ILSC MELBOURNE DİL OKULU

Kanada Vancouver’da 1991 yılında kurulan ILSC Dil okulları Kanada, Avustralya ve Hindistan’da toplamda 8 şubesiyle dil eğitimi vermektedir. Okulun Kanada’da 3, Avustralya’da 4, Hindistan’da ise 1 şehirde şubesi bulunmaktadır. 8 akreditasyon kuruluşu tarafından akredite edilen ILSC Dil okulları 2013-2014 yıllarında üst üste 2 yıl “Yıldız Dil Okulu” seçilmiştir.

Avustralya’da ülkenin kültür ve spor başkenti Melbourne’de de hizmet veren ILSC Dil okulları, sizi dil eğitimi alırken büyüleneceğiniz bir şehir hayatına da davet ediyor. Okul Melbourne’ de yeni tasarlanmış şehrin merkezi konumundaki okulunda ortalama 15 kişiden oluşan 37 sınıfı, ücretsiz sunduğu wi-fi, bilgisayar laboratuvarları, öğrenci salonlarıyla sizleri bekliyor. Ayrıca okulun Melbourne şubesinde ücretsiz iş kulübü ve yine her ücretsiz olarak düzenlenen kelime dağarcığınızın gelişmesine katkıda bulunacak sabah haber kulübüne katılabilirsiniz. İki yıl üst üste ödül alan ILSC dil okulu her şubesinde verdiği ortak eğitim ile öğrencilerini memnun etmeyi başarabiliyor. Aldığı English Australia ve Study in Australia üyeliği ile NEAS ve ACPET akreditasyonları bunların göstergesi konumundadır.

ILSC MELBOURNE DİL OKULU FİYATLARI

ILSC dil okulları yıl boyunca %35’e varan indirimler sunmaktadır. Aşağıdaki tabloda okulun katalog fiyatları yer almakta olup indirimli fiyat teklifi ve Avustralya dil okulu fiyatları için ELT danışmanlarından ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur
ILSC (Melbourne)
Konaklama
Flagstaff Gardens Paylaşımlı Apartman TK Oda9003600540072001032015480AUD
Diğer
Zorunlu Sağlık Sigortası 30 120 180 240 360 540AUD

SUNULAN PROGRAMLAR

Avustralya dil okullarını tercih eden öğrencilerin genelde çalışmak amacıyla gittiği ülkede ILSC dil okulları programlarını bu düşünce altyapısıyla hazırlamıştır. Okulda sabah ve akşam kursları farklı haftalık ders sayılarıyla verilmektedir.

Genel İngilizce kursları
Öğrencilerin temel dil becerilerini geliştirmeye yönelik hazırlanmıştır. Dersler sabahları haftalık 16 Ders, öğleden sonraları ise haftalık 13 ders olarak verilmektedir. Oluşturacağınız ders programı sayesinde kendinize zaman yaratarak çalışma imkanı elde edebilirsiniz.

Yarı yoğun İngilizce kursları
Öğrencilerin dil gelişimlerini daha hızlı tamamlaması için hazırlanmıştır. Haftada 24 ders olarak verilmektedir.

Yoğun İngilizce kursları
Dil eğitiminizi hızlı bir şekilde tamamlayıp eğitim veya iş hayata daha hızlı atılmanız için dizayn edilmiştir. Haftada 33 ders olarak verilmektedir. Dersler öğrencinin tercihine göre sabah ya da öğleden sonra olmak olabilmektedir.

VİDEO

Sosyal Aktiviteler

ILSC Melbourne Dil Okulunun düzenlemiş olduğu Eğitim Etkinlikleri, Okul Sonrası Etkinlikleri ve Hafta Sonu Etkinlikleri ile dil eğitimi alırken sosyalleşecek, konuşma gelişiminizi sağlayacak ve kültürel olarak da kendinizi geliştireceksiniz.

Eğitim etkinliklerinde, gün boyunca konuşma becerilerinize yardımcı olmak veya Avustralya’da iş bulmak için yararlı ipuçları almak için katılabileceğiniz öğrenme atölyeleri de düzenlemektedir. Ayrıca dünyanın dört bir yanından okula gelen öğrencilerle iyi vakit geçirmeniz için birçok parti düzenlenmektedir. Ayrıca iş bulmak için okulun düzenlediği etkinliklere de katılabilirsiniz.

Okul sonrası etkinliklerinde, mevsime bağlı olarak düzenlenen aktivitelerde okuldaki arkadaşlarınızla iletişiminizin artması için Melbourne şehir turları, yemek yapma günleri, partiler yapılmaktadır.

Hafta sonu maceralarında ise şehrin dışında birbirinden eğlenceli gezilere ve programlara katılabilirsiniz.

Konaklama

Okul öğrencilerine 2 farklı tipte konaklama seçeneği sunmaktadır. Bunlar Aile Yanı Konaklama ve Öğrenci yurdu konaklamasıdır.

Aile Yanı Konaklama

Okula uzaklıkları 45 – 60 Dk. arası olan evlerde konaklamanız için ILSC dil okulu konaklama departmanı özenle çalışmaktadır. Bunu “Evden uzakta bir ev mi arıyorsunuz?” diyerek siz öğrencilerimize sunmaktalar. Avustralyalı ailelerin kültürünü öğrenebileceğiniz, unutulmaz dostluklar edinebileceğiniz aile yanı konaklama tam size göre olabilir.

Öğrenci Yurdu Konaklama

Okula yalnızca 18 Dk. yürüme mesafesinde bulunan yurt diğer öğrenciler ile iletişiminizin artmasını, daha özgür giriş çıkış saatlerini beraberinde getiriyor. Yurt konaklaması yaparak şaşırtıcı ve kullanımı kolay tramvay ağı ile şehir manzaralarını keşfedebilir, kendinizi sanat ve kültür sahnesine bırakabilir ya da şehrin gürültüsünden kaçarak ve bahar havası yaşatan bölgedeki parkların tadını çıkabilirsiniz.

Melbourne Şehri

Melbourne Avustralya’nın en güneyinde yaklaşık 4 milyonluk nüfusuyla birçok kez dünyanın en yaşanabilir şehri seçilmiş, kültürel, iklimsel, yaşam maliyeti, sağlık ve suç oranları gibi birçok sosyal koşulları bakımından harika bir şehirdir. Tüm dünyada spor ve kültür başkenti olarak adlandırılan şehirde her yıl dünyaca ünlü onlarca organizasyon yapılmaktadır. Bu organizasyonlardan birisi de Formula 1 Melbourne yarışıdır. Her yıl organizasyonun ilk yarışı olarak düzenlenen Melbourne Grand Prix’i dil eğitiminizin olduğu döneme denk gelmesi halinde kaçırılmaması gereken bir etkinliktir.

Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği şehirde ılıman iklimi sayesinde kültür, sanat ve spor etkinlikleri hiç bitmeksizin devam etmektedir. Ülkenin en eski şehirlerinden birisi olan Melbourne hem dünyadan hem de Avustralya’nın diğer şehirlerinden milyonlarca turist çekmektedir. Turizm anlamında gelişmiş olan şehir ulaşım anlamında da oldukça gelişmiş durumdadır. Öyle ki şehrin birçok turistik noktasına ulaşabileceğiniz ücretsiz tramvay dahi bulunmaktadır.

Gezilecek birçok noktası olan Melbourne’ de sizin için mutlaka yapmanız gerekenleri listeledik. Bunlar; tren ağının merkez istasyonu olanFlinders Street Station, birçok etkinlik ve aktiviteye ev sahipliği yapan Federation Square, St. Pauls Cathedral, Güney Yarımküredeki en büyük açık market Queen Victioria Market, Yarra River, dev bir eğlence merkezi olan The Crown, Melbourne Aquarium, Alexander Garden, Royal Botanic Garden, Anzac Anıtı, Avustralya’nın ünlü suçlusu Ned Kelly ile daha birçok gangsterlere ev sahipliği yapmış Old Melbourne Gaol, Avustralya göç tarihiyle ilgili birçok kaynak ve bilgilerin bulunduğu Immigration Museum, Melbourne Museum, Güney Yarımküre’nin en yüksek binası Eureka Skydeck, trekking, dağ yürüyüşü, kamp, balık tutmak, kaya tırmanışı için muhteşem bir yer olan Grampians Ulusal Parkı bunlardan sadece bazıları.

Avustralya’da dil okuluna gitmek istiyorsanız Melbourne sizi cezbedecek bir şehir.

Uluslararası Öğrenci Oranı

ILSC Melbourne dil okullarında eğitim alırken farklı kültürlerden gelen öğrencilerle kaynaşacak, farklı ülkelerin farklı kültürleri hakkında bilgilere sahip olacaksınız. Aşağıda dil okulunda eğitim alan uluslararası öğrenci oranına ulaşabilirsiniz. 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA