KAPLAN INTERNATIONAL MELBOURNE DİL OKULU

Kaplan International dil okulları, 80 yıldır dil eğitimi sektöründe faaliyet göstermekte ve dünyanın en eski, en büyük dil okullarından birisidir. Genelde ülkemizde Türk okulu sanılan Kaplan International Amerika’da göçmen bir ailenin çocuğu olan Stanley Kaplan tarafından kurulmuştur. Günümüzde 31000 çalışanı 7 ülkede 40 şubesiyle eğitim sektöründe dil eğitimi almak isteyen öğrencilere hizmet vermeye devam etmektedir. Bünyesinde üniversitesi de bulunan Kaplan International Amerika, Kanada, İngiltere, İrlanda, İskoçya, Yeni Zelanda ve Avustralya’da dil okulları bulunmaktadır.

Okulun Avustralya’da 5 şehirde 5 okulu bulunmaktadır. Sydney, Melbourne, Brisbane, Adelaide ve Perth şehirlerinde dil okulu bulunan Kaplan ülke çapında en yaygın dil okulu bulunan eğitim kuruluşudur.

Kaplan Dil Okulları Melbourne şubesinde 14 sınıf bulunmakta olup toplamda 250 öğrenci eğitim alabilmektedir. Okul aynı zamanda Kaplan Business School ile aynı binayı paylaşmakta olup öğrencilerin dil eğitimi alırken işletme dersi alma şansları da bulunmaktadır. Sanat ve Spor tutkunu şehir Melbourne’ de merkezi bir noktada yer alan Kaplan Dil okulları şehrin ücretsiz tramvay hattına 5 Dk. yürüme mesafesindedir. Okulda birden çok dili konuşabilen görevliler ve tamamı TESOL sertifikalı öğreticiler bulunmakta olup, yapılan araştırmalar okula giden öğrencilerin %94,4 ünün okuldan memnun kaldığını göstermektedir. 48 farklı ülkeden öğrenci kabulü yapan okulda sosyokültürel anlamda kendinizi geliştirme şansınız da bulunmaktadır. IELTS sınav merkezi olan okul NEAS tarafından akredite edilmiş ve English Australia üyesidir.

KAPLAN INTERNATIONAL MELBOURNE DİL OKULU FİYATLARI

Yurdışında alacağınız dil eğitimi için en popüler dil okulu olan Kaplan International dil okullarının Melbourne şubesindeki programların fiyatlarına sizler için hazırladığımı fiyat tablosundan ulaşabilirsiniz. Üstelik kendiniz için istediğiniz şekilde fiyat hesaplaması yapabilirsiniz. 

SUNULAN PROGRAMLAR

Kaplan International’ın Melbourne şubesindeki dil okulunda bir çok farklı programda dil eğitimi verilmektedir. Kendi isteğinize göre seçebileceğiniz bu programların detaylarına aşağıda ulaşabilirsiniz. 

Genel İngilizce Kursları
Genel İngilizce kurslarında her öğrenci kendi seviyesine göre gruplara yerleştirilir. Kendi ihtiyaçlarınıza göre alabileceğiniz  genel İngilizce kurslarından, Standart kurslarda haftada 20 ders, Yarı yoğun İngilizce kurslarında haftada 27 ders, Yoğun İngilizce ve Akşam Yoğun kurslarda ise hafta 35 ders eğitim alabilirsiniz. Okul öğrenme garantisi ve kur atlama garantisi vermektedir. Ders şartlarının sağlanması ve bir üst kura geçilememesi halinde 4 hafta ücretsiz olarak eğitim alabilmektesiniz.

Uzun Dönem İngilizce Kursları
Akademik Sömestr ve Akademik Yıl kursları olarak iki farklı türde uzun dönem kurs alabilirsiniz. Akademik Sömestr kursunda altı ay eğitim, Akademik Yıl kursunda ise dokuz ay eğitim alabilirsiniz.

İş İngilizcesi Kursları
İş dünyasına yönelik kariyer hedeflerinizi göz önünde bulundurarak alacağınız eğitim ile hedeflerinize bir adım daha yaklaşacaksınız.

İngilizce Sınav Hazırlık Kursları
Uluslararası alanda kabul edilen IELTS, TOEFL, Cambridge, GRE ve GMAT sınavlarına hazırlanacağınız bir kurs türüdür.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Haftada 5 aktivite yapılan Kaplan Melbourne Dil okullarında hem şehri tanıma hem de okuldaki öğrencilerle sosyalleşme şansı elde edeceksiniz. Yapılan aktivitelerin bazıları şu şekildedir.

  • Şehir Oryantasyonu
  • Victoria Ulusal Galeri ve Ian Potter merkezi
  • Deniz kenarındaki StKilda bölgesi
  • ChristmasHills’deki kıyıları ziyaret ederek kanguru ve karıncayiyenleri görme gezisi
  • Melbourne’nin ünlü kafelerini ve alışveriş mekanları gezisi
  • Melbourne CricketGround’da kriket maçlarını izleme
  • Doğal hayatı koruma alanı olan Philip Adası’nda penguenlerin yürüyüşünü izleme gezisi

KONAKLAMA

Okul öğrencilerine 2 farklı tipte konaklama seçeneği sunmaktadır. Bunlar Aile Yanı Konaklama ve Öğrenci yurdu konaklamasıdır.

Aile Yanı Konaklama

Okuldan yaklaşık 50 – 60 Dk. mesafede bulunan okulun konaklama departmanı tarafından yılların vermiş olduğu deneyimle özenle seçilen ailelerin yanında hem konaklama hem de Avustralya’lıailerin kültürlerini öğrenme şansı elde edeceksiniz. Aileler yiyeceğiniz yemekler onlarla sıcak ortamlar oluşturmanızı sağlayacak belki de yıllarca görüşeceğiniz farklı ulustan dostluklar edineceksiniz.

Öğrenci Yurdu Konaklaması

Okulun yurdu olan IGLU Melbourne City öğrenci yurdunda her biri oda içi banyolu 6 odadan oluşan ortak daireler, standart stüdyo daireler veya premium stüdyo daireler dahil olmak üzere çeşitli odalar bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin erişebilecekleri ortak alanlar, çalışma odası, avlu, spor salonu, barbekü alanı, kütüphane, salon ve televizyon odası gibi olanaklar mevcuttur. Tesis, Melbourne’ün kalbinde, şehirde görülmesi gereken yerlere ve geniş tramvay ağına yakın bir konumdadır. Yurt okula 17 Dk. yürüme, 6 Dk. bisiklet, 8 Dk. otobüs mesafesindedir.

MELBOURNE ŞEHRİ

2011 yılında kültürel, iklim, yaşam maliyeti, sağlık ve suç oranı gibi sosyal koşullar bakımından Dünya’nın en yaşanabilir şehri seçilen Melbourne, Avustralya’nın en güneyinde yaklaşık 4 milyon nüfusuyla göz kamaştırmaktadır. Ülkenin Sydney’den sonra 2. büyük şehri olan Melbourne bir dönem ülkenin başkenti olmuş daha sonra ise değiştirilmiş fakat halen ülkenin “ Spor ve Kültür” başkenti olarak adlandırılmaktadır. Şehirde bir çok spor aktivitesi yapılmakta olup bunlardan en ünlüsü Formula 1 Melbourne yarışıdır. Her yıl yılın ilk yarışı olarak Melbourne düzenlenen aktivite dil eğitiminizin olduğu döneme denk gelmesi halinde kaçırmamanız gereken bir etkinliktir.

Şehir tıpkı Sydney gibi ülkenin en eski şehirlerinden birisidir. Her yıl hem dünyadan hem Avustralya’nın diğer şehirlerinden milyonlarca turist çeken şehir bu nedenle ulaşım anlamında da oldukça gelişmiş düzeydedir. Tren ve tramvaylar şehri saran yapılarıyla bir çok nokta için alternatif oluşturmaktadır. Ücretsiz tramvay ile şehrin turistik noktalarını doyasıya gezebilirsiniz. Doğal bir liman olan Melbourne okyanus iklimini birebir hissettirmektedir. Ilıman iklimi ile sene boyunca kültür sanat ve spor etkinliklerine ara verilmeden devam edilmektedir.

Gezilecek bir çok noktası olan Melbourne’de sizin için mutlaka yapmanız gerekenleri listeledik. Bunlar; tren ağının merkez istasyonu olanFlinders Street Station, birçok etkinlik ve aktiviteye ev sahipliği yapan FederationSquare, St. PaulsCathedral, Güney Yarımküredeki en büyük açık market QueenVictioria Market, YarraRiver, dev bir eğlence merkezi olan TheCrown, Melbourne Aquarium, Alexander Garden, RoyalBotanicGarden, Anzac Anıtı, Avustralya’nın ünlü suçlusu NedKelly ile daha birçok gangsterlere ev sahipliği yapmış Old Melbourne Gaol, Avustralya göç tarihiyle ilgili birçok kaynak ve bilgilerin bulunduğu ImmigrationMuseum, Melbourne Museum, Güney Yarımküre’nin en yüksek binası EurekaSkydeck, trekking, dağ yürüyüşü, kamp, balık tutmak, kaya tırmanışı için muhteşem bir yer olan Grampians Ulusal Parkı bunlardan sadece bazıları.

Avustralya’da dil okuluna gitmek istiyorsanız Melbourne sizi cezbedecek bir şehir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Kaplan International’ın Melbourne şubesindeki dil eğitimi alan öğrencilere ait olan uluslararası öğrenci oranlarının olduğu tabloya aşağıda ulaşabilirsiniz. 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA