ILSC SYDNEY DİL OKULU

1991 yılında Kanada Vancouver’ da açılan ve günümüze kadar dil eğitimi sektöründe bulunan ve 100’den fazla ülkeden öğrencilere dil eğitimi veren ILSC Dil okulları Kanada, Avustralya ve Hindistan’da toplamda 8 şubesiyle hizmet vermektedir. Okulun Kanada’da 3, Avustralya’da 4, Hindistan’da ise 1 şehirde şubesi bulunmaktadır.Uzman eğitici kadrosuyla öğrenci merkezli, öğrencilerin günlük yaşamlarına odaklanan eğitim anlayışı ile fark yaratmaktadır. 2013-2014 yıllarında üst üste 2 yıl uluslararası bir derginin “Yıldız Zincir Okulu” seçilen ILSC dil okulları 8 akreditasyon kuruluşu tarafından da akredite edilmiştir. Özellikle Avustralya’da 4 farklı kuruluştan akreditasyon alması ön plana çıkmaktadır.

Avustralya’da Sydney, Melbourne, Adelaide, Brisbane şehirlerinde eğitim veren ILSC Dil okullarının Sydney şubesi şehrin merkezi noktasında yer almasıyla da cazibe yaratmaktadır. Sydney Opera House ve Sydney Harbour Bridge yürüme mesafesinde yer alan okul 32 sınıfıyla oldukça geniş kapasiteyle eğitim vermektedir. Ayrıca okulda bilgisayar laboratuvarı, spor salonu, kütüphane ve Müslüman öğrenciler için namaz odası gibi alanlarda bulunmaktadır. Okul tüm Sydney şubesinde ACPET, ENGLISH AUSTRALIA, NEAS VE STUDY IN AUSTRALIA üyesidir.

ILSC SYDNEY DİL OKULU FİYATLARI

ILSC dil okulları yıl boyunca %35’e varan indirimler sunmaktadır. Aşağıdaki tabloda okulun katalog fiyatları yer almakta olup indirimli fiyat teklifi ve Avustralya dil okulu ücretleri için şubelerimizden ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur
ILSC (Sidney)
Diğer
Zorunlu Sağlık Sigortası 30 120 180 240 360 540AUD

SUNULAN PROGRAMLAR

Avustralya dil okullarını tercih eden öğrencilerin genelde çalışmak amacıyla gittiği ülkede ILSC dil okulları programlarını bu düşünce altyapısıyla hazırlamıştır. Okulda sabah ve akşam kursları farklı haftalık ders sayılarıyla verilmektedir.

Genel İngilizce kursları sabahları haftalık 16 Ders, öğleden sonraları ise haftalık 13 ders olarak verilmektedir. Bu sayede öğrencilerin boş zamanlarında çalışmaları için zaman oluşturulmuştur.

Yarı yoğun İngilizce kursları haftada 24 ders olarak verilmektedir.

Yoğun İngilizce kursları ise hafta 33 ders ile hem sabah hem de akşam olacak öğrencinin tercihlerine uygun olarak verilebilmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

ILSC Sydney dil okulunun düzenlemiş olduğu Eğitim Etkinlikleri, Okul Sonrası Etkinlikleri ve Hafta Sonu Etkinlikleri ile dil eğitimi alırken sosyalleşme şansı da yakalayacaksınız.

Eğitim etkinliklerinde, tüm yıl boyunca ILSC topluluğunu Noel ve Cadılar Bayramı partileri, yaz tekne turları ve barbekülerle bir araya getiren okul, Dünyanın dört bir yanından gelen yeni arkadaşlarla iyi vakit geçirmenizi sağlıyor.ILSC Sydney ayrıca gün boyunca konuşma becerilerinize yardımcı olmak veya Avustralya’da iş bulmak için yararlı ipuçları almak için katılabileceğiniz öğrenme atölyeleri de düzenliyor.

Okul sonrası etkinliklerinde, ILSC’deki arkadaşlarınızla bağlantı kurmanız ve günlük okul sonrası etkinliklerle Sydney’i keşfetmeniz sağlanmaktadır. Aktiviteler mevsime bağlı olarak değişmekte, bisiklete binme, birçok şehir plajından birini keşfetme, yerel müzeleri ve sanat galerilerini keşfetme, kano, film geceleri, plajda barbekü gibi bir çok etkinlik yapılmaktadır. Öğleden sonra aktivitelerinin genellikle asgari ücreti vardır ve bir ILSC öğretmeni veya aktivite koordinatörü rehberiniz olmaktadır.

Hafta sonu maceralarında ise şehrin dışında birbirinden eğlenceli gezilere ve programlara katılabilirsiniz.

KONAKLAMA

Okul öğrencilerine 2 farklı tipte konaklama seçeneği sunmaktadır. Bunlar Aile Yanı Konaklama ve Öğrenci yurdu konaklamasıdır.

Aile Yanı Konaklama

Okulun öğrenci konaklama departmanı tarafından titizlikle seçilen aileler okula 40-60 Dk. arası mesafede yer almaktadır. Okul “Evden uzakta bir ev mi arıyorsunuz?”” diyerek öğrencilerine farklı bir kültürü kendi evlerinde konaklama konforunda sunabildiğini belirtiyor.

Öğrenci Yurdu Konaklaması

ILSC-Sydney kampüsüne 20 dakika mesafede elverişli bir konumda yer alan lüks bir tesis olan öğrenci yurdu ihtiyacınız olan her şeye sahiptir ve yaşadığınız yerde inanılmaz yemek mekanları, eğlence ve alışveriş bölgeleri sunmaktadır. Ünlü Manly Plajı yakınında yaşamak da dahil olmak üzere ikonik Sydney yaşamının tüm yönlerine bağlayarak uluslararası öğrenciler için en iyi seçim haline getiriyor. 

SYDNEY ŞEHRİ

Dünyaca ünlü kültür ve sanat merkezi olan Sydney, ülkenin başkenti olmamasına rağmen en büyük ve en eski şehirlerden birisidir. 5 milyonluk nüfusu olan Sydney 100’e yakın plajı, limanları, birbirinden güzel parkları, müzeleri, şehrin uzak kenarındaki yağmur ormanlarıyla kaplı dağları ve nerdeyse hiç soğumayan havası ile şehri görmeye gelen herkesi büyülüyor.

1700’lü yıllarda Aborjinlerin yaşadığı Sydney daha sonra İngilizlerin göçüyle birlikte şu an ki konumunda kurulmaya başlamış, şehir yakınlarında altın bulunmasıyla beraber tüm dünyadan göç alarak gelişmiştir. Şehir günümüzde de kozmopolit yapısını korumakta olup tahminen ülke nüfusunun %40’ı Avustralya doğumlu değildir. Şehrin kozmopolit yapısı dil eğitimi almaya giden öğrencilerin adaptasyonu konusunda oldukça avantaj sağlamakta.

Sydney modern, yerine göre hareketli yerine göre sakin yapısı, iş olanakları, turizmi ve gece hayatıyla yaşamınızı dolu dolu geçirebileceğiniz bir şehir. Şehri görmek için onlarca sebebiniz bulunmakta. Şehrin sembolü konumundaki Sydney Opera House, sadece birkaç km uzağında bulunan 2000 yaz olimpiyatlarında voleybol karşılaşmalarına ev sahipliği yapan ve sörf tutkunlarının gözdesi Bondi Plajı, adeta bir panayır alanını andıran ve bünyesinde Madame Tussaud müzesi, Sydney Akvaryumu, Wild Life Zoo gibi bir çok görülmesi gereken alan bulunduran Darling Harbour bunların başlıcaları. Diğer görmeniz gereken yerleri sıralayacak olursak, dünyanın en geniş çelik köprüsü olan Sydney Harbour Bridge, Avustralya’nın doğduğu nokta diyebileceğimiz The Rocks bölgesi, Taronga Hayvanat Bahçesi, Royal Botanic Gardens, Blue Mountains listemizde yer alırlar.

Uluslararası Öğrenci Oranı

ILSC Sydney dil okulu, dünyanın pek çok farklı ülkesinden öğrencilerin eğitim aldığı ve uluslararası öğrenci dağılımı dengeli olan bir dil okuludur. 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA