ACCESS LANGUAGE CENTRE DİL OKULU

Access Language Centre, 1997 yılında Sydney’in merkezinde kurulan ve kültür mirası listesinde bulunan modern bir şekilde restore edilmiş tarihi bir binada hizmet veren uluslararası kabul görmüş bir dil okuludur. Sydney’in en yeni ve kaliteli eğitim merkezlerinden olan okul aynı zamanda NEAS ve ACPET tarafından onaylıdır.

Her yıl dünyanın birçok farklı yerinden gelen öğrencileri eşsiz kampüsünde ağırlayan Access Language Centre, modern ve ferah 20 dersliği, bilgisayar laboratuvarı, tüm binada kablosuz internet hizmeti, en güncel eğitim materyalleri ve tam donanımlı bir kütüphaneyle öğrencilere başarılı bir eğitim vermektedir. Merkezde yer alan okul binası, şehrin birçok gözde yerine yürüme mesafesinde olmasının yanı sıra alışveriş yerleri, kafeler ve restoranlarla çevrilidir. Aynı zamanda merkez metro istasyonuna olan yakınlığı sayesinde de şehrin farklı bölgelerine ulaşım oldukça pratiktir.

Gerek kaliteli ve üst düzey bir eğitim açısından gerek sosyal imkanlar açısından Sydney dil okulları arasında ön plana çıkmayı başaran Access Language Centre, kuruluşundan bu yana dünyanın dört bir yanından gelen ve Avustralya’da dil eğitimi almayı düşünen öğrencilerin tercihleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

ACCESS LANGUAGE CENTRE DİL OKULU FİYATLARI

İngilizce eğitimi almak için Avustralya’yı tercih eden öğrencilerin ihtiyaç ve taleplerini karşılama konusunda oldukça yenilikçi, dinamik ve kaliteli bir yapıda faaliyetini sürdüren Access Language Centre, eğitimdeki kalitesinden ödün vermeden öğrencilerin karşılayabileceği uygun kurs ücretleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır. Uluslararası üne sahip olması ve Sydney’de en popüler dil okullarının başında gelmesine rağmen yıl boyu katılımcılarına özel çeşitli kampanya ve indirimler düzenleyerek öğrenci dostu politikasını sürdürmektedir.

SUNULAN PROGRAMLAR

20 yılı aşkın eğitim hizmetinin kazandırdığı tecrübe ve alanında nitelikli uzman öğretmen kadrosu sayesinde Access Language Centre, dil eğitimi için gelen öğrencilerin ihtiyaç ve taleplerini doğru anlama, yönlendirme ve karşılama konusunda başarıya ulaşmıştır. Her seviyeden öğrenciye uygun bir eğitim programı sunan dil okulu, modern öğrenme yöntemleri ve materyalleri sayesinde nitelikli ve hedef odaklı bir hizmet gerçekleştirmektedir. Dil eğitiminden önce her öğrencisine seviye tespit sınavı yaparak en doğru yerleştirmeyi yapmakta ve öğrencilerin en verimli gelişimi sağlamasını desteklemektedir. Bu açıdan Acces Language Centre’nin sunduğu kurs ve program içeriklerini şu şekilde listeleyebiliriz:

Genel İngilizce Kursu

Öğrencilerin iletişim becerilerine odaklanılan bu kursta, katılımcılar gerek gündelik hayatta İngilizce kullanımını ve pratiğini öğrenmektedir. Genel İngilizce kursunda öğrencilerin konuşma, dinleme, anlama ve okuma gibi becerileri üzerinde durulur. Her seviyeden öğrenciye uygun olan bu kursta başlangıç seviyesinden itibaren 6 seviye boyunca eğitimler verilmektedir. Haftalık 15 ila 23 ders yapılmaktadır. Güncel materyallerden oluşan eğitim malzemeleri okul tarafından verilmektedir. Kursun süresi 2 ila 52 hafta arası seçilebilmektedir.

İş İngilizcesi Kursu

Bu kursta genel İngilizce eğitiminin yanı sıra, mesleki alanda ihtiyaç duyulan e-posta yazma, telefon görüşmesi yapma, toplantı organizasyonları, sunum hazırlama teknikleri ve müşterilerle iletişim becerileri üzerine odaklanılmaktadır. Bunların haricinde öğrencilerin isteğine göre finans, bankacılık, muhasebe, reklam, pazarlama ve satış gibi konulara yönelik ek eğitimler de verilebilmektedir. İş İngilizcesi kursuna katılım için en az orta seviyede İngilizce bilgisine sahip olunması gereklidir. Bu kursta iki farklı ders seviyesi mevcuttur. İlk kuru tamamlayan öğrenciler dilerse ikinci kura katılım sağlayabilmektedir.

IELTS Sınav Hazırlık Kursu

Uluslararası bir dil sınavı olan IELTS sınavına yönelik hazırlık amaçlı tasarlanmıştır. Bu kursa katılım için en az orta seviye İngilizce bilgisine sahip olunması gereklidir. Access Language Centre’de kurslarını tamamlayan öğrenciler gerekli belgeleri hazırlamaları halinde bazı Avustralya üniversitelerine sınavsız geçiş sağlayabilmektedir. Sınava hazırlık kurslarında haftalık 23 ders işlenmektedir. Kursun süresi 1-9 hafta arası değişmektedir.

Cambridge Sınavlarına Hazırlık Kursu

Bu kurs üniversite seviyesinde bir kurstur. FCE ve CAE sınavlarına yönelik hazırlık kursu olarak tasarlanan bu kursta iki uzman eğitimci tarafından hazırlık sağlanmaktadır. Kursa katılım için en az orta veya ileri seviyede İngilizce bilgisine sahip olunması gereklidir. Aynı zamanda katılımcıların öğrenci, çalışma veya turist vizesine sahip olmaları gerekir. Ön kayıt için giriş sınavı şartı bulunmaktadır. Bu kursta haftalık 23 ders işlenmektedir ve kursun süresi 12 haftayı kapsamaktadır.

Staj Programı

Staj programına katılım için 18 yaşın doldurulmuş olması gerekmektedir. Yoğun İngilizce kurslarına ek olarak verilen bu kursun hedefi üniversite öğrencilerine eğitim verirken pratik yapmanın yanı sıra deneyim kazandırmaktır. Programa katılmak için öğrenciler öncelikle bir giriş sınavına girmelidir. Buna ek olarak öğrencinin danışmanı ile bir mülakat yapması da istenebilir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Access Language Centre, başarılı eğitimiyle olduğu kadar sosyal aktivite imkanlarıyla da ön plana çıkmaktadır. Öğrencileri için derslerden sonra ve boş vakitlerde katılabilecekleri birçok aktivite programı hazırlamaktadır. Okulun sunduğu şehir turu, kültürel geziler, toplu aktiviteler ve çeşitli eğlence programları ve Avustralya’nın simgesi olan park ve bahçelerde açık hava aktivitelerinin yanı sıra öğrenciler okul kampüsünün eşsiz merkezi konumu sayesinde şehri tek başlarına veya arkadaşlarıyla da keşfedebilme imkanına sahip olmaktalar.

Kampüsün etrafında birçok kafe, restoran, alışveriş merkezi bulunmaktadır ve Sydney’in görülmesi gereken yerleri çoğunlukla yürüme mesafesindedir. Avustralya’nın en popüler, turistik ve kozmopolit şehri olan Sydney’de dil eğitimi alan Access Language Centre öğrencileri, dil öğrenirken sıkılmaya fırsat bulamamakta ve yeni edindikleri arkadaşlarla eğlenceli vakit geçirip bolca anı biriktirmekte.

KONAKLAMA

Access Language Centre’nin öğrencilerine sunduğu bir diğer eşsiz avantaj ise konaklama konusunda gösterdiği hassasiyettir. Öğrencileri için en konforlu konaklamayı sağlayan okul, konaklama sürecini tümüyle organize ederek katılımcılarına eğitimlerinde olduğu kadar yaşam alanlarında da kaliteli bir ortam sunmaktadır. Bu bağlamda ALC’nin öğrencilerine özel sunduğu konaklama seçenekleri arasında aile yanı konaklama ve öğrenci yurdu bulunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Tüm konaklama süreci okul tarafından organize edildiğinden, yanında konaklayacağınız aileler Access Language Centre tarafından özenle seçilmekte ve belirli aralıklarla denetlenmektedir. Bu konaklama türünün öğrenciler açısından en iyi yönü ise dersler haricinde de yerel bir aileyle iletişim halinde olarak sürekli pratik yapmaya devam edebilmeleridir. Aile yanı konaklamada üç farklı seçenek bulunmaktadır. İlk seçenekte kahvaltı ve akşam yemeği dahildir ve öğrenci kendine ait özel bir odada kalmaktadır, hafta sonları üç öğün yemek verilmektedir. İkinci seçenekte öğrenci mutfağı kullanarak kendi yemeğini pişirebilmekte ve kendine ait özel odası bulunmakta. Üçüncü seçenekte ise kahvaltı ve akşam yemeği dahildir, hafta sonu üç öğün yemek verilmektedir ve öğrenci çift kişilik bir odayı başka bir arkadaşıyla paylaşımlı kullanmaktadır. Bu konaklama türünde odalar öğrencilere özel olsa da banyo ve mutfak gibi alanlar diğer aile üyeleriyle ortak kullanılmaktadır. Yanında konaklayacağınız ailelerin evleri genellikle okula 30 dakikalık mesafede bulunmaktadır.

Öğrenci Yurdu

Bu yurtlar genellikle okula yakın mesafede konumlanmaktadır ve öğrenciler çift kişilik odada kalmaktadır. Öğrencilerin yemeklerini kendileri pişirebilecekleri ortak mutfak bulunmaktadır. Bu konaklama türünün en büyük avantajı farklı ülkelerden ve kültürlerden gelen öğrencilerle bir yurtta kalarak yeni arkadaşlar edinme imkanına sahip olmanız ve arkadaşlarınızla iletişim kurarak İngilizcenizi geliştirmeyi eğlenceli hale getirebilmenizdir.

SYDNEY ŞEHRİ

Avustralya’nın ticaret, ekonomi, turizm ve eğitim merkezi olan Sydney, dünyanın en yaşanabilir yerleri arasında bulunmaktadır. Bünyesinde barındırdığı beş ulusal parkın yanı sıra ünlü plajları, eşsiz su altı yaşamı, doğal güzelliği, tarihi dokusu ve sıra dışı mimarisiyle dikkat çekmektedir. Öyle ki şehrin simgesi olarak kabul gören Sydney Opera Binası, tasarımcısına ödül kazandırarak dünya çapında üne kavuşmuştur. Yüksek gelişmişlik düzeyi sayesinde birçok iş olanağı sunan metropol, eğitim açısından da çokça tercih edilen yerler arasında bulunmaktadır.

Yaklaşık beş milyon nüfusa sahip olan Sydney, Avustralya’nın en kalabalık ve kozmopolit şehridir. Nüfusunun yalnızca yüzde altmışı yerlilerden oluşmaktadır, geri kalanı ise dünyanın farklı yerlerinden yerleşen kişilerden şekillenmiştir. Çok kültürlü yapısıyla ön plana çıkan şehir, hoşgörülü ve uyum içinde yaşamasıyla ön plana çıkmaktadır. Yıl boyu sıcak ve ılıman bir iklime sahip olan ve günleri genellikle güneşli geçen Sydney, aynı zamanda turistik bir cennet olarak görülmektedir ve her yıl binlerce ziyaretçiyi eşsiz doğal güzelliğinde ağırlayarak kendine hayran bırakmaktadır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

1997’deki kuruluşundan bu yana her yıl 35’i aşkın ülkeden öğrenciyi kampüslerinde bir araya getiren Access Language Centre, katılımcılarına İngilizce öğrenirken uluslararası, samimi ve hoşgörülü bir ortam sunmayı hedeflemektedir. Farklı ülkelerden ve toplumlardan gelen öğrenciler arasında bir köprü görevi üstlenen kurum, yeni arkadaşlıklar edinilmesinde aracı olurken, ortak bir dünya dilinin paylaşılmasını da başarıyla sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra sıcak kanlı ve güler yüzlü eğitmen ekibiyle öğrencilerin hoş bir öğrenme ortamında, olabilecek en büyük verimi almasını amaçlarken; öğrenciler, kurum ve öğretmenler arasındaki ülke, dil ve kültür farklılığına rağmen ortak nokta oluşturarak, bu birlikten doğan gücü ve başarıyı her daim vurgulamaktadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA