GENEL BİLGİLER

Avusturya’da dil eğitimi almak için önde gelen okulların başında ActiLingua Academy gelmektedir. 1988 yılından beri başarılı kurs yelpazesi, konforlu öğrenme ortamı yaratması ve modern öğretim ekipmanları ile dünya çapında bir ün kazanmıştır. ActiLingua Academy öğrencilerine yüksek öğrenim standartları, konforlu konaklamalar ve boş zamanları değerlendirmek adına sunduğu kültürel programlarla ön plana çıkmaktadır.

Başlangıç seviyesinden ileri düzeye kadar tüm dil seviyelerini kapsayacak bir Almanca eğitimi veren ActiLingua, 1988 yılında kurulmuş olup, ülkenin köklü eğitim kurumları arasında yerini almıştır. Avusturya’da dil eğitimi almak isteyenlerin tercih listesinde çoğunlukla ilk sırada yer alan bu dil okulu, dünya çapında kaliteli dil eğitimi veren kurumların listesinin bulunduğu IALC’da (Quality Language Schools Worldwide) yerini almaktadır. ActiLingua dil okulu aynı zamanda, ülkedeki en kaliteli dil eğitimi sunan kurumların oluşturduğu Campus Austria birliğinin de üyesidir.

ActiLingua, esnek kurs programları ile öğrencinin kişisel ihtiyaçlarına göre en uygun Almanca kursunu sunmaktadır. Genel olarak kurslarda dilbilgisi, cümle yapısı ve kelime bilgisi gösterilmektedir. Okuma, dinleme, yazma ve yazılı alıştırmalar da kursların önemli bileşenlerindendir.

Okul, takip ettiği eğitim sistemi ile Almanca öğrenmeyi eğlenceli hale getirmekte, sınıfları küçük gruplardan oluşturmakta ve uluslararası öğrencilere, Avusturyalı öğretmenlerle Almanca eğitimi vermektedir. Dil eğitimini sadece sınıflarda verilen eğitim ile sınırlamayan ActiLingua Academy, öğrencilerine keyifli aktiviteler ile Viyana’nın kültürel, sosyal ve tarihi yapısını keşfetmelerini de sağlamaktadır.

ActiLingua Academy’nin temel ilkelerinden biri öğrencilere olabildiğince derslerde Almanca sözlü iletişimler sağlamaktır. Böylece öğrencilerin derslerde öğretmenleri veya arkadaşları ile pratik yapması teşvik edilir. Öğretmenlerin ana dili Almancadır.

ACTILINGUA DİL OKULU FİYATLARI

Avusturya dil okulu ücretleri okullara göre farklılık göstermektedir. ActiLingua Academy yılın belli dönemlerinde öğrencilerin yararlanması adına indirimler yapmaktadır. ActiLingua Academy fiyatlarındaki indirimden yararlanmak isteyen öğrenciler ön kayıt yaptırıp fiyatları sabit tutabilmekte ve ilerleyen zamanlarda kursa gidebilmektedir. Öğrenciler istediği hafta sayısına göre bu kurslardan yararlanabilmektedir. Hafta sayısı ne kadar artarsa haftalık fiyatlarda o kadar düşmektedir.
Avusturya’da ve yurtdışında Almanca dil okulu ücretleri hakkında detaylı ve ücretsiz bilgi için ELT şubelerine ulaşabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Resmi dili Almanca olan Avusturya’da dil okulları öğrenciler için ilk tercih edilen ülkelerin başında gelir. Çünkü dil okulu fiyatları ve yaşam koşulları bakımından diğer ülkelere göre daha uygun durumdadır. Ayrıca okullarda her yaştan öğrenciler için birçok kurs türü bulunmaktadır. Bu yüzden Avusturya’da dil eğitimi alan öğrenciler kısa sürede istedikleri şekilde verim alma şansına sahip olabilmektedir.

Aşağıda ActiLingua Academy’de verilen kurslar ve bu kursların detayları yer almaktadır.

Standard Almanca Kursu

Genel Almanca ’da ana hedef öğrencilerin iletişim becerilerini geliştirmektir. Derslerde görülen gramer ve konuşmalarda öğrencinin kelime dağarcığını geliştirmeye yardımcı olmaktadır. Ayrıca derslerde yapılan resmi ve resmi olmayan yazma alıştırmaları ile okuma ve dinleme üzerinde çalışmalar yapılmaktadır.

Haftalık Ders sayısı: 25
Ders Süresi: 45 Dakika
Ders İçeriği: 20 Ders genel Almanca+ 5 Ders kültürel veya özel ilgi programları
Kurs Başlangıç tarihi: Her Pazartesi, Başlangıç seviyesindekiler için ayda 1 kez
Başlangıç Seviyesi: Her seviyeye uygundur
Kurs Süresi: 1-11 Hafta arası
Sınıf öğrenci sayısı: Ortalama 8, maksimum 12

Yoğun Almanca Kursu

Günlük 4 ders genel Almanca dersine ek olarak küçük gruplar halinde 2 ders verilmektedir. Bu kurs genellikle yoğun biçimde Almanca eğitim isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.
Haftalık Ders sayısı: 35
Ders Süresi: 45 Dakika
Ders İçeriği: 20 Ders genel Almanca + mini grup(10) + 5 Ders kültürel veya özel ilgi programları
Kurs Başlangıç tarihi: Her Pazartesi, Başlangıç seviyesindekiler için ayda 1 kez
Başlangıç Seviyesi: Her seviyeye uygundur
Kurs Süresi: 1-11 Hafta arası
Sınıf öğrenci sayısı: Ortalama 8, maksimum 12
Mini grup: 5-8

Süper Yoğun Almanca Kursu

Bu kurs türünde genel Almanca ’ya ek olarak bireysel dersler verilmektedir. Öğrencinin mesleki ilgi alanına göre veya özel olarak eksik hissettiği konular üzerine eğitim verilmektedir.
Haftalık Ders sayısı: 35
Ders Süresi: 45 Dakika
Ders İçeriği: 20 Ders genel Almanca + bireysel eğitim(10) + 5 Ders kültürel veya özel ilgi programları
Kurs Başlangıç tarihi: Her Pazartesi, Başlangıç seviyesindekiler için ayda 1 kez
Başlangıç Seviyesi: Her seviyeye uygundur
Kurs Süresi: 1-11 Hafta arası
Sınıf öğrenci sayısı: Ortalama 8, maksimum 12+ bireysel eğitim

Bireysel Eğitim Kursu

Öğrenci dil kursu içeriğini kendisi belirlemektedir. Öğretmenler ile yapılan bire bir eğitimde maksimum verim hedeflenmektedir.
Haftalık Ders sayısı: 10 – 35
Ders Süresi: 45 Dakika
Ders İçeriği: günlük 2-4 veya 6 ders + 5 Ders kültürel veya özel ilgi programları
Kurs Başlangıç tarihi: Her Pazartesi
Başlangıç Seviyesi: Her seviyeye uygundur
Kurs Süresi: 1-12 Hafta arası
Sınıf öğrenci sayısı: bire bir ders

Uzun Dönem Genel & Yoğun Almanca Kursu

Bir ülkede ne kadar uzun kalınırsa öğrencilerin dil gelişimi o kadar çok artmaktadır. Öğrenciler bu süre zarfında iyi bir telaffuza sahip olmakta ve daha iyi iletişimler kurabilmektedir. ActiLingua Academy’de birkaç ay Almanca öğrendikten sonra sadece dil konusunda bir gelişme ile kalmayıp aynı zamanda öğrenciler Avusturya kültürünü ve günlük yaşam konusunda daha çok bilgi edinmektedir. Bu kurs türünde öğrenciler genellikle hedeflerine ulaşmaktadır. Ayrıca bu kurslarda belirli dönemlerde indirimler mevcuttur.

Haftalık Ders sayısı: 25-35
Ders Süresi: 45 Dakika
Ders İçeriği: (20-30) Ders genel Almanca+ 5 Ders kültürel veya özel ilgi programları
Kurs Başlangıç tarihi: Her Pazartesi, Başlangıç seviyesindekiler için ayda 1 kez
Başlangıç Seviyesi: Her seviyeye uygundur
Kurs Süresi: 12-52 Hafta arası
Sınıf öğrenci sayısı: Ortalama 8, maksimum 12
Mini grup: 5-8

Viyana’da Yaz Okulu (12-17 yaş)

Bu Junior okullar İmparatoriçe Maria Theresa tarafından kurulmuştur. ActiLingua Academy Junior programları ile küçük yaşta öğrencileri için çok iyi olanaklar sunmaktadır. Okul Şehir merkezinde, birçok yere yürüme mesafesindedir. Okul kampüsün ortasında büyük bir parkı, futbol sahası, plaj voleybolu sahaları ve tenis kortları bulunmaktadır. Öğretmenler öğrencilerin boş zamanlarında tesislerdeki imkânları kullanarak aktivite programları hazırlamaktadır.
Dersler 15 kişilik gruplar şeklinde yapılmaktadır. Sistematik olarak yapılandırılmış bu derslerde dil bilgisi kelime bilgisi telaffuz ve işitsel anlamda alıştırmalar yapılmaktadır. Derslerde bunun yanında gerçek hayata dair gruplar oluşturulup etkinlikler yapılmaktadır.
Yaz kurslarında genel Almanca(20 ders) ve Yoğun Almanca(30 ders) olmak üzere 2 çeşit kurs bulunmaktadır.
Genel Almanca Kursu: 09:00-12:20 pm
Yoğun Almanca Kursu: 09:00-12:20 pm and 01:30-03:00 pm
1 ders = 45 dakika

Yaz Okulu Standart oda
Yaz okullarında çeşitli konaklama seçenekleri mevcuttur. Erkek ve kız öğrencilerin ayrı kaldığı konaklamalarda 4-6 kişilik odalar bulunmaktadır. Bu konaklamalar okulun kampüsünde yer alır.
Kampüs konaklamada daha özel odalarda isteyen öğrenciler için 3-4 kişilik superior odalar bulunmaktadır. Odaların içerisinde duş bulunmakta, tuvaletler ise her katta vardır. Okul kantininde 3 öğün yemek verilmektedir.
Kahvaltı: jambon, peynir, reçel, ekmek, çay, kahve
Öğle yemeği: başlangıç yemeği, sıcak ana yemek ve tatlı.
Akşam yemeği: neredeyse her zaman sıcak yemekler verilmektedir(bazen gezilerden sonra soğuk yemekler olabilmektedir)

Tatil Kursları(16-19 yaş)

Yaz aylarında kendi yaş grupları ile Almanca öğrenmek, Viyana’yı keşfetmek ve uluslararası diğer öğrenciler ile şehri keşfetmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen bir programdır. Öğrenciler yetişkin olarak görüldüğü için bağımsız hareket etmektedir.
Dersler hafta içi olmakla beraber 8 – 15 kişilik küçük gruplar halinde yapılır. Sistematik olarak yapılandırılmış derslerde dilbilgisi, kelime bilgisi, telaffuz ve işitsel anlama alıştırmaları yapılmaktadır.
Kurs türleri: Genel Almanca(20 ders), Yoğun Almanca(30 ders)
1 ders: 45 Dakika
Sınıf ortalaması: ortalama 8, maksimum 15 öğrenci
Kurs başlangıç tarihi: Temmuz, Ağustos.
Katılım Almanca seviyesi: Tüm seviyeler.
SÜRE: 2-6 hafta.
Konaklama ve yemekler
Öğrenciler yarım pansiyon içeren öğrenci evlerinde konaklamalarda kalmaktadır. ActiLingua Academy’e yaklaşık 20-30 dakika toplu taşıma ile gidilmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Sosyal aktivite ile ilgili detaylı bilgiler öğrenciler Viyana’dayken verilmektedir. Genel olarak okulda yapılan aktiviteler aşağıda yer almaktadır.
Öğrenciler için şehirde yürüyüşler veya turlar düzenlenmektedir.
Avusturya kültürü, tarihi, mimarileri, müzikleri gibi konular üzerine öğrencilerle bir araya gelmektedir.
Akşam etkinlikleri olarak karaoke, club veya geleneksel yemek etkinlikleri düzenlenmektedir.
Spor etkinlikleri yapılmaktadır.

KONAKLAMA

Aile Yanı Konaklama

Okul dışında insanlarla pratik yapmak isteyen öğrenciler genellikle bu kurs türünden faydalanmaktadır. Ev sahibi çocuklu veya çocuksuz olabilmektedir. Öğrencilere özel tek kişilik odalar verilmektedir. Evlerde isteğe bağlı 2 veya 3 öğün yemek seçeneğinden yararlanılmaktadır. Banyo ve mutfak ortak kullanım alanı olarak kullanılmaktadır. Aile yanları konaklamaları okula yaklaşık 25 dakika, maksimum 40 dakika uzaklıkta yer almaktadır.

ActiLingua Academy Residence

Okulun sunmuş olduğu bu konaklama türü okula ve şehir merkezine toplu taşıma ile 10-15 dakika uzaklıktadır. Yenilenmiş olan bu bina yetkililer tarafından sürekli denetlenmektedir.

Standard Apart Konaklama

ActiLingua Academy öğrencilerinin kaldığı bu paylaşımlı dairelerde (60-75 m²) tek kişilik, iki kişilik odalar mevcuttur. Evde 2-5 arası öğrenci kalmaktadır. Öğrenciler tam donanımlı bir mutfak, banyo ve tuvaleti paylaşır. Odalar haftada iki kez temizlenir. Yatak çarşafları binada verilmektedir. Ayrıca evlerde TV, radyo ve wifi mevcuttur. Standard apart konaklamaları okula yaklaşık 25 dakika, maksimum 40 dakika uzaklıkta yer almaktadır.

Superior Apart Konaklama

Bu konaklamalarda öğrencilerin kendilerine ait tek kişilik odaları mevcuttur. Odalarda öğrencilere ait özel banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Evler günlük olarak temizlenir. Evlerde TV, radyo ve wifi mevcuttur. Yatak çarşafı ve havlu temin edilmektedir. Superior apart konaklamaları okula yaklaşık 25 dakika, maksimum 40 dakika uzaklıkta yer almaktadır.

VİYANA ŞEHRİ

Viyana, hem Avusturya’nın Başkenti hem de en kalabalık şehridir. Yaklaşık 1.9 milyon nüfusu ile ülkenin neredeyse ¼ ‘ü bu şehirde yaşamaktadır. Şehri bu kadar ön plana çıkaran durum nüfusundan çok sahip olduğu kültürel zenginlik ve siyasi merkez oluşundan kaynaklanmaktadır. Refah seviyesinin çok yüksek olduğu bu şehir, birçok kez dünyanın en yaşanılabilir şehri seçilmiştir. Bundaki en büyük etken Viyana’nın temiz caddeleri, yüzyıllar boyunca korunmuş tarihi yapıları, müzeleri, sorunsuz işleyen trafik sistemleri ile örnek bir şehir kimliğine bürünmüş olmasıdır.

Viyana, tarihi ve kültürel zenginliğin yanında vermiş olduğu kaliteli eğitimle de ön plana çıkmaktadır. Şehirde 190.000 Civarında öğrenci bulunmakta ve bunların %28’i uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Şehrin en önde gelen üniversitesi Viyana Üniversitesidir. Viyana Üniversitesi, dünyada en iyi üniversiteler arasında ilk 80’de yer almaktadır.

İklimi biraz soğuk olan bu şehirde hava sürekli değişim göstermektedir. Yıllık ortalama sıcaklık yaklaşık 10 derece civarında olmaktadır. Yazları oldukça sıcak olan bu şehirde ortalama 20-25 derece görülmektedir. Yılın büyük bir bölümü yağışlar görülmektedir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA