KAPLAN PERTH DİL OKULU

Kaplan dil okullarının Avustralya’da İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için 5 farklı şehirde okulu bulunmaktadır. Perth bu şehirlerden bir tanesidir.

Kaplan International Perth Dil Okulları şehir merkezine sadece 10 dakikalık mesafede olup, ücretiz otobüs servisi ile ulaşım olanağı sunmaktadır. 45 milletten öğrencinin katılım sağladığı okulda toplam öğrenci sayısı 220 olup, 17 sınıf bulunmaktadır. Eğitime katılan öğrencilerin yaş ortalaması 22-25 arasındadır.

Okulun öğrenciler için sunduğu, çalışma odası, öğrenci salonu, wifi, spor salonu olanakları ve ulaşım hizmetleri bulunmaktadır. Aynı zamanda üniversite ve kolej eğitimi almayan düşünen öğrenciler için üniversite yerleştirme servisi de okulun sunduğu hizmetler arasında yer almaktadır. Bazı kurs türleri için akşam sınıfları seçeneği sunan bu merkez yarı zamanlı çalışmak isteyen öğrenciler için tercih sebebi olabilmektedir.

Kaplan International Perth merkezi onaylı ve yetkili Cambridge Dil Değerlendirme merkezidir.

Kaplan dil okulunun Perth lokasyonunda beginner yani başlangıç seviyesinde eğitim bulunmamaktadır, kurslar temel seviyeden başlamaktadır.

KAPLAN PERTH DİL OKULU FİYATLARI

Kaplan International dil okulları, Avustralya’da dil okuluna gitmek isteyen öğrenciler için yıl boyunca Türk öğrencilere %35 a yakın indirimli kayıt olma fırsatı sunuyor.

Aşağıda okulun sunduğu programlara göre katalog fiyatlarını, konaklama, kayıt ücreti ve diğer tüm hizmetler için hazırladığımız tabloyu inceleyebilirsiniz.

İndirim oranlarına göre güncel teklif almak için, hızlı teklif oluşturabilir ya da bilgi iste formunu doldurup danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Kaplan dil okullarının Perth merkezi, İngilizce kursları için öğrencilere 3 farklı seçenek sunuyor.

Genel İngilizce Programları

Kaplan Perth de ki genel İngilizce kursları, 1 haftadan 52 haftaya kadar İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilerin, kendi ihtiyacına yönelik süre ile programını belirlemesine olanak tanır. Dil seviyesi temelden başlayarak, orta ve ileri seviyede olan öğrenciler katılım sağlayabilir. Genel, Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce kursları olmak üzere ders saatine göre değişen programların içeriği aşağıda ki gibidir.

Genel İngilizce Kursu

16 yaş ve üzeri öğrencilerin katılım sağlayabileceği bu kurs 20 Ders, 15 saat eğitimi içeriyor. Türk öğrenciler için Avustralya öğrenci vizesine başvuru kuralı gereği , bu kursu tercih eden öğrenciler 12 hafta katılım sağlayabiliyor. 12 Hafta ve üzeri eğitim almak isteyen, aynı zaman da Avustralya da ki 16 Hafta üzeri dil eğimi alan öğrencilere sunulan part time çalışma izninden faydalanmak isteyen öğrencilerin, ders saati fazla olan yoğun kursları tercih etmesi gerekmektedir.

Yarı Yoğun İngilizce Kursu

16 yaş ve üzeri öğrencilerin katılım sağlayabileceği bu kurs 20 Ders + 7 Seans K online ders alma imkanı sunuyor, programa katılım sağlaman isteyen öğrenciler 1 haftadan 52 haftaya kadar katılım sağlayabiliyor.

Yoğun İngilizce Kursu

16 Yaş ve üzeri öğrencilerin katılım sağlayabileceği bu kurs, 28 Ders + 7 Seans K+ online ders alma imkanı sunuyor. 1 haftadan 52 haftaya kadar katılım sağlanabiliyor.

Not: K+ Online ders Kaplan International dil okulu öğretmenleri eşliğinde okulda alınan eğitimlerinizi pratiğe dökmek için kullanılan online eğitim platformudur.

Uzun Dönem İngilizce Programlar

Öğrencilere İngilizce kursundan daha fazlasını sunan uzun dönem kurslar, İngilizce hakimiyetinizin yanı sıra kendine güveni ve geleceğinize akademik alanda çeşitli başarılarla ilerlemenizi sağlar. Akademik Sömestr, Akademik Yıl ve Univertsity Experience Year olarak 3 farklı dönem seçme şansınız bulunur.

İş İngilizcesi Kursları

Kariyer hedefi olan, iş hayatında bir adım önde olmayı planlayanlar için özel olan bu kurslarda profesyonel iş ortamında nasıl iletişim kuracağınızı öğreneceksiniz. Öğrencilerin dil yeterliliği durumu ya da bireysel hedeflerine göre tercih edebilecekleri 2 kurs seçeneği bulunmaktadır.

Yoğun İş İngilizcesi

Haftada 20 iş İngilizcesi dersi ve bireysel ihtiyacınıza göre hazırlanmış 8 özel beceri dersi ile kariyer odaklı gelişmenize katkı sağlayabilirsiniz.

Tamamlayıcı İş İngilizcesi

Haftada 20 ders genel İngilizce ile dilde akıcılık kazanırken, 8 ders iş İngilizcesi ile yeteneklerinizi profesyonel iş hayatınızda kullanmak üzere geliştirebilirsiniz.

İngilizce Sınav Hazırlık Kursları

Uluslararası alanda kabul edilen bir sınav skoru ile İngilizcesinin belgelemek isteyen ve kariyerinde sağlam adımlarla ilerlemek isteyen öğrencilerin tercih ettiği kurslardır.

Toefl Hazırlık, Ielts Hazırlık, Cambridge Sınavına Hazırlık, GRE Sınavın Hazırlık ve GMat Sınavına hazırlık olarak, ihtiyacınıza yönelik sınav için profesyonel hazırlanmanızı ve sınav tekniklerini öğrenirken aynı zamanda var olan İngilizce becerilerinizi de ilerletebilirsiniz.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Kaplan Perth okulunda haftada en az 3 farklı aktivite düzenlenmektedir. Düzenlenen organizasyonlar ve aktivitelerle eğitim aldığınız şehri keşfederken, yeni arkadaşlıklarda kurabilirsiniz.

Aktivitelere örnek olması açısından günlere göre düzenlenmiş haftalık takvimi inceleyebilirsiniz.

Pazartesi; Mercan kayalıklarındaki tropikal balıkları görebilmek için şnorkelle dalış yapmak

Salı; Kings Park ya da Elizabeth Quay’da yürüyüş yapmak

Çarşamba; 19. yy’dan kalma Fremantle hapishanesini ziyaret

Perşembe; Sörf dersleri alarak dalgalara meydan okumayı öğrenmek

Cuma; Caversham Vahşi Yaşam Parkı’nda Avustralya’ya özgü hayvanlarla tanışmak

Hafta Sonu; Lancelin kum tepeciklerinde kum kayağı yapmayı deneyimlemek

KONAKLAMA

Kaplan dil okulları Perth lokasyonu öğrencilere 2 farklı konaklama seçeneği sunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Kaplan dil okullarının yetkilileri tarafından özenle seçilmiş yerel bir aile ile yaşama olanağı sunan bu konaklama, yurt dışına dil eğitimi almaya giden öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama türüdür. Kahvaltı ve akşam yemeğinizi kaldığınız aile ile birlikte yiyip, kendinizi yeni bir kültürün içinde İngilizce pratiği yapmanıza olanak tanır. Genelde en çok sunulan Aile yanı tek kişilik oda, yarım pansiyon konaklama seçeneğidir, ancak okulun yer durumuna göre özel banyolu tek kişilik oda ve çift ya da arkadaş giden öğrenciler için çift kişilik oda opsiyonları da mevcuttur.

Öğrenci Yurdu Konaklaması

Özel olarak seçilmiş öğrenci apartmanları, hostel ve yurtlardan oluşan bu seçenek, öğrenci arkadaşlarıyla birlikte kalmak isteyen, size özel mutfakta yemeğinizi yapmanıza imkan veren, tek kişilik, çift kişilik oda seçenekleri bulunan, özgürlüğü ve yeni arkadaşlarıyla sosyalleşmeyi tercih eden öğrenciler için sunulmaktadır.

PERTH ŞEHRİ HAKKINDA

Perth, Avustralya ‘nın 4.büyük kenti ve Batı Avustralya’nın başkentidir. Batı Avustralya nüfusunun dörtte üçünün toplandığı bir metropolitan merkezdir.

Yükselen bir ekonomisi ve dengeli bir iklimi olan bu şehir, iki milyona yaklaşan nüfusu ile ülkenin en kabalalık dördüncü şehridir.

Perth şehrinde ulaşım sistemi “Transperth” olarak adlandırılmaktadır. Otobüs, tren ve feribotlar bu sistemdeki ulaşım araçlarındandır. Şehir merkezinde bulunan bu ulaşım araçları ücretsiz kullanılmaktadır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Kaplan Dil Okulları kurulduğu tarihten itibaren dünyanın birçok yerinden her yıl binlerce öğrenciyi misafir etmektedir. Bu sebeple okulda ki öğrenci çeşitliliği oldukça renklidir. Öğrenciler yeni bir dil öğrenmenin yanı sıra farklı kültürlerden yeni insanlar tanıma fırsatı yakalayabilmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA