sürekli yanımda olan danışmanım Gamze Hanıma ve tüm ELT ailesine teşekkür ederim.

İngilizcenizi geliştirirken gezmek, farklı kültürleri yakından tanımak ve değişik ülkelerden arkadaşlar edinmek isterseniz, Malta’yı tavsiye ederim:)

Ömer Y.

Malta Dil Okulu

İngiltere Dil Okulu

Ülke: İngiltere

Şehir: Brighton

Okul: Oxford International

Yıl: 2018

Herkese merhaba,

Ben, Burak. Lisans eğitimini tamamlayana kadar İngilizce dersi almamıza rağmen kendimizi bu konuda yeteri kadar geliştiremiyoruz. Bence, bunun önemli sebeplerinden biri, İngilizceyi aktif olarak kullanmayışımız. Türkiye’de, özellikle speaking konusunda, kendimizi geliştirmemiz oldukça güç. Bundan dolayı yurtdışında İngilizce eğitimi almaya karar verdim.

Makina mühendisi olarak iyi bir iş bulmak için ileri derecede İngilizce bilmek şart. İş hayatına başlamadan önce İngilizcemi olabildiğince geliştirmem gerektiğinin farkına vardım. Aldığım bu kararda konuşmuş olduğum birçok kişinin de etkisi oldu.

Yurtdışına nasıl gidebileceğime dair araştırma yaparken ELT Yurtdışı Eğitimle karşılaştım ve yapmış olduğum ön görüşmede güven verici ve samimi tavırlarından dolayı bu firmada karar kıldım.

Şu anda iki ayı aşkın bir süredir Brighton’dayım. Burada birçok farklı ülkeden arkadaş edindim. Brighton sıcak ve güzel bir şehir, her türlü imkan elimizin altında. Bir yandan İngilizce öğrenirken bir yandan da İngiliz kültürü hakkında bilgi sahibi olmak, bu tecrübeyi edinmek gerçekten tarifsiz. Aynı zamanda çeşitli etkinliklerle İngilizce öğrenmeyi eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Yurtdışında dil eğitimi almak gerçekten müthiş bir tecrübe. Kesinlikle bu tecrübeyi yaşamalısınız.

Başta, danışmanım Gamze Hanım ve ELT Sakarya şubesi olmak üzere tüm ELT ailesine çok teşekkür ederim.

Burak Y.

İngiltere dil okulları

Kanada Dil Okulu

Ülke: Kanada

Şehir: Toronto

Okul: Kaplan International

Yıl: 2018

Merhaba,

Ben, Kübra.

Yurt dışında dil eğitimi almak hep vardı aklımda. Türkiye’de önce bir dil okuluna kayıt oldum ama bir süre sonra bunun bana pek bir faydası olmadığını anladım. İngilizcenin konuşulmadığı bir yerde İngilizce öğrenmek çok zordu.

Gazeteciyim ve mesleğimde iyi bir İngilizceye sahil olmak gerekiyordu. Git gide zorlanmaya başlamıştım. Bunu daha fazla erteleyemeyeceğimi anladım ve dil okullarını araştırmaya başladım.

Araştırmalarım sonucunda dil eğitimi için ELT Yurtdışı Eğitim firmasını buldum ve onda karar kıldım, çünkü ziyaret ettiğim diğer danışmanlık firmalarına göre çok daha fazla güven verdiler. Süreç boyunca danışmanım Soner Bey her konuda yardımcı oldu.

Kaplan International Toronto‘da eğitimime başladım. Okula ilk gittiğim gün itibariyle profesyonelliklerini gördüm. Titiz ve özenli çalışan bir okul.

Dil öğrenmek isteyen herkese yurt dışı eğitimi öneriyorum. Değişik ülkelerden gelen öğrenci grupları ile tanışma fırsatı yakaladım ve bununla birlikte konuşma pratiğim gelişti.

Okulda bir buçuk ayı doldurmakla beraber, burada gönüllü çalışmaya başlamış olmak ayrı bir tecrübe ve mutluluk oldu benim için. Tabi bununla birlikte mesleğimi de devam ettiriyorum. Haftanın belirli günlerinde Toronto’da bir medya kuruluşunda çalışmaya başladım.

Her gün farklı bir şeyler öğrenip deneyimlemek tarif edilemez bir mutluluk.

Kanada’yı düşünenlerin akıllarına gelen ve hatta onları korkutan ilk soru eminim ki kış aylarındaki hava şartlarıdır. Size şöyle söylemeliyim ki çok üşüyen biri olarak bu ülkeyi seçtim. Edindiğim bilgilere göre Toronto Kanada’nın daha ılıman şehirlerinden. Türkiye’den gelecek olan arkadaşlara kıyafetlerini buradan temin etmelerini öneririm; çünkü buranın soğukluğuna göre özel kıyafetler var. Maalesef benim Türkiye’den aldığım mont ve ayakkabılar yeterli olmadı.

Onu dışında sistemleri o kadar güzel ki hemen hemen her şeyi yer altında hallede biliyorsun. AVM’ler dahil olmak üzere birçok mağaza da yer altında.

Başta, danışmanım Soner Bey olmak üzere, ELT Beşiktaş ofisine ve tüm ELT ailesine tekrardan çok teşekkür ederim.

Siz de hayallerinizi daha fazla ertelemeyin ve size uygun bir ülkede mutlaka eğitiminize devam edin!

Sevgiler

Kübra Ö.

kanada dil okulları

Malta Dil Okulları

Ülke: Malta

İngilizce Dil Eğitimi

Okul: EC English – St Julian’s

Yıl: 2018

Herkese Merhaba,

Uzun zamandır nişanlımla birlikte yurt dışında dil eğitimi almayı planlıyor, fakat bir türlü zaman ayıramıyorduk. Üniversite eğitimimiz bittiğinde Malta’ya dil eğitimine gitmeye karar verip yurt dışı eğitim acentalarını araştırmaya başladık. Birçok firma ile görüştük. Bunlar arasında en ilgili olanı ve bizimle yakından ilgileneni ELT Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık şirketi oldu. Danışmanımız Gülden Hanım, Malta’da birçok okul seçeneği sundu ve tüm sorularımıza net yanıtlar verdi. Görüşmelerimiz sonucunda Malta’nın en popüler okullarından olan EC English’i seçtik. Şu anda aldığımız eğitimden çok memnunuz. Bir yıl önceden kayıt yaptırmamıza rağmen başta Gülden Hanım ve Efe Bey olmak üzere tüm ELT çalışanlarının o uzun süreçte bize olan ilgisi ve sabrı için teşekkür ediyoruz. Ayrıca, Gülden Hanım, Malta’ya geldiğimizden günden beri sürekli durumumuzu kontrol edip, her türlü sorunumuzla yakından ilgilenmekte. Başta Gülden Hanım olmak üzere tüm ELT İzmir ofisi çalışanlarına teşekkür ederiz.

Volkan B.

Malta Dil Okulu

Kanada Dil Okulu

Ülke: Kanada

Program: Dil Eğitimi + Yüksek Lisans

Okul: ILAC + Douglas College

Şehir: Toronto

Yıl: 2017 / 2018

Merhaba, Üniversite hayatım boyunca kendime ve gelecekte planladığım kariyerime vizyon katmak için okulu bitirdiğim zaman yurt dışında master yapma düşüncem hep vardı. Sonuçta 2017 yılında lisans eğitimimi tamamladım. Ancak yabancı dilimin de bu arada daha iyi olması gerektiğini düşünüyordum.

Yiğit Yurdakul ILAC Toronto Kafamda “Nasıl?” ile başlayan bir hayli soru vardı, cevaplarını almak için birçok danışmanlık firması ile görüştüm. İşte bu süreçte yolum ELT Yurtdışı Eğitim ile kesişti. Soner Bey’in yardımları ile yol haritasını çizdik. Öncelikle dil eğitimim için Kanada’nın Vancouver şehrinde 6 ay süreyle ILAC Dil Okuluna gittim ve İngilizce seviyeme uygun bir programa dahil oldum. Değişik ülkelerden gelen öğrenci grupları ile tanışma fırsatı yakaladım ve bunun da etkisiyle özgüvenim fazlasıyla arttı, konuşma pratiğim gelişti. Altıncı ayın sonunda Vancouver’da bulunan önemli okullardan Douglas College’ın sınavına girdim ve bu sınavı kazandım. Şu anda hedeflediğim lisansüstü eğitimime başladım. Bu arada Vancouver; Kanada’nın Britanya Kolombiyası eyaletinde bulunan doğa harikası, ülkenin önemli üçüncü büyük şehridir. Burası, farklı etnik grupların yaşadığı, düzenli, huzurlu, yardımsever, kibar ve birbirine saygılı insanların olduğu, vakit geçirilecek güzel mekânlara sahip, yaşanılası bir yer. Bu süreçte yolum iyi ki ELT Yurtdışı Eğitim ile kesişti, iyi ki Soner Bey‘le tanıştım. Desteklerinden dolayı tüm ELT Beşiktaş ofisi çalışanlarına teşekkür ederim. Bu vesileyle benimle aynı düşüncede olan arkadaşlara bu süreci iyi değerlendirmelerini, yurtdışında eğitim hedeflerini gerçekleştirmelerini tavsiye ediyor ve başarılar diliyorum.

Yiğit Y.

ILAC Dil Okulu - Douglas College

Kanada Dil Okulu

Ülke: Kanada

Program: Dil Eğitimi (IELTS Hazırlık)

Okul: Embassy English

Şehir: Toronto

Yıl: 2018

Merhabalar,

Adım, Çağrı. İnternet’ten, IELTS hazırlık kursu araştırırken, ELT Yurtdışı Eğitim ile karşılaştım. Beşiktaş’taki ofislerine gittiğimde Selin Hanımla görüştüm. Görüşmelerimiz sonucunda Toronto EMBASSY Dil Okulunda karar kıldım.
Benden istenen belgeleri teslim ettikten sonra kısa sürede vize ve diğer işlemlerim tamamlandı ve Toronto’da iki ay süreyle eğitim aldım.
Embassy Dil Okulu, benim için harika bir deneyimdi. Çok güzel arkadaşlar edindim. Hayat görüşüm ve olaylara bakış açım zenginleşti. Yeni bir kültür, yeni insanlar, yeni yerler, yeni yemekler tanıdım. Belki de hayatım boyunca hiç olmadığı kadar meraklı bir şekilde insanlarla sohbet ettim ve en önemlisi de Dünyanın diğer ucundan gelen bir diğer öğrencinin, benim hiç görmemiş, hiç duymamış olduğum şeyleri bana anlatmasıydı.

Bir çok ülkeden arkadaşlarım oldu ve beni ülkelerinde ağırlamak istediklerini söylediler. Farklı yerler görme düşüncesi beni gerçekten çok heyecanlandırıyor.

Belki de İstanbul’da hiç bulamayacağım kadar yetenekli öğretmenlerim oldu ve onlardan çok şey öğrendim. İngilizce seviyem hiç olmadığı kadar ilerledi. Nerede, nasıl hatalar yaptığımı, kurallı nasıl konuşulur ve yazılır görmüş oldum. Türkiye ile hiç bir şekilde benzemeyen bir kültürün, hiç tanımadığım yaşam stilinin içinde bulunmanın beni olgunlaştırdığını ve kendimi nasıl geliştireceğimi anlamamı sağladığını söylemeliyim. Bu benim için bir köprüydü ve ben o köprüyü emin adımlarla geçtiğimi düşünüyorum ve bundan sonra da başka ülkeler başka kültürler tanımak istediğime karar verdim. Şunu söyleyebilirim ki, hayatımda geçirdiğim en güzel 2 aydı ve bunların hepsini ELT ailesine borçluyum. ELT olmasaydı bunların hiç birini yaşayamazdım. Emeğiniz ve fedakar gayretlerinizden dolayı çok teşekkür ederim.

Önümüzdeki yaz için yurt dışında staj, çalışma ve yaşama olanakları için sizinle yeniden görüşmek ve fikirlerinizi almak istiyorum.

Başta, danışmanım Selin Hanım olmak üzere, ELT Beşiktaş ofisine ve tüm ELT ailesine tekrardan çok teşekkür ederim.

M.Çağrı B.

Embassy dil okulu

Kanada Dil Okulu

Ülke: Kanada

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: ILAC

Şehir: Toronto

Yıl: 2018-2019

Merhabalar,

Kanada’da dil eğitimi için ELT Yurtdışı Eğitimi seçmemin en önemli sebebi bana ve aileme o en önemli etken olan güven duygusunu daha ilk görüşmede vermiş olmalarıydı. ELT Bursa ofisindeki Selen Hanımın bu süreçteki bütün detaylara hakim olmasından dolayı hiç sorun yaşamadım ve bu nedenle kendisine bir kez daha teşekkür etmek isterim.

Kanada’yı özellikle de benim gibi Toronto şehrini seçmek isteyenlerdenseniz -eğer dil geliştirme ve sosyal yaşam anlamında- sizi dünyanın her ülkesinden çok güzel arkadaşlıkların beklediğini de söylemeliyim.

Sorunsuz ve güvenilir bir yurtdışı eğitimi deneyim için ELT Yurtdışı Eğitimi herkese öneririm.

Doğancan Ş.

ilac dil okulu

Kanada Dil Okulu

Ülke: Kanada

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: ILAC

Şehir: Toronto

Yıl: 2017-2018

Merhaba,

Liseye başladığım günden itibaren aklımın bir yerlerinde hep yurtdışında okuma fikri vardı fakat yabancı dilimin yetersiz olduğunu düşündüğüm için bunun çok zor olacağını düşüyordum, ta ki ELT ile irtibata geçene kadar. Özellikle Soner Bey süreçle ilgili kafamdaki soruları tek tek cevaplandırdı ve ben de İngilizce hazırlık eğitimimi ILAC Toronto Dil Okulunda almaya karar verdim.

Macaristan’da okumak istediğim üniversitede de İngilizce eğitimi alabilirdim fakat hem dil becerilerimi daha iyi geliştireceğime, hem de daha farklı bir tecrübe edineceğime inandığım için bu tercihte bulundum ve nitekim hedefime de ulaşmış oldum.

Cesur Genç ILAC Toronto Toronto ile başlarsak eğer, Toronto Kanada’nın en büyük şehri ve Ontario eyaletinin başkentidir. Şehir çok canlı ve güzel vakit geçirilebilecek bir çok mekana sahip. Multikültürel toplum yapısı sayesinde bir çok milletten farklı insanı tanıma şansı elde ettim. İnsanları çok anlayışlı, yardımsever ve kibar. Bu da sizi daha çok konuşmaya teşvik ediyor.

Dil okuluna gelirsek eğer, şunu söyleyebilirim ki tam olarak ne istiyorsanız onu alıyorsunuz. Özellikle hazırlık okumak isteyenler için kesinlikle tavsiye ediyorum. TOEFL ve IELTS gibi programları sayesinde hedefinize tam olarak ulaşabiliyorsunuz ve seçmeli speaking dersleriyle birlikte konuşmanızı daha da ileriye taşıyabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra öğrenciler için okul bir çok sosyal etkinlikler düzenliyor.

Kanada’ya gitmek hayatımda aldığım en önemli karardı bu yüzden ELT ekibine çok teşekkür ediyorum.

Cesur G.

ilac dil okulu

İngiltere Dil Okulları

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Kaplan Dil Okulu / Manchester

Yıl: 2018

Merhabalar,

Yaz tatilimi değerlendirmek ve yeni deneyimler kazanmak için ELT danışmanlığında Manchester şehrinde dil eğitimi almaya karar verdim. Neden mi ELT? Çünkü her şeyden önce ailemin güvenini kazandılar. Her konuda gereğinden fazla yanımda ve yardımcı oldular. Vize sürecini onlar ile birlikte kolayca atlattım. Bana sağladıkları transfer servisi ve aile yanı konaklama konusunda tek söyleyebileceğim her şeyin MÜKEMMEL olduğu.

Yanında kaldığım aile son derece sıcak kanlı ve iyi kalpli insanlar. Daha ilk haftadan birbirimize tamamen alıştık. Beni hafta sonu alışveriş merkezine götürdüler, onlarla birlikte kiliseye gittik, yeni şeyler öğrenmemde bana çok yardımcı oldular. Okul hakkında yorum yapmıyorum çünkü en iyisi olduğu hakkında size yüzde yüz onay verebilirim. Başta Gülden Hanım olmak üzere tüm ELT ekibine teşekkür ederim, onlar sayesinde farklı insanlar, farklı kültürler tanıyorum. Burada her şey tüm güzelliğiyle devam ediyor. Yapmanız gereken; herhangi bir ELT danışmanlığına kendinizi emanet etmeniz, gerisi son derece güvenli ve hızlı bir şekilde gelişecektir.

Esra Y.

İngiltere'de Dil Okulu

ingiltere dil okulları

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: LSI Cambridge

Yıl: 2018

Merhabalar,

İngiliz Dili ve Edebiyatı okuduğumdan hep İngiltere’ye gitmek istemiş fakat İngilizce konuşmaktan biraz çekindiğim için bu hayalimi sürekli ertelemiştim. En sonunda ELT Yurtdışı Eğitime başvurdum. Beni en doğru şekilde yönlendirdiği, tüm süreçte bana sıkılmadan katlandığı ve ne zaman bi’ sorum olsa cevapladığı için öncelikle Selen Hanım‘a çok teşekkür ederim. Bana her konuda çok yardımcı oldu.

Altı hafta İngiltere Cambridge’te dil eğitimi aldım. Kısa sayılabilecek bir süre olmasına rağmen bu eğitim bana çok şey kattı, telaffuz konusunda çekimserliğimi attım ve daha akıcı konuşmaya başladım. Korkarak yola çıktığım bu serüven hayatımın en unutulmaz dönemi oldu. İlk yurt dışı deneyimim olduğundan bir tedirginlikle başladığım bu yolda, yanımda ELT gibi güçlü bir destek olunca korkulacak hiçbir şeyin olmadığını gördüm.

Çok harika anılar ve eşsiz bir deneyim edindim. ELT Yurtdışı Eğitime ve özellikle Selen Hanım’a hayalimi gerçekleştirme konusundaki desteklerinden ötürü bir kez daha teşekkür ederim.

Damla G.

İngiltere Dil Eğitimi

ingiltere dil okulları

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: LSI / Cambridge

Yıl: 2018

Merhabalar;

Öncelikle gerçekten güzel bir geleceğe sahip olmak isteyen ve bu yolda kendim başta olmak üzere ileride yurt dışında okumak umudu olan kişilere rehberlik eden ELT YURT DIŞI EĞİTİM Danışmanlığından, başta Efe Ermişmula olmak üzere tüm ekibe dolu dolu sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.

Yurtdışında üniversite eğitimi almak hep hayalimdi fakat bu konuda bildiklerim oldukça sınırlıydı. ELT ile tanıştım ve bu süre içerisinde Efe Bey ve tüm ekibi bana her konuda çok yardımcı oldu. Sorularımı büyük bir sabırla yanıtladı ve tüm endişelerimi giderdi. Önce İngilizcemi geliştirmek ve böyle büyük bir karar almadan önce kendimi daha iyi tanımam açısından bana İngiltere’de dil eğitimi alma önerisinde bulundu. Dil okulu seçiminden,evrak işlemlerime kadar sürekli kendisi ile iletişim halindeydik ve İngiltere Cambridge şehrindeki LSI Okulları’na kaydımı yaptırdım. Böylece İngiltere’de dil eğitimi sürecim başlamış oldu.

ELT, yurt dışı dil eğitimi konusunda oldukça tecrübeli. Gönderdiği okullar da çok güvenilir. Önümüzdeki yıl tekrar İngiltere’ye ve yine ELT aracılığı ile gideceğim.

Her şey için tekrar teşekkür ederim.

Mehmet Ö.

İngiltere Dil Eğitimi

ingiltere dil okulları

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Kaplan International / Oxford

Yıl: 2018

Herkese merhaba,

İngiltere Dil Okulu İngiltere’de dil eğitimi konusunda ELT Yurtdışı Eğitimi seçtim çünkü ziyaret ettiğim diğer danışmanlık firmalarına göre çok daha fazla güven verdiler. Süreç boyunca gerek danışmanım Gülden Hanım gerekse diğer tüm ELT İzmir ofisi çalışanları her konuda yardımcı oldular. İngiltere’de karşılaştığım durumlarla yakından ilgilenip, orada yalnız olmadığımı hissettirdiler.

Siz de İngiltere’de kaliteli bir dil eğitimi, sıcak bir arkadaşlık ortamı ve güvenilir bir danışmanlık hizmeti arıyorsanız mutlaka bir ELT ofisine uğrayın derim.

Herkese başarılar.

Salih Ö.

İngiltere Dil Eğitimi

Malta Dil Okulları

Ülke: Malta

İngilizce Dil Eğitimi

Okul: am Language Studio

Yıl: 2018

Malta’da dil eğitimi almak amacıyla iletişim kurduğumuz ilk andan itibaren büyük bir özveriyle yardımcı olan ELT Beşiktaş ofisi danışmanlarından Selin Hanım’a ve vize danışmanlığımı yapan Elif Hanım’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Açıkçası bu planı kafamda yaparken en büyük endişem danışmanlık konusuydu ancak bütün endişelerimi gideren profesyonel, sabırlı ve takipçi bir çalışma anlayışı sayesinde mağduriyet
yaşamadım.

Devam eden bir üniversitem ve ayıracağım daha fazla bir zaman olmaması nedeniyle 1 aylık programı tercih ettim bu tercih sonunda Malta’ya ulaştım. Okulum AM Language Studio tarafından havaalanında karşılanmam son derece iyiydi.

Kaldığım daire bir öğrenciye yetip artacak kadar donanımlı ve moderndi, okula yakın sahilde bir yerdi. Okula gelince ofis çalışanlarından eğitmenlerine kadar herkes başarılıydı. Bir ayda öğrenebileceğim ne varsa bana öğrettiler. Eğitim kalitesi, okuldaki modern ortam ve konaklama olanakları olarak ben kesinlikle AM Language’i tavsiye ediyorum. Okulun size karşı ilgisini vereceğim şu örnekle anlayabilirsiniz: Doğum günümde yaptıkları küçük sürpriz, bunu takip edip düşünce göstermeleri gayet hoş.

Son olarak Malta’da 1 ay daha kalmayı çok isterdim, eğlenceli arkadaş ortamının yanında sıkılmadan alınan akademik eğitim size bir yaz tatilinden fazlasını sunuyuro. Malta veya başka bir ülke bu programı ELT aracılığıyla kesinlikle daha uzun olmak şartıyla bir daha deneyeceğim.

Semih M.

Malta'da Dil Eğitimi

ingilterede Dil Eğitimi

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: St Giles / Brighton

Yıl: 2018

Herkese merhaba,

Ortaokuldan beri İngilizce görmeme rağmen konuşmak için bir türlü özgüven bulamıyordum kendimde. Bu yüzden yurt dışında dil eğitimi almaya karar verdim. Bu süreçte ELT Yurtdışı Eğitim Danışmanlığın büyük bir katkısı oldu. Okulumu seçerken ve şehri belirlerken çok yardımcı oldular.

Gittiğim okul eğitim kalitesi olarak çok iyiydi ve öğretmenlerimiz (özellikle ilk üç saat dersimize giren) oldukça eğlenceli insanlardı. Kaldığım ailede problemler yaşamadım. Gayet anlayışlı ve kibar insanlardı. Farklı ülkelerden birçok arkadaş edindim ve bu sayede o konuşma çekingenliğini üstümden attım. Özellikle İngiltere’de dil eğitimi konusunda ELT Yurtdışı Eğitimi gönül rahatlığıyla herkese tavsiye ederim.

Simge K.

ingilterede Dil Eğitimi

ingilterede Dil Okulu

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Westbourne Academy / Bournemouth

Yıl: 2018

Merhabalar,

Öncelikle ELT Yurtdışı Eğitim’e çok teşekkür ederim. Bu, benim, ilk yurt dışı deneyimim olmasa da ilk kez bu kadar uzun süreli yurtdışına çıkacaktım ve kafamda alacağım eğitime dair bir çok soru vardı. ELT, süreci çok iyi yönetti. İstediğim zaman arayarak veya e-mail atarak ulaşabildiğim, istediğim şeyi sorabildiğim birilerinin olması ve sürecin profesyonelce yönetilmesi beni oldukça rahatlattı. Bu konuda Beşiktaş ofisten danışmanım Selin Hanıma çok teşekkür ederim.

İngiltere’den ve dil eğitimi almakta olduğum şehirden, Bournemouth’tan bahsedecek olursam; okulumdan ve okul yönetiminden son derece memnunum. Öğretmenlerle sağlıklı bir iletişim kurabiliyorsunuz. Derslere severek gidiyorum, hatta okulun aşırı disiplinli ve kuralcı bir yapısı var ve bunların hepsi sizin daha iyi şekilde dil öğrenmeniz için.

Ben İstanbul’da doğdum, büyüdüm. Hızlı ve yoğun bir hayata alışık olduğum için Bournemouth bana biraz sakin ve küçük geldi; yani burası şirin bir sahil şehri. Aşırı kalabalık bir nüfusa sahip değil. Şehrin bu özellikleri dil öğreni için oldukça cazip olsa da, ben daha hareketli şehirleri sevdiğimi söyleyebilirim 🙂 Bournemouth’un bir diğer güzel yanı da çok fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapması. Özellikle yaz sezonunda Avrupa’nın ve hatta dünyanın her yerinden öğrenciler buraya geliyor ve çok farklı kültürlerden arkadaşlar edinebiliyorsunuz.

Bunun dışında Bournemouth ve çevresinde çok fazla gezilecek doğa harikası ve tarihi yerler var. Hafta sonlarını da bu şekilde değerlendirme fırsatınız olabiliyor.

Sevgiler,

Muhammed K.

İngiltere Dil Eğitimi

Ülke: Malta

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2018

Herkese merhaba,

Yurtdışında dil eğitimi almayı çok istiyordum, ancak bu konuda hiç bir bilgim yoktu, ta ki ELT Yurtdışı Eğitimi ziyaret edene kadar. Danışmanım Gülden Hanım, bana her konuda yol gösterdi. Kendisiyle ilk tanıştığımız günden itibaren tüm sorularıma net yanıtlar verdi, her konuda yardımcı oldu ve işlemlerimi hızlıca tamamladı. Malta giriş çıkışlardan tutun programların ve etkinliklerin kapsamına varıncaya kadar her konuda detaylı bilgi edinmiştim. Söyledikleri ne eksik ne de fazla, aynen çıktı.

Malta adasını daha önce hiç görmediğim halde bu kadar güvenle gidip geri dönebileceğimi hayal bile edemezdim.

ELT, yurtdışı dil eğitimi konusunda oldukça tecrübeli. Temsilciliğini yaptığı okullar da çok güvenilir. Önümüzdeki yıl tekrar Malta’ya, yine ELT ile gideceğim. Her şey için tekrar teşekkür ederim.

Efe Enver D.

ingilterede Dil Eğitimi

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: Kaplan International / Bournemouth

Yıl: 2018

Herkese merhaba,

Yurtdışında üniversite okumak hep hayalimdi fakat bu konuda bildiklerim oldukça sınırlıydı. ELT ile üniversite sınavından sonraki süreçte tanıştım. Bu süreç içerisinde Soner Bey bana her konuda çok yardımcı oldu. Sorularımı büyük bir sabırla yanıtladı ve tüm endişelerimi giderdi. Üniversiteden önce İngilizcemi geliştirmek ve böyle büyük bir karar almadan önce kendimi daha iyi tanımam açısından bana İngiltere’de dil okulu okuma önerisinde bulundu. Dil okulu seçiminden, evrak işlemlerime dek her an kendisi ile iletişim halindeydik ve İngiltere Bournemouth şehrindeki Kaplan Dil Okulları’na kaydımı yaptırdım. Böylece İngiltere’de dil eğitimi sürecim başlamış oldu.

Bu 6 aylık süreç, yaşadığım en güzel deneyimdi diyebilirim. Başlarda biraz zorlansam da alıştıktan sonra her şey çok güzeldi. Dünyanın dört bir yanından arkadaşlar edinmek ve onların kültürlerini tanımak çok özel bir deneyimdi. Farklı ülkelerden ikinci ailem diyebileceğim arkadaşlar edindim.

Öğretmenlerim eğitim sürecim boyunca hep çok ilgili ve destekleyiciydiler. Gerek ders esnasında, gerekse ders sonrasında sosyal etkinlikler her an dolu dolu ve çok eğlenceliydi. Öğretmenlerin hepsi çok arkadaş canlısıydı ve bu da derslerin çok keyifli geçmesini sağladı. Okuldaki herkes çok güler yüzlü ve yardımseverdi. Bu açıdan Kaplan International çok başarılı bir okul.

Bournemouth herkese önerebileceğim bir şehir. Zaman geçirebilecek şeyler bulmak gerçekten kolay. Çok kalabalık ve gürültülü bir şehir değil ama sıkıcı da değil. Ayrıca ulaşım ve harcamalar açısından diğer şehirlere kıyasla çok daha avantajlı.

Bu süreçte Soner Beyi her aradığımda kolayca ulaşabildim. Ben İngilteredeyken dahi her sorunumda hemen yardımcı oldular. Kendisine tekrar teşekkür ederim. Üniversite başvuru sürecimde de ELT Yurtdışı Eğitim’in dil okulundaki başarısını devam ettireceğine inancım sonsuz. Bu güzel deneyim için emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Lal Dila A.

ingilterede Dil Eğitimi

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: Oxford International / Londra Greenwich

Yıl: 2017

Merhaba,

İngiltere’ye gitmeyi düşündüğüm ilk zamanlar aklımda birçok soru vardı. İngiltere dil okulları arasında bana en yararlı olabilecek ve en ekonomik okulun hangisi olduğu, kalacağım ailede herhangi bir sorun olursa ne olacağı gibi…

2 ay orada yalnız olmak hem korkutucu hem de mükemmel görünüyordu. Bu süreç içinde ELT İzmir ofisinden Gülden Hanım’la sık sık konuştum, sorularıma hiç sıkılmadan cevap verdi ve benimle yakından ilgilendi. Bu sebeple kendilerine teşekkür ederim.

Londra’ya biraz endişe ve biraz heyecanla gittim. Oraya gittiğimde her şey hayal ettiğimden daha güzeldi. Dünyanın her yerinden arkadaşlar edindim, yeni kültürler tanıdım, çok eğlendim. Derslerimiz günlük İngilizceye yönelikti. İngiltere’de dil eğitimi almanın bana çok katkısı oldu. Döner dönmez bu deneyimi tekrar yaşamak istedim ve bu yaz farklı bir ülkeye gideceğim.

Teşekkürler her şey için!

Burçin S.

ingilterede Dil Eğitimi

Malta Dil Okulları

Ülke: Malta

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: EC MALTA

Yıl: 2017

Öncelikle ELT İzmir ofis danışmanlarından Gülden Hanım’a çok çok teşekkür etmek istiyorum. Okulumu seçerken, gitme ve yerleşme aşamasında, kısaca bu sürecin başından sonuna bana gösterdiği ilgi, alaka ve sabır için çok teşekkürler.

İngilizcemi geliştirme maksadıyla yurt dışına gitmeye karar verdiğimde açıkcası kafamda bir çok soru işareti vardı. En güvenilir yer neresi, en iyi okul hangisi, ekonomik okul olsun, ulaşımı kolay olsun… gibi düşüncelerim vardı. İnternet üzerinde Malta di okullarını tararken tesadüfen ELT Yurt Dışı Eğitim ile tanıştım. İyi ki de tanıştım.

Malta’yı seçmeme yardımcı oldukları okul olan EC Malta‘da İngilizce eğitimi almaktan çok memnun olduğumu söylemek isterim. Malta hava alanından aranıp, büyük bir titizlikle, profesyonelce kalacağım konuta bırakılmam, kurs bitiminde kaldığım konuttan özel olarak alınıp hava alanına bırakılmam, kendimi özel öğrenci hissettirdi ve gerçekten çok etkileyiciydi.

Kursun ilk günü yüzlerce öğrenci ile aynı anda profesyonelce ilgilenilmesi, eğitim süreci ile ilgili bilgi verilmesi, öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmelerine yönelik her hafta Malta’yı tanıtmaya yönelik değişik aktivitelerin yapılması, geziler, eğlencelerin düzenlenmesi dünyanın dört bir tarafından gelen öğrencileri bir araya getirdi, kaynaştırdı, arkadaşlık ortamı yaratıldı. Bu çok güzel, harika bi’şeydi.

Keza sınıflar oluşturulurken, çoğunlukla farklı ülkelerden öğrencilerin olmasına dikkat çekiciydi. Bu sayede öğrencilerin farklı kültürleri tanımalarına olanak sağlandı. Okulun ve sınıfların karşılıklı iki binada toplanması okula bir kampüs havası ve eğitim ciddiyeti de getirdi.

Okulun ve kaldığım evin yanındaki otobüs durakları, yine okulun yanındaki e-cap taksi ofisleri benim için Malta’da ulaşımı oldukça kolaylaştırdı.

Okulun hazırladığı ücretli gezi programlarına mümkün mertebe katıldım. Böylece hem Malta’nın adalarını, tarihi zenginliklerini, şehirlerini, hem de Sicilya’da Etna yanardağını gördüm. Dünyanın dört bir yerinden arkadaşlarım oldu. Hem İngilizcemi geliştirdim hem genel kültürümü… Üstelik çok farklı ülkelerden yeni arkadaşlar edindim. Bu kursun bana kattıklarını düşündüğüm zaman hem seçtiğim ülke, hem okulum, hem de seçimde bana yardımcı olan ELT’den gerçekten çok memnunum. Her şey için teşekkürler…

Çalışmalarınızda başarılar ve kolaylıklar dilerim.

Ayşe B.-Yüksek Mimar
Girne Belediyesi
Bandabulya Binası Tasarım Stüdyosu- Girne-Kıbrıs

Maltada Dil Okulu

Maltada Dil Eğitimi

Ülke: Malta

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: ESE MALTA

Yıl: 2017

ELT ile üniversite sınavı sürecinden sonra tanıştım. Kurumla tanışmadan önce benim için o kadar belirsizdi ki her şey ama hayalini bile bu kadar güzel kuramayacağım Malta’da 3 ay benim oldu, gerek eğitim gerekse sosyal çevre açısından zamanın nasıl dolu dolu geçtiğini hala anlayabilmiş değilim, bana kalsa dönmeyecektim. Malta’da dil eğitimi almak benim ilk yurtdışı deneyimimdi ve üzerimde inanılmaz bir korku, gerginlik vardı. Gitmeden önce yaşadığım vize sorunlarında desteğini asla esirgemeyen Mehmet Bey’e, Malta’dayken yaşadığım en ufak sorunumda hemen müdahale edip beni yalnız bırakmayan Ali Bey’e ne kadar teşekkür etsem az.
Bence her gencin mutlaka yaşaması gereken bir deneyim, bana bu fırsatı yarattığınız için teşekkür ederim ELT Yurtdışı Eğitim ailesi.

Beyzanur T.

Maltada Dil Eğitimi

ingilterede Dil Eğitimi

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: Kaplan International / Londra

Yıl: 2017

Merhaba,

2017 Yaz döneminde ELT Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla İngilizce eğitimi aldığım Kaplan International English London Covent Garden hakkında;
Öncelikle ELT eğitim danışmanlığı olarak her konuda son derece yardımcı oldu, tüm sorularım cevap buldu ve edindiğim bilgiler tamamen doğruydu. Hayatımda verdiğim en güzel karar böyle bir işe kalkışmak olmakla birlikte, ELT eğitim danışmanlığına rastlamak benim için çok büyük bir şanstı. Özellikle Efe Bey’e ve Mehmet Bey’e kayıt ve vize alma süreci boyunca tüm yardımları için çok teşekkür ederim.

Kaplan International English London Covent Garden benim için ideal seçimdi. Dersler, öğretmenler, arkadaşlar her şey birbirinden güzeldi. Derslerde hangi yönünüz eksikse onu geliştirebiliyorsunuz çünkü aktif öğretmenler sayesinde bütün dersler dolu dolu geçiyor. Hayatımın şu ana kadarki en güzel deneyimini yaşadım, çok güzel arkadaşlıklar edindim, arkadaşlarımla hala iletişimimi sürdürüyorum. Londra mükemmel bir şehir, arkadaşlarımla beraber çok eğlenceli zamanlar geçirdim. Okul neredeyse Londra’nın merkezinde, bu çok büyük bir avantaj.

Ben aile yanı konaklamayı seçmiştim çünkü günlük yaşamda anadili İngilizce olan insanlarla vakit geçirmek istiyordum. Yanında kaldığım kadın, Yvonne Lindie hayatımda tanıdığım en tatlı insanlardan biriydi. Beraber çok güzel vakitler geçirdik. Hiç sorun yaşamadım aksine her şey kusursuzdu diyebilirim. Konuşmasını geliştirmek isteyen biri için kesinlikle aile yanı konaklamasını öneririm!

Kaplan International English ve ELT Eğitim Danışmanlığı herkese hiç tereddüt etmeden önerebileceğim iki kurum oldu. Bu güzel deneyim için emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Begüm T.

ingilterede Dil Eğitimi

Japonya Dil Eğitimi

Ülke: Japonya

Program: Dil Eğitimi (Japonca)

Okul: GenkiJACS

Yıl: 2017

Merhaba,

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisiyim. Bu satırları gelecekte de yaşayacak olduğum Japonya’dan yazıyorum. Küçüklüğümden beri burada yaşamak hayalimdi. Japoncayı da çok sevdiğim için eğitim konusunda da kendi kendime “Neden olmasın?” diyerek Japonya’da dil okulu araştırmaya başladım. İnternette araştırma yaparken ELT Yurtdışı Eğitim ile karşılaştım, ilk müsait olduğum anda ofislerini ziyaret ettim. Beşiktaş ofisten İsmail Bey‘le tanıştım ve ilerleyen günlerde ön kayıt gerçekleştirdim. Daha önce hiç yurt dışına çıkmamıştım. On haftalık eğitim için Japonya’ya gidecek birisi için biraz hızlı hareket ediyordum. Her şey 15-20 gün içinde gelişti fakat ELT’nin gerek belgelerim gerekse dil okulu ve konaklamam hakkında çok iyi ve profesyonelce ilgilenmesi sayesinde çok kısa sürede hemen hemen tüm işlemlerim hazır oldu. 1,5 aydır Tokyo’dayım. Gerek okul gerek ev her şey mükemmel. Paylaşımlı evde kalıyorum. Burada yaşayan insanlar çok nazik ve düşünceli (Bunu dememin sebebi benim en büyük korkum “Ya evdekilerle anlaşamazsam” idi).

Dil eğitimi aldığım GenkiJACS dil okuluna gidiyorum. Okulun eğitimi gayet iyi, seviyenize göre sınıflarda eğitim alıyorusunuz. Bu sayede tam ayarında bir dil eğitimi almış oluyorsunuz. Her hafta kültürel bir etkinlik oluyor. Bu sayede Japon dilinin yanında Japon kültürünü de öğrenmiş oluyorsunuz. Hala ailemle konuşurken ne kadar iyi bir seçim yaptığımdan bahsediyorum. Çok farklı bir kültürde yaşamak, anlamaya çalışmak her insanın mutlaka tatması gereken bir deneyim. Bu deneyimi tatmamı sağlayan ELT’ye ve danışmanım İsmail Beye çok teşekkür ediyorum.

Sözlerimi küçük bir tavsiyeyle bitirmek istiyorum. Uzak doğuya bir kere de olsa şans verin, asla pişman olmazsınız.

Sevgiler

Hüseyin Can K.

ingilterede Dil Eğitimi

malta dil okulları

Ülke: Malta

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: EC MALTA

Şehir: St. Julian’s

Yıl: 2016

Öncelikle ELT Yurtdışı Eğitim’e baştan sona göstermiş olduğu ilgi ve alaka için çok teşekkür ederim. Gerek Malta’ya gitmeden önce gerekse Malta’da Yasin Öngüç tüm plan ve programlar sorunsuz bir şekilde gerçekleşti. Malta hakkında biraz bilgi vermek istiyorum açıkcası 🙂 Öncelikle Malta’da dil eğitimi alma düşüncesi olan arkadaşlar için kesinlikle tavsiye ederim. Hem bir yurt dışı deneyimi olarak hem de bir eğitim açısından çok güzel deneyimler yaşadım. Farklı bir kültür ile karşılaşmak oldukça çok güzel bir olay. Yabancı insanlarla iletişime geçmek, anlaşabilmek insana inanılmaz bir öz güven vermekte. Kısaca dolu dolu bir 1 ay geçirmek için güzel bir tercih oldu benim için. Hatta 2017 yaz sezonu için yeni bir yer veya program düşünmüyor değilim 🙂

Yasin Öngüç Dürüst olmak gerekirse Malta’da daha uzun bir süre kalmayı çok isterdim, şimdiden özlemedim değil. EC Dil Okulları hakkında söyleyebileceğim, çok güzel bir eğitim sistemi ile karşılaştım. Gerek birebir ilgi olsun gerekse sınıf içerisinde öğretmenlerin cana yakınlıkları ve ilgileri beni çok mutlu etti. Doğum günüme denk geldiği için küçük bir sürpriz olarak doğum günü kartı vermeleri çok hoşuma gitti. Kısacası her şey çok güzeldi. Size de göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı çok teşekkür ederim.

Yine bu yıl için başka bir dil okulu yada daha uzun süreli bir Malta’da dil eğitimi hakkında ELT’yi rahatsız etmeyi planlıyorum 🙂

Yasin Ö.

ingilterede Dil Eğitimi

ingilterede Dil Eğitimi

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2016

Okul: St Giles / Londra

Ben Ebru, İstanbul’da yaşıyorum. Balıkesir Üniversitesi’nde eğitimimi tamamladım. İngilizceye hiç bir zaman sempatim Ebru Poyraz olmamakla beraber hayatım boyunca verilen eğitimi almaya çok da açık olmadım doğrusu 🙂 Mezun olduktan sonra öğrenmenin şart olduğunu ve en kolay öğrenmenin yurt dışı eğitimiyle gerçekleşeceğini anladım. Gitmek istediğim ülke İngiltere olunca yardımcı olabilecek bilgili danışmanlık şirketi bulmak kolay olmadı. Uzun araştırmalar sonunda ELT ve bana çook fazla yardımcı olan Soner Bey ile tanıştım. ELT Yurtdışı Eğitim’in İngiltere konusunda bilgisi beni çok aydınlattı. Ebru Poyraz Danışmanım sağolsun en ince ayrıntısına kadar benimle ilgilendi ve tüm soru işaretlerinden arındırdı. İngiltere’de hem dil eğitimi hem de sosyal aktivite ve konum olarak beni çook mutlu eden St Giles dil okulunda 6 ay eğitim aldım. Belki de ELT Yurtdışı Eğitim beni rahatlatıp işlemlerde bu kadar yardımcı olmasaydı cesaret edemezdim. Şimdi İngiltere’de dil eğitimi düşünen tüm arkadaşlarımı ELT ye teslim ediyorum Teşekkürler yüksek bilgi donanımlı ELT Yurtdışı Eğitim!

Ebru P.

ingilterede Dil Eğitimi

Kanada Dil Okulu

Ülke: Kanada

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: Kaplan International

Şehir: Toronto

Yıl: 2016-2017

Merhaba,

Ben Hasan Samet. Bu yazıyı, dil okulu için bulunduğum Kanada’dadan yazıyorum. Aslen İstanbul’da yaşamaktayım. Üniversite eğitimimi makine mühendisliği bölümünde tamamladım. Kariyerime akademisyen olarak devam etmek istediğimden, öncelikli olarak İngilizcemi geliştirmeye karar verdim. Bu nedenle üniversite son sınıfta yurtdışı dil okullarını araştırmaya başladım. İnternetten yaptığım araştırmalar ve edindiğim geri bildirimler sonucunda ELT Yurtdışı Eğitim firmasının en doğru okulu seçmem konusunda yardımcı olacağına karar verdim. Kararımın doğruluğunu, Kanada’ya farklı firmalarla gelen arkadaşların çektikleri sıkıntıları öğrendikten sonra bir kez daha anlamış oldum.

Eğitim danışmanım Efe Ermişmula gerek vize sürecinde gerekse buraya geldikten sonraki süreçte bana daima yardımcı oldu; kendisine bu yazı vasıtasıyla tekrar teşekkür etmek isterim. Şu anda Kanada’da dil okuluna gidiyorum ve dil eğitimimi başarılı bir şekilde tamamlayarak Türkiye’ye dönmek istiyorum. Hayatımda ilk defa yurtdışına çıkmama rağmen şimdiye kadar hiçbir zorluk yaşamadım; ki şunu belirtmek isterim, ben yurtdışına çıkana kadar hiçbir turiste “hello” bile dememiştim. Hayatımın en güzel zamanlarını burada geçirdim ve geçirmeye devam ediyorum. Birçok yabancı arkadaşım oldu ve rengi, dili, dini ve ırkı ne olursa olsun herkesin sonuçta insan olduğunu burada daha iyi anladım.

Dil eğitimi konusunda ELT Yurtdışı Eğitimi gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Hasan Samet B. – Kaplan International – Toronto

dil okulu

amerikada dil okulları

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: St. Giles

Şehir: New York

Yıl: 2016

Okuldan mezun olduğumda sudan çıkmış balığa döneceğimi biliyordum. Bu sebeple okul bitince kendimi geliştirmek adına dil okulu için yurtdışına gitmeye karar verdim. Birçok yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasına gidip bilgi aldım. ELT Yurtdışı Eğitim’den Efe Beyle tanıştığımda onun yurtdışında dil okulları konusunda ne kadar gerçekçi konuştuğunu fark ettim. Öyle süslü püslü laflarla okulları övmediğini neyse onu söylediğini fark ettim ve ELT ile bu yolculuğa ilk adımı attım. New York’a gittiğimde ELT’den okulla ilgili ne duyduysam, aynısına şahit oldum. Sadece okul konusunda değil ayni zaman da New York’ta yaşam konusunda da çok fazla yardımcı oldular. Dil okulu kayıt aşamasında her şeyi kendileri hallettiler. Amerika’ya vize almak çok zor duyumlarıma rağmen ELT’nin yardımıyla tek seferde 1 yıllık vize aldım. Şimdi New York’ta bir dil okuluna gidiyorum ve çok mutluyum. Çok güzel arkadaşlıklar edindim, birbirinden değişik yemekler tattım. 2 ayda çok fazla yol kat ettim. “Dili yerinde öğreneceksin” diyenler haklıymış.

ELT Yurtdışı Eğitimi herkese tavsiye ederim.

Sinem M. – St. Giles – New York

dil okulu

Kanada Dil Okulu

Ülke: Kanada

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: ILAC

Şehir: Toronto

Yıl: 2016

Merhaba,
2016 yaz aylarında yurtdışında dil eğitimi alıp kariyerime yurtdışında devam etmek istedim. İzmir/Alsancak’ta tesadüfen görüp yurtdışındaki dil okulları hakkında bilgi almak için ELT Danışmanlık firmasına girdim. Efe Bey ile görüştükten sonra eğitimimi Kanada’da almak istediğimi anladım. Karar verip seyahat edeceğim güne kadar bana destek oldular. Şu an ILAC / Toronto’da dil eğitimime devam ediyorum. Uzman görüşlerinden dolayı ELT’yi yurtdışında eğitim almayı düşünen tüm arkadaşlara tavsiye ederim.

Celal K.

dil okulu

almanya dil okulları

Ülke: Almanya

Program: Dil Eğitimi (Almanca)

Okul: Sprachcaffe

Şehir: Frankfurt

Yıl: 2016

Merhaba,

Okuduğum bölüm gereği 2016 yaz ayında Almanya’da bulunmam ve güvenilir bir şirketten yardım alarak Almanca dil eğitimi almam gerekiyordu. Uzun bir araştırmadan sonra ELT’yi keşfettim. Talep ettiğim koşullar doğrultusunda bana en uygun dil programı ayarlandı ve Temmuz sonunda Almanya’nın Frankfurt şehrine Sprachcaffe’de Almanca eğitimi almak için gittim. İlk başlarda ne kadar korksam ve dönmek istesem de ELT’nin desteği ve bulunduğum ortamın sıcaklığı bana güç verdi. Çok güzel deneyimler yaşadım, harika arkadaşlıklar edindim. Bir fotoğrafta 3 farklı kıtadan insanın bulunması nasıl bir his onu yaşadım mesela.

Eğitim hayatımızda, her ne bölüm okursak okuyalım, en az bir kez yurtdışı deneyimi yaşanması gerektiğinden yanayım. Bu konuda ilk ve tek yardımcım ELT oldu. Yine olsa yine danışır ve yardım isterim. Önümüzdeki yaz dönemi için farklı bir yere gitmeyi düşünmeye başladım bile.

Her şey için çok teşekkür ederim.

Tuğba D.

amerikada dil okulu

amerikada dil okulları

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: Kaplan International

Şehir: New York

Yıl: 2015/2016

Merhaba,

Ben Sezer. Ankara’da yaşamaktayım ve lisans eğitimimi burada tamamladım. Şu ana kadar sadece okuduğum okullarda ve bir İngilizce kursunda eğitim gördüm ve bunlar kendimi geliştirmem konusunda gerçekten yetersiz ve sınırlı kaldı.

Okulumu bitirmeye yakın Ankara’daki bazı yurtdışı danışmanlık şirketleriyle görüşmeye başladım. Ne yazık ki birçoğundan memnun kalmamıştım. Daha sonra ELT Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ankara şubesi ile karşılaştım ve kendileriyle birkaç alternatif üzerinde görüşmeye başladık. Alternatifler içerisinde sadece Amerika’da dil okuluna gitmeyi düşünüyordum, aklımda New York vardı… Neden mi? Çünkü Amerika bana, dünyadaki çoğu ülke ve şehirden daha farklı geliyordu. Buraya ikinci gelişim ve buraya ilk geldiğim zaman gerçekten hayran kalmıştım.

ELT Ankara Şubesi çalışanları gerçekten çok ilgililer. Eğitim ile ilgili belgelerin hazırlanmasından vize başvurusuna kadar yardımcı oldular ve ilk günümden beri ilgili ve alakadarlar.

İngilizce seviyemi ilerletmem gerekiyordu ve böyle bir eğitime ihtiyaç duydum. Buraya ikinci defa geliyorum, şu an hala buradayım ve eğitimim devam etmekte. Fakat bu sefer tamamen farklı amaçlar için buradayım. Daha önce birkaç defa yurtdışı deneyimim olmuştu ama bu benim adıma bir ilk olacaktı. Yeni bir tecrübe, yeni bir yaşam deneyimi, farklı insanlar, farklı bir kültür, kendi ülkemden, ailemden, arkadaşlarımdan, her şeyden uzak, 6 aylık uzun bir macera…

ELT Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ankara şubesinden, ilk günümden beri benimle son derece alakadar oldukların dolayı gerçekten çok memnunum. Şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadan eğitimime devam etmekteyim, buralara kadar gelmemde yardımcı olan ELT ve başından beri benimle ilgilenen ve hala ilgisini eksik etmeyen Gözde Hanım’a teşekkürü bir borç bilirim…

Amerika’dan Sevgilerle…

Arif Sezer K.

amerikada dil okulu

malta dil okulları

Ülke: Malta

Program: Gateway (Üniversite Öncesi Dil Hazırlık)

Okul: ESE

Şehir: St. Julian’s

Yıl: 2015/2016

Merhaba,

Adım, İlyas. Yüksek lisans eğitimim öncesi dil eğitimi almaya karar verdiğim zaman karşıma bir çok ülke ve onlarca alternatif çıktı. Bunların çoğu görselden ibaretti ve bazıları da gerçek bir eğitimin başlangıç anahtarı…

Danışmanlığımı yapan ELT’nin bu yolda bana çok faydası dokundu. Başta yüksek lisansımı Polonya’da yapmaya karar vermiştim fakat zamanın ve yanlış tavsiyelerin azizliğine uğradığımdan bu yoldaki serüvenim eksik kalmıştı. Bu fikirlerimi çürüten ve gerçek bir arkadaş sıcaklığı ile doğru bir seçim yapmamı sağlayan tabiki de ELT oldu. Polonya serüvenimden geri kalmayacağımı belirtip Gateway programı ile Malta’da ESE Dil Okulunda İngilizce eğitimi alıp sonrasında yüksek lisans yapmak için gerekli dil seviyesine erişeceğimi bildirdiler. Şu anda Malta’da 6 ay sürecek İngilizce eğitimime devam etmekteyim, gerek Malta’da kaliteli bir dil okulu seçimimde gerekse sonrasındaki Yüksek Lisans eğitimim için bana aktardıkları bilgi ve tecrübe için minnettarım.

Kimi insanlar yapacaklarını söyledikleri işi sadece lafta bırakırlar, kimileri gerçeğiyle acısıyla tatlısıyla size seçim yaptırır ve adım atmanızı sağlar.

Diğer bir mutluluğum ise dil eğitimimin ardından üniversite başvurum ve tüm süreçleri yürütmemde gene kendilerinin devreye girecek olması. Kariyerimin ilk basamaklarında yanımda olacak ve beni yönlendirecek böyle bir kurumun olması ve yüksek lisans eğitimim için beni en doğru kuruma yönlendirecek olacaklarını bilmek, benim gibi başka öğrencilerin de bu olanaklardan faydalanacaklarını düşünmeme yol açıyor ve bu da yüzümü güldürüyor.

Karar sürecimde eğitimim için gerekli destekleri benden esirgemeyen ELT İstanbul ofisinden Gamze ve Nur Hanım’lara teşekkürlerimi iletiyorum. Malta’dan sevgilerle…

İlyas Y.

malta dil okulları

ingilterede Dil Eğitimi

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2015

Okul: Twin / Eastbourne

Erdoğan ELT ile tanışmadan önce çocukluğumdan beri İngilizce eğitimi alıyorum fakat bir türlü güvenim yerine gelememiş ve tam olarak çözememiştim. Sayelerinde elime geçmiş en iyi fırsatlardan bir tanesine sahip oldum. Şimdi anlıyorum ki en doğru tercihi ELT ile yakalamışım.

Gittiğim okul gerek eğitimi gerek öğretmen kadrolarıyla tam bir idol. Şu anda Eastbourne’de Twin okullarına gidiyorum.

Arkadaşlık ilişkileri ile kültür paylaşımı açısından kişisel gelişimime İngilizcenin yanında katkı sağlayan bu eğitim bana birçok şey kattı. Sosyal yaşantısı ve imkanları ingilterede dil okulu ile benim için müthiş bir deneyim oldu.

Yanında kaldığım ailenin bana karşı ilgileri ve alakalarıyla adeta evlerini ikinci evim yapmayı başardılar. Her yerde konuşulan dilin İngilizce olması öğrenmemi hem teşvik etti hem de hızlandırdı.
Orada edindiğim güzellikler arasında en önemlileri de insanlar yani arkadaşlarım… Tabi ki onlarla da hala görüşmeye devam ediyorum.

Ve diyorum ki,
İyi ki ELT, İyi ki Twin.

Erdoğan T.

ingilterede dil okulu

Kanada Dil Okulu

Ülke: Kanada

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2015

Okul: Western Town College

Merhaba,

Ege Üniversitesinden 2015 yılının Haziran ayında mezun oldum. 2015 Yılında Kanada’da 6 aylık bir dil eğitimi almaya karar verdim. Ardından hızlı bir seklide danışmanlık şirketi aramaya başladım. İzmir’deki danışmanlık şirketlerinin çoğuna gittim. Her biri birbirinden farklı şeyler söyledi ve vize konusunda iyice kafam karışmıştı. Danışman dil okulu şirketleri arasında en sağlıklı ve en mantıklı bilgiyi ELT Yurtdışı Eğitim Danışmanlık bürosundan Efe Bey’den aldım.

Ayrıca benim gitmek istediğim dil okulu Türkiye’deki çoğu danışmanlık şirketleriyle anlaşmalı değildi belki de hiç biriyle anlaşmalı değildi. ELT Danışmanlık, gitmek istediğim okulla anlaşma sağladı. Ardından vize işlemleri için gerekli işlemleri yaptık. Başvurumu gerçekleştirdikten iki hafta sonra vizem geldi. Okula başladığım ilk hafta, okuldaki ilk Türk öğrencinin ben olduğunu anlayınca daha bir mutlu oldum. Tekrar başka bir ülkeye gitsem tekrar işlemlerimi Efe Bey’le yapmak isterim. Kanada’da şu anda çok mutluyum.

Herkese bol şans, her şey gönlünüzce olsun.

Refik Ç.

dil okulu

amerikada dil okulları

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Program: Gateway (Üniversite Öncesi Dil Hazırlık)

Okul: FLS International

Şehir: Los Angeles

Yıl: 2015/2016

Merhaba,

ELT ile tanışmadan önce üniversiteye gitmek için sürekli ders çalışıyordum ancak artık çok sıkılmıştım. Yeni bir şeyler denemek istiyordum ve internette gezinirken ELT Yurtdışı Eğitim’e rastladım. Web sitelerinden bilgileri aldıktan sonra telefonla Ön görüşme yaptık ve sonra ELT Ankara şubesine gittim. Danışmanım olan Gözde Hanim bana tüm eğitim fırsatlarını sundu, detayları anlattı ve ilk adım olarak dil eğitimi haritamı hazırladı. Bana sadece tercih yapmak kalmıştı ve kararımı Amerika’da eğitim alma yönünde verdim.

ELT ve Gözde Hanım sayesinde bütün işlemler halledildi. Los Angeles’ta, FLS dil okullarına yaptığım başvuru kabul edildi, vizemi aldım ve bana sadece yola çıkmak kaldı. Sonunda Los Angeles’ta idim, dil okulum olan FLS International beni en iyi şekilde karşıladı ve ev tercihim olan Homestay’e (aile yanı konaklama) götürdüler. Homestayde İngilizce öğrenmenin daha kolay olacağını düşündüm çünkü aile bireyleriyle devamlı ve mecburen İngilizce pratik yapma şansım olacaktı.

Dil okulumdan bahsedecek olursam; FLS International çok kaliteli ve yardımsever eğitmenlere sahip bir okul, benim İngilizcem açıkcası berbattı, dil okulum sayesinde 3 aydır aldığım İngilizce ile bir seviyeye kadar geldim ve bir süre sonra çok iyi bir İngilizce seviyesine sahip oldum. Şimdi bir sıkıntı olmadan kendimi ifade edebiliyorum, okulum sürekli aktiviteler düzenleyerek İngilizce eğitimini eğlenceli hale getiriyor. Ek olarak hafta sonları gezmek ve eğlenmek için çok güzel, zira Los Angeles’tayım ve kendime ayırdığım zamanlarda bol bol gezebiliyorum. Burası ayrıca San Francisco, Las Vegas, Hollywood gibi yerlere gitmek için bulunmaz bir lokasyon.

Yurtdışında dil eğitimi, ardın üniversite hayallerim için bana yardımcı olan ELT Yurtdışı Eğitim ve danışmanım Gözde Hanım’a teşekkürlerimi sunuyorum.

Erhan Ç.

amerikada dil okulu

ingiltere dil okulları

Ülke: Malta

Program: Gateway (Üniversite Öncesi Dil Hazırlık)

Okul: ESE

Şehir: St. Julian’s

Yıl: 2016

ELT ile üniversite sınavı sonrasında tanıştım. Türkiye’de ancak hayal kurabileceğim bir bölümü ELT aracılığıyla gerçekleştirme fırsatını internet sayesinde gördüm.

Malta'da dil okulları Ben yurtdışında okula gitmeye karar verdikten sonra aynı gün içinde ELT’nin İstanbul’daki ofisine gittik, o günkü danışmanım Ali Bey çok yardımcı olmuştu ve benim kafama takılan bütün soruları cevaplamıştı. Burada bence en önemli nokta belirli saatler içinde e-mail-mesaj herhangi bir şekilde ulaşmaya çalışıyorsanız kesinlikle karşılığını alıyorsunuz benim için çok önemliydi bu. Ali Bey de sağ olsun hiç sorumu cevapsız bırakmadı ve şu an Malta’dayım.

Benim aslında aklımda hiç dil eğitimi alıp gitmek yoktu, direkt Polonya’daki okuluma başlarım zannediyordum o yüzden ilk görüşmeye gittiğimizde görüşmemiz üniversite hakkında oldu. Ali Bey üniversite eğitimi için konuşurken söylemişti İngilizce gerekeceğini ve “bir grubu Malta’ya yolladık orandan dönüp direkt okullarına başladılar” dedi, bende eve döndükten sonra Malta’da 6 ay daha kısa olduğu için bu şekilde İngilizce öğrenmeyi gündeme almıştım. Zaten Malta’da İngilizce öğrenmek Polonya’dan daha kolay olacaktı bu da biraz benim buraya gelme sebebimdi.

Malta'da dil okulları Burada hayat bazı yerler dışında akşam 10-11 gibi normal olarak uyku moduna geçtiği için ben genelde evdeyim yani okuldan sonra, ama hafta sonları eğer gece hayatı seven varsa (ki ben seviyorum:) ) her yer birbirine yakın olduğu için hiç bir şeyi kaçırmazsınız, gayet canlı sosyal ortamlar, kafeler, restoranlar var.

Burada rahat olmayı gördüm, insanların en ufak bir şey de bile 500 kere özür dilerim demesini gördüm, herkesin kurallara uyduğunu gördüm ve göreceğim bir sürü şey daha geleli 1,5 ay oldu.

Öncelikle benim Polonya’daki okuluma başlamam için buradaki eğitime ihtiyacım vardı zaten, İngilizce bilgim de az da olsa vardı, İngilizceye internetten şuradan buradan hep bir ilgim vardı o yüzden burada başlarken pek zorlanmadım. Burası bana deyim yerindeyse hayatımın kalan kısmı için gayet güzel fikirler verdi çünkü buradan ayrıldıktan sonra üniversiteye başlayacağım ve önümüzdeki 5 yıl kesin İngilizce konuşmak zorunda olacağım yani başka opsiyonum olamayacak ve bu sayede İngilizce seviyemin çok ileri düzeylere geleceğini düşünüyorum ve bu durum benim hayatımı hep pozitif olarak etkileyecek.

Buradaki 6 aydan sonra gelecek sene eylül ekim aylarında başlayacağım bölümüm Mimarlık olacak, kolay olmayacak farkındayım ama sonu güzel olan her şey zor oluyor maalesef. Avrupa’da okulumu 5 sene içerisinde bitirdikten sonra orada verilen 1 sene çalışma hakkıyla bir sene daha kalacağım ve eğer anlaşabilirsek orada yaşamayı düşünüyorum.

Şu an hayata dair daha büyük hedeflerim var ve gelecekten çok umutluyum.

Malta’dan Selamlar,

MEHMET EGE M.

ingilterede dil okulu

ingiltere dil okulları

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2015

Okul: Kaplan International / Bournemouth

ELT ile yolculuğuma başlamadan önce 2 yıl boyunca İngilizce eğitimi aldım ancak Kaplan International Bournemouth’ta sadece bir kaç ayda daha önce aldığım eğitimlerden daha fazlasını öğrendim.

Yalnızca dil konusunda değil, birçok farklı kültürü yakından tanıma fırsatım oldu. Bununla birlikte farklı ülkelerden arkadaşlar edindim. Evet, belki birçok farklılığa sahiptik (dil, din, kültür…) ama önemli olan bir şey vardı; “ayni duyguları paylaşmak ve bir aile olabilmeyi öğrenmek”.

Keza yanında kaldığım aile.. Paula, Canım Paula… İngiltere’de yaşadığım süre boyunca her konuda bana yardımcı oldu, tıpkı bir anne gibi. Ana dili İngilizce olan birisiyle yaşamam etkin konuşabilmem açısından çok faydalı oldu.

Okulda, dışarda, evde İngilizcemi geliştirirken gerçek hayatı deneyimlemek bana birçok farklı bakış açısı kattı. Dünyanın dört bir yanından tanıştığım arkadaşlarımla ise görüşmeye hala devam ediyoruz.
Teşekkürler ELT, teşekkürler Kaplan International…

Selma K.

ingilterede dil okulu

ingiltere dil okulları

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2015

Okul: Embassy English / Brighton

ingilterede dil okulları Öncelikle ELT Yurtdışı Eğitim’e ve özellikle de her zaman yanımda olan, desteğini asla esirgemeyen Efe Bey ve Ali Bey’e çok teşekkür ederim. Ben bu heyecan dolu macera için Brighton gitmeyi tercih etmiştim. Bu 1 aylık süreç, kesinlikle hayatımın en güzel geçen, asla unutulması mümkün olmayan ve ileride geçmişe dönüp baktığımda ‘iyi ki gitmişim’ diyebileceğim bir süreçtir.

Bana tavsiye ettikleri Embassy English gerçekten kaliteli, sizlere sıkıcı gramer kuralları öğretmektense İngilizceyi günlük hayatla birleştirip sizlere sunan öğretmenlerle dolu.

dil okulları Aile bakımından çok şanslı olduğumu söyleyebilirim. Çok cana yakınlardı. Okula gittiğimde herkes güler yüzle karşıladı beni. Belki ilk başta çekingen olabilirsiniz ama hiç gerek yok. Çünkü bütün öğrenciler aynı durumda ve herkes kaynaşmaya çalışıyor.

Brighton’a kesinlikle öğrenci şehri diyebilirim, her yer tam anlamıyla turist ve çoğu dil için gelmiş. İnsanlar çok yardımsever. Bir yer sorduğumda telefondan haritaya bakan, benimle gelip yolu göstermeye çalışan insanlara şahit oldum ve bu gerçekten çok hoş. Kesinlikle bu bir insanın yaşayabileceği mükemmel bir deneyim. Çok güzel arkadaşlıklar edindim.
Eğer tekrar yurtdışına gidecek olursam kesinlikle ELT Yurtdışı Eğitimi tercih edeceğim ve sizlere de kesinlikle ELTY’yi tavsiye ediyorum.

Nureddin D.

ingilterede dil okulu

malta dil okulları

Ülke: Malta

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: ESE

Şehir: St. Julian’s

Yıl: 2015

Bir vesile ile ESE Malta Dil okulunda 2 haftalık dil eğitimi almaya hak kazandım. Gitmeden önce ELT danışmanlık tüm sorularıma yardımcı oldu. Vize süreci de dahil hiç sıkıntı çekmedim. Oraya gittiğimde neyle karşılaşacağımı direkt biliyordum. Danışmanlarım Efe Bey ve Damla Hanım hem burada, hem de gittikten sonra maillerime ve sorularıma hızlı bir şekilde yanıt vererek iletişimi hiç koparmadılar. Okulda seviye tespit sınavı yapıldıktan sonra, B1 level seviyesinde olduğum için katıldığım sınıfta dersler konuşma (speaking) ağırlıklıydı. 2 hafta boyunca hem okulda, he dışarıda İngilizce konuşma imkanı buldum. Zaten Malta insanı çok sıcak kanlı olduğu için hiç tanımadığınız insanlarla bile saatlerce sohbet edebiliyorsunuz. Ese Dil Okulunda da tüm personel sizinle konuşmak ve pratik yapmanıza yardımcı olmak için hazırlar. Okulun düzenlediği turlar ile yabancılık çekmiyorsunuz. Ev, apart gibi sorunlarınız olursa da 7/24 açık olan okulda size yardımcı olacak birileri mutlaka oluyor. Ortama alıştıktan sonra hiç dönmek istemiyorsunuz. 🙂 Eğer vaktiniz ve imkanınız var ise Türkiye’de kurslara para harcamak yerine yurt dışında İngilizce öğrenmenizi tavsiye ederim. ELT Yurtdışı Eğitim ailesine tüm yardımları ve destekleri için tekrardan çok teşekkür ediyorum 🙂

Nehir Ö.

malta dil okulları

fransada dil okulu

Ülke: Fransa

Program: Dil Eğitimi (Fransızca)

Okul: Sprachcaffe

Şehir: Nice

Yıl: 2014

Merhaba,

Birkaç yıldır Fransızcamı geliştirmek için Fransa’da dil okuluna gitmek istiyordum. Yurtdışı eğitim acentalarını araştırmıştım ve içlerinden de ELT’yi seçtim. Sonunda bu yıl sömestr tatili için ELT ile görüşmeye gittim. Zaten gitmek istediğim şehri belirlemiştim. Nice’te 3 haftalık dil okulu için anlaşma yaptık. Gaye Hanım gerçekten çok ilgiliydi. Kafama ne zaman bir şey takılsa Gaye Hanım’a rahatlıkla ulaştım ve bana her zaman yardımcı oldu. Bu durum da benim kendimi daha rahat hissetmemi sağladı tabi ki. Çünkü bazı tedirginliklerim, korkularım vardı. Aile yanında kalacaktım ve bu da beni düşündürüyordu. Acaba karşıma nasıl biri çıkacaktı, okul nasıl geçecekti? Sonunda o büyük gün geldi çattı ve aynı günün akşamında artık Nice’teydim. İlk günüm biraz zor geçti haliyle. Ama 2. günden itibaren her şey bir anda normale döndü. Herhangi bir yabancılık, tedirginlik hissi kalmadı. Tabi bunda yanında kaldığım bayanın payı çok büyük. Çünkü gerçekten bu konuda çok şanslıydım. Kısacık sürede Madame’a çok alıştım. Her akşam yemek sırasında sohbet ediyorduk. Bu da pratik yapmak için harika bir fırsat oldu benim için. Hem okul hem tatil bir arada oldu benim için. Çok keyifliydi ve harika bir 3 hafta geçirdim. Nice’ten döneli 1 hafta oldu ve buraya adapte olmaya çalışıyorum resmen. En kısa zamanda hatta bu yaz tatili için tekrar ELT’yi ziyaret etmek istiyorum. Bu sefer biraz daha uzun kalıp o mutluluğu daha uzun yaşarım umarım. Her şey için çok teşekkürler. En kısa zamanda tekrar görüşmek dileğiyle 🙂

Gözde E.

fransada dil okulları

amerikada dil okulu

Ülke: Amerika

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2014

Selam,

Amerika’ya gitmeyi çok istiyordum, ama nasıl giderim nasıl yaparım bilmiyordum ve bundan üç yıl önce ilk başvurumu yapmıştım ve ret cevabı aldım. Sonra tekrardan denemeye karar verdiğimde bunu daha profesyonel bir şekilde yapmam gerektiğini öğrendim. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle ELT Yurtdışı Eğitim Hizmetleriyle tanıştım. Sonra mı? Şu anda Amerika’dayım ve Amerikan rüyasında! Her şey o kadar basit oldu ki; kendime en uygun seçenekleri sundular her şeyi ben Amerika’ya gelmeden önce hallettiler. Bana sadece Amerikaya gelmek ve tadını çıkartmak kaldı 🙂 Amerika’ya geldikten sonra okulla ilgili değişiklik yapmak istedim ama nasıl yapacağımı bilmiyordum. Bi arkadaşım bana Türkiye’deki danışmanlık şirketinden yardım istesene dedi; açıkcası kendi kendime “Yaa beni gönderdiler Amerika’ya daha benimle mi uğraşacaklar!” dedim; ama yanıldım. Bi şansımı deneyim dedim ve yardım istedim ve beklemediğim şekilde benimle aynı samimiyette ilgilendiler ve her şeyi benim için tekrardan hallettiler. Ülkemden çok uzakta bu desteği hissetmek gerçekten mutlu edici. İyi ki ELT Yurtdışı Eğitimi ile tanıştım, iyi ki onlarla bu sürece başladım ve iyi ki halen onlarla beraberim 😉 Teşekkürler.

Emre K.

amerikada dil okulları

amerika dil okulları

Ülke: Amerika

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2012

Vize almamdan, dönüşüme kadar olan zaman diliminde, sıkılmadan, zamanında ve en önemlisi de sonuç odaklı çalışmanız, başıma gelen ufak tefek olayları atlatmamda bana çok yardımcı oldu. Hele ki I-20’mi Türkiye’de unuttuğumda ama yine gayretinizle Amerika’ya girebildim, tekrar çok teşekkürler.

Umarım tüm çalışma hayatınızda aynı özveri ve heyecanınızı kaybetmeden devam edersiniz.

Tekrar her şey için çok teşekkürler.

İyi çalışmalar.

Eser A.

amerida dil okulu

usa dil okulları

Ülke: Amerika

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2010

Şehir: Chicago, IL & San Diego, CA

ELT ile tanışmam ilk 2010 yılındaydı. O zamanlar sınıf arkadaşım Amerika’ya dil okuluna gidiyordu ve birlikte gitme kararı aldık. Ve bu noktadan sonra ise Damla Hanım ile tanıştım. Bize her konuda çok yardımcı oldu. Ve sayesinde hiç bir sorun yaşamadan Chicago’ya vardık. Daha sonraki yıl Macaristan’a tıp eğitimi için geçiş yapmayı düşünüyordum ve bu konuda hemen bana bilgi verdi ve ben olmadan benim için bütün evrak işlemlerini halletti. Daha sonra geçiş sınavında başarısız olduğum için geçiş yapamadım ama gene ELT ve özellikle damla hanım çok destek oldu. Damla hanım ve Gökhan Bey adeta benim için bir abla ve ağabey oldular. Ve geçen sene tekrar Amerika’ya dil okuluna gitmeye karar verdim bu noktada nereye gitmem gerektiği hakkında hiç bir fikrim yoktu ama tekrar Chicago’ya gitmek istemiyordum daha değişik yerler görmek istiyordum. Bu konuda daha önceden tecrübesi olan danışmanım yine ön plana çıkarak tekrardan bana çok yardımcı oldu ve tecrübelerini benle paylaşarak beni yönlendirdi. Sonuç olarak San Diego’ya gittim. Bu kez yalnız gittiğim için biraz heyecanlıydım fakat danışmanım bir sorun olursa her zaman bize ulaşabilirsin diyerek beni sakinleştirdi. Ve San Diego’ya vardığımda taksi ve kaldığım yerle ilgili bir problem yaşadım ve saat sabahın 5 olmasına rağmen (Türkiye saati ile 5) Damla Hanım’a ulaştım bana tekrardan yardımcı oldu ve olayı çözümledi. Daha sonraları okulla bir problemim oldu ve bu konuda benim için yazışmalarda bulundu ve adeta benim için okulla tartıştı. Damla Hanım ve Gökhan Beyin hakkını bu konuda ödeyemem. Onlara teşekkürü bir borç bilirim.

Oğuzcan T.

usa ingilizce

uk dil okulları

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2013

Okul: Embassy CES (Embassy English)

Merhaba, ben Hande. 25 yaşındayım, üniversite öğrencisiyim. Eğitim hayatım boyunca herhangi bir yerde hazırlık İngilizcesi dil eğitimi almadım. Öğrendiğim sınırlı İngilizce’yle istediğim yerde olamayacağımı biliyordum. Bunu düşünerek radikal bir kararla okulumu dondurdum. ELT Yurtdışı Eğitim Ankara şubesinde Gözde hanım aracılığıyla İngiltere’ye gitmeye karar verdim. Karar verme aşaması hiç kolay olmadı. Ailemin endişelerinin yanı sıra; dilini, kültürünü, insanlarını, yerini-yurdunu hiç bilmediğim bir ülkede ne yaparım endişesi bitmedi. Fakat şu an gözüm kapalı hiç düşünmeden gideceğim bir evim daha var İngiltere’de ve kocaman bir Embassy Ces ailesi. Bu okul gerçekten tartışmasız mükemmel bir eğitim veriyor hayatımda ilk defa sabah olsun da okula gideyim istedim 🙂 diğer bir kuşku ise İngiltere’nin hangi şehri olması idi bunu da Sevgili Gözde hanımın tavsiyesi üzerine iyi ki Brighton olarak seçmişim okuldaki arkadaşlarımda olmak üzere yaşamak istediğim tek şehir İngiltere’de. O şehrin çılgınlığını ve samimiyetini gerçekten çok özlüyorum. Şehir o kadar keyifli ki insanların o şehrin dışına çıkma ihtiyacı yok.Londra’ya trenle 45 dk Gatwick Airporta 30 dk. İngilizce seviyeme gelince beginner seviyesinden upper intermediate seviyesine 5 ay da ulaşmak gerçekten çok farklı bir özgüven kazandırdı bana. Hayatımda kendim için yaptığım en büyük iyiliklerden biri orda sadece dil eğitimi almadım ciddi bir özgüven kazandım ve çok farklı bir kültürle tanıştım. Brighton da yaşamış ver her yerini gözü kapalı bilen biri olarak herkese bu şehri ve okulu şiddetle tavsiye ediyorum. Bol şanslar..

Hande T.

ingilterede ingilizce

ingiltere ingilizce

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2013

Okul: EC Brighton/BBSI Bournemouth

Yurt dışında eğitim almaya karar verdiğimde, ne yapmam gerektiğine dair en ufak bir fikrim yoktu. Internet üzerinden yaptığım araştırmalarla, bana yardımcı olacağına inandığım ve güvenilir bulduğum ELT Yurtdışı Eğitimi keşfettim. Hemen bana geri dönüş yaptılar ve ofislerine davet ettiler. Ankara ofis gerçekten sıcak bir atmosfere ve güler yüzlü bir ekibe sahip. Gözde hanım birikimi ve profesyonel yaklaşımıyla, benim beklentilerime en uygun yönlendirmeleri yaptı. Tüm süreç boyunca her zaman yanımdaydı ve yardımını esirgemedi. Vize alma konusunda ise en ince detayı dahi düşünen, adeta bu işin ustası diyebileceğim Yasin bey sayesinde, tek seferde sorunsuzca 11 aylık İngiltere vizemi aldım. Tüm bunları 3 hafta gibi bir sürede yapıp kendimi İngiltere’de buldum.

Dört aylık dil eğitimimi Gözde Hanım’ın tavsiyesiyle EC Brighton’da aldım. Yaptığım en doğru seçim olduğunu söyleyebilirim. Okul; deniz kıyısındaki konumu, modern yapısı ve çeşitli sosyal aktiviteleriyle sizi daima mutlu ve motive tutuyor. Sınıflardaki çeşitli kültürlerden öğrencilerle her gün yeni deneyimler elde ediyorsunuz. Dersler ise akıp geçiyor, öğretmenlerim harikaydı. Pre-intermediate başladığım seviyeyi upper-intermediate olarak bitirdim. Brighton ise öğrenciler için en uygun seçenek. Deniz kıyısında olması, sosyal hayatı, güvenilir ve huzurlu insanlarıyla İngiltere’nin en mutlu şehri seçilmesi kimseyi şaşırtmamalı. Benim için de Brighton ikinci bir ev artık.

Dil eğitiminden sonra iki aylığına Bournemouth’ da BBSI’da Yöneticilik ve İşletme sertifika programına katıldım. BBSI en köklü ve başarılı okullardan biri. Yoğun bir eğitim programı ve aktif olmanızı gerektiren bir değerlendirme sistemi var. Mesleki beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacak bir okul. Yoğun temposunun beni zorladığını itiraf etmeliyim.
İki şehirde de konaklama olarak yurtta kalmayı tercih ettim. Her ikisi de okula 5 dakikalık yürüme mesafesinde ve şehir merkezindeydi.
Benim 6 aylık serüvenim beklediğimden de güzel gerçekleşti. Bu sürecin olumlu geçmesinde danışmanlarımın ilgisi büyük rol oynadı. Herkese tavsiye ediyorum.

Sercan O.

ingilizce dil okulları

ingilterede dil okulu

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2012

Şu anda bu satırları size İngiltere’den yazıyorum. ELT Yurtdışı Eğitim firmasıyla başlayan yurtdışı eğitim programım aslında benim için büyük bir şans oldu çünkü danışmanım kendisinden çok karşısındakini düşünen, bilgisiyle ve tecrübesiyle sizi daha iyi yönlendiren, öğrencileriyle sürekli irtibat halinde olan, size verilen değeri önemi hissettiren ve hayallerinizi gerçekleştirebilmek için elinden geleni yapan birisi.

ELT, Okul – şehir seçiminde, konaklama seçiminde ve vize danışmanlığında hep yanımda oldu. Bu süreci bu şekilde geçirdiğim için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İyi ki buradayım.

Ali S.

ingilterede dil okulu

dil okulları

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2012

Okul: St Giles, Londra

2012 Aralık ayında dil okulu arayışımda bana A’dan Z’ye her konuda çok başarılı bir şekilde yardımcı olan ve en kısa sürede bütün işlemleri eksiksiz tamamlayan, Londra’ya geldiğimden beri iletişimi hiç koparmayan, çok büyük bir ilgi ve titizlikle çalışan ELT ailesine çok teşekkür ederim.

İlknur Ö.

ingilterede Dil Eğitimi

ingiltere Dil Eğitimi

Ülke: Kanada

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2012

Okul: Ilac

Yabancı dil bilmek özellikle ülkemizde ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Bunun için yurt dışında dil eğitimi almayı planladım, ilk akla gelen tabii ki Amerika olmuştu. Bunun için bir eğitim kurumuyla vize başvuruları yapıldı, ancak iki başvuruda da olumlu sonuç olmadı ve bütün ümitlerim yıkılmıştı. Kendimce çözümler bulmaya çalışıyordum.

Bir gün, ELT eğitim kurumunu bir tanıdığım aracılığıyla ziyaret ettim. İnanılmaz bir samimiyet ve cana yakın davranışlarla yabancı dil eğitimi konusundaki umutsuzluğum yok oldu. Danışmanım, dil eğitiminin diğer ülkelerde de disiplinli ve sistemli bir şekilde yapıldığını bana anlatarak, eğitimimi Kanada da yapmamı tavsiye etti. Ben de onun bu önerilerini ve samimiyetine güvenerek dil eğitimimi Kanada’da yapmaya karar verdim. Danışmanım daha sonra bu süreç içerisinde yapmam gerekenleri ve yapılması gereken tüm işlemleri bizzat kendi yöneterek Kanada’ya vize başvurusunda bulundum. Bu bekleyiş süresince pozitif düşünmem ve moralimin yüksek olması konusunda danışmanım çok destek olmuştur, öyle ki her fırsat da büroya uğrayıp onunla sohbet etmek bile alışkanlık haline gelmişti. Sonunda mutlu haberi duyduğumda çok heyecanlandım, Kanada konsolosluğu vize başvurumu kabul etmişti. Benim için yeni bir süreç başlıyordu. Kanada ya gittiğimde her şey daha önceden planlanan gibi sorunsuzca gelişti. Kanada’da olduğum zamanlarda bile ELT’nin yanımda olduğunu hissettim. Gerek telefonla gerekse internet ortamında her soruma yardımcı oldular ve iyi bir şekilde eğitimimi tamamladım.

Benim bu hayalimi ve eğitimimi gerçekleştiren ELT Yurtdışı Eğitim Hizmetlerine teşekkür ederim. Onlar olmasaydı bu eğitimi almam belki çok daha zor şartlarda olabilirdi ama onların sayesinde sorunsuz ve mutlu bir sonuçla eğitimimi tamamladım. Bunu için onlara çok teşekkür ederim. Hayatımdaki diğer eğitim planları ile ilgili tek dostum ELT’dir, tekrar görüşmek üzere.

Sevgilerimle,

İsmail D.

feltom
Felca
EnglishUK
British Council
ialc
UED
Quality English
icef