Bilgi İste

Giden Öğrencilerimiz Anlatıyor – Dil Okulu

Giden Öğrencilerimiz Anlatıyor – Dil Okulu

ELT ile yurt dışındaki dil okullarında dil eğitimi alan öğrencilerimizden bazılarının görüşlerini burada bulacaksınız. Bizlerle anılarını ve resimlerini paylaşan öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Avustralya

Ülke: Avustralya

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: ILSC

Şehir: Melbourne

Yıl: 2019

Merhaba, ben Tarık.

Karabük Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 2016 yılında mezun oldum. Sonrasında askerlik hizmetimi tamamladım. Ardından iş arayışına koyuldum; ancak İngilizcem yetersiz olduğundan kendimi geliştirebileceğim bir fırsat yakalayamadım. Bu nedenle yurtdışında İngilize eğitimi almaya karar verdim.

Daha önce yaptığım araştırmalar sonucunda ELT Bursa ofisiyle çalışmaya karar verdim. Danışmanım Selen Hanım, dil okulları konusunda detaylı bilgilendirmede bulunda ve Avustralya’da karar kıldık.

Avustralya’yı seçmemdeki başlıca etkenler: Dil okullarının kalitesi, uygun iklim şartları ve haftalık 20 saat çalışma izni idi. Bu sayede hem İngilizcemi geliştirip hem de cep harçlığımı çıkartabilecektim.

Tarık Gül Tarık Gül Tarık Gül

Selen Hanım, gerek kayıt gerekse vize sürecinin her aşamasıyla yakından ilgilendi. Vize işlemlerim kısa sürede tamamlandı; ışık hızında vize aldım.

Avustralya’da şehir tercihimi Melbourne olarak belirledim; çünkü Melbourne oldukça kaliteli dil okullarına sahipti ve iş imkanı diğer şehirlere göre daha fazlaydı. Melbourne ILSC dil okulunda 24 haftalık Genel İngilizce eğitimi aldım ve bu eğitimin İnglizceme çok büyük katkısı oldu. Bunun yanı sıra birçok farklı kültürden arkadaş edindim, çok fazla pratik yapma imkanı buldum ve “speaking” konusunda kendime olan güvenim arttı.

Süreç boyunca beni hiç yalnız bırakmayan ve sık sık arayıp eğitimimi yakından takip eden ELT Bursa şubesine, özellikle de Selen Hanıma teşekkür ederim.

Avustralya, Melbourne, ILSC

EC English Brighton

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: EC English

Şehir: Brighton

Yıl: 2019

Merhaba,

Hacettepe Üniversitesi öğrencisiyim. Bu yıl hazırlık sınıfında okudum ve gerek okul hayatım boyunca gerekse iş hayatımda sürekli kullanacağım bir dil olacağı için İngilizcemi geliştirmek, özellikle konuşma becerimi daha üst seviyelere taşımak istiyordum. Bunun için İngiltere’de dil okulu arayışına girdim. Bu sayede ELT İzmir şubesinden Gülden Hanımla tanıştım. Gülden Hanım vize sürecinde ve İngiltere’de kaldığım süre boyunca son derece yardımcı oldu. Hem gitmeden önce hem de gittikten sonra benimle daima iletişim halindeydi.

Berfin Yılmaz Berfin Yılmaz

EC English Dil Okulu Brighton şubesinde 6 hafta boyunca eğitim aldım. Bu eğitimin İngilizcemin gelişmesine kesinlikle çok fazla katkısı olduğuna inanıyorum. İngilizce konuşma konusunda kendime güvenim arttı ve İngilizcem ciddi anlamda ilerledi. 6 hafta boyunca okula çok yakın bir yurtta konakladım ve aynı şekilde oradan da çok memnun kaldım. İngiltere’de dil eğitimi almayı düşünürseniz Brighton kesinlikle çok doğru bir tercih olacaktır. Gerek merkezi konumu ve önemli şehirlere yakınlığı, gerekse de deniz kenarında yer almasıyla muhteşem bir şehir. Bu süreç hayatımdaki güzel deneyimlerden biri oldu. Süreç boyunca bana her türlü konuda yardımcı olan Gülden Hanıma çok teşekkür ederim.

Berfin Yılmaz

EC English Brighton

dublin dil okulları

Ülke: İrlanda

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Kaplan International

Şehir: Dublin

Yıl: 2019

Merhaba,

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisiyim. Dördüncü sınıfa geçtiğim bu yıl, yaz tatilimi Kaplan International Dublin’de İngilizce kursuna katılarak değerlendirdim. Benim için eğlenceli ve bir o kadar da verimli bir deneyim oldu.

Şimdi sizlerle sırasıyla İrlanda’da dil eğitimi alma sürecimi; ELT, Kaplan, Dublin ve İrlanda açısından değerlendirmek istiyorum.

Uzun süredir gerçekleştirmek istediğim bu aktiviteye ilk adımlarımı atarken ELT Yurtdışı Eğitim ile tanıştım. Firma olarak, her aşamada çok yardımcı oldular. Tüm ELT ailesine teşekkür ediyorum. Şubeler arası başarılı koordinasyonları için de ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

Elif Pınar Ayyıldız Elif Pınar Ayyıldız Elif Pınar Ayyıldız

Popüler ve alanında öncü olduğunu düşündüğüm için öğrencisi olmaya karar verdiğim Kaplan International, beni yanıltmadı. Başarılı öğretmen kadrosu ve eğitim sistemi ile Kaplan’dan memnun kaldım. Birçok ülkeden arkadaş edindim, yeni kültürlerle tanışma fırsatı buldum; farklı aksanlara aşina oldum. Küçük, düzenli ve sakin bir yer olan Dublin, ortama kısa sürede adapte olmak için ideal bir şehir. Dublin’de bulunduğum süre boyunca Güney ve Kuzey İrlanda’nın birçok turistik noktasını gezme fırsatı buldum.

Yurtdışında dil eğitimi almayı planlıyorsanız, sizlere İrlanda yeşili ile tanışmanızı tavsiye ediyorum. Eğlenirken öğrenin!

Elif Pınar Ayyıldız

İrlanda Dil Okulları

EC English Brighton

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: EC English

Şehir: Brighton

Yıl: 2019

Merhabalar, ben Eda Doğu

İngiltere her zaman ziyaret etmek istediğim bir ülkeydi. Aynı zamanda İngilizce konusunda daha fazla pratik yapmak ve konuşmamı ilerletmek istiyordum. ELT Yurtdışı Eğitim şirketinden Yasin Bey ile yaptığım görüşmeler sonunda EC English Brighton Language School da 4 haftalık bir dil eğitimi almaya karar verdim. En zor kısım olan vize sürecini Yasin Bey’in yardımları ile kolayca hallettik.

EC Dil Okulları Eda Doğu, Brighton

Brighton’da yaşadığım tecrübeden oldukça memnun kaldım. 4 haftalık süre boyunca konaklama için tercihim yurt oldu. Yurdum okuluma ve merkeze yakın, güzel bir konumdaydı. Okulda öğretmenlerim oldukça ilgiliydi ve derslerimiz çok keyifli geçti. Eğitimim sonunda hedeflediğim konuşma pratikliğini kazandım. Ayrıca ulaşımın rahat sağlanabilmesi sebebiyle İngiltere’de bulunduğum süre zarfında başka şehirleri görme şansım da oldu. Dil eğitimi almak isteyen herkesin bu deneyimi yaşamasını tavsiye ederim. İngiltere’ye gitmeden önce başlayan ve dönene kadar olan tüm süreçte bana yardımcı oldukları için ELT ailesine ve özellikle Yasin Bey‘e teşekkür ederim.

Eda Doğu

İngiltere dil okulları

EC English Londra

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: EC English

Şehir: Londra

Yıl: 2019

Merhabalar, ben Berrak Kesen.

İngiltere’de dil okulu, hem İngilizce öğrenmek hem de farklı bir kültürü tanımak açısından benim için mükemmel bir deneyim oldu. Özellikle EC London’ı tercih etmemde bunun çok büyük katkısı var. Hem öğretmenler hem de diğer çalışanlar gerçekten çok sıcakkanlı insanlardı. En büyük korkum listening konusunda idi. Sınıfları öğrencilerin seviyelerine oluşturmaları ve her seviyeye uygun öğretmen belirlemeleri beni çok rahatlattı.

Genel olarak her şeyiyle memnun kaldığım bir süreç yaşadım. Teşekkürler.

EC Dil Okulları Berrak Kesen, Londra Berrak Kesen, İngiltere dil okulu
EC Dil Okulları Berrak Kesen, EC EC English Londra

Berrak KESEN

İngiltere dil okulları

amerikada dil okulları

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: New York Language Center (NYLC)

Şehir: New York

Yıl: 2019

Merhaba,

İstanbul Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 2015 yılında mezun oldum. Sakarya Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği yüksek lisans öğrencisiyim. Türkiye de 2,5 sene çalıştıktan sonra yedek subay olarak askerlik hizmetimi tamamladım. İngilizcemi geliştirmek için yurt dışına gitme hayalim vardı. Yurtdışında dil eğitimi ile ilgili bilgi almak için ELT’ye ulaştım ve ELT Sakarya şubesinden Gamze Hanım‘ın danışmanlığında New York’ta bir dil okuluna kaydımı yaptırarak yeni bir maceraya başladım. Başvuru, vize, konaklama ve diğer aşamaları rahatlıkla ve hızlı bir şekilde hallettikten sonra geriye sadece yolculuk kaldı ve bir süre sonra New York’taydım.

Enes Uyanık, New York Language Canter Enes Uyanık, Amerika dil okulları Enes Uyanık, New York dil okulları

New York City çok güzel bir şehir. Toplu taşıma ağı çok gelişmiş. Manhattan’da gökdelenlerin arasında birbirinden farklı kültürdeki insanlarla tanışma imkânınız var. Birçok mağaza, tekno market, kafe, restoran, kütüphane, müze, park, hayvanat bahçesi, sinema ve tiyatro salonu bulunmakta. Ayrıca birçok Broadway şovları ve festivaller yapılmakta.

Okulum New York Language Canter – NYLC (Manhattan Midtown). 12 haftalık yoğun İngilizce programına 17 Haziran itibariyle başladım. Her şey çok güzel, öğretmenler çok ilgili ve eğlenceli. Sınıflarda dünyanın her yerinden gelen öğrenciler var. Genellikle her hafta gezi ve organizasyonlar oluyor. Dersler, konuşma ve telaffuz ağırlıklı.

İngilizceyi yaşayarak öğrenip geliştirmek için ABD çok iyi bir tercih. Derslerde öğrendiklerinizi, okuldan çıktıktan sonra insanlarla konuşarak pekiştiriyorsunuz. Amerika’da dil eğitimi almak isteyen herkese okulumu tavsiye ediyorum. I♥️NY

New York’tan herkese selamlar

Enes Uyanık

New York Language Canter

Toronto'da Dil Okulu

Ülke: Kanada

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Şehir: Toronto

Okul: OHC

Yıl: 2019

Merhaba, ben Özgüç DALGA. Karabük Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü 2016 yılı mezunuyum. Mezuniyet sonrasında askerlik hizmetimi tamamladım. Ardından, mesleki İngilizcemi geliştirmek ve aksan kazanabilmek amacıyla kariyerime ara verip yurtdışına çıkmaya karar verdim. Daha önceden yaptığım araştırmalar ve dost tavsiyeleri ile ELT yurtdışı Eğitim firmasıyla çalışmaya karar verdim. ELT Kadıköy şubesinde Yasin Bey ile görüşmem sonrasında ne kadar doğru bir seçim yaptığımı fark ettim. Yasin Bey bilgilendirme noktasında ve vize hazırlık sürecinde hep yanımda oldu. Meslek hayatına atılmış olmam dolayısıyla, hafta sonları müsait oluyordum. Yasin Bey bu konuda da fedakârlık yaparak görüşmelerimizi hafta sonuna denk gelecek şekilde planladı. Vize sürecinin doğru ve eksiksiz ilerlemesiyle nihai amacımıza ulaşmış olduk. Bu süreçte Yasin Bey ile sürekli irtibat halindeydik.

Özgüç DALGA, Kanada Dil Okulu Özgüç DALGA, Toronto Dil Okulu Özgüç DALGA, OHC

Okul süreci oldukça faydalı ve eğlenceli geçiyor. Öğretmenler çok anlayışlı, disiplinli ve sistematik bir nosyona sahipler. Aksan kazanmaya başladığımın ve gelişimimin devam ettiğini fark ediyorum. Bunun yani sıra farklı kültürlere sahip insanlarla görüşerek kişisel gelişimimin pozitif anlamda etkilendiğini fark ediyorum. Kimi zaman meslektaşlarımla karşılaştığımı ve meslek şartlarını kıyasladığımızı da söylemeliyim. Ayrıca mesleki networkumun de geliştiğini söylemekte fayda var.

Kanada’ya gelmek, burada 7 ay gibi bir süre kalmak hayatımda aldığım en doğru ve isabetli kararlardan bir tanesi. Buradaki düzenimin oturmasında ELT firmasının özellikle Yasin Beyin büyük emeğinin olduğunu söylemeliyim. Sürecin bu denli olumlu geçmesi dolayısıyla ELT ailesi ve Yasin Beye teşekkür ediyorum.

Özgüç DALGA

OHC Toronto Dil Okulu

dublin dil okulları

Ülke: İrlanda

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: CES

Şehir: Dublin

Yıl: 2019

Merhaba ben Aylin Bozok.

İstanbul Aydın Üniversitesi Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri mezunuyum. Mezuniyetten sonra Türk Hava Yolları’na başvurdum ve dil bilgim yetersiz geldiğinden dolayı reddedildim. Bu olaydan sonra internetten yurtdışında dil okulları konusunda araştırma yaparken ELT Yurtdışı Dil Eğitim ile karşılaştım ve Beşiktaş Şubesine giderek Yasin Bey ile görüştüm.

Şubeye gitmeden önce zaten dil eğitimi almak istediğim ülke, hatta şehri belirlemiştim ve danışmanım Yasin Beye İrlanda/Dublin’e gitmek istediğimi bildirdim. Kendisi, Dublin’deki en iyi okulları önerdikten sonra biraz araştırmanın ardından CES Dil Okuluna karar verdim.

Vize süreci boyunca evraklarımın doğru ve eksiksiz olduğundan emin olana kadar sürekli irtibat halindeydik. Ne zaman aradım ise hiç sıkılmadan sabırla benimle ilgilendi. Vizem bir hafta içinde elime ulaştı.

Benim için stresli ve heyecan dolu olan sürecin sonunda CES Dil Okulunda eğitimime başladım. Okul ortamı, öğretmenler ve okul danışmanları hepsi cidden çok iyi ve yardımseverler.

Aylin Bozok Aylin Bozok Aylin Bozok
Aylin Bozok Aylin Bozok

Şuan burada birinci ayımı doldurmuş bulunmaktayım. Okulumun, konum ve sosyal etkinlikler açısından çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Her hafta etkinlikler düzenlenmekte. Yanlarında kaldığım aileden bahsedecek olursam, aile cidden çok iyi. Bana her konuda yardımcı oluyor. İlk gün okulumun önüne kadar beni götürdü ve nerede hangi otobüse bineceğime kadar herşeyi gösterdiler. Her gün sabah, öğle, akşam beraber oturup yemek yiyor, sohbet ediyoruz. Bana kendi kızlarından farksız davranıyorlar.

Dublin, anlatılamayacak kadar güzel bir şehir. Havası biraz soğuk ama güzel bir şehir. İnsanları çok sıcakkanlı ve yardımsever. Birçok ülkeden insanlar olduğu için farklı kültürleri de tanımış oluyorum.

Yurtdışında dil eğitimi almayı planlayan herkese Dublin’i kesinlikle tavsiye ederim. Kısacası ELT’den, Dublin’den ve son olarak CES Dublin’den çok memnunum. Yanımda olan ELT ailesine, özellikle Yasin Beye çok teşekkür ederim.

Aylin Bozok

İrlanda Dil Okulları

Kaplan International Londra

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: KAPLAN COVENT GARDEN

Şehir: Londra

Yıl: 2019

Merhabalar, ben Zeliha Semerci.

Samsun Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü öğrenciyim. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra akademik kariyer planladığım için İngilizcemi geliştirmem gerektiğine karar verdim. İngilizcemi geliştirmenin en iyi yolunun da yurtdışında dil eğitimi almak olduğuna biliyordum. Kardeşim Şule Semerci de geçen yıl yurtdışı dil eğitimine İzmir ELT ve Gülden Hanım’ın yardımlarıyla gittiği ve çok memnun kaldığı için şirket aramama gerek yoktu:)

Araştırma için hemen Gülden Hanımla iletişime geçtim. Dil eğitiminden neler beklediğimi, taleplerimi anlattım ve benim için en iyi okulun KAPLAN COVENT GARDEN olduğuna karar verdik. Gülden Hanım tüm süreç boyunca en büyük yardımcımdı. Vize evraklarının tamamlanmasına, vize randevuma, uçak biletime, yanımda götürmem gerekenlere kadar her detayla yakından ilgilendi. Ben Londra’ya gidince de iletişimi hiç koparmadı. Düzenli olarak bana mailler atıp okuldan ve evden memnun olup olmadığımı teyit etti. Beni Londra’da yalnız bırakmadı, benimle daima iletişim halindeydi.

Kaplan International Dil Okulları Zeliha Semerci, Kaplan Londra Zeliha Semerci

Londra Kaplan Covent Garden’ı seçmemdeki temel etmen, okulun dil eğitiminde kendi kanıtlamış olması ve kurumsal kimlik taşıması idi. Şuan hala Londra da dil eğitimine devam etmekteyim. Metroda, parkta tanıştığım herkes Kaplan Covent Garden’da eğitim aldığımı duyunca “Kaplan, İngiltere’nin en iyi dil okuludur” diyor 🙂

Geçen yıl kardeşim de aile yanında kalmıştı ve ailesini çok sevmişti. Yine onun referansı ile ben de aile yanında konaklamayı tercih ettim ve ailemi çok sevdim. Ev sahibim hayat enerjisi çok yüksek, harika bir kadın. Benimle sürekli konuşuyor, İngilizce pratik yapmama yardımcı oluyor. Okulumdan ve ailemden çok memnunum.

Londra’nın tadının çıkarıyor ve buraya geldikten haftalar sonra bile benimle iletişimini koparmayan Gülden Hanıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Zeliha Semerci

İngiltere dil okulları

İspanya Dil Eğitimi

Ülke: İspanya

Program: İspanyolca Dil Eğitimi

Okul: Enforex Barcelona

Yıl: 2019

Merhaba, ben İrem Mataracı. İrem Mataracı

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı öğrencisiyim. İngilizce eğitimimi tamamladıktan sonra İspanyolca öğrenmeye başladım. Kültürünü ve şehirlerini çok sevdiğim İspanya’ya gitmek her zaman hayalimdi. Gitmek istediğim okulla iletişime geçmek, daha önce giden öğrencilerin referanslarını öğrenmek için bir eğitim danışmanlık şirketine ihtiyacım vardı. Arkadaşım ve ben ELT’yi seçtik. Ve gerisini onlar hallettiler. Özellikle fazla karmaşık olabilecek vize konusunda fazlasıyla yardım aldık. Kadıköy ofislerinden Yasin Bey ile işlemlerimizi yürüttük. Yurtdışı eğitimiyle ilgili her konuda detaylı bilgi sağlandığını söyleyebilirim. Şuan Barcelonadayız ve her şeyden oldukça memnunuz.

Teşekkürler

İrem Mataracı

yurt dil okulları

Oxford International dil okulları

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Oxford International

Şehir: Brighton

Yıl: 2019

Merhaba,

Acıbadem Üniversitesinde Beslenme ve Diyetetik okuyorum. Bu sene 3.sınıfa başlayacağım. Üniversitemin sonlarına doğru yaklaştığım ve master yapmak istediğim için dil seviyemi geliştirmek amacıyla yurtdışında dil eğitimi almak istedim. Bunun için danışmanlık şirketlerini tek tek annemle beraber gezdim. Daha ilk konuşmamızda güler yüzü ve samimiyetiyle Gülden Hanım bizi çok güzel bir şekilde karşıladı. Bir sürü okul ve ülke araştırdık. Okullar ve ülkeler, kısacası her şey hakkındaki sorularıma Gülden Hanım sabırla cevap verdi. En sonunda İngiltere-Brighton’da karar kıldık. Brighton’ı seçmemdeki en büyük etken İzmirli olmam çünkü Brighton da bir sahil kenti ve öğrencisi bol bir şehir. Vize işlemlerine gelirsek gerçekten inanılmaz kolay hallettik, ELT ailesi bana bu konuda da çok yardımcı oldu. Evraklarım tam ve eksiksizdi. Brighton’daki ailem ve kaldığım ev hakkında bilgi verecek olursam, ailem gerçekten çok tatlı, yaşları 60 civarında olmasına rağmen çok eğlenceliler ve çok sıcakkanlılar. Ben yemekli ev tercih ettim. Gerçekten iyi ki yemek almışım çünkü yemekler harika. Evim ise hemen otobüs durağının arkasında olduğundan ulaşım açısından da çok rahattım. Okulum hakkında bilgi vermek istersem de okulumun adı Oxford International. Okulumdaki öğretmenlerim de çok sıcakkanlı ve eğlenceliler. Okulum merkezde dolayısıyla birçok yere de yakın. Buraya geleli çok gün olmadı fakat şimdiden alıştım. Gülden Hanım buraya gelene kadar ve geldikten sonra da benimle ilgilenmeye devam etti, zaten buraya gelmeden önce de evraklarım, pasaportum, bavula konabilecek her şey hakkında bana bilgi verip yardımcı oldu. Benim için onları tek tek liste yaptı ve son konuşmamızda da benimle konuşarak stresimi azalttı. Ardından geldim ve uçaktan inip eve geldiğimde hemen benimle iletişime geçti ve nasıl olduğumu sordu.

Oxford International Dil Okulları Damla Selvan, Oxford International Damla Selvan

Kısacası ELT İzmir ailesi ve özellikle Gülden Hanım hepinize sonsuz teşekkür ederim birçok danışmanlık şirketi araştırdım ve en son sizi buldum. İyi ki bu yolculukta bana sizler eşlik etmişsiniz ve yanımda olmuşsunuz. Umuyorum ki yüksek lisansımda da aynı sabır ve yardımseverlikle bana kucak açarsınız. Teşekkür ederim…

Damla Selvan

Oxford International

Toronto'da Dil Okulu

Ülke: Kanada

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Şehir: Toronto

Okul: ILAC

Yıl: 2019

Merhaba, ben Tutku Ramazanoğlu. Sakarya Üniversitesi Bilgisayar mezunuyum ve mezuniyetten sonra iş arama sürecimde karşıma hep İngilizce çıktı. İnternetten yurtdışı dil okulları konusunda araştırması yaparken ELT Yurtdışı Eğitim ile karşılaştım ve Beşiktaş şubesine giderek Soner Bey ile görüştüm. İlk kez yurtdışına çıkacağım için kafamda soru işaretleri vardı. Soner Bey ile görüştükten sonra tüm sorularıma yanıt buldum ve Kanada’ya gitme konusunda karar verdim. Özellikle annemin, aile yanında kalmamla konusunda endişeleri vardı ve bu konuda da annemin bütün tereddütlerini giderdiler.

Ardından vize süreci başladı ve evraklarımın doğru ve eksiksiz olduğundan emin olana kadar sürekli irtibat halindeydik. Kanada’ya gitmeme bir gün kala yanımda bulunması gereken evrakları tekrar kontrol ettik.

Tutku Ramazanoğlu, Kanada Dil Okulu Tutku Ramazanoğlu, Toronto Dil Okulu Tutku Ramazanoğlu, ILAC
Tutku Ramazanoğlu, Kanada Dil Okulu Tutku Ramazanoğlu, Toronto Dil Okulu Tutku Ramazanoğlu, ILAC

Benim için stresli ve heyecanlı olan sürecin sonunda ILAC Toronto Dil Okulunda eğitimime başladım. Okuldaki öğretmenler çok ilgili ve disiplinliydi. Dört buçuk aylık dil eğitimim boyunca sadece İngilizce seviyemi ilerletmedim, farklı kültürden insanlarla tanışarak çok eğlenceli zaman geçirdim. Bu süre boyunca herhangi bir sıkıntımda Soner Bey daima yanımda oldu ve bütün sorularımı sıkılmadan cevapladı. Kendisine çok teşekkür ederim. Kanada’da kolej eğitimi almaya karar verdikten sonrada vize sürecimde tekrardan yardımcı oldu.

Kanada dil okulları şuana kadar verdiğim en doğru ve en iyi kararlardan biriydi. Ailemden hiç bu kadar uzak kalmamıştım fakat bu deneyim her şeye rağmen çok farklı ve eğiticiydi. Bu nedenle yurtdışında dil eğitimini herkese tavsiye ederim. Sürecin bu kadar güzel ve istediğim gibi geçmesini sağladığı içinde Soner Beye ve tüm ELT ekibine çok teşekkür ederim.

Tutku Ramazanoğlu

Kanada dil eğitimi

dublin dil okulları

Ülke: İrlanda

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: EC English

Şehir: Dublin

Yıl: 2019

Merhaba,

Ben Cemre Kortun. Bu sene Yaşar Üniversitesi Uluslararası Lojistik Yönetimi bölümünü kazandım, yani anlayacağınız üzere özellikle konuşma olarak iyi bir dile sahip olmam gerekiyordu. Ekim ayında hazırlık sınıfına başladım, intermediate seviyesine geçtiğimde ara dönemdeki hazırlık atlama sınavına girdim ve geçerli puanı aldım. İki seçeneğim vardı ya okulu dondurup dilimi okul dışında geliştirecektim ya da birinci sınıf derslerini almaya başlayacaktım, benim tercihim dilimi geliştirmek için bir şeyler yapmaktan yana oldu. Bu süreçte yeni bir İngilizce kursu araştırmak yerine yurtdışında dil eğitimi konusunu araştırmaya başladım.

Öncelikle internetten birçok kurum araştırdım. Daha sonra ise gidip hepsiyle tek tek görüşmeye başladım. Alsancak ELT’ye gittiğimde güler yüzleriyle karşıladılar beni ve her türlü sorumu cevaplayıp yardımcı oldular. Samimi bir görüşmeden sonra ailecek ELT de karar verdik.

İlk olarak, yurtdışında kalacağım süreye ve beklentilerime yönelik olarak ülke ve şehir seçimi konusunda yardımcı oldular. İlk yurt dışı deneyimim olacaktı ve altı haftalığına gidecektim. Benim için en uygun şehrin Dublin olduğuna karar verdim. Bunun üzerine Dublin’deki dil okulları hakkında bilgilendirmeye başladılar, ben de birkaç araştırma yaptıktan sonra EC Dublin’e karar verdik. Karar aşaması tamamlandıktan sonra hızlıca vize işlemlerine başladık. Gülden Hanım ve Efe Bey her türlü konuda yardımcı oldular ve vizem neredeyse bir hafta bile dolmadan, çok hızlı bir şekilde geldi.

İrlanda Dil Okulları Cemre Kortun, Dublin Dublin dil okulları

Dublin’de dil eğitimi almaktan ve yanlarında kaldığım aileden bahsetmem gerekirse; internette okulum hakkında çok sayıda olumlu yorum okumuştum ve gerek dersleri gerek aktiviteleri olsun araştırdığımda her şey iyi görünüyordu. Okula başladığımda da ne okuduysam aynıyla karşılaştım. EC Dublin; eğitim, konum ve sosyallik olarak çok güzel bir okul. Yanında kaldığım aile ise çok çok iyiydi, bana yakın arkadaşlarıymışım gibi davrandılar. Her akşam oturup sohbet ediyorduk. Herhangi bir problemde bana her türlü yardımda bulundular. Dublin’i özlediğim kadar yanlarında kaldığım aileyi de özlüyorum ve aile konusunda şanslı olduğumu düşünüyorum.

Ayrıca Dublin anlatılamayacak kadar güzel bir şehirdi, insanları çok sıcakkanlı ve yardımseverdi. Birçok ülkeden insanlar olduğu için birçok farklı kültür de tanıdım. Yurtdışında dil eğitimi almayı planlayan herkese Dublin’i kesinlikle tavsiye ederim.

Kısacası öncelikle ELT’den daha sonra Dublin’den ve son olarak EC Dublin’den çok memnunum. Hayatımın en önemli ve en güzel altı haftasını geride bıraktım ve yanımda olan ELT İzmir ailesine, özellikle Gülden Hanım‘a çok teşekkür ederim.

Cemre Kortun

İrlanda dil okulları

ingiltere dil okulları

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Kaplan International

Şehir: Oxford

Merhaba,

Ben Meliha Edem. İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunuyum. Mezuniyet sonrası iş arama süresinde İngilizce seviyem ile alakalı eksikliği daha iyi anladım. Bireysel çalışmalarım ve dil kursu ile bu konudaki eksikliği aşmaya çalıştım ancak İngilizce konuşma konusunda halen çok eksiktim. Bu eksikliği, tecrübeli olanların tavsiyelerini de dikkate alarak yurtdışı dil okulları ile aşabileceğimi farkettim ve araştırma yapmaya başladım.

ELT Yurtdışı Eğitim web sayfasını inceledikten sonra yüz yüze görüşmek için Beşiktaş şubesine gittim. Burcu Hanım ile görüşmenin ardından süreç başladı. Burcu Hanım, ilk görüşmede bütün şüphe ve tereddütlerimi giderdi. Karar verme aşamasında ülke ve şehir seçiminde büyük yardımları oldu. Ardından vize süreci başladı, bu konuda da çok emek harcadı. İngiltere’ye gelene ve buradaki rahatımdan emin olana kadar destek verdi.

İngiltere Dil Okulları Meliha Edem, İngiltere Meliha Edem

İngiltere’deki dördüncü haftamı tamamladım. Okulumdan ve yanında kaldığım ailede çok memnunum. Bu kısa sürede çok güzel deneyimler ve anılarım biriktirdim. Yardımlarından dolayı başta Burcu Hanım olmak üzere ELT ailesine çok teşekkür ederim.

Sevgilerimle

Mediha Edem

İngiltere dil okulları

İngiltere Dil Okulları

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Westbourne Academy

Şehir: Bournemouth

Merhaba,
Bu satırları Bournemouth’dan yazıyorum. Turizm ve otel işletmeciliği mezunuyum. Sizlerde bilirsiniz ki turizmde dil olmazsa olmazlardan. Sezonun bitmesinin ardından yurtdışında dil eğitimi almaya karar verdim. Benim için ilk araştırma internet üzerinden oldu. Aradığım ilk yer ELT idi. Elbette birçok şirketi araştırdım fakat ELT’yi daha samimi ve güvenilir buldum. Kendileriyle görüşmeye gittiğimde ELT İzmir ofisten Gülden Hanım bana yardımcı oldu. İlk olarak bana uygun okulu seçmekle başladık. Westbourne Academy’de karar verdik. Daha sonra benim için en zor süreç vize işlemlerimdi. Bu süreçte Gülden Hanım ve çalışma arkadaşları desteklerini asla esirgemediler. 15 günün ardından vizemin çıktığını öğrendik ve şuan burada 1 ayım bitti bile.

İngiltere Dil Okulları Nagihan Coşkun, İngiltere Nagihan Coşkun

İngiltere’de dil okulundan ve yanlarında kaldığım aileden bahsetmem gerekirse, internet üzerinden okul hakkında bazı olumsuz yorumları gördüm. Bu elbette tedirgin ediciydi fakat bu yorumlar kesinlikle göreceli. Öğretmenler çok ilgiler aynı zamanda çok disiplinler.

Burada aile yanında kalıyorum. O kadar tatlı insalar ki her konuda yardımcı oluyorlar. Gitmeden önce hangi havaalanında ineceğimi, nasıl geleceğimi, kullanacağım otobüs firmasını detaylı şekilde anlatan bir mail gönderdiler. Hatta otobüsten indikten sonra beni karşılamaya geldiler. Aile konusunda çok şanslı olduğumu düşünüyorum.

Kısacası başta İngiltere’yi seçmem, Westbourne Academy’i seçmem ve en önemlisi ELT’yi seçmemin hayatımda aldığım en iyi kararlardan biri olduğuna inanıyorum. Gülden Hanım hiç sıkılmadan bütün sorularımı cevaplayıp uçak biletimden yanıma alacağım ilaçlarıma kadar herşeyle bizzat ilgilendi. Buradan kendisine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

Herkese sevgiler.

Nagihan Coşkun

İngiltere dil okulları

İtalya dil okulları

Ülke: İtalya

Program: İtalyanca Dil Eğitimi

Okul: Cultura Italiana, Bologna

Yıl: 2018/2019

Merhabalar,

Ben Sibel, 23 yaşındayım. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. ELT’ye yazdığım ilk deneme yazısı ancak ELT’de ilk tecrübem değil. Daha önce de ELT aracılığıyla Kanada’da dil eğitimine gitmiştim, ilgilerinden çok memnun kaldığım için diğer yurtdışı fırsatlarını gözden geçirdim ve İtalyanca eğitiminde karar kıldım. Learn & Travel adı altında Bologna’da 3 haftalık İtalyanca eğitimi aldım. Eğitimin sonuna geldiğimde ise iyi ki buraya gelmişim dedim. Öncelikle iki İtalyan kadınla birlikte kaldım, bu sayede İtalyan kültürüne dair pek çok şey öğrendim. Aynı zamanda Bologna diğer şehirlere trenle çok yakın olduğu için Milano’yu da gezme fırsatım oldu. Ayrıca Bologna barındırdığı üniversiteden ötürü tam bir öğrenci şehri ve diğer İtalyan şehirlerine kıyasla daha ekonomik. Bu yüzden öğrenciyken dil okuluna gidiyorsanız çok uygun bir tercih. Ayrıca okulun da (Cultura Italiana) öğrencilerine sunduğu pek çok aktivite var. Yemek kursu, trekking, müzik dinletisi bunlardan sadece birkaçı. Yani üç haftanızı kültürel açıdan beslenerek geçirmek istiyorsanız Learn & Travel İtalya programına mutlaka göz atmalısınız.

İtalya Dil Okulları Sibel Büyük, İtalya Sibel Büyük

Ve son olarak, Kanada’ya gitme sürecimde olduğu gibi bunda da her adımla büyük bir özveriyle ilgilenen, çok uğraştırmama, yormama rağmen bir kere olsun kibarlığından ödün vermeyen Gözde Hanım‘a, onun aracılığıyla ELT Ankara ofisine ve tüm ELT ailesine çok teşekkür ederim.

Sibel Büyük

İtalya dil okulları

İngiltere Dil Eğitimi

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi (Hukuk İngilizcesi)

Okul: St.Giles

Şehir: Londra

İngiltere öyküm Hukuk İngilizcesi programlarını araştırmakla başladı. İnternette yurtdışı eğitim danışmanlık firmalarını araştırırken ELT’yi gördüm ve Beşiktaş şubesini aradım. Selin Hanım bana yurtdışında Hukuk İngilizcesi eğitimi hakkında detaylı bilgilendirmede bulundu. Fakat bu programa başlayabilmek için İngilizce seviyemin yeterli olmadığını ve İngilizcemi biraz daha geliştirmem gerektiğini anladım ve Selin Hanım’la Genel İngilizce programlarına bakmaya başladık. Okulumun tatili çok kısa olduğu için kısa süreli programlara baktık, kısa olacağı için Londra’da bir kursa gitmek daha iyi olur diye düşündük. Yurtdışına ilk kez çıkacağım için aklımda bir sürü soru vardı ama Selin Hanım benimle baştan sona kadar özenle ilgilendi, bütün sorunlarımı cevapladı, benim için en iyi yerleri seçti.

İngiltere Dil Okulları Begüm Güleşçi, İngiltere Begüm Güleşçi
İngiltere Dil Okulları Begüm Güleşçi, İngiltere Begüm Güleşçi

Şu an ikinci haftamdayım ve yurtdışında dil eğitimi almaktan aşırı memnunum keşke okulumun tatili daha uzun olsaydı daha fazla kalabilseydim. Bir sürü farklı ülkeden arkadaşım oldu bir sürü kültür tanıdım, her günüm dolu dolu geçiyor. St.Giles çok güzel bir okul tüm hocalarımız çok anlayışlı çok iyiler. Okulun kendi programları oluyor mesela dışarıda 60 pounda alabileceğiniz tiyatro biletlerini okul daha uyguna sağlayabiliyor bu açıdan çok iyi. Ben aile ile birlikte kalıyorum, okula sadece 20 dakika uzaklıktalar ve ulaşımım çok kolay oluyor. Host ailem çok tatlı ve benimle sürekli konuşuyorlar, gezebileceğim yerler öneriyorlar.

Benim İngiltere maceram şu anlık böyle ama bir haftada bile çok fazla yer gördüm çok fazla insan tanıdım. İngiltere’de dil eğitimi şimdiye kadar verdiğim en doğru kararlardan biriydi ve bunu gerçekleştirmemde yardımcı oldukları için ELT ailesine özellikle Selin Hanım’a çok teşekkür ederim.

Begüm Güleşçi

İngiltere dil okulları
almanya dil okulları

Ülke: Almanya

Program: Almanca Dil Eğitimi

Okul: DID Deutsch Institut

Şehir: Hamburg

Yıl: 2019

Merhaba, ben Ayşenur Telli

Trakya Üniversitesi Almanca Öğretmenliği mezunuyum.
Üniversite hayatım boyunca çeşitli nedenlerle Erasmus yapma şansı bulamamıştım. Almanya’yı görmek, Alman kültürü ve yaşantısını öğrenmek, Almanca’yı yerinde duymak ve bu tecrübelerimi öğrencilerime aktarmak, onları hikayelerimle yüreklendirmek istiyordum. Mezun olduktan sonra bunu kendi imkanlarımla yapmak istedim ve bir bütçe ayırdım; ancak “vize nasıl alınır, hangi evraklar gerekli, hangi okulu seçmeli, nerede kalmalı?” gibi sorular hakkında hiçbir fikrim yoktu. Gitmek istiyordum ama nereden başlamam gerektiğini bilmiyordum. ELT Beşiktaş şubesinin kapısından içeri girmemle her şey değişti. Selin Hanım benim danışmanımdı. Tüm prosedürü bana baştan sona açık anlaşılır bir şekilde anlattı. O ilk günden şu ana kadar (bir aydır Hamburgdayım) sabırla her türlü soruma sorunuma yardımcı oldu. Okulu, şehri, konaklamayı vs seçerken birlikte karar verdik. Orada ne gibi sorunlarla karşılaşabileceğimi ve çözüm alternatiflerini en ince ayrıntısına kadar bana anlattı. Nereden alışveriş yapıp hangi otobüse bineceğime kadar bana yardımcı olmaya çalıştı. Öyle ki bu stresli süreci onun sayesinde çok rahat atlattım. Beni hiçbir adımda yalnız bırakmadı. Başta çok değerli Selin Hanım ve danışmanım olmadığı halde benimle ilgilenen Burcu Hanım, vize departmanındaki Şevval Hanım olmak üzere ELT ailesi olarak bu süreçte herkes çok ilgili güler yüzlü kesinlikle konuya hakim insanlardı. En alakasız durumlarda bile özel, genel tüm sorularıma en doğru bilgiyi edinip en kısa sürede geri dönüş yaptılar.

Almanya Dil Okulları Ayşenur Telli, Almanya Ayşenur Telli

Üç aylık Did Deutsch Institut Hamburg standart dil kursu ve aile yanı konaklama satın almıştım. Öğretmenlerimden, ailemden, yaşadığım şehirden çok memnunum. Bir ayı geride bıraktım ve ne vize ile ilgili ne de okul ile ilgili hiçbir sorunla karşılaşmadım çünkü en ufak bir pürüzde bile Selin hanım çözüm odaklıydı ve içim çok rahattı. Binbir endişe ile bihaber girdiğim kapıdan mutluluk ve heyecan ile çıkmıştım. Döndüğümde yüksek lisans için yine ELT ailesi ile iş birliği yapacağım. ELT Yurtdışı Eğitime özünüz kapalı güvenebilirsiniz. Öyle ki bir valizimi hazırlarken yanımda olmadıkları, bir de havalimanında arkamdan el sallamadıkları kaldı. TEŞEKKÜRLER SELİN HANIM ❤️

Ayşenur TELLİ

Almanya dil okulu

Malta dil okulu

Ülke: Malta

İngilizce Dil Eğitimi

Okul: ESE

Yıl: 2018

Merhaba,

Merhabalar,

Adım Fuat Bağcı. Akdeniz Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümünden mezun oldum. Bizim bölüm mezunları açısından iyi bir kariyer için İngilizce çok büyük önem arz ediyor. Bu nedenle üniversiteden mezun olduktan sonra yurt dışında dil eğitimi almaya karar verdim. Birkaç yurt dışı eğitim danışmanlık firmasıyla görüştükten sonra ELT Yurtdışı Eğitimde karar kıldım. Danışmanım, ELT İzmir ofisten Gülden Hanım idi. Bütçem ve İngilizce seviyeme bağlı olarak doğru seçeneğin ESE Malta Dil Okulu olduğuna karar verdik.

Malta Dil Okulları Fuat Bağcı Malta Fuat Bağcı ESE

Başlangıçta üç aylık programa kayıt yaptırdım ancak Malta’ya geldikten sonra dil eğitimine üç ay daha devam etmeye karar verdim. Siz de yurt dışında eğitim almayı düşünüyorsanız, en azından pre-intermediate seviyesine gelip daha sonra yurt dışına gitmenizi tavsiye ederim. Hem daha az zorlanırsınız hem de sınıfınızda arkadaşlarınızın yabancı dil seviyesi belli bir düzeyde olur.

Yurtdışında dil eğitiminin en güzel taraflarından biri de dünyanın çok farklı ülkelerinden yeni arkadaşlar edinmeniz. Benim ilk yurt dışı deneyimim olmasına rağmen zorlandığımı söyleyemem.

Gülden Hanıma, sürecin en başından itibaren verdiği destek ve kalış süremi uzatırken vize işlemlerindeki yardımlardan ötürü teşekkür ederim.

Fuat BAĞCI

Malta dil okulu

Kanada Dil Okulu

Ülke: Kanada

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: ILAC

Yıl: 2019

Merhabalar,

Adım Berkan, 22 yaşındayım. Ege Üniversitesi Ziraat Mühendisliğinden mezun oldum. Mesleki kariyerim açısından yalnızca diploma sahibi olmanın yeterli olmayacağını düşünüyordum. Lisans eğitimim sırada pek çok kez İngilizce kursuna gittim fakat bunun çok fazla yararını göremedim. İngilizce’nin ana dil olarak konuşulmadığı bir yerde İngilizce öğrenmenin pek de kolay olmadığını anladım. Bu nedenle yurt dışında dil eğitimi almaya karar verdim. İnternetteki araştırmalarım ve yurtdışına dil eğitimine giden yakınlarımın tavsiyeleri sonucu ELT ile irtibata geçtim.

Berkan Çakır, Kanada Dil Okulu Berkan Çakır, Toronto Dil Okulu Berkan Çakır Scuola ILAC

Kanada Toronto’da 8 aylık dil eğitimi almaya karar verdim. ELT, ülke ve okul seçiminden, uçak biletime kadar tüm süreçle yakında ilgilendi. Danışmanımla her aşamada sürekli iletişim halindeydik.

Toronto’ya ilk geldiğimde kendimi bayağı yalnız hissettim. Daha önce evden hiç bu kadar uzağa gitmemiştim. Ayrıca benim ilk yurtdışı deneyimimdi. Bu nedenle başlangıçta bir miktar tedirginlik yaşadım. Fakat okula başlayıp insanlarla tanıştıkça bu tedirginliğimin yersiz olduğunu fark ettim ve okula kısa sürede adapte oldum. Bu kadar değişik ülkeden öğrenciyle tanışmak, onlarla iletişim kurabilmek çok güzel bir deneyim. İmkanı olan herkese yurtdışında dil eğitimi almalarını tavsiye ederim.

Son olarak başta Cenk Bey olmak üzere tüm ELT Yurtdışı Eğitim Bursa ofisi çalışanlarına gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederim.

Berkan ÇAKIR

Kanada dil eğitimi

İtalya Dil Eğitimi

Ülke: İtalya

Program: İtalyanca Dil Eğitimi

Okul: Scuola Leonardo Da Vinci, Floransa

Yıl: 2018

Merhaba ben Buse Özyurt,

İstanbul Teknik Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama mezunuyum. Üniversite yaşamım boyunca almak istediğim İtalyanca Dil Eğitimi programına ELT Ailesi ile kavuştum .

Okuduğum süre boyunca aldığım mimari eğitimi hem mimarinin merkezi olan İtalya’da görmek, hem Dil Eğitimi almak amacı ile İtalya’ya gitmeye karar verdim, fakat hangi okulun benim için daha iyi olacağı konusunda seçim yapamıyordum.

Danışmanım Selin Alacalar bana bu konuda gerçekten çok yardımcı oldu benimle her konuda yakından ilgilendi. Tercihlerimizi Selin Hanım beraber değerlendirip Scuola Leonardo Da Vinci dil okulunda karar kıldık. Vize evraklarımın mükemmel bir şekilde hazırlanmasının ardından 15 günlük bir sürede vizemi aldım. Selin Hanım ile sadece orda olduğum süre içerisinde değil buraya geldikten sonra da iletişimimiz devam etti.

Buse Özyurt, İtalya Dil Okulları Buse Özyurt Buse Özyurt Scuola Leonardo Da Vinci

İtalya herkesin bildiği gibi Sanatın ve Mimarinin Doğduğu bir ülke. Scuola Leonardo Da Vinci Dil Okulu ise Floransa’nın tarihi kent merkezinde yer almakta, okula gittiğiniz her gün bu tarihi dokuyu yeniden keşfediyorsunuz ve Sanatın her gün farklı bir yönüyle karşılaşıyorsunuz. Floransa ise tüm kültürden insanları bir arada barındıran bir şehir. Kendinizi her açıdan güvende hissedebiliyorsunuz. Şehir olarak Sanata doymuş mutlu bir şehir, insanların pozitif enerjisini her gün hissedebildiğiniz bir şehir. Öncelikle görmeniz gereken Uffizi, Pitti Sarayı, Vecchio Sarayı ve daha sayamadığım birçok müze ve galeri mevcut, 1400’lü yıllardan günümüze ulaşmış eserler bulabiliyorsunuz 🙂 Ayrıca Gallleria Dell’Accademia’da Michelangelo’nun David’ini bulabilirsiniz 🙂 Scuola Leonardo Da Vinci ise her anlamda beni mutlu eden bir okul oldu, her gün İtalyan Hocalarımızla aldığımız derslerde hem oyunlar oynadık hem farklı ülkelerden katılan arkadaşlarımızla farklı kültürler öğrendik hem de İtalyanca’yı çok doğru bir adreste öğrendik çünkü 4 hafta sonra az da olsa kafede, markette İtalyanca konuşabiliyorsunuz 🙂 Hocalarımın hepsini çok seviyorum hepsine teşekkürlerimi sunuyorum 🙂
Konaklama konusuna gelince birden fazla tercih sunuluyor. İlk tercihinizi aile yanında veya apartlarda konaklama kullanmanızı tavsiye ediyorum. Hem İngilizcenize katkısı daha büyük hem de şehre daha kısa zamanda adapte olmanıza yardımı var.

Eğer yurtdışına çıkma konusunda endişeleriniz varsa, profesyonel bir yardıma ihtiyacınız varsa ELT bu konuda en doğru karar 🙂 Her biriniz bu zorlu ve stresli süreçte yorulacaksınız ama hayatınızın en önemli kararlarından birini, emeğinizi ve zamanınızı hem emin ellere bırakmanız ve size en uygun, en doğru bilgiyi verebilecek daha önemlisi bu sıkıntılı süreçte bilgisinden faydalanabileceğiniz bir danışman ile yola çıkmanızı tavsiye ederim. ELT Ailesine tekrardan çok teşekkür ediyorum 🙂

Buse ÖZYURT

İtalya dil eğitimi

İspanya Dil Eğitimi

Ülke: İspanya

Program: İspanyolca Dil Eğitimi

Okul: Enforex

Yıl: 2018

Merhabalar, ben Pelin Başak Talebi.

ELT aracılığıyla 2016 yılında Work & Travel programına katıldıktan sonra ikinci bir yabancı dil öğrenmek istiyordum. İspanya ve İspanyolca her zaman ilk tercihimdi. Bir önceki tecrübemden memnun kaldığım için tekrar ELT ailesi ile iletişime geçtim ve danışmanım Selin Hanım ile dil okuluna gidebilmem için öncesindeki süreci hallettik.

2018 yazında Malaga/İspanya’da ELT ailesinin aracılığıyla 2 aylık bir dil eğitimi aldım. İspanya –özellikle Güney İspanya- her ayrıntısıyla çok güzeldi. Okulumdaki öğretmenler oldukça ilgili, sabırlı ve eğlenceliydi. Okul sonrası boş zamanda yapılacak çok şey, görülecek çok yer vardı. Zaten dil okullarında dünyanın birçok yerinden ve benzer bakış açılarına sahip olduğunuz insanlar da olduğu için arkadaş edinememek neredeyse imkânsızdı.

İspanya Malaga Dil Okulu Pelin Başak Talebi Pelin Başak Talebi Enforex Dil Okulu

Bu tarz deneyimleri herkese tavsiye ederim. Başta dil öğrenmek olmak üzere özgüvenimiz, sorumluluk duygumuz, sosyal yeteneklerimiz ve daha birçok açıdan da yararlı olduğunu düşünüyorum. Dil öğrenmenin en doğru yolunun yurtdışında yaşamak olduğunu biliyordum. Öncesinde çekinceler yaşanması ve gerçekleşmesine az bir zaman kala bunların artması çok normal ama bunların hepsinin boşuna olduğunu göreceğinize, en azından zamanla bulunduğunuz yere alışıp evinizde hissedeceğinize ve çok eğleneceğinize eminim.

Başta Selin Hanım olmak üzere tüm ELT ailesine bu deneyimleri yaşamama yardımcı ve aracı oldukları için çok teşekkür ederim. Her ihtiyacım olduğunda ulaşabildim ve her soruma cevap alabildim. Ayrıca Enforex de bir o kadar profesyonel ve başarılı bir eğitim kurumuydu.

Umarım herkes hayallerini gerçekleştirebilir. Hepinize iyi şanslar.

Pelin Başak TALEBİ

ispanya dil eğitimi

İspanya Dil Eğitimi

Ülke: İspanya

Program: İspanyolca Dil Eğitimi

Okul: Enforex

Şehir: Malaga

Herkese merhaba,

Adım Özge, 21 yaşındayım. Yurtdışında dil eğitimi konusunda araşıtırma yaparken ELT ile karşılaştım. Danışmanım Selin Hanım, dil okulun ve şehir seçiminde çok yardımcı oldu. Kayıt, vize ve okul süreciyle yakından ilgilendi.

Malaga’da Enforex’e dört haftalık İspanyolca dil eğitimine gittim. Okulun konumu, öğretmenler, çalışanlar herkes çok ilgiliydi. Malaga’da hiçbir zorluk yaşamadım. Kalacak yer olarak okulun apartını tercih ettim. Apartın, okulun tam karşısında olması çok büyük avantajdı. Apartta kaldıgım için çok mutluyum çünkü birçok insanla tanışma yeni kültürler tanıma fırsatı buldum. Genel olarak buraya gelen öğrenciler çok sıcakkanlılar ve herkes her konuda birbirine yardımcı oluyor. İspanyolca bilgimin ilerlemesinin yanında İngilizcemin gelişimine de büyük katkısı oldu.

İspanya Malaga Dil Okulu Özge Oğur Özge Oğur Enforex Dil Okulu

Malaga şehir olarak küçük ve heryer yürüme mesafesi uzaklığında. Genellikle şehirde genç nüfus ve öğrenciler ağırlıkta. Bundan kaynaklı çok güvenli bir yer. Yazın gelecek öğrenciler için İspanyolca öğrenmek adına çok güzel bir şehir olduğunu söyleyebilirım. Türk öğrencilerin sayılarının az olması hem dil eğitimi açısından hem de yeni kültürler öğrenmek, yeni insanlarla tanışmak adına ekstra bi avantaj sağlıyor. Buraya gelme sürecimde ve geldiğimde de iletişim halinde bulundum Selin Hanımla. Herhangi bir durumda direk buradan İstanbul’a çok kolay bir şekilde iletişim sağlama imkanım oldu. Tekrardan ELT’ye teşekkür ediyorum 🙂

Özge OĞUR

İspanya Dil Okulu

İngiltere Dil Eğitimi

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Embassy English

Şehir: Brighton

Herkese merhaba,

Daha önceden turistik gezi amacıyla yurtdışına çıkmıştım. O günden sonra mutlaka yurtdışında dil eğitimi almam gerektiğine karar verdim. Her ne kadar İngilizce gramer bilgim olsa da bildiklerimi pratiğe dökmek için İngilizcenin anadil olarak konuşulduğu yerde bulunmak gerektiğini biliyordum. Dil eğitimi hakkında tüm sorularımı cevaplayıp kafamdaki soru işaretlerini, gideceğim yeri belirlememdeki kararsızlığımı ve birçok konudaki indişelerimi gideren danışmanım Selin Hanıma öncelikle çok teşekkür ederim.

İngiltere Dil Okulu Berfin Aşkın Berfin Aşkın Brighton Dil Okulu

Gittiğim şehir birçok aktiviteye sahip; Londra, Cambridge, Oxford ve diğer şehirleri de hafta sonları gezme fırsatı tanıyacak kadar uzaklıkta… Okulumuzun da yaptığı bir hayli aktivite vardı ve bu aktiviteler sayesinden farklı ülkelerden insanlar ile arkadaş olduk. Okulumuzda eğitim de çok eğlenceli geçiyordu, öğretmenler bilgiyi vermek için büyük gayret sarf ediyorlardı. Çok dinamiklerdi, derslerde sadece gramer işlemiyorduk ve işlediğimiz tüm konular, tüm dersler bir biriyle bağlantılıydı.

Brighton’da aile yanında kaldım ve hiçbir sorun yaşamadım. Hatta beni ailenin bir ferdi olarak gördüler. ELT’nin bu süreçte eğitimim için göstermiş olduğun çabalar için çok teşekkür ederim.

Berfin AŞKIN

ingilterede Dil Eğitimi

Malta Dil Okulları

Ülke: Malta

İngilizce Dil Eğitimi

Okul: ESE

Yıl: 2018

Merhaba,

Otomotiv Mühendisliği bölümünden mezun oldum ve yüksek lisans eğitimim öncesinde İngilizcemi geliştirmeye karar verdim.
Yurtdışında yüksek lisans eğitimi düşünüyorum ve bunun için iyi bir IELTS skoru almam gerekiyor. Yurtdışında İngilizce kursu araştırırken ELT ailesiyle tanıştım. Danışmanımla Gamze Hanımla yaptığımız görüşmeler sonucunda benim için en iyi seçeneğin şirin ada ülkesi Malta olacağına karar verdik.

Şu anda Malta ESE Dil Okulu öğrencisiyim. Burada aldığım eğitimden gayet memnunum. ELT, gerek bütçeme uygun dil okulu ve ülke seçimimde, gerekse Avrupa’da yapacağım yüksek lisans öncesi verdiği danışmanlık hizmeti sırasında tüm süreçle yakından ilgilendi ve tüm işlemlerimi eksiksiz gerçekleştirdi.

Malta Dil Okulları Ömer Yılmaz Malta Ömer Yılmaz ESE

Tüm işlemlerimde en başından beri sürekli yanımda olan danışmanım Gamze Hanıma ve tüm ELT ailesine teşekkür ederim.

İngilizcenizi geliştirirken gezmek, farklı kültürleri yakından tanımak ve değişik ülkelerden arkadaşlar edinmek isterseniz, Malta’yı tavsiye ederim:)

Ömer YILMAZ

Malta Dil Okulu

İngiltere Dil Okulu

Ülke: İngiltere

Şehir: Brighton

Okul: Oxford International

Yıl: 2018

Herkese merhaba,

Ben Burak Yaman. Lisans eğitimini tamamlayana kadar İngilizce dersi almamıza rağmen kendimizi bu konuda yeteri kadar geliştiremiyoruz. Bence, bunun önemli sebeplerinden biri, İngilizceyi aktif olarak kullanmayışımız. Türkiye’de, özellikle speaking konusunda, kendimizi geliştirmemiz oldukça güç. Bundan dolayı yurtdışında İngilizce eğitimi almaya karar verdim.

Makina mühendisi olarak iyi bir iş bulmak için ileri derecede İngilizce bilmek şart. İş hayatına başlamadan önce İngilizcemi olabildiğince geliştirmem gerektiğinin farkına vardım. Aldığım bu kararda konuşmuş olduğum birçok kişinin de etkisi oldu.

Yurtdışına nasıl gidebileceğime dair araştırma yaparken ELT Yurtdışı Eğitimle karşılaştım ve yapmış olduğum ön görüşmede güven verici ve samimi tavırlarından dolayı bu firmada karar kıldım.

Şu anda iki ayı aşkın bir süredir Brighton’dayım. Burada birçok farklı ülkeden arkadaş edindim. Brighton sıcak ve güzel bir şehir, her türlü imkan elimizin altında. Bir yandan İngilizce öğrenirken bir yandan da İngiliz kültürü hakkında bilgi sahibi olmak, bu tecrübeyi edinmek gerçekten tarifsiz. Aynı zamanda çeşitli etkinliklerle İngilizce öğrenmeyi eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Burak Yaman Brighton Burak Yaman Oxford International Dil Okulu Burak Yaman İngiltere

Yurtdışında dil eğitimi almak gerçekten müthiş bir tecrübe. Kesinlikle bu tecrübeyi yaşamalısınız.

Başta, danışmanım Gamze Hanım ve ELT Sakarya şubesi olmak üzere tüm ELT ailesine çok teşekkür ederim.

Burak Yaman

İngiltere dil okulları

Kanada Dil Okulu

Ülke: Kanada

Şehir: Toronto

Okul: Kaplan International

Yıl: 2018

Merhaba,

Ben Kübra Özer.

Yurt dışında dil eğitimi almak hep vardı aklımda. Türkiye’de önce bir dil okuluna kayıt oldum ama bir süre sonra bunun bana pek bir faydası olmadığını anladım. İngilizcenin konuşulmadığı bir yerde İngilizce öğrenmek çok zordu.

Gazeteciyim ve mesleğimde iyi bir İngilizceye sahil olmak gerekiyordu. Git gide zorlanmaya başlamıştım. Bunu daha fazla erteleyemeyeceğimi anladım ve dil okullarını araştırmaya başladım.

Araştırmalarım sonucunda dil eğitimi için ELT Yurtdışı Eğitim firmasını buldum ve onda karar kıldım, çünkü ziyaret ettiğim diğer danışmanlık firmalarına göre çok daha fazla güven verdiler. Süreç boyunca danışmanım Soner Bey her konuda yardımcı oldu.

Kaplan International Toronto‘da eğitimime başladım. Okula ilk gittiğim gün itibariyle profesyonelliklerini gördüm. Titiz ve özenli çalışan bir okul.

Dil öğrenmek isteyen herkese yurt dışı eğitimi öneriyorum. Değişik ülkelerden gelen öğrenci grupları ile tanışma fırsatı yakaladım ve bununla birlikte konuşma pratiğim gelişti.

Kübra Özer Toronto Kübra Özer Kaplan International Dil Okulu Kübra Özer Kanada
Kübra Özer dil okulu Kübra Özer Kaplan Dil Okulu Kübra Özer Kaplan International

Okulda bir buçuk ayı doldurmakla beraber, burada gönüllü çalışmaya başlamış olmak ayrı bir tecrübe ve mutluluk oldu benim için. Tabi bununla birlikte mesleğimi de devam ettiriyorum. Haftanın belirli günlerinde Toronto’da bir medya kuruluşunda çalışmaya başladım.

Her gün farklı bir şeyler öğrenip deneyimlemek tarif edilemez bir mutluluk.

Kanada’yı düşünenlerin akıllarına gelen ve hatta onları korkutan ilk soru eminim ki kış aylarındaki hava şartlarıdır. Size şöyle söylemeliyim ki çok üşüyen biri olarak bu ülkeyi seçtim. Edindiğim bilgilere göre Toronto Kanada’nın daha ılıman şehirlerinden. Türkiye’den gelecek olan arkadaşlara kıyafetlerini buradan temin etmelerini öneririm; çünkü buranın soğukluğuna göre özel kıyafetler var. Maalesef benim Türkiye’den aldığım mont ve ayakkabılar yeterli olmadı.

Onu dışında sistemleri o kadar güzel ki hemen hemen her şeyi yer altında hallede biliyorsun. AVM’ler dahil olmak üzere birçok mağaza da yer altında.

Başta, danışmanım Soner Bey olmak üzere, ELT Beşiktaş ofisine ve tüm ELT ailesine tekrardan çok teşekkür ederim.

Siz de hayallerinizi daha fazla ertelemeyin ve size uygun bir ülkede mutlaka eğitiminize devam edin!

Sevgiler

Kübra ÖZER

kanada dil okulları

Malta Dil Okulları

Ülke: Malta

İngilizce Dil Eğitimi

Okul: EC English – St Julian’s

Yıl: 2018

Herkese Merhaba,

Uzun zamandır nişanlımla birlikte yurt dışında dil eğitimi almayı planlıyor, fakat bir türlü zaman ayıramıyorduk. Üniversite eğitimimiz bittiğinde Malta’ya dil eğitimine gitmeye karar verip yurt dışı eğitim acentalarını araştırmaya başladık. Birçok firma ile görüştük. Bunlar arasında en ilgili olanı ve bizimle yakından ilgileneni ELT Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık şirketi oldu. Danışmanımız Gülden Hanım, Malta’da birçok okul seçeneği sundu ve tüm sorularımıza net yanıtlar verdi. Görüşmelerimiz sonucunda Malta’nın en popüler okullarından olan EC English’i seçtik. Şuanda aldığımız eğitimden çok memnunuz. Bir yıl önceden kayıt yaptırmamıza rağmen başta Gülden Hanım ve Efe Bey olmak üzere tüm ELT çalışanlarının o uzun süreçte bize olan ilgisi ve sabrı için teşekkür ediyoruz. Ayrıca, Gülden Hanım, Malta’ya geldiğimizden günden beri sürekli durumumuzu kontrol edip, her türlü sorunumuzla yakından ilgilenmekte. Başta Gülden Hanım olmak üzere tüm ELT İzmir ofisi çalışanlarına teşekkür ederiz.

Malta Dil Okulları Volkan Bozdağ

Volkan Bozdağ

Malta Dil Okulu

Kanada Dil Okulu

Ülke: Kanada

Program: Dil Eğitimi + Yüksek Lisans

Okul: ILAC + Douglas College

Şehir: Toronto

Yıl: 2017 / 2018

Merhaba, Üniversite hayatım boyunca kendime ve gelecekte planladığım kariyerime vizyon katmak için okulu bitirdiğim zaman yurt dışında master yapma düşüncem hep vardı. Sonuçta 2017 yılında lisans eğitimimi tamamladım. Ancak yabancı dilimin de bu arada daha iyi olması gerektiğini düşünüyordum.

Yiğit Yurdakul ILAC Toronto Kafamda “Nasıl?” ile başlayan bir hayli soru vardı, cevaplarını almak için birçok danışmanlık firması ile görüştüm. İşte bu süreçte yolum ELT Yurtdışı Eğitim ile kesişti. Soner Bey’in yardımları ile yol haritasını çizdik. Öncelikle dil eğitimim için Kanada’nın Vancouver şehrinde 6 ay süreyle ILAC Dil Okuluna gittim ve İngilizce seviyeme uygun bir programa dahil oldum. Değişik ülkelerden gelen öğrenci grupları ile tanışma fırsatı yakaladım ve bunun da etkisiyle özgüvenim fazlasıyla arttı, konuşma pratiğim gelişti. Altıncı ayın sonunda Vancouver’da bulunan önemli okullardan Douglas College’ın sınavına girdim ve bu sınavı kazandım. Şu anda hedeflediğim lisansüstü eğitimime başladım. Bu arada Vancouver; Kanada’nın Britanya Kolombiyası eyaletinde bulunan doğa harikası, ülkenin önemli üçüncü büyük şehridir. Burası, farklı etnik grupların yaşadığı, düzenli, huzurlu, yardımsever, kibar ve birbirine saygılı insanların olduğu, vakit geçirilecek güzel mekânlara sahip, yaşanılası bir yer. Bu süreçte yolum iyi ki ELT Yurtdışı Eğitim ile kesişti, iyi ki Soner Bey‘le tanıştım. Desteklerinden dolayı tüm ELT Beşiktaş ofisi çalışanlarına teşekkür ederim. Bu vesileyle benimle aynı düşüncede olan arkadaşlara bu süreci iyi değerlendirmelerini, yurtdışında eğitim hedeflerini gerçekleştirmelerini tavsiye ediyor ve başarılar diliyorum.

Yiğit YURDAKUL

ILAC Dil Okulu - Douglas College

Kanada Dil Okulu

Ülke: Kanada

Program: Dil Eğitimi (IELTS Hazırlık)

Okul: Embassy English

Şehir: Toronto

Yıl: 2018

Merhabalar,

Adım, Çağrı Bağcı. İnternet’ten, IELTS hazırlık kursu araştırırken, ELT Yurtdışı Eğitim ile karşılaştım. Beşiktaş’taki ofislerine gittiğimde Selin Hanımla görüştüm. Görüşmelerimiz sonucunda Toronto EMBASSY Dil Okulunda karar kıldım.
Benden istenen belgeleri teslim ettikten sonra kısa sürede vize ve diğer işlemlerim tamamlandı ve Toronto’da iki ay süreyle eğitim aldım.
Embassy Dil Okulu, benim için harika bir deneyimdi. Çok güzel arkadaşlar edindim. Hayat görüşüm ve olaylara bakış açım zenginleşti. Yeni bir kültür, yeni insanlar, yeni yerler, yeni yemekler tanıdım. Belki de hayatım boyunca hiç olmadığı kadar meraklı bir şekilde insanlarla sohbet ettim ve en önemlisi de Dünyanın diğer ucundan gelen bir diğer öğrencinin, benim hiç görmemiş, hiç duymamış olduğum şeyleri bana anlatmasıydı.

Bir çok ülkeden arkadaşlarım oldu ve beni ülkelerinde ağırlamak istediklerini söylediler. Farklı yerler görme düşüncesi beni gerçekten çok heyecanlandırıyor.

Kanada Dil Okulları Çağrı Bağcı Çağrı Bağcı Kanada Dil Okulları
Kanada Dil Okulları Çağrı Bağcı Çağrı Bağcı Kanada Dil Okulları

Belki de İstanbul’da hiç bulamayacağım kadar yetenekli öğretmenlerim oldu ve onlardan çok şey öğrendim. İngilizce seviyem hiç olmadığı kadar ilerledi. Nerede, nasıl hatalar yaptığımı, kurallı nasıl konuşulur ve yazılır görmüş oldum. Türkiye ile hiç bir şekilde benzemeyen bir kültürün, hiç tanımadığım yaşam stilinin içinde bulunmanın beni olgunlaştırdığını ve kendimi nasıl geliştireceğimi anlamamı sağladığını söylemeliyim. Bu benim için bir köprüydü ve ben o köprüyü emin adımlarla geçtiğimi düşünüyorum ve bundan sonra da başka ülkeler başka kültürler tanımak istediğime karar verdim. Şunu söyleyebilirim ki, hayatımda geçirdiğim en güzel 2 aydı ve bunların hepsini ELT ailesine borçluyum. ELT olmasaydı bunların hiç birini yaşayamazdım. Emeğiniz ve fedakar gayretlerinizden dolayı çok teşekkür ederim.

Önümüzdeki yaz için yurt dışında staj, çalışma ve yaşama olanakları için sizinle yeniden görüşmek ve fikirlerinizi almak istiyorum.

Başta, danışmanım Selin Hanım olmak üzere, ELT Beşiktaş ofisine ve tüm ELT ailesine tekrardan çok teşekkür ederim.

M.Çağrı Bağcı

Embassy dil okulu

Kanada Dil Okulu

Ülke: Kanada

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: ILAC

Şehir: Toronto

Yıl: 2018-2019

Merhabalar,

Kanada’da dil eğitimi için ELT Yurtdışı Eğitimi seçmemin en önemli sebebi bana ve aileme o en önemli etken olan güven duygusunu daha ilk görüşmede vermiş olmalarıydı. ELT Bursa ofisindeki Selen Hanımın bu süreçteki bütün detaylara hakim olmasından dolayı hiç sorun yaşamadım ve bu nedenle kendisine bir kez daha teşekkür etmek isterim.

Kanada Dil Okulu Doğancan Şenyürek Doğancan Şenyürek Kanada Dil Okulları

Kanada’yı özellikle de benim gibi Toronto şehrini seçmek isteyenlerdenseniz -eğer dil geliştirme ve sosyal yaşam anlamında- sizi dünyanın her ülkesinden çok güzel arkadaşlıkların beklediğini de söylemeliyim.

Sorunsuz ve güvenilir bir yurtdışı eğitimi deneyim için ELT Yurtdışı Eğitimi herkese öneririm.

Doğancan Şenyürek

ilac dil okulu

Kanada Dil Okulu

Ülke: Kanada

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: ILAC

Şehir: Toronto

Yıl: 2017-2018

Merhaba,

Liseye başladığım günden itibaren aklımın bir yerlerinde hep yurtdışında okuma fikri vardı fakat yabancı dilimin yetersiz olduğunu düşündüğüm için bunun çok zor olacağını düşüyordum, ta ki ELT ile irtibata geçene kadar. Özellikle Soner Bey süreçle ilgili kafamdaki soruları tek tek cevaplandırdı ve ben de İngilizce hazırlık eğitimimi ILAC Toronto Dil Okulunda almaya karar verdim.

Macaristan’da okumak istediğim üniversitede de İngilizce eğitimi alabilirdim fakat hem dil becerilerimi daha iyi geliştireceğime, hem de daha farklı bir tecrübe edineceğime inandığım için bu tercihte bulundum ve nitekim hedefime de ulaşmış oldum.

Cesur Genç ILAC Toronto Toronto ile başlarsak eğer, Toronto Kanada’nın en büyük şehri ve Ontario eyaletinin başkentidir. Şehir çok canlı ve güzel vakit geçirilebilecek bir çok mekana sahip. Multikültürel toplum yapısı sayesinde bir çok milletten farklı insanı tanıma şansı elde ettim. İnsanları çok anlayışlı, yardımsever ve kibar. Bu da sizi daha çok konuşmaya teşvik ediyor.

Dil okuluna gelirsek eğer, şunu söyleyebilirim ki tam olarak ne istiyorsanız onu alıyorsunuz. Özellikle hazırlık okumak isteyenler için kesinlikle tavsiye ediyorum. TOEFL ve IELTS gibi programları sayesinde hedefinize tam olarak ulaşabiliyorsunuz ve seçmeli speaking dersleriyle birlikte konuşmanızı daha da ileriye taşıyabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra öğrenciler için okul bir çok sosyal etkinlikler düzenliyor.

Kanada’ya gitmek hayatımda aldığım en önemli karardı bu yüzden ELT ekibine çok teşekkür ediyorum.

Cesur Genç

ilac dil okulu

İngiltere Dil Okulları

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Kaplan Dil Okulu / Manchester

Yıl: 2018

Merhabalar,

Yaz tatilimi değerlendirmek ve yeni deneyimler kazanmak için ELT danışmanlığında Manchester şehrinde dil eğitimi almaya karar verdim. Neden mi ELT? Çünkü her şeyden önce ailemin güvenini kazandılar. Her konuda gereğinden fazla yanımda ve yardımcı oldular. Vize sürecini onlar ile birlikte kolayca atlattım. Bana sağladıkları transfer servisi ve aile yanı konaklama konusunda tek söyleyebileceğim her şeyin MÜKEMMEL olduğu.

İngiltere Dil Okulu Esra Yavuz Esra Yavuz İngiltere Dil Okulları

Yanında kaldığım aile son derece sıcak kanlı ve iyi kalpli insanlar. Daha ilk haftadan birbirimize tamamen alıştık. Beni hafta sonu alışveriş merkezine götürdüler, onlarla birlikte kiliseye gittik, yeni şeyler öğrenmemde bana çok yardımcı oldular. Okul hakkında yorum yapmıyorum çünkü en iyisi olduğu hakkında size yüzde yüz onay verebilirim. Başta Gülden Hanım olmak üzere tüm ELT ekibine teşekkür ederim, onlar sayesinde farklı insanlar, farklı kültürler tanıyorum. Burada her şey tüm güzelliğiyle devam ediyor. Yapmanız gereken; herhangi bir ELT danışmanlığına kendinizi emanet etmeniz, gerisi son derece güvenli ve hızlı bir şekilde gelişecektir.

Esra Yavuz

İngiltere'de Dil Okulu

ingiltere dil okulları

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: LSI Cambridge

Yıl: 2018

Merhabalar,

İngiliz Dili ve Edebiyatı okuduğumdan hep İngiltere’ye gitmek istemiş fakat İngilizce konuşmaktan biraz çekindiğim için bu hayalimi sürekli ertelemiştim. En sonunda ELT Yurtdışı Eğitime başvurdum. Beni en doğru şekilde yönlendirdiği, tüm süreçte bana sıkılmadan katlandığı ve ne zaman bi’ sorum olsa cevapladığı için öncelikle Selen Hanım‘a çok teşekkür ederim. Bana her konuda çok yardımcı oldu.

Cambridge Dil Okulu Damla Günay Damla Günay Cambridge
İngiltere Dil Okulu Cambridge dil okulları Damla Günay İngiltere

Altı hafta İngiltere Cambridge’te dil eğitimi aldım. Kısa sayılabilecek bir süre olmasına rağmen bu eğitim bana çok şey kattı, telaffuz konusunda çekimserliğimi attım ve daha akıcı konuşmaya başladım. Korkarak yola çıktığım bu serüven hayatımın en unutulmaz dönemi oldu. İlk yurt dışı deneyimim olduğundan bir tedirginlikle başladığım bu yolda, yanımda ELT gibi güçlü bir destek olunca korkulacak hiçbir şeyin olmadığını gördüm.

Çok harika anılar ve eşsiz bir deneyim edindim. ELT Yurtdışı Eğitime ve özellikle Selen Hanım’a hayalimi gerçekleştirme konusundaki desteklerinden ötürü bir kez daha teşekkür ederim.

Damla Günay

İngiltere Dil Eğitimi

ingiltere dil okulları

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: LSI / Cambridge

Yıl: 2018

Merhabalar;

Öncelikle gerçekten güzel bir geleceğe sahip olmak isteyen ve bu yolda kendim başta olmak üzere ileride yurt dışında okumak umudu olan kişilere rehberlik eden ELT YURT DIŞI EĞİTİM Danışmanlığından, başta Efe Ermişmula olmak üzere tüm ekibe dolu dolu sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.

Yurtdışında üniversite eğitimi almak hep hayalimdi fakat bu konuda bildiklerim oldukça sınırlıydı. ELT ile tanıştım ve bu süre içerisinde Efe Bey ve tüm ekibi bana her konuda çok yardımcı oldu. Sorularımı büyük bir sabırla yanıtladı ve tüm endişelerimi giderdi. Önce İngilizcemi geliştirmek ve böyle büyük bir karar almadan önce kendimi daha iyi tanımam açısından bana İngiltere’de dil eğitimi alma önerisinde bulundu. Dil okulu seçiminden,evrak işlemlerime kadar sürekli kendisi ile iletişim halindeydik ve İngiltere Cambridge şehrindeki LSI Okulları’na kaydımı yaptırdım. Böylece İngiltere’de dil eğitimi sürecim başlamış oldu.

LSI Cambridge Dil Okulu Mehmet Öztürk Mehmet Öztürk LSI Dil Okulu

ELT, yurt dışı dil eğitimi konusunda oldukça tecrübeli. Gönderdiği okullar da çok güvenilir. Önümüzdeki yıl tekrar İngiltere’ye ve yine ELT aracılığı ile gideceğim.

Her şey için tekrar teşekkür ederim.

Mehmet Öztürk

İngiltere Dil Eğitimi

ingiltere dil okulları

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Kaplan International / Oxford

Yıl: 2018

Herkese merhaba,

İngiltere Dil Okulu İngiltere’de dil eğitimi konusunda ELT Yurtdışı Eğitimi seçtim çünkü ziyaret ettiğim diğer danışmanlık firmalarına göre çok daha fazla güven verdiler. Süreç boyunca gerek danışmanım Gülden Hanım gerekse diğer tüm ELT İzmir ofisi çalışanları her konuda yardımcı oldular. İngiltere’de karşılaştığım durumlarla yakından ilgilenip, orada yalnız olmadığımı hissettirdiler.

Siz de İngiltere’de kaliteli bir dil eğitimi, sıcak bir arkadaşlık ortamı ve güvenilir bir danışmanlık hizmeti arıyorsanız mutlaka bir ELT ofisine uğrayın derim.

Herkese başarılar.

Salih Özakar

İngiltere Dil Eğitimi

Malta Dil Okulları

Ülke: Malta

İngilizce Dil Eğitimi

Okul: am Language Studio

Yıl: 2018

Malta’da dil eğitimi almak amacıyla iletişim kurduğumuz ilk andan itibaren büyük bir özveriyle yardımcı olan ELT Beşiktaş ofisi danışmanlarından Selin Hanım’a ve vize danışmanlığımı yapan Elif Hanım’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Açıkçası bu planı kafamda yaparken en büyük endişem danışmanlık konusuydu ancak bütün endişelerimi gideren profesyonel, sabırlı ve takipçi bir çalışma anlayışı sayesinde mağduriyet
yaşamadım.

Devam eden bir üniversitem ve ayıracağım daha fazla bir zaman olmaması nedeniyle 1 aylık programı tercih ettim bu tercih sonunda Malta’ya ulaştım. Okulum AM Language Studio tarafından havaalanında karşılanmam son derece iyiydi.

Malta Dil Okulu Semih Mor Semih Mor Malta Dil Okulu

Kaldığım daire bir öğrenciye yetip artacak kadar donanımlı ve moderndi, okula yakın sahilde bir yerdi. Okula gelince ofis çalışanlarından eğitmenlerine kadar herkes başarılıydı. Bir ayda öğrenebileceğim ne varsa bana öğrettiler. Eğitim kalitesi, okuldaki modern ortam ve konaklama olanakları olarak ben kesinlikle AM Language’i tavsiye ediyorum. Okulun size karşı ilgisini vereceğim şu örnekle anlayabilirsiniz: Doğum günümde yaptıkları küçük sürpriz, bunu takip edip düşünce göstermeleri gayet hoş.

Son olarak Malta’da 1 ay daha kalmayı çok isterdim, eğlenceli arkadaş ortamının yanında sıkılmadan alınan akademik eğitim size bir yaz tatilinden fazlasını sunuyuro. Malta veya başka bir ülke bu programı ELT aracılığıyla kesinlikle daha uzun olmak şartıyla bir daha deneyeceğim.

Semih Mor

Malta'da Dil Eğitimi

ingilterede Dil Eğitimi

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: St Giles / Brighton

Yıl: 2018

Herkese merhaba,

Ortaokuldan beri İngilizce görmeme rağmen konuşmak için bir türlü özgüven bulamıyordum kendimde. Bu yüzden yurt dışında dil eğitimi almaya karar verdim. Bu süreçte ELT Yurtdışı Eğitim Danışmanlığın büyük bir katkısı oldu. Okulumu seçerken ve şehri belirlerken çok yardımcı oldular.

İngiltere Dil Okulu Simge Konuş Simge Konuş Brighton Dil Okulu

Gittiğim okul eğitim kalitesi olarak çok iyiydi ve öğretmenlerimiz (özellikle ilk üç saat dersimize giren) oldukça eğlenceli insanlardı. Kaldığım ailede problemler yaşamadım. Gayet anlayışlı ve kibar insanlardı. Farklı ülkelerden birçok arkadaş edindim ve bu sayede o konuşma çekingenliğini üstümden attım. Özellikle İngiltere’de dil eğitimi konusunda ELT Yurtdışı Eğitimi gönül rahatlığıyla herkese tavsiye ederim.

Simge Konuş

ingilterede Dil Eğitimi

ingilterede Dil Okulu

Ülke: İngiltere

Program: İngilizce Dil Eğitimi

Okul: Westbourne Academy / Bournemouth

Yıl: 2018

Merhabalar,

Öncelikle ELT Yurtdışı Eğitim’e çok teşekkür ederim. Bu, benim, ilk yurt dışı deneyimim olmasa da ilk kez bu kadar uzun süreli yurtdışına çıkacaktım ve kafamda alacağım eğitime dair bir çok soru vardı. ELT, süreci çok iyi yönetti. İstediğim zaman arayarak veya e-mail atarak ulaşabildiğim, istediğim şeyi sorabildiğim birilerinin olması ve sürecin profesyonelce yönetilmesi beni oldukça rahatlattı. Bu konuda Beşiktaş ofisten danışmanım Selin Hanıma çok teşekkür ederim.

İngiltere Dil Okulu Muhammed Kabak Muhammed Kabak Bournemouth Dil Okulu

İngiltere’den ve dil eğitimi almakta olduğum şehirden, Bournemouth’tan bahsedecek olursam; okulumdan ve okul yönetiminden son derece memnunum. Öğretmenlerle sağlıklı bir iletişim kurabiliyorsunuz. Derslere severek gidiyorum, hatta okulun aşırı disiplinli ve kuralcı bir yapısı var ve bunların hepsi sizin daha iyi şekilde dil öğrenmeniz için.

Ben İstanbul’da doğdum, büyüdüm. Hızlı ve yoğun bir hayata alışık olduğum için Bournemouth bana biraz sakin ve küçük geldi; yani burası şirin bir sahil şehri. Aşırı kalabalık bir nüfusa sahip değil. Şehrin bu özellikleri dil öğreni için oldukça cazip olsa da, ben daha hareketli şehirleri sevdiğimi söyleyebilirim 🙂 Bournemouth’un bir diğer güzel yanı da çok fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapması. Özellikle yaz sezonunda Avrupa’nın ve hatta dünyanın her yerinden öğrenciler buraya geliyor ve çok farklı kültürlerden arkadaşlar edinebiliyorsunuz.

Bunun dışında Bournemouth ve çevresinde çok fazla gezilecek doğa harikası ve tarihi yerler var. Hafta sonlarını da bu şekilde değerlendirme fırsatınız olabiliyor.

Sevgiler,

Muhammed Kabak

İngiltere Dil Eğitimi

Ülke: Malta

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2018

Herkese merhaba,

Yurtdışında dil eğitimi almayı çok istiyordum, ancak bu konuda hiç bir bilgim yoktu, ta ki ELT Yurtdışı Eğitimi ziyaret edene kadar. Danışmanım Gülden Hanım, bana her konuda yol gösterdi. Kendisiyle ilk tanıştığımız günden itibaren tüm sorularıma net yanıtlar verdi, her konuda yardımcı oldu ve işlemlerimi hızlıca tamamladı. Malta giriş çıkışlardan tutun programların ve etkinliklerin kapsamına varıncaya kadar her konuda detaylı bilgi edinmiştim. Söyledikleri ne eksik ne de fazla, aynen çıktı.

Malta adasını daha önce hiç görmediğim halde bu kadar güvenle gidip geri dönebileceğimi hayal bile edemezdim.

ELT, yurtdışı dil eğitimi konusunda oldukça tecrübeli. Temsilciliğini yaptığı okullar da çok güvenilir. Önümüzdeki yıl tekrar Malta’ya, yine ELT ile gideceğim. Her şey için tekrar teşekkür ederim.

Malta Dil Okulu Efe Enver DEVİREN Efe Enver DEVİREN Malta Dil Okulu

Efe Enver DEVİREN

ingilterede Dil Eğitimi

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: Kaplan International / Bournemouth

Yıl: 2018

Herkese merhaba,

Yurtdışında üniversite okumak hep hayalimdi fakat bu konuda bildiklerim oldukça sınırlıydı. ELT ile üniversite sınavından sonraki süreçte tanıştım. Bu süreç içerisinde Soner Bey bana her konuda çok yardımcı oldu. Sorularımı büyük bir sabırla yanıtladı ve tüm endişelerimi giderdi. Üniversiteden önce İngilizcemi geliştirmek ve böyle büyük bir karar almadan önce kendimi daha iyi tanımam açısından bana İngiltere’de dil okulu okuma önerisinde bulundu. Dil okulu seçiminden, evrak işlemlerime dek her an kendisi ile iletişim halindeydik ve İngiltere Bournemouth şehrindeki Kaplan Dil Okulları’na kaydımı yaptırdım. Böylece İngiltere’de dil eğitimi sürecim başlamış oldu.

Bu 6 aylık süreç, yaşadığım en güzel deneyimdi diyebilirim. Başlarda biraz zorlansam da alıştıktan sonra her şey çok güzeldi. Dünyanın dört bir yanından arkadaşlar edinmek ve onların kültürlerini tanımak çok özel bir deneyimdi. Farklı ülkelerden ikinci ailem diyebileceğim arkadaşlar edindim.

Lal Dila Aytekin Lal Dila Aytekin Lal Dila Aytekin

Öğretmenlerim eğitim sürecim boyunca hep çok ilgili ve destekleyiciydiler. Gerek ders esnasında, gerekse ders sonrasında sosyal etkinlikler her an dolu dolu ve çok eğlenceliydi. Öğretmenlerin hepsi çok arkadaş canlısıydı ve bu da derslerin çok keyifli geçmesini sağladı. Okuldaki herkes çok güler yüzlü ve yardımseverdi. Bu açıdan Kaplan International çok başarılı bir okul.

Bournemouth herkese önerebileceğim bir şehir. Zaman geçirebilecek şeyler bulmak gerçekten kolay. Çok kalabalık ve gürültülü bir şehir değil ama sıkıcı da değil. Ayrıca ulaşım ve harcamalar açısından diğer şehirlere kıyasla çok daha avantajlı.

Bu süreçte Soner Beyi her aradığımda kolayca ulaşabildim. Ben İngilteredeyken dahi her sorunumda hemen yardımcı oldular. Kendisine tekrar teşekkür ederim. Üniversite başvuru sürecimde de ELT Yurtdışı Eğitim’in dil okulundaki başarısını devam ettireceğine inancım sonsuz. Bu güzel deneyim için emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Lal Dila Aytekin

ingilterede Dil Eğitimi

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: Oxford International / Londra Greenwich

Yıl: 2017

Merhaba,

İngiltere’ye gitmeyi düşündüğüm ilk zamanlar aklımda birçok soru vardı. İngiltere dil okulları arasında bana en yararlı olabilecek ve en ekonomik okulun hangisi olduğu, kalacağım ailede herhangi bir sorun olursa ne olacağı gibi…

2 ay orada yalnız olmak hem korkutucu hem de mükemmel görünüyordu. Bu süreç içinde ELT İzmir ofisinden Gülden Hanım’la sık sık konuştum, sorularıma hiç sıkılmadan cevap verdi ve benimle yakından ilgilendi. Bu sebeple kendilerine teşekkür ederim.

Londra’ya biraz endişe ve biraz heyecanla gittim. Oraya gittiğimde her şey hayal ettiğimden daha güzeldi. Dünyanın her yerinden arkadaşlar edindim, yeni kültürler tanıdım, çok eğlendim. Derslerimiz günlük İngilizceye yönelikti. İngiltere’de dil eğitimi almanın bana çok katkısı oldu. Döner dönmez bu deneyimi tekrar yaşamak istedim ve bu yaz farklı bir ülkeye gideceğim.

Teşekkürler her şey için!

Burçin Sayıcı

Burçin Sayıcı İngiltere Dil okulları

ingilterede Dil Eğitimi

Malta Dil Okulları

Ülke: Malta

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: EC MALTA

Yıl: 2017

Öncelikle ELT İzmir ofis danışmanlarından Gülden Hanım’a çok çok teşekkür etmek istiyorum. Okulumu seçerken, gitme ve yerleşme aşamasında, kısaca bu sürecin başından sonuna bana gösterdiği ilgi, alaka ve sabır için çok teşekkürler.

İngilizcemi geliştirme maksadıyla yurt dışına gitmeye karar verdiğimde açıkcası kafamda bir çok soru işareti vardı. En güvenilir yer neresi, en iyi okul hangisi, ekonomik okul olsun, ulaşımı kolay olsun… gibi düşüncelerim vardı. İnternet üzerinde Malta di okullarını tararken tesadüfen ELT Yurt Dışı Eğitim ile tanıştım. İyi ki de tanıştım.

Malta’yı seçmeme yardımcı oldukları okul olan EC Malta‘da İngilizce eğitimi almaktan çok memnun olduğumu söylemek isterim. Malta hava alanından aranıp, büyük bir titizlikle, profesyonelce kalacağım konuta bırakılmam, kurs bitiminde kaldığım konuttan özel olarak alınıp hava alanına bırakılmam, kendimi özel öğrenci hissettirdi ve gerçekten çok etkileyiciydi.

Kursun ilk günü yüzlerce öğrenci ile aynı anda profesyonelce ilgilenilmesi, eğitim süreci ile ilgili bilgi verilmesi, öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmelerine yönelik her hafta Malta’yı tanıtmaya yönelik değişik aktivitelerin yapılması, geziler, eğlencelerin düzenlenmesi dünyanın dört bir tarafından gelen öğrencileri bir araya getirdi, kaynaştırdı, arkadaşlık ortamı yaratıldı. Bu çok güzel, harika bi’şeydi.

Keza sınıflar oluşturulurken, çoğunlukla farklı ülkelerden öğrencilerin olmasına dikkat çekiciydi. Bu sayede öğrencilerin farklı kültürleri tanımalarına olanak sağlandı. Okulun ve sınıfların karşılıklı iki binada toplanması okula bir kampüs havası ve eğitim ciddiyeti de getirdi.

Okulun ve kaldığım evin yanındaki otobüs durakları, yine okulun yanındaki e-cap taksi ofisleri benim için Malta’da ulaşımı oldukça kolaylaştırdı.

Okulun hazırladığı ücretli gezi programlarına mümkün mertebe katıldım. Böylece hem Malta’nın adalarını, tarihi zenginliklerini, şehirlerini, hem de Sicilya’da Etna yanardağını gördüm. Dünyanın dört bir yerinden arkadaşlarım oldu. Hem İngilizcemi geliştirdim hem genel kültürümü… Üstelik çok farklı ülkelerden yeni arkadaşlar edindim. Bu kursun bana kattıklarını düşündüğüm zaman hem seçtiğim ülke, hem okulum, hem de seçimde bana yardımcı olan ELT’den gerçekten çok memnunum. Her şey için teşekkürler…

Çalışmalarınızda başarılar ve kolaylıklar dilerim.

Ayşe Baysal Malta dil okulu Malta'da İngilizce

Ayşe Baysal-Yüksek Mimar
Girne Belediyesi
Bandabulya Binası Tasarım Stüdyosu- Girne-Kıbrıs

Maltada Dil Okulu

Maltada Dil Eğitimi

Ülke: Malta

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: ESE MALTA

Yıl: 2017

ELT ile üniversite sınavı sürecinden sonra tanıştım. Kurumla tanışmadan önce benim için o kadar belirsizdi ki her şey ama hayalini bile bu kadar güzel kuramayacağım Malta’da 3 ay benim oldu, gerek eğitim gerekse sosyal çevre açısından zamanın nasıl dolu dolu geçtiğini hala anlayabilmiş değilim, bana kalsa dönmeyecektim. Malta’da dil eğitimi almak benim ilk yurtdışı deneyimimdi ve üzerimde inanılmaz bir korku, gerginlik vardı. Gitmeden önce yaşadığım vize sorunlarında desteğini asla esirgemeyen Mehmet Bey’e, Malta’dayken yaşadığım en ufak sorunumda hemen müdahale edip beni yalnız bırakmayan Ali Bey’e ne kadar teşekkür etsem az.
Bence her gencin mutlaka yaşaması gereken bir deneyim, bana bu fırsatı yarattığınız için teşekkür ederim ELT Yurtdışı Eğitim ailesi.

Beyzanur Toğrul Dil okulları Malta dil okulları

Beyzanur Toğrul

Maltada Dil Eğitimi

ingilterede Dil Eğitimi

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: Kaplan International / Londra

Yıl: 2017

Merhaba,

2017 Yaz döneminde ELT Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla İngilizce eğitimi aldığım Kaplan International English London Covent Garden hakkında;
Öncelikle ELT eğitim danışmanlığı olarak her konuda son derece yardımcı oldu, tüm sorularım cevap buldu ve edindiğim bilgiler tamamen doğruydu. Hayatımda verdiğim en güzel karar böyle bir işe kalkışmak olmakla birlikte, ELT eğitim danışmanlığına rastlamak benim için çok büyük bir şanstı. Özellikle Efe Bey’e ve Mehmet Bey’e kayıt ve vize alma süreci boyunca tüm yardımları için çok teşekkür ederim.

Kaplan International English London Covent Garden benim için ideal seçimdi. Dersler, öğretmenler, arkadaşlar her şey birbirinden güzeldi. Derslerde hangi yönünüz eksikse onu geliştirebiliyorsunuz çünkü aktif öğretmenler sayesinde bütün dersler dolu dolu geçiyor. Hayatımın şu ana kadarki en güzel deneyimini yaşadım, çok güzel arkadaşlıklar edindim, arkadaşlarımla hala iletişimimi sürdürüyorum. Londra mükemmel bir şehir, arkadaşlarımla beraber çok eğlenceli zamanlar geçirdim. Okul neredeyse Londra’nın merkezinde, bu çok büyük bir avantaj.

Begüm Taşçıoğlu Dil okulları İngilteredil okulları

Ben aile yanı konaklamayı seçmiştim çünkü günlük yaşamda anadili İngilizce olan insanlarla vakit geçirmek istiyordum. Yanında kaldığım kadın, Yvonne Lindie hayatımda tanıdığım en tatlı insanlardan biriydi. Beraber çok güzel vakitler geçirdik. Hiç sorun yaşamadım aksine her şey kusursuzdu diyebilirim. Konuşmasını geliştirmek isteyen biri için kesinlikle aile yanı konaklamasını öneririm!

Kaplan International English ve ELT Eğitim Danışmanlığı herkese hiç tereddüt etmeden önerebileceğim iki kurum oldu. Bu güzel deneyim için emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Begüm Taşçıoğlu

ingilterede Dil Eğitimi

Japonya Dil Eğitimi

Ülke: Japonya

Program: Dil Eğitimi (Japonca)

Okul: GenkiJACS

Yıl: 2017

Merhaba,

Yıldız Teknik üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisiyim, bu satırları gelecekte de yaşayacak olduğum Japonya’dan yazıyorum. Küçüklüğümden beri burada yaşamak hayalimdi. Japoncayı da çok sevdiğim için eğitim için kendi kendime “Neden olmasın?” diyerek Japonya’da dil okulu arayışlarına başladım. İnternette araştırma yaparken ELT Yurtdışı Eğitim ile karşılaştım, ilk müsait olduğum anda ofislerini ziyaret ettim ve İsmail Bey’le tanıştım, ileri ki günlerde ön kayıt gerçekleştirdim. Daha önce hiç yurt dışına çıkmamış ve 10 haftalık Japonya’ya gidecek birisi için biraz hızlı hareket ediyordum. Her şey 2-3 hafta içinde gelişti fakat ELT’nin gerek belgelerim gerekse dil okulu ve konaklamam hakkında çok iyi ve profesyonelce ilgilenmesi sayesinde çok kısa sürede hemen hemen tüm işlemlerim hazır oldu. 1,5 aydır Tokyo’dayım. Gerek okul gerek ev her şey gayet mükemmel. Ayarlanan ev paylaşımlı ev, burada yaşayan insanlar çok nazik ve düşünceli (bunu dememin sebebi benim en büyük korkum evdeki insanlar ile “Ya anlaşamazsam onlarla?”idi).

Hüseyin Can Koyuncu Dil okulları Japonyada dil okulları
Hüseyin Can Koyuncu Dil okulları Japonyada dil okulları

Dil eğitimi aldığım Japonca dil okulun adı GenkiJACS, okulun eğitimi gayet iyi, seviyenize göre olan sınıflar sayesinde tam ayarında bir dil eğitimi almış oluyorsunuz. Her hafta kültürel bir parti yapılıyor bu sayede Japon dilinin yanında Japon kültürünü de öğrenmiş oluyorsunuz. Hala ailemle konuşurken ne kadar iyi bir seçim yaptığımdan bahsediyorum. Çok farklı bir kültürde yaşamak, anlamaya çalışmak her insanın mutlaka tatması gereken bir deneyim. Bu deneyimi tatmamı sağlayan ELT’ye çok teşekkür ediyorum. Sözlerimi küçük bir tavsiyeyle bitirmek istiyorum. Uzak doğuya bir kere de olsa şans verin, asla pişman olmazsınız.

Sevgiler

Hüseyin Can Koyuncu

ingilterede Dil Eğitimi

malta dil okulları

Ülke: Malta

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: EC MALTA

Şehir: St. Julian’s

Yıl: 2016

Öncelikle ELT Yurtdışı Eğitim’e baştan sona göstermiş olduğu ilgi ve alaka için çok teşekkür ederim. Gerek Malta’ya gitmeden önce gerekse Malta’da Yasin Öngüç tüm plan ve programlar sorunsuz bir şekilde gerçekleşti. Malta hakkında biraz bilgi vermek istiyorum açıkcası 🙂 Öncelikle Malta’da dil eğitimi alma düşüncesi olan arkadaşlar için kesinlikle tavsiye ederim. Hem bir yurt dışı deneyimi olarak hem de bir eğitim açısından çok güzel deneyimler yaşadım. Farklı bir kültür ile karşılaşmak oldukça çok güzel bir olay. Yabancı insanlarla iletişime geçmek, anlaşabilmek insana inanılmaz bir öz güven vermekte. Kısaca dolu dolu bir 1 ay geçirmek için güzel bir tercih oldu benim için. Hatta 2017 yaz sezonu için yeni bir yer veya program düşünmüyor değilim 🙂

Yasin Öngüç Dürüst olmak gerekirse Malta’da daha uzun bir süre kalmayı çok isterdim, şimdiden özlemedim değil. EC Dil Okulları hakkında söyleyebileceğim, çok güzel bir eğitim sistemi ile karşılaştım. Gerek birebir ilgi olsun gerekse sınıf içerisinde öğretmenlerin cana yakınlıkları ve ilgileri beni çok mutlu etti. Doğum günüme denk geldiği için küçük bir sürpriz olarak doğum günü kartı vermeleri çok hoşuma gitti. Kısacası her şey çok güzeldi. Size de göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı çok teşekkür ederim.

Yine bu yıl için başka bir dil okulu yada daha uzun süreli bir Malta’da dil eğitimi hakkında ELT’yi rahatsız etmeyi planlıyorum 🙂

Yasin Öngüç

ingilterede Dil Eğitimi

ingilterede Dil Eğitimi

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2016

Okul: St Giles / Londra

Ben Ebru Poyraz, İstanbul’da yaşıyorum. Balıkesir Üniversitesi’nde eğitimimi tamamladım. İngilizceye hiç bir zaman sempatim Ebru Poyraz olmamakla beraber hayatım boyunca verilen eğitimi almaya çok da açık olmadım doğrusu 🙂 Mezun olduktan sonra öğrenmenin şart olduğunu ve en kolay öğrenmenin yurt dışı eğitimiyle gerçekleşeceğini anladım. Gitmek istediğim ülke İngiltere olunca yardımcı olabilecek bilgili danışmanlık şirketi bulmak kolay olmadı. Uzun araştırmalar sonunda ELT ve bana çook fazla yardımcı olan Soner Bey ile tanıştım. ELT Yurtdışı Eğitim’in İngiltere konusunda bilgisi beni çok aydınlattı. Ebru Poyraz Danışmanım sağolsun en ince ayrıntısına kadar benimle ilgilendi ve tüm soru işaretlerinden arındırdı. İngiltere’de hem dil eğitimi hem de sosyal aktivite ve konum olarak beni çook mutlu eden St Giles dil okulunda 6 ay eğitim aldım. Belki de ELT Yurtdışı Eğitim beni rahatlatıp işlemlerde bu kadar yardımcı olmasaydı cesaret edemezdim. Şimdi İngiltere’de dil eğitimi düşünen tüm arkadaşlarımı ELT ye teslim ediyorum Teşekkürler yüksek bilgi donanımlı ELT Yurtdışı Eğitim!

Ebru Poyraz

ingilterede Dil Eğitimi

Kanada Dil Okulu

Ülke: Kanada

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: Kaplan International

Şehir: Toronto

Yıl: 2016-2017

Merhaba,

Ben Hasan Samet BOZACI. Bu yazıyı, dil okulu için bulunduğum Kanada’dadan yazıyorum. Aslen İstanbul’da yaşamaktayım. Üniversite eğitimimi makine mühendisliği bölümünde tamamladım. Kariyerime akademisyen olarak devam etmek istediğimden, öncelikli olarak İngilizcemi geliştirmeye karar verdim. Bu nedenle üniversite son sınıfta yurtdışı dil okullarını araştırmaya başladım. İnternetten yaptığım araştırmalar ve edindiğim geri bildirimler sonucunda ELT Yurtdışı Eğitim firmasının en doğru okulu seçmem konusunda yardımcı olacağına karar verdim. Kararımın doğruluğunu, Kanada’ya farklı firmalarla gelen arkadaşların çektikleri sıkıntıları öğrendikten sonra bir kez daha anlamış oldum.

Eğitim danışmanım Efe Ermişmula gerek vize sürecinde gerekse buraya geldikten sonraki süreçte bana daima yardımcı oldu; kendisine bu yazı vasıtasıyla tekrar teşekkür etmek isterim. Şu anda Kanada’da dil okuluna gidiyorum ve dil eğitimimi başarılı bir şekilde tamamlayarak Türkiye’ye dönmek istiyorum. Hayatımda ilk defa yurtdışına çıkmama rağmen şimdiye kadar hiçbir zorluk yaşamadım; ki şunu belirtmek isterim, ben yurtdışına çıkana kadar hiçbir turiste “hello” bile dememiştim. Hayatımın en güzel zamanlarını burada geçirdim ve geçirmeye devam ediyorum. Birçok yabancı arkadaşım oldu ve rengi, dili, dini ve ırkı ne olursa olsun herkesin sonuçta insan olduğunu burada daha iyi anladım.

Dil eğitimi konusunda ELT Yurtdışı Eğitimi gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Hasan Samet Bozacı – Kaplan International – Toronto

Celal Köksal Kaplan Dil Okulu Amerikada dil okulları
Celal Köksal Kaplan Dil Okulu Amerikada dil okulları

dil okulu

amerikada dil okulları

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: St. Giles

Şehir: New York

Yıl: 2016

Okuldan mezun olduğumda sudan çıkmış balığa döneceğimi biliyordum. Bu sebeple okul bitince kendimi geliştirmek adına dil okulu için yurtdışına gitmeye karar verdim. Birçok yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasına gidip bilgi aldım. ELT Yurtdışı Eğitim’den Efe Beyle tanıştığımda onun yurtdışında dil okulları konusunda ne kadar gerçekçi konuştuğunu fark ettim. Öyle süslü püslü laflarla okulları övmediğini neyse onu söylediğini fark ettim ve ELT ile bu yolculuğa ilk adımı attım. New York’a gittiğimde ELT’den okulla ilgili ne duyduysam, aynısına şahit oldum. Sadece okul konusunda değil ayni zaman da New York’ta yaşam konusunda da çok fazla yardımcı oldular. Dil okulu kayıt aşamasında her şeyi kendileri hallettiler. Amerika’ya vize almak çok zor duyumlarıma rağmen ELT’nin yardımıyla tek seferde 1 yıllık vize aldım. Şimdi New York’ta bir dil okuluna gidiyorum ve çok mutluyum. Çok güzel arkadaşlıklar edindim , birbirinden değişik yemekler tattım. 2 ayda çok fazla yol kat ettim. “Dili yerinde öğreneceksin” diyenler haklıymış.

ELT Yurtdışı Eğitimi herkese tavsiye ederim.

Sinem Mutlu – St. Giles – New York

Sinem Mutlu Kaplan Dil Okulu Amerikada dil okulları Sinem Mutlu

dil okulu

Kanada Dil Okulu

Ülke: Kanada

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: ILAC

Şehir: Toronto

Yıl: 2016

Merhaba,
2016 yaz aylarında yurtdışında dil eğitimi alıp kariyerime yurtdışında devam etmek istedim. İzmir/Alsancak’ta tesadüfen görüp yurtdışındaki dil okulları hakkında bilgi almak için ELT Danışmanlık firmasına girdim. Efe Bey ile görüştükten sonra eğitimimi Kanada’da almak istediğimi anladım. Karar verip seyahat edeceğim güne kadar bana destek oldular. Şu an ILAC / Toronto’da dil eğitimime devam ediyorum. Uzman görüşlerinden dolayı ELT’yi yurtdışında eğitim almayı düşünen tüm arkadaşlara tavsiye ederim.

Celal Köksak

Celal Köksal Kaplan Dil Okulu Amerikada dil okulları

dil okulu

almanya dil okulları

Ülke: Almanya

Program: Dil Eğitimi (Almanca)

Okul: Sprachcaffe

Şehir: Frankfurt

Yıl: 2016

Merhaba,

Okuduğum bölüm gereği 2016 yaz ayında Almanya’da bulunmam ve güvenilir bir şirketten yardım alarak Almanca dil eğitimi almam gerekiyordu. Uzun bir araştırmadan sonra ELT’yi keşfettim. Talep ettiğim koşullar doğrultusunda bana en uygun dil programı ayarlandı ve Temmuz sonunda Almanya’nın Frankfurt şehrine Sprachcaffe’de Almanca eğitimi almak için gittim. İlk başlarda ne kadar korksam ve dönmek istesem de ELT’nin desteği ve bulunduğum ortamın sıcaklığı bana güç verdi. Çok güzel deneyimler yaşadım, harika arkadaşlıklar edindim. Bir fotoğrafta 3 farklı kıtadan insanın bulunması nasıl bir his onu yaşadım mesela.

Tuğba Düzler Sprachcaffe Dil Okulu Almanyada dil okulları

Eğitim hayatımızda, her ne bölüm okursak okuyalım, en az bir kez yurtdışı deneyimi yaşanması gerektiğinden yanayım. Bu konuda ilk ve tek yardımcım ELT oldu. Yine olsa yine danışır ve yardım isterim. Önümüzdeki yaz dönemi için farklı bir yere gitmeyi düşünmeye başladım bile.

Her şey için çok teşekkür ederim.

Tuğba Düzler

amerikada dil okulu

amerikada dil okulları

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: Kaplan International

Şehir: New York

Yıl: 2015/2016

Merhaba,

Ben Sezer. Ankara’da yaşamaktayım ve lisans eğitimimi burada tamamladım. Şu ana kadar sadece okuduğum okullarda ve bir İngilizce kursunda eğitim gördüm ve bunlar kendimi geliştirmem konusunda gerçekten yetersiz ve sınırlı kaldı.

Okulumu bitirmeye yakın Ankara’daki bazı yurtdışı danışmanlık şirketleriyle görüşmeye başladım. Ne yazık ki birçoğundan memnun kalmamıştım. Daha sonra ELT Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ankara şubesi ile karşılaştım ve kendileriyle birkaç alternatif üzerinde görüşmeye başladık. Alternatifler içerisinde sadece Amerika’da dil okuluna gitmeyi düşünüyordum, aklımda New York vardı… Neden mi? Çünkü Amerika bana, dünyadaki çoğu ülke ve şehirden daha farklı geliyordu. Buraya ikinci gelişim ve buraya ilk geldiğim zaman gerçekten hayran kalmıştım.

ELT Ankara Şubesi çalışanları gerçekten çok ilgililer. Eğitim ile ilgili belgelerin hazırlanmasından vize başvurusuna kadar yardımcı oldular ve ilk günümden beri ilgili ve alakadarlar.

Arif Sezer Korukoğlu Kaplan Dil Okulu Amerikada dil okulları

İngilizce seviyemi ilerletmem gerekiyordu ve böyle bir eğitime ihtiyaç duydum. Buraya ikinci defa geliyorum, şuan hala buradayım ve eğitimim devam etmekte. Fakat bu sefer tamamen farklı amaçlar için buradayım. Daha önce birkaç defa yurtdışı deneyimim olmuştu ama bu benim adıma bir ilk olacaktı. Yeni bir tecrübe, yeni bir yaşam deneyimi, farklı insanlar, farklı bir kültür, kendi ülkemden, ailemden, arkadaşlarımdan, her şeyden uzak, 6 aylık uzun bir macera…

ELT Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ankara şubesinden, ilk günümden beri benimle son derece alakadar oldukların dolayı gerçekten çok memnunum. Şuana kadar herhangi bir sorun yaşamadan eğitimime devam etmekteyim, buralara kadar gelmemde yardımcı olan ELT ve başından beri benimle ilgilenen ve hala ilgisini eksik etmeyen Gözde Hanım’a teşekkürü bir borç bilirim…

Amerika’dan Sevgilerle…

Arif Sezer KÖRÜKOĞLU

amerikada dil okulu

malta dil okulları

Ülke: Malta

Program: Gateway (Üniversite Öncesi Dil Hazırlık)

Okul: ESE

Şehir: St. Julian’s

Yıl: 2015/2016

Merhaba,

Adım İlyas Yar. Yüksek lisans eğitimim öncesi dil eğitimi almaya karar verdiğim zaman karşıma bir çok ülke ve onlarca alternatif çıktı. Bunların çoğu görselden ibaretti ve bazıları da gerçek bir eğitimin başlangıç anahtarı…

Danışmanlığımı yapan ELT’nin bu yolda bana çok faydası dokundu. Başta yüksek lisansımı Polonya’da yapmaya karar vermiştim fakat zamanın ve yanlış tavsiyelerin azizliğine uğradığımdan bu yoldaki serüvenim eksik kalmıştı. Bu fikirlerimi çürüten ve gerçek bir arkadaş sıcaklığı ile doğru bir seçim yapmamı sağlayan tabiki de ELT oldu. Polonya serüvenimden geri kalmayacağımı belirtip Gateway programı ile Malta’da ESE Dil Okulunda İngilizce eğitimi alıp sonrasında yüksek lisans yapmak için gerekli dil seviyesine erişeceğimi bildirdiler. Şu anda Malta’da 6 ay sürecek İngilizce eğitimime devam etmekteyim, gerek Malta’da kaliteli bir dil okulu seçimimde gerekse sonrasındaki Yüksek Lisans eğitimim için bana aktardıkları bilgi ve tecrübe için minnettarım.

Maltada İngilizce Maltada dil okulu Maltada dil okulları

Kimi insanlar yapacaklarını söyledikleri işi sadece lafta bırakırlar, kimileri gerçeğiyle acısıyla tatlısıyla size seçim yaptırır ve adım atmanızı sağlar.

Diğer bir mutluluğum ise dil eğitimimin ardından üniversite başvurum ve tüm süreçleri yürütmemde gene kendilerinin devreye girecek olması. Kariyerimin ilk basamaklarında yanımda olacak ve beni yönlendirecek böyle bir kurumun olması ve yüksek lisans eğitimim için beni en doğru kuruma yönlendirecek olacaklarını bilmek, benim gibi başka öğrencilerin de bu olanaklardan faydalanacaklarını düşünmeme yol açıyor ve bu da yüzümü güldürüyor.

Karar sürecimde eğitimim için gerekli destekleri benden esirgemeyen ELT İstanbul ofisinden Gamze ve Nur Hanım’lara teşekkürlerimi iletiyorum. Malta’dan sevgilerle…

İlyas YAR

malta dil okulları

ingilterede Dil Eğitimi

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2015

Okul: Twin / Eastbourne

Erdoğan Tunç ELT ile tanışmadan önce çocukluğumdan beri İngilizce eğitimi alıyorum fakat bir türlü güvenim yerine gelememiş ve tam olarak çözememiştim. Sayelerinde elime geçmiş en iyi fırsatlardan bir tanesine sahip oldum. Şimdi anlıyorum ki en doğru tercihi ELT ile yakalamışım.

Gittiğim okul gerek eğitimi gerek öğretmen kadrolarıyla tam bir idol. Şu anda Eastbourne’de Twin okullarına gidiyorum.

Arkadaşlık ilişkileri ile kültür paylaşımı açısından kişisel gelişimime İngilizcenin yanında katkı sağlayan bu eğitim bana birçok şey kattı. Sosyal yaşantısı ve imkanları ingilterede dil okulu ile benim için müthiş bir deneyim oldu.

Yanında kaldığım ailenin bana karşı ilgileri ve alakalarıyla adeta evlerini ikinci evim yapmayı başardılar. Her yerde konuşulan dilin İngilizce olması öğrenmemi hem teşvik etti hem de hızlandırdı.
Orada edindiğim güzellikler arasında en önemlileri de insanlar yani arkadaşlarım… Tabi ki onlarla da hala görüşmeye devam ediyorum.

Ve diyorum ki,
İyi ki ELT, İyi ki Twin.

Erdoğan Tunç

ingilterede dil okulu

Kanada Dil Okulu

Ülke: Kanada

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2015

Okul: Western Town College

Merhaba,
Ege Üniversitesinden 2015 yılının Haziran ayında mezun oldum. 2015 Yılında Kanada’da 6 aylık bir dil eğitimi almaya karar verdim. Ardından hızlı bir seklide danışmanlık şirketi aramaya başladım. İzmir’deki danışmanlık şirketlerinin çoğuna gittim. Her biri birbirinden farklı şeyler söyledi ve vize konusunda iyice kafam karışmıştı. Danışman Refik Çabuk şirketleri arasında en sağlıklı ve en mantıklı bilgiyi ELT Yurtdışı Eğitim Danışmanlık bürosundan Efe Bey’den aldım.

Ayrıca benim gitmek istediğim dil okulu Türkiye’deki çoğu danışmanlık şirketleriyle anlaşmalı değildi belki de hiç biriyle anlaşmalı değildi. ELT Danışmanlık, gitmek istediğim okulla anlaşma sağladı. Ardından vize işlemleri için gerekli işlemleri yaptık. Başvurumu gerçekleştirdikten iki hafta sonra vizem geldi. Okula başladığım ilk hafta, okuldaki ilk Türk öğrencinin ben olduğunu anlayınca daha bir mutlu oldum. Tekrar başka bir ülkeye gitsem tekrar işlemlerimi Efe Bey’le yapmak isterim. Kanada’da şu anda çok mutluyum.

Herkese bol şans, her şey gönlünüzce olsun.

Refik Çabuk

dil okulu

amerikada dil okulları

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Program: Gateway (Üniversite Öncesi Dil Hazırlık)

Okul: FLS International

Şehir: Los Angeles

Yıl: 2015/2016

Merhaba,

ELT ile tanışmadan önce üniversiteye gitmek için sürekli ders çalışıyordum ancak artık çok sıkılmıştım. Yeni bir şeyler denemek istiyordum ve internette gezinirken ELT Yurtdışı Eğitim’e rastladım. Web sitelerinden bilgileri aldıktan sonra telefonla Ön görüşme yaptık ve sonra ELT Ankara şubesine gittim. Danışmanım olan Gözde Hanim bana tüm eğitim fırsatlarını sundu, detayları anlattı ve ilk adım olarak dil eğitimi haritamı hazırladı. Bana sadece tercih yapmak kalmıştı ve kararımı Amerika’da eğitim alma yönünde verdim.

ELT ve Gözde Hanım sayesinde bütün işlemler halledildi. Los Angeles’ta, FLS dil okullarına yaptığım başvuru kabul edildi, vizemi aldım ve bana sadece yola çıkmak kaldı. Sonunda Los Angeles’ta idim, dil okulum olan FLS International beni en iyi şekilde karşıladı ve ev tercihim olan Homestay’e (aile yanı konaklama) götürdüler. Homestayde İngilizce öğrenmenin daha kolay olacağını düşündüm çünkü aile bireyleriyle devamlı ve mecburen İngilizce pratik yapma şansım olacaktı.

Dil okulumdan bahsedecek olursam; FLS International çok kaliteli ve yardımsever eğitmenlere sahip bir okul, benim İngilizcem açıkcası berbattı, dil okulum sayesinde 3 aydır aldığım İngilizce ile bir seviyeye kadar geldim ve bir süre sonra çok iyi bir İngilizce seviyesine sahip oldum. Şimdi bir sıkıntı olmadan kendimi ifade edebiliyorum, okulum sürekli aktiviteler düzenleyerek İngilizce eğitimini eğlenceli hale getiriyor. Ek olarak hafta sonları gezmek ve eğlenmek için çok güzel, zira Los Angeles’tayım ve kendime ayırdığım zamanlarda bol bol gezebiliyorum. Burası ayrıca San Francisco, Las Vegas, Hollywood gibi yerlere gitmek için bulunmaz bir lokasyon.

Yurtdışında dil eğitimi, ardın üniversite hayallerim için bana yardımcı olan ELT Yurtdışı Eğitim ve danışmanım Gözde Hanım’a teşekkürlerimi sunuyorum.

Erhan Çalıkoğlu

amerikada dil okulu

ingiltere dil okulları

Ülke: Malta

Program: Gateway (Üniversite Öncesi Dil Hazırlık)

Okul: ESE

Şehir: St. Julian’s

Yıl: 2016

ELT ile üniversite sınavı sonrasında tanıştım. Türkiye’de ancak hayal kurabileceğim bir bölümü ELT aracılığıyla gerçekleştirme fırsatını internet sayesinde gördüm.

Malta'da dil okulları Ben yurtdışında okula gitmeye karar verdikten sonra aynı gün içinde ELT’nin İstanbul’daki ofisine gittik, o günkü danışmanım Ali Bey çok yardımcı olmuştu ve benim kafama takılan bütün soruları cevaplamıştı. Burada bence en önemli nokta belirli saatler içinde e-mail-mesaj herhangi bir şekilde ulaşmaya çalışıyorsanız kesinlikle karşılığını alıyorsunuz benim için çok önemliydi bu. Ali Bey de sağ olsun hiç sorumu cevapsız bırakmadı ve şu an Malta’dayım.

Benim aslında aklımda hiç dil eğitimi alıp gitmek yoktu, direkt Polonya’daki okuluma başlarım zannediyordum o yüzden ilk görüşmeye gittiğimizde görüşmemiz üniversite hakkında oldu. Ali Bey üniversite eğitimi için konuşurken söylemişti İngilizce gerekeceğini ve “bir grubu Malta’ya yolladık orandan dönüp direkt okullarına başladılar” dedi, bende eve döndükten sonra Malta’da 6 ay daha kısa olduğu için bu şekilde İngilizce öğrenmeyi gündeme almıştım. Zaten Malta’da İngilizce öğrenmek Polonya’dan daha kolay olacaktı bu da biraz benim buraya gelme sebebimdi.

Malta'da dil okulları Burada hayat bazı yerler dışında akşam 10-11 gibi normal olarak uyku moduna geçtiği için ben genelde evdeyim yani okuldan sonra, ama hafta sonları eğer gece hayatı seven varsa (ki ben seviyorum:) ) her yer birbirine yakın olduğu için hiç bir şeyi kaçırmazsınız, gayet canlı sosyal ortamlar, kafeler, restoranlar var.

Burada rahat olmayı gördüm, insanların en ufak bir şey de bile 500 kere özür dilerim demesini gördüm, herkesin kurallara uyduğunu gördüm ve göreceğim bir sürü şey daha geleli 1,5 ay oldu.

Öncelikle benim Polonya’daki okuluma başlamam için buradaki eğitime ihtiyacım vardı zaten, İngilizce bilgim de az da olsa vardı, İngilizceye internetten şuradan buradan hep bir ilgim vardı o yüzden burada başlarken pek zorlanmadım. Burası bana deyim yerindeyse hayatımın kalan kısmı için gayet güzel fikirler verdi çünkü buradan ayrıldıktan sonra üniversiteye başlayacağım ve önümüzdeki 5 yıl kesin İngilizce konuşmak zorunda olacağım yani başka opsiyonum olamayacak ve bu sayede İngilizce seviyemin çok ileri düzeylere geleceğini düşünüyorum ve bu durum benim hayatımı hep pozitif olarak etkileyecek.

Buradaki 6 aydan sonra gelecek sene eylül ekim aylarında başlayacağım bölümüm Mimarlık olacak, kolay olmayacak farkındayım ama sonu güzel olan her şey zor oluyor maalesef. Avrupa’da okulumu 5 sene içerisinde bitirdikten sonra orada verilen 1 sene çalışma hakkıyla bir sene daha kalacağım ve eğer anlaşabilirsek orada yaşamayı düşünüyorum.

Şu an hayata dair daha büyük hedeflerim var ve gelecekten çok umutluyum.

Malta’dan Selamlar,

MEHMET EGE MARUL

ingilterede dil okulu

ingiltere dil okulları

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2015

Okul: Kaplan International / Bournemouth

ELT ile yolculuğuma başlamadan önce 2 yıl boyunca İngilizce eğitimi aldım ancak Kaplan International Bournemouth’ta sadece bir kaç ayda daha önce aldığım eğitimlerden daha fazlasını öğrendim.

Yalnızca dil konusunda değil, birçok farklı kültürü yakından tanıma fırsatım oldu. Bununla birlikte farklı ülkelerden arkadaşlar edindim. Evet, belki birçok farklılığa sahiptik (dil, din, kültür…) ama önemli olan bir şey vardı; “ayni duyguları paylaşmak ve bir aile olabilmeyi öğrenmek”.

Keza yanında kaldığım aile.. Paula, Canım Paula… İngiltere’de yaşadığım süre boyunca her konuda bana yardımcı oldu, tıpkı bir anne gibi. Ana dili İngilizce olan birisiyle yaşamam etkin konuşabilmem açısından çok faydalı oldu.

İngilterede dil okulu İngilterede dil okulları İngilterede İngilizce

Okulda, dışarda, evde İngilizcemi geliştirirken gerçek hayatı deneyimlemek bana birçok farklı bakış açısı kattı. Dünyanın dört bir yanından tanıştığım arkadaşlarımla ise görüşmeye hala devam ediyoruz.
Teşekkürler ELT, teşekkürler Kaplan International…

Selma Kavas

ingilterede dil okulu

ingiltere dil okulları

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2015

Okul: Embassy English / Brighton

ingilterede dil okulları Öncelikle ELT Yurtdışı Eğitim’e ve özellikle de her zaman yanımda olan, desteğini asla esirgemeyen Efe Bey ve Ali Bey’e çok teşekkür ederim. Ben bu heyecan dolu macera için Brighton gitmeyi tercih etmiştim. Bu 1 aylık süreç, kesinlikle hayatımın en güzel geçen, asla unutulması mümkün olmayan ve ileride geçmişe dönüp baktığımda ‘iyi ki gitmişim’ diyebileceğim bir süreçtir.

Bana tavsiye ettikleri Embassy English gerçekten kaliteli, sizlere sıkıcı gramer kuralları öğretmektense İngilizceyi günlük hayatla birleştirip sizlere sunan öğretmenlerle dolu.

dil okulları Aile bakımından çok şanslı olduğumu söyleyebilirim. Çok cana yakınlardı. Okula gittiğimde herkes güler yüzle karşıladı beni. Belki ilk başta çekingen olabilirsiniz ama hiç gerek yok. Çünkü bütün öğrenciler aynı durumda ve herkes kaynaşmaya çalışıyor.

Brighton’a kesinlikle öğrenci şehri diyebilirim, her yer tam anlamıyla turist ve çoğu dil için gelmiş. İnsanlar çok yardımsever. Bir yer sorduğumda telefondan haritaya bakan, benimle gelip yolu göstermeye çalışan insanlara şahit oldum ve bu gerçekten çok hoş. Kesinlikle bu bir insanın yaşayabileceği mükemmel bir deneyim. Çok güzel arkadaşlıklar edindim.
Eğer tekrar yurtdışına gidecek olursam kesinlikle ELT Yurtdışı Eğitimi tercih edeceğim ve sizlere de kesinlikle ELTY’yi tavsiye ediyorum.

Nureddin Diker

ingilterede dil okulu

malta dil okulları

Ülke: Malta

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Okul: ESE

Şehir: St. Julian’s

Yıl: 2015

Bir vesile ile ESE Malta Dil okulunda 2 haftalık dil eğitimi almaya hak kazandım. Gitmeden önce ELT danışmanlık tüm sorularıma yardımcı oldu. Vize süreci de dahil hiç sıkıntı çekmedim. Oraya gittiğimde neyle karşılaşacağımı direkt biliyordum. Danışmanlarım Efe Bey ve Damla Hanım hem burada, hem de gittikten sonra maillerime ve sorularıma hızlı bir şekilde yanıt vererek iletişimi hiç koparmadılar. Okulda seviye tespit sınavı yapıldıktan sonra, B1 level seviyesinde olduğum için katıldığım sınıfta dersler konuşma (speaking) ağırlıklıydı. 2 hafta boyunca hem okulda, he dışarıda İngilizce konuşma imkanı buldum. Zaten Malta insanı çok sıcak kanlı olduğu için hiç tanımadığınız insanlarla bile saatlerce sohbet edebiliyorsunuz. Ese Dil Okulunda da tüm personel sizinle konuşmak ve pratik yapmanıza yardımcı olmak için hazırlar. Okulun düzenlediği turlar ile yabancılık çekmiyorsunuz. Ev, apart gibi sorunlarınız olursa da 7/24 açık olan okulda size yardımcı olacak birileri mutlaka oluyor. Ortama alıştıktan sonra hiç dönmek istemiyorsunuz. 🙂 Eğer vaktiniz ve imkanınız var ise Türkiye’de kurslara para harcamak yerine yurt dışında İngilizce öğrenmenizi tavsiye ederim. ELT Yurtdışı Eğitim ailesine tüm yardımları ve destekleri için tekrardan çok teşekkür ediyorum 🙂

Nehir Ö.

malta dil okulları

fransada dil okulu

Ülke: Fransa

Program: Dil Eğitimi (Fransızca)

Okul: Sprachcaffe

Şehir: Nice

Yıl: 2014

Merhaba,

Birkaç yıldır Fransızcamı geliştirmek için Fransa’da dil okuluna gitmek istiyordum. Yurtdışı eğitim acentalarını araştırmıştım ve içlerinden de ELT’yi seçtim. Sonunda bu yıl sömestr tatili için ELT ile görüşmeye gittim. Zaten gitmek istediğim şehri belirlemiştim. Nice’te 3 haftalık dil okulu için anlaşma yaptık. Gaye Hanım gerçekten çok ilgiliydi. Kafama ne zaman bir şey takılsa Gaye Hanım’a rahatlıkla ulaştım ve bana her zaman yardımcı oldu. Bu durum da benim kendimi daha rahat hissetmemi sağladı tabi ki. Çünkü bazı tedirginliklerim, korkularım vardı. Aile yanında kalacaktım ve bu da beni düşündürüyordu. Acaba karşıma nasıl biri çıkacaktı, okul nasıl geçecekti? Sonunda o büyük gün geldi çattı ve aynı günün akşamında artık Nice’teydim. İlk günüm biraz zor geçti haliyle. Ama 2. günden itibaren her şey bir anda normale döndü. Herhangi bir yabancılık, tedirginlik hissi kalmadı. Tabi bunda yanında kaldığım bayanın payı çok büyük. Çünkü gerçekten bu konuda çok şanslıydım. Kısacık sürede Madame’a çok alıştım. Her akşam yemek sırasında sohbet ediyorduk. Bu da pratik yapmak için harika bir fırsat oldu benim için. Hem okul hem tatil bir arada oldu benim için. Çok keyifliydi ve harika bir 3 hafta geçirdim. Nice’ten döneli 1 hafta oldu ve buraya adapte olmaya çalışıyorum resmen. En kısa zamanda hatta bu yaz tatili için tekrar ELT’yi ziyaret etmek istiyorum. Bu sefer biraz daha uzun kalıp o mutluluğu daha uzun yaşarım umarım. Her şey için çok teşekkürler. En kısa zamanda tekrar görüşmek dileğiyle 🙂

Gözde E.

fransada dil okulları

amerikada dil okulu

Ülke: Amerika

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2014

Selam,

Amerika’ya gitmeyi çok istiyordum, ama nasıl giderim nasıl yaparım bilmiyordum ve bundan üç yıl önce ilk başvurumu yapmıştım ve ret cevabı aldım. Sonra tekrardan denemeye karar verdiğimde bunu daha profesyonel bir şekilde yapmam gerektiğini öğrendim. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle ELT Yurtdışı Eğitim Hizmetleriyle tanıştım. Sonra mı? Şu anda Amerika’dayım ve Amerikan rüyasında! Her şey o kadar basit oldu ki; kendime en uygun seçenekleri sundular her şeyi ben Amerika’ya gelmeden önce hallettiler. Bana sadece Amerikaya gelmek ve tadını çıkartmak kaldı 🙂 Amerika’ya geldikten sonra okulla ilgili değişiklik yapmak istedim ama nasıl yapacağımı bilmiyordum. Bi arkadaşım bana Türkiye’deki danışmanlık şirketinden yardım istesene dedi; açıkcası kendi kendime “Yaa beni gönderdiler Amerika’ya daha benimle mi uğraşacaklar!” dedim; ama yanıldım. Bi şansımı deneyim dedim ve yardım istedim ve beklemediğim şekilde benimle aynı samimiyette ilgilendiler ve her şeyi benim için tekrardan hallettiler. Ülkemden çok uzakta bu desteği hissetmek gerçekten mutlu edici. İyi ki ELT Yurtdışı Eğitimi ile tanıştım, iyi ki onlarla bu sürece başladım ve iyi ki halen onlarla beraberim 😉 Teşekkürler.

Emre Kaya

amerikada dil okulları

amerika dil okulları

Ülke: Amerika

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2012

Vize almamdan, dönüşüme kadar olan zaman diliminde, sıkılmadan, zamanında ve en önemlisi de sonuç odaklı çalışmanız, başıma gelen ufak tefek olayları atlatmamda bana çok yardımcı oldu. Hele ki I-20’mi Türkiye’de unuttuğumda ama yine gayretinizle Amerika’ya girebildim, tekrar çok teşekkürler.

Umarım tüm çalışma hayatınızda aynı özveri ve heyecanınızı kaybetmeden devam edersiniz.

Tekrar her şey için çok teşekkürler.

İyi çalışmalar.

Eser A.

amerida dil okulu

usa dil okulları

Ülke: Amerika

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2010

Şehir: Chicago, IL & San Diego, CA

ELT ile tanışmam ilk 2010 yılındaydı. O zamanlar sınıf arkadaşım Amerika’ya dil okuluna gidiyordu ve birlikte gitme kararı aldık. Ve bu noktadan sonra ise Damla Hanım ile tanıştım. Bize her konuda çok yardımcı oldu. Ve sayesinde hiç bir sorun yaşamadan Chicago’ya vardık. Daha sonraki yıl Macaristan’a tıp eğitimi için geçiş yapmayı düşünüyordum ve bu konuda hemen bana bilgi verdi ve ben olmadan benim için bütün evrak işlemlerini halletti. Daha sonra geçiş sınavında başarısız olduğum için geçiş yapamadım ama gene ELT ve özellikle damla hanım çok destek oldu. Damla hanım ve Gökhan Bey adeta benim için bir abla ve ağabey oldular. Ve geçen sene tekrar Amerika’ya dil okuluna gitmeye karar verdim bu noktada nereye gitmem gerektiği hakkında hiç bir fikrim yoktu ama tekrar Chicago’ya gitmek istemiyordum daha değişik yerler görmek istiyordum. Bu konuda daha önceden tecrübesi olan danışmanım yine ön plana çıkarak tekrardan bana çok yardımcı oldu ve tecrübelerini benle paylaşarak beni yönlendirdi. Sonuç olarak San Diego’ya gittim. Bu kez yalnız gittiğim için biraz heyecanlıydım fakat danışmanım bir sorun olursa her zaman bize ulaşabilirsin diyerek beni sakinleştirdi. Ve San Diego’ya vardığımda taksi ve kaldığım yerle ilgili bir problem yaşadım ve saat sabahın 5 olmasına rağmen (Türkiye saati ile 5) Damla Hanım’a ulaştım bana tekrardan yardımcı oldu ve olayı çözümledi. Daha sonraları okulla bir problemim oldu ve bu konuda benim için yazışmalarda bulundu ve adeta benim için okulla tartıştı. Damla Hanım ve Gökhan Beyin hakkını bu konuda ödeyemem. Onlara teşekkürü bir borç bilirim.

Oğuzcan T.

usa ingilizce

uk dil okulları

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2013

Okul: Embassy CES (Embassy English)

Merhaba, ben Hande. 25 yaşındayım, üniversite öğrencisiyim. Eğitim hayatım boyunca herhangi bir yerde hazırlık İngilizcesi dil eğitimi almadım. Öğrendiğim sınırlı İngilizce’yle istediğim yerde olamayacağımı biliyordum. Bunu düşünerek radikal bir kararla okulumu dondurdum. ELT Yurtdışı Eğitim Ankara şubesinde Gözde hanım aracılığıyla İngiltere’ye gitmeye karar verdim. Karar verme aşaması hiç kolay olmadı. Ailemin endişelerinin yanı sıra; dilini, kültürünü, insanlarını, yerini-yurdunu hiç bilmediğim bir ülkede ne yaparım endişesi bitmedi. Fakat şu an gözüm kapalı hiç düşünmeden gideceğim bir evim daha var İngiltere’de ve kocaman bir Embassy Ces ailesi. Bu okul gerçekten tartışmasız mükemmel bir eğitim veriyor hayatımda ilk defa sabah olsun da okula gideyim istedim 🙂 diğer bir kuşku ise İngiltere’nin hangi şehri olması idi bunu da Sevgili Gözde hanımın tavsiyesi üzerine iyi ki Brighton olarak seçmişim okuldaki arkadaşlarımda olmak üzere yaşamak istediğim tek şehir İngiltere’de. O şehrin çılgınlığını ve samimiyetini gerçekten çok özlüyorum. Şehir o kadar keyifli ki insanların o şehrin dışına çıkma ihtiyacı yok.Londra’ya trenle 45 dk Gatwick Airporta 30 dk. İngilizce seviyeme gelince beginner seviyesinden upper intermediate seviyesine 5 ay da ulaşmak gerçekten çok farklı bir özgüven kazandırdı bana. Hayatımda kendim için yaptığım en büyük iyiliklerden biri orda sadece dil eğitimi almadım ciddi bir özgüven kazandım ve çok farklı bir kültürle tanıştım. Brighton da yaşamış ver her yerini gözü kapalı bilen biri olarak herkese bu şehri ve okulu şiddetle tavsiye ediyorum. Bol şanslar..

Hande T.

ingilterede ingilizce

ingiltere ingilizce

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2013

Okul: EC Brighton/BBSI Bournemouth

Yurt dışında eğitim almaya karar verdiğimde, ne yapmam gerektiğine dair en ufak bir fikrim yoktu. Internet üzerinden yaptığım araştırmalarla, bana yardımcı olacağına inandığım ve güvenilir bulduğum ELT Yurtdışı Eğitimi keşfettim. Hemen bana geri dönüş yaptılar ve ofislerine davet ettiler. Ankara ofis gerçekten sıcak bir atmosfere ve güler yüzlü bir ekibe sahip. Gözde hanım birikimi ve profesyonel yaklaşımıyla, benim beklentilerime en uygun yönlendirmeleri yaptı. Tüm süreç boyunca her zaman yanımdaydı ve yardımını esirgemedi. Vize alma konusunda ise en ince detayı dahi düşünen, adeta bu işin ustası diyebileceğim Yasin bey sayesinde, tek seferde sorunsuzca 11 aylık İngiltere vizemi aldım. Tüm bunları 3 hafta gibi bir sürede yapıp kendimi İngiltere’de buldum.

Dört aylık dil eğitimimi Gözde Hanım’ın tavsiyesiyle EC Brighton’da aldım. Yaptığım en doğru seçim olduğunu söyleyebilirim. Okul; deniz kıyısındaki konumu, modern yapısı ve çeşitli sosyal aktiviteleriyle sizi daima mutlu ve motive tutuyor. Sınıflardaki çeşitli kültürlerden öğrencilerle her gün yeni deneyimler elde ediyorsunuz. Dersler ise akıp geçiyor, öğretmenlerim harikaydı. Pre-intermediate başladığım seviyeyi upper-intermediate olarak bitirdim. Brighton ise öğrenciler için en uygun seçenek. Deniz kıyısında olması, sosyal hayatı, güvenilir ve huzurlu insanlarıyla İngiltere’nin en mutlu şehri seçilmesi kimseyi şaşırtmamalı. Benim için de Brighton ikinci bir ev artık.

Dil eğitiminden sonra iki aylığına Bournemouth’ da BBSI’da Yöneticilik ve İşletme sertifika programına katıldım. BBSI en köklü ve başarılı okullardan biri. Yoğun bir eğitim programı ve aktif olmanızı gerektiren bir değerlendirme sistemi var. Mesleki beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacak bir okul. Yoğun temposunun beni zorladığını itiraf etmeliyim.
İki şehirde de konaklama olarak yurtta kalmayı tercih ettim. Her ikisi de okula 5 dakikalık yürüme mesafesinde ve şehir merkezindeydi.
Benim 6 aylık serüvenim beklediğimden de güzel gerçekleşti. Bu sürecin olumlu geçmesinde danışmanlarımın ilgisi büyük rol oynadı. Herkese tavsiye ediyorum.

Sercan Okur

ingilizce dil okulları

ingilterede dil okulu

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2012

Şu anda bu satırları size İngiltere’den yazıyorum. ELT Yurtdışı Eğitim firmasıyla başlayan yurtdışı eğitim programım aslında benim için büyük bir şans oldu çünkü danışmanım kendisinden çok karşısındakini düşünen, bilgisiyle ve tecrübesiyle sizi daha iyi yönlendiren, öğrencileriyle sürekli irtibat halinde olan, size verilen değeri önemi hissettiren ve hayallerinizi gerçekleştirebilmek için elinden geleni yapan birisi.

ELT, Okul – şehir seçiminde, konaklama seçiminde ve vize danışmanlığında hep yanımda oldu. Bu süreci bu şekilde geçirdiğim için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İyi ki buradayım.

Ali S.

ingilterede dil okulu

dil okulları

Ülke: İngiltere

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2012

Okul: St Giles, Londra

2012 Aralık ayında dil okulu arayışımda bana A’dan Z’ye her konuda çok başarılı bir şekilde yardımcı olan ve en kısa sürede bütün işlemleri eksiksiz tamamlayan, Londra’ya geldiğimden beri iletişimi hiç koparmayan, çok büyük bir ilgi ve titizlikle çalışan ELT ailesine çok teşekkür ederim.

İlknur Ö.

ingilterede Dil Eğitimi

ingiltere Dil Eğitimi

Ülke: Kanada

Program: Dil Eğitimi (İngilizce)

Yıl: 2012

Okul: Ilac

Yabancı dil bilmek özellikle ülkemizde ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Bunun için yurt dışında dil eğitimi almayı planladım, ilk akla gelen tabii ki Amerika olmuştu. Bunun için bir eğitim kurumuyla vize başvuruları yapıldı, ancak iki başvuruda da olumlu sonuç olmadı ve bütün ümitlerim yıkılmıştı. Kendimce çözümler bulmaya çalışıyordum.

Bir gün, ELT eğitim kurumunu bir tanıdığım aracılığıyla ziyaret ettim. İnanılmaz bir samimiyet ve cana yakın davranışlarla yabancı dil eğitimi konusundaki umutsuzluğum yok oldu. Danışmanım, dil eğitiminin diğer ülkelerde de disiplinli ve sistemli bir şekilde yapıldığını bana anlatarak, eğitimimi Kanada da yapmamı tavsiye etti. Ben de onun bu önerilerini ve samimiyetine güvenerek dil eğitimimi Kanada’da yapmaya karar verdim. Danışmanım daha sonra bu süreç içerisinde yapmam gerekenleri ve yapılması gereken tüm işlemleri bizzat kendi yöneterek Kanada’ya vize başvurusunda bulundum. Bu bekleyiş süresince pozitif düşünmem ve moralimin yüksek olması konusunda danışmanım çok destek olmuştur, öyle ki her fırsat da büroya uğrayıp onunla sohbet etmek bile alışkanlık haline gelmişti. Sonunda mutlu haberi duyduğumda çok heyecanlandım, Kanada konsolosluğu vize başvurumu kabul etmişti. Benim için yeni bir süreç başlıyordu. Kanada ya gittiğimde her şey daha önceden planlanan gibi sorunsuzca gelişti. Kanada’da olduğum zamanlarda bile ELT’nin yanımda olduğunu hissettim. Gerek telefonla gerekse internet ortamında her soruma yardımcı oldular ve iyi bir şekilde eğitimimi tamamladım.

Benim bu hayalimi ve eğitimimi gerçekleştiren ELT Yurtdışı Eğitim Hizmetlerine teşekkür ederim. Onlar olmasaydı bu eğitimi almam belki çok daha zor şartlarda olabilirdi ama onların sayesinde sorunsuz ve mutlu bir sonuçla eğitimimi tamamladım. Bunu için onlara çok teşekkür ederim. Hayatımdaki diğer eğitim planları ile ilgili tek dostum ELT’dir, tekrar görüşmek üzere.

Sevgilerimle

Özge S.