Astley English College Dil Okulu

Astley English College, 2016 yılında Avustralya’nın canlı metropolü Sydney’de kurulmuştur. Profesyonel eğitim kadrosu, kaliteli İngilizce eğitimi ve sıcak eğitim ortamı ile Astley English College, Avustralya dil okulları arasında öncü bir konumda bulunmaktadır. Her yıl dünyanın farklı bölgelerinden gelen ve etkili bir İngilizce dil eğitimi arayışında olan binlerce öğrenciye ev sahipliği yaparak kendisini kanıtlamış bir kurumdur.

Astley English College Dil Okulu, Sydney’in merkezinde yer almaktadır ve şehrin popüler bölgelerine yürüme mesafesindedir. Öğrencilere rahat bir öğrenme ortamı sunmak amacıyla kampüste ortak salonlar, kafeteryalar, kütüphaneler ve çalışma odaları bulunmaktadır. Bu mekanların yanı sıra, tüm öğrencilerin kullanımına açık kablosuz internet bağlantısı, öğrencilere ders dışında da etkili bir şekilde çalışma imkanı tanımaktadır.

Astley English College Sydney Dil Okulu, esnek bir zaman çizelgesi sunarak öğrencilere sabah, öğlen ve akşam ders seçenekleri sunmaktadır. Bu sayede öğrenciler, kendi programlarına en uygun olanı seçebilir ve boş zamanlarını daha etkili bir şekilde değerlendirebilirler.

Astley English College Sydney Dil Okulu, geniş bir kurs ve program yelpazesi ile öğrencilere çeşitli seçenekler sunmaktadır. Avustralya genelinde birçok üniversite ile işbirliği içinde olan okul, aynı zamanda öğrencilere özel resmi kurslar sunarak oturma izni almak isteyenlere destek olmaktadır. Bu sayede Astley English College, uygun kurs fiyatları ve kaliteli eğitimiyle öne çıkarak Sydney’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin favori tercihlerinden biri olmayı başarmıştır.

ASTLEY ENGLISH COLLEGE DİL OKULU FİYATLARI

Sydney dil okulları arasında oldukça popüler olan Astley English College, birçok imkana sahip ve eşsiz merkezi konumlu kampüsünde dünyanın dört bir yanından öğrenci ağırlamaktadır. Üst düzey bir eğitimin yanı sıra öğrencilere sosyal aktiviteler gibi daha birçok avantaj sunan bu dil okulunun revaçta olmasının bir diğer ön plana çıkan sebebi ise öğrencilerin kolaylıkla karşılayabileceği uygun program ve kurslar hazırlamasıdır. Yıl boyu çeşitli kampanyalar düzenleyerek dikkatleri üstüne çeken Astley English College’da eğitim almayı düşünen öğrenci adayları, ELT Yurtdışı Eğitim aracılığıyla başvurmaları halinde sorunsuz bir başvuru süreci geçirirken, farklı indirimlerden yararlanma fırsatına da sahip olmaktadırlar.

SUNULAN PROGRAMLAR

Her yıl dünyanın farklı ülkelerinden, toplumlarından ve kültürlerinden binlerce öğrenciyi kampüsünde bir araya getiren Astley English College, ağırladıkları öğrencilerin ihtiyaç ve taleplerini en iyi şekilde karşılayacak birçok kurs ve program sunmaktadır. Okulun aydın ve ferah sınıflarında, alanlarında nitelikli öğretmenleri ve modern eğitim materyalleriyle öğrencilerine kaliteli bir eğitim hizmeti vermektedir. Aynı zamanda başarılı bir eğitim yolunda öğrencilerin sınıfta öğrendikleri bilgileri tamamlayabilmeleri için Astley English College, katılımcılarına seçmeli modüller ve özel beceri sınıfları da sunmaktadır. Bu bağlamda her seviyeden öğrenciye uygun bir programı bulunan bu dil okulunun öğrencilerine sunduğu kurs ve program içeriklerini şu şekilde listelemek mümkündür.

Genel İngilizce Kursu
Genel İngilizce kursu öğrencilerin dinleme, konuşma ve telaffuz, dilbilgisi dahil okuma ve yazma gibi dört beceriyi geliştirmeleri üzerine odaklanmaktadır. Genel İngilizce kursunda öğrenciler temel İngilizceyi ve sosyal iletişim becerilerini geliştirme imkanına sahip olmaktadır. Öğrenciler, İngilizce dilinin tüm yönlerini öğrenmekte ve hızlı bir ilerleme sağlamaktadır. Bu kursa katılım için 18 yaşın doldurulmuş olması gerekmektedir. Her seviyeden öğrencinin katılımına uygundur ve tüm basamaklar mevcuttur. Haftalık 20 ders işlenmektedir ve kurs süresi 5-12 hafta arası değişmektedir. Dersler sabah veya akşam saatlerinde olmak üzere iki şekilde seçilebilmektedir. İlk başta öğrencilere okul tarafından bir oryantasyon ve seviye tespit sınavı/yerleştirme sınavı yapılmaktadır. Öğrenciler bu sınavın sonucuna göre sınıflara yerleştirilmektedir. Eğitim sırasında ise belirli aralıklarla değerlendirme testleri yapılmakta ve gereken alanlarda ilave önerilerde bulunulmaktadır.

IELTS Hazırlık Kursu
IELTS sınavına girmek isteyen öğrencileri hazırlamak için tasarlanmış bir kurstur. Bu kursa katılım için öğrencilerin en az orta seviyede olmaları gerekmektedir. Kursta öğrencilere IELTS sınavının tüm öğeleri tanıtılmakta, sınavla ilgili ve sınava yönelik stratejiler verilmekte ve öğrencilerin istedikleri puana ulaşabilmesi için tüm yardımlar sunulmaktadır. Hazırlık kursunda haftada 20 ders işlenmektedir ve kursun süresi öğrencinin seviyesine bağlı olarak 2-12 hafta arasında değişebilmektedir.

Akademik Amaçlı İngilizce Kursu
Avustralya’da mesleki eğitim kurslarına veya üniversiteye gitmek isteyen öğrenciler için uygundur ve kursta bu kurumlara girebilmek için gereken İngilizce dil becerileri ve kültürel bilgiler öğretilmektedir. Bir üniversite veya kolejde öğrencilerden beklenen tüm beceri ve yetenekler üstünde durulmaktadır ve hedeflerin karşılandığından emin olmak için her haftanın sonunda öğrencinin öğretmeni ile bir görüşmesi olmaktadır. Bu kursa katılım için öğrencilerin en az orta-üst seviyede (IELTS 5.5) olması gerekmektedir. Dersler sabah veya akşam alınabilmektedir ve haftada 20 ders işlenmektedir.

Eğitim Turları
Bu programda öğrenciler İngilizce eğitiminin yanı sıra binicilik, rafting, deniz kanosu, su kayağı, Avustralya milli sporları aborjin çalışmaları, vahşi yaşam deneyimi içeren geziler gibi aktivitelere katılmaktadır. Eğitim turlarında öğrenciler, standart İngilizce eğitimine ek olarak seçtikleri bir etkinlik üzerinde profesyonel çalışmalar yürütmektedir. Öğrencilere dil eğitimi verilirken çeşitli beceriler kazanmalarını sağlamayı amaçlayan bu programa katılım 18 yaşından itibaren mümkündür. Bu program için aynı zamanda çalışma ve tatil vizesi de gereklidir.

Çalışma İzni İçin Eğitimler
Göç ve Vatandaşlık Kurumu üzerinden öğrenci kabul eden bu programa eğitim alırken de başvurulabilmektedir ve öğrenci vizesi olan kişiler de programa katılabilmektedir. Eğitim sırasında da bu izin için başvurmak mümkündür. Avustralya’da çalışmak isteyen öğrencilerin vergi dosya numarasına sahip olmaları gerekmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Avustralya’nın en gözde şehrinde bulunan Astley English College, öğrencilere derslerden sonra ve boş zamanlarda katılabilecekleri ve hem İngilizce becerilerini geliştirirken hem de Sydney’i tanıma fırsatı sunan birçok sosyal aktivite düzenlemektedir. Gezilerde tüm seviyelerden öğrenciler karşılaşmaktadır ve böylece pratik yapabilmektedir, aynı zamanda öğrencilere öğretmenlerini ders dışında tanıma imkanı vermektedir.

Astley English College’ın sunduğu aktiviteler arasında şehir turları, çeşitli spor faaliyetleri, tartışma grupları, film geceleri, sinema grupları ve kültürel geziler gibi faaliyetler bulunmaktadır. Bunların yanı sıra dil okulunun kampüsü Sydney’in merkezinde bulunmaktadır ve şehirde en gözde, turistik ve görülmesi gereken yerlere çoğunlukla yürüme mesafesinde veya toplu ulaşım ile kolay ulaşılabilir bir konumda bulunmaktadır. Okulun çevresinde birçok kafe, restoran ve alışveriş yeri mevcuttur.

Dersler açısından sabah, öğle ve akşam gibi esnek saatler sunulduğundan öğrenciler şehri keşfetmek ve yeni edindikleri arkadaşlarla sosyalleşmek için rahatça plan yapabilmektedir. Böylece öğrenciler, Avustralya’da dil eğitimi alırken öğrenmeye olduğu kadar eğlenmeye de bolca vakit ayırabilmektedirler.

KONAKLAMA

Konaklama konusunda öğrencilerine en iyi şekilde yardımcı olan ve büyük kolaylıklar sağlayan Astley English College, aynı zamanda öğrencilerin ihtiyaç ve taleplerini karşılayacak en uygun konaklama türünü seçebilmek için özel bir ajansla ortak hareket etmektedir. Okulun sunduğu konaklama seçenekleri arasında aile yanı konaklama ve paylaşımlı daire bulunmaktadır. Bunların yanı sıra ELT Yurtdışı Eğitim ile başvuru süresince danışmanlarımız tarafından size uygun farklı konaklama alternatifleri de sunulmakta ve konaklama konusunda birebir danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Aile Yanı Konaklama

Bu konaklama türünde aileler okul tarafından özenle seçilir ve sıklıkla denetlenir. Aile yanında konaklamanın en büyük avantajı ise yerel kültür hakkında daha fazla bilgi ve fikir sahibi olma imkanınızın olmasıdır. Aynı zamanda dersler haricinde de aile üyeleriyle iletişim kurarak pratik yapmaya devam ederken kendinizi sürekli geliştirmeye ve hızlı bir ilerleme sağlamaya fırsatınız olmaktadır. Bu konaklama türünde aile yanında tek kişilik oda seçeneğinin yanı sıra başka bir öğrenciyle paylaşacağınız çift kişilik oda seçeneği de mevcuttur. Yemeksiz bir konaklama seçilebileceği gibi yemekli alternatif de bulunmaktadır. Banyo ve mutfak gibi alanlar aileyle ortak kullanılmaktadır. Yanında kalacağınız ailelerin evleri genellikle okula toplu taşıma ile 15-50 dakikalık mesafelerde konumlanmaktadır.

Paylaşımlı Daire

Bu konaklama seçeneği için 18 yaşın doldurulmuş olması gerekmektedir. Avustralya’da dil eğitimi alırken bağımsız olmak isteyen öğrenciler için uygun bir alternatiftir. Paylaşımlı dairelerde diğer öğrencilerle beraber bir ev paylaşırken dilerseniz odanız size özel tek kişilik olabilmektedir ya da başka bir öğrenciyle paylaşımlı çift kişilik oda şeklinde olabilmektedir. Mutfak ve banyo dairedeki diğer kişilerle ortak kullanılmaktadır. Bu daireler genellikle okula toplu taşıma ile 20-30 dakikalık mesafelerde konumlanmaktadır. Öğrenciler evin temizliğinden ve yemek pişirmeden kendileri sorumludur.

SYDNEY ŞEHRİ

Sydney, Avustralya’nın başkenti olmasa da en popüler, kozmopolit ve gözde şehridir. Dünyanın en önemli limanları arasında bulunan bir limana sahip olan şehir, modern yapısı ve yıl boyu güzel havasıyla dünyanın her yerinden ziyaretçi çekmektedir. Şehirde keşfedilmeyi bekleyen birçok yer mevcuttur ve aynı zamanda dünyanın en güzel plajlarından birkaç tanesini bünyesinde barındırmaktadır. Çok kültürlü bir yapıya sahip olan şehirde 100’den fazla ülkeden gelen insan yaşamaktadır ve bu nedenle Sydney halkı yabancılara oldukça açık, hoşgörülü ve sıcak kanlıdır.

Birçok dil okulunun merkezine ev sahipliği yapan bu şehir, öğrencilerin eğitim almak için tercihleri arasında ilk sırada yer aldığını söylemek mümkündür. Bunun yanı sıra oldukça fazla çalışma olanağı sunan şehirde öğrenciler de eğitim alırken çalışma imkanına sahiptir. Dünyanın en yaşanabilir, suç oranı en düşük ve en güvenli ülkelerin birinden olan Avustralya’nın en önemli şehrinde eğitim almak gerek mesleki ve akademik açıdan, gerek kişisel gelişim açısından büyük bir ayrıcalıktır şüphesiz.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Her yıl dünyanın farklı bölgelerinden ve ülkelerinden binlerce öğrenciye ev sahipliği yapan ve kampüsünde bir araya getiren Astley English College, yardımsever ve güler yüzlü ekibiyle Sydney dil okulları arasından ön plana çıkmakta ve birçok öğrencinin tercihi olmaktadır. Çok kültürlü bir yapının hakim olduğu kozmopolit bir şehirde bulunan dil okulu, farklı toplumlardan ve kültürlerden gelen öğrencilere yabancılık hissi yaşatmadan kaliteli bir dil eğitimi almalarını ve kendilerini geliştirmelerini başarılı bir şekilde sağlamaktadır. Astley English College’ın sunduğu hoşgörülü ve samimi ortamda öğrenciler İngilizce öğrenirken, yeni arkadaşlar edinip sosyalleşmekte ve bu sayede eğitimin yanı sıra güzel vakit geçirip unutulmaz anılar ve dostluklar biriktirmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA