KAPLAN INTERNATIONAL SYDNEY DİL OKULU

Dünya’nın en büyük ve en eski dil okullarından birisi olan Kaplan International Dil Okulları yaklaşık 80 yıldır İngilizce dil eğitimi sektöründe faaliyet göstermektedir. Okul isminden dolayı Türk okulu sanılsa da Amerika’da göçmen bir ailenin çocuğu olan Stanley KAPLAN’ın yine göçmen ailelerin çocuklarına evinin bodrumunda dil eğitimi vermesiyle eğitim serüvenine başlayan okul, günümüzde 7 ülkede yaklaşık 40 Dil okulu ve 32 bin çalışanı ile eğitim sektöründe faaliyetlerini sürdürmektedir. Kaplan International, üniversite hazırlık eğitimleri de vermektedir. Ayrıca okulun kendine ait üniversitesi de bulunmaktadır. Kaplan dil okullarının Amerika, Kanada, İngiltere başta olmak üzere İrlanda, İskoçya, Yeni Zelanda ve Avustralya’da dil okulları bulunmaktadır.

Okulun Avustralya’da 5 şehirde 5 okulu bulunmaktadır. Sydney, Melbourne, Brisbane, Adelaide ve Perth şehirlerinde dil okulu bulunan Kaplan ülke çapında en yaygın dil okulu bulunan eğitim kuruluşlarından birisidir.

Avustralya’nın en büyük şehirlerinden ve turistik merkezlerinden birisi olan Sydney’de yer alan Kaplan Sdyney Dil okulu 24 sınıf ve 250 öğrencilik kapasitesiyle öğrencilerini ağırlıyor. Şehrin merkezinde Dünyaca ünlü Sydney Opera House’a 15 Dk. yürüme mesafesinde yer alan okul nitelikli ve tamamımın TESOL sertifikasına sahip olduğu öğretmenleri ile öğrencilerine iyi bir dil eğitimi alma fırsatı tanıyor. Okula yaklaşık 45 farklı milletten öğrenci kabulü yapılmaktadır. Bununla birlikte öğrenciler birbirinden farklı kültürleri tanıma fırsatı elde etmektedirler. Okulun Sydney şubesi English Australia üyesi olup NEAS (National ELT AccreditationScheme Limited ) tarafından akredite edilmiştir. Kaplan Sdyney Dil okulu yine şehrin IELTS sınav merkezidir.

KAPLAN INTERNATIONAL DİL OKULU FİYATLARI

Kaplan dil okulları yıl boyunca %35’e varan indirimler sunmaktadır. Aşağıdaki tabloda okulun katalog fiyatları yer almakta olup indirimli fiyat teklifi için şubelerimizden ücretsiz bilgi alabilirisiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce Kursları

52 haftaya kadar eğitim alabileceğiniz genel İngilizce kurslarında kendi ihtiyaçlarınıza göre kurs tercihinizi yapabilirsiniz. Her öğrencinin kendi seviyesine göre gruplara yerleştirildiği kurslarda, Genel İngilizce haftada 20 ders, Yarı-Yoğun İngilizce haftada 27 ders, Yoğun İngilizce ve Akşam Yoğun İngilizce kurslarında ise haftada 35 ders eğitim alabilirsiniz. Bu grupta alacağınız tüm eğitimler seviye atlama garantili olarak verilmektedir.Alacağınız 10 haftalık eğitimin ardından gerekli şartları sağlayıp bir üst seviyeye geçememeniz halinde okul 4 hafta ücretsiz eğitim daha vermektedir.

Uzun Dönem İngilizce Kurslar

Akademik Sömestr ve Akademik Yıl kursları olarak iki farklı türde uzun dönem kurs alabilirsiniz. Her iki kurs türünde de haftada 35 ders İngilizce eğitimi alan öğrenciler Akademik Sömestr da aldıkları 6 aylık eğitime Akademik Yıl programında 3 ay daha ekleyerek ilgi duydukları alanlara yönelikte çalışma yapabilmektedirler.

İş İngilizcesi Kursları

İş dünyasına yönelik kariyer hedeflerinizi göz önünde bulundurarak alacağınız eğitim ile hedeflerinize bir adım daha yaklaşacaksınız.

İngilizce Sınav Hazırlık Kursları

Uluslararası alanda kabul edilen IELTS, TOEFL, Cambridge, GRE ve GMAT sınavlarına hazırlanacağınız bir kurs türüdür.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Haftanın 7 günü sosyal aktivitelerin olduğu Kaplan Sydney Dil okulunda programlar aylık olarak düzenlenip açıklanmaktadır. Sydney’de yapılan aktivitelerin bazıları;

 • Şehir Oryantasyonu
 • Sydney Opera Binası Gezisi
 • Sydney Akvaryumu Gezisi
 • Sydney BotanicGardens Gezisi
 • Sydney Modern Sanatlar Galerisi Gezisi
 • Hunter Vadisi Gezisi
 • Hafta Sonu Sörf Kampı
 • CoogeeBeach Barbekü Partisi
 • Havuz Partileri
 • Yağmur Ormanları ve Blue Mountains Gezisi
 • Newton – Glebe – Paddington Bölgeleri Gezisi

KONAKLAMA

Okul öğrencilerine 2 farklı tipte konaklama seçeneği sunmaktadır. Bunlar Aile Yanı Konaklama ve Öğrenci yurdu konaklamasıdır.

Aile Yanı Konaklama

Kaplan Dil okullarının yılların vermiş olduğu deneyimle ve özenle seçmiş olduğu ailelerin yanında kalma şansı yakaladığınız bu konaklama türünde hem uygun maliyetle konaklamanızı gerçekleştirebilir hem de Avustralya kültürünü yakında tanıma şansı elde edebilirsiniz.
Okula ortalama 60 Dk. mesafe de olan konaklama türünde tek kişilik odada kalma, özel banyo seçeneği, yemek seçeneklerinizi belirterek bir konaklama bulabilmektesiniz.

Öğrenci Yurdu Konaklaması

Okula yaklaşık 20-25 Dk. yürüme mesafesindeki öğrenci yurtlarında diğer öğrenciler ile sosyalleşerek konaklayabilirsiniz. Yurtlar Kaplan Sdyney Dil okulu tarafından özenle ve tam donanımlı olarak oluşturulmuştur.

SYDNEY ŞEHRİ

Dünyaca ünlü kültür ve sanat merkezi olan Sydney, ülkenin başkenti olmamasına rağmen en büyük ve en eski şehirlerden birisidir. 5 milyonluk nüfusu olan Sydney 100’e yakın plajı, limanları, birbirinden güzel parkları, müzeleri, şehrin uzak kenarındaki yağmur ormanlarıyla kaplı dağları ve nerdeyse hiç soğumayan havası ile şehri görmeye gelen herkesi büyülüyor.

1700’lü yıllarda Aborjinlerin yaşadığı Sydney daha sonra İngilizlerin göçüyle birlikte şu an ki konumunda kurulmaya başlamış, şehir yakınlarında altın bulunmasıyla beraber tüm dünyadan göç alarak gelişmiştir. Şehir günümüzde de kozmopolit yapısını korumakta olup tahminen ülke nüfusunun %40’ı Avustralya doğumlu değildir. Şehrin kozmopolit yapısı dil eğitimi almaya giden öğrencilerin adaptasyonu konusunda oldukça avantaj sağlamakta.

Sydney modern, yerine göre hareketli yerine göre sakin yapısı,iş olanakları, turizmi ve gece hayatıyla yaşamınızı dolu dolu geçirebileceğiniz bir şehir. Şehri görmek için onlarca sebebiniz bulunmakta. Şehrin sembolü konumundaki Sydney Opera House, sadece birkaç km uzağında bulunan 2000 yaz olimpiyatlarında voleybol karşılaşmalarına ev sahipliği yapan ve sörf tutkunlarının gözdesi Bondi Plajı, adeta bir panayır alanını andıran ve bünyesinde MadameTussaud müzesi, Sydney Akvaryumu, Wild Life Zoo gibi bir çok görülmesi gereken alan bulunduran DarlingHarbour bunların başlıcaları. Diğer görmeniz gereken yerleri sıralayacak olursak, dünyanın en geniş çelik köprüsü olan Sydney Harbour Bridge, Avustralya’nın doğduğu nokta diyebileceğimiz TheRocks bölgesi, Taronga Hayvanat Bahçesi, RoyalBotanicGardens, Blue Mountains listemizde yer alırlar.

Tüm bunlar için bir neden arıyorsanız uygun maliyetleri ile Sydney’de dil eğitimi almak tam size göre olacaktır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Kaplan Sydney’de dil eğitimi alan öğrencilerin uluslararası çoğunluk oranlarını aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA