Dil Eğitimi Süresi

Yurtdışında dil eğitimine karar verirken doğru analiz ve ihtiyaçların belirlenmesi çok önemlidir. Çünkü her öğrencinin farklı deneyimlere ihtiyacı vardır. Biz danışmanlara en çok gelen sorulardan birisi ne kadar sürede İngilizceyi ana dil seviyesinde öğrenebilirim sorusudur. Bu soruya her öğrenci için aynı cevabı vermek çok büyük bir hatadır, ya da süreyi afaki olarak hesaplamak en büyük yalandır.

Dil eğitimi tıpkı spor yapmak gibidir. Hayatından hiç spor yapmamış birisi kişisel antrenör ile çalışmaya başlayınca da bu tip sorular soracaktır. Kilo vermek, fit görünmek isteyen birey 2 ayda 15 kg vermek ve karın kaslarına sahip olmak isteyecektir. Lakin bu iş bu kadar kolay değildir. Kilo vermek için en iyi spor salonuna kayıt olmak bu işi çözmez. Bunun yanında doğru program, beslenme, tekrar, istikrar sizi hedefinize ulaştıracaktır. Hedefinize ulaştığınız anda da bunu korumak adına çalışmaya devam etmelisiniz.
Eğer geçmişte spor başlangıcınız var ise, yeni başlayanlara göre çok daha hızlı ilerlemeniz kaçınılmaz. Çünkü kas sisteminiz geçmişi hatırlayacak ve çabuk toparlanmanızı sağlayacaktır.

Peki iyi bir salona gitmesem, mahalle salonunda bu işi halledebilir miyim?
Tabiki yapabilirsiniz. Hatta evde de… Ama iyi bir salona kayıt yaptırmanız ve antrenörünüzün iyi olması size motive eder. Faaliyet alanları daha geniştir. Bu da istikrarı arttırır sizi oraya bağlar. Spor, görev değil keyif haline gelir. Hedefe ulaşmak daha kısa sürer.

Bu sorunun bize yansıması şu şekildedir:
İngilizceyi Türkiye’de öğrenebilir miyim?
Tabi ki öğrenebilirsiniz hatta evde de. Fakat bu çok meşakkatli bir yoldur. Türkiye, Avrupa Birliğindeki ülkeler gibi İngilizce konuşulan, pratik yapabileceğiniz bir ülke değildir. İngilizce eğitim sistemimiz maalesef gramere dayalıdır. Bu yüzden konuşma ve dinleme gibi temel becerilerde öğrenciler çok sıkıntı yaşar. Bunu telafi etmenin en kolay yolu ana dili İngilizce olan bir yerde yaşamak, tüm ihtiyaçları bu dil ile gidermek ve bu dili her alanda kullanmaktır. Normal standartlarda bir öğrencinin Türkiye’de iyi bir dil okulunda alacağı 2 senelik eğitim, yurtdışında 6 ayda tekabül eder.

İşte aynı spor hayatınızdaki gibi, yurtdışındaki en iyi dil okuluna kayıt yaptırmanız maalesef 6 ayda sizi C1 seviyesine çıkartmaz. Danışmanınızla daha önceki akademik geçmişinizi, yurtdışı deneyimlerinizi, hobilerinizi paylaştıktan sonra size en uygun okula karar verilir. Portfolyomuzdaki tüm okullara yurtdışındaki en iyi kurumlardan akredite olmuştur. Eğitim materyalleri yüksek standartlardadır.

Eğer orta seviyeden bir İngilizceye sahip iseniz, gider gitmez pratik yapma, kelime bilginizi ortaya çıkarma şansınız çok daha fazla olacaktır.
Eğer İngilizceniz hiç yok ise, ilk 2 ay tamamen ana derslerden sorumlu tutulursunuz.

Bu ve benzeri yurtdışı dil okulları ile ilgili her türlü sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Danışmanlık hizmetimizin ücretsiz olduğunu da hatırlatmak isteriz.

ELT YURTDIŞI EĞİTİM

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank