Kaplan International Avustralya

blank

Kaplan International Dil Okulu Avustralya

75 yıldır eğitim öğretim hayatının içerisinde yer alan Kaplan International, Stanley Kaplan tarafından kurulmuştur. Okulun dünya çapında ünlü olmasının nedeni Graham Holding bünyesinde varlığını sürdürmesidir. Dünya çapında 600’den fazla merkezi bulunan Kaplan, Pathway programları için öğrencileri akademik hayata hazırlar. Kendi üniversitesine sahip olan Kaplan International öğrencilere lisans ve ön lisans imkanları da sunmaktadır. Okulun Avusturalya, İngiltere ve Amerika başta olmak üzere, dünya’nın birçok ülkesinde ve şehrinde merkezi bulunmaktadır. Kaplan International iş dünyasının sıklıkla tercih ettiği eğitim kurumlarındandır. Sağlık, finans, bankacılık, hukuk gibi kendine has dile sahip olan mesleklerin icracılarını profesyonel hayata hazırlamaktadırlar.

Kaplan International’in kendine ait üniversitesinde öğrenciler 200’ü aşkın programda eğitim almaktadırlar. Okul, derslerini online olarak sürdürmektedir. Kaplan International’in yüzlerce kurum ve kuruluştan akreditasyonu bulunmaktadır.

Okulun Avusturalya’da yer alan dil okulu merkezleri;
Adelaide, Brisbane, Melbourne, Perth, Sydney City ve Sydney Manly şehirlerinde yer almaktadır.

Kaplan International, öğrencilerine üniversiteye yerleşme fırsatı da sunmaktadır. Öğrenciler aldıkları dil eğitimi sonucunda üniversiteye başvurularında ve alan seçimlerinde Kaplan’dan yardım alabilmektedirler. Kaplan International velisinin izni dahilinde 16 yaşından büyük her öğrenciyi eğitimlerine kabul etmektedir.

Kaplan International Dil Kursları

Mesleki İngilizce Kursları
Kaplan International beyaz yakalı profesyonellere sunduğu dil eğitimleri ile tanınmaktadır. B2 İngilizce seviyesinden başlayarak öğrenci kabul edilmektedir. En az iki hafta süre ile öğrenciler eğitimlere katılabilirler. Mesleğinize uygun olarak standart derslere ek olarak mesleki dil eğitimi ve birebir dersler alınabilmektedir.

Sınavlara Hazırlık Kursları
Kaplan International, GMAT, GRE, TOEFL, Cambridge CAE ve FCE gibi uluslararası tanınırlığa sahip sınavlara öğrenci hazırlamaktadır. Sınavlara hazırlık kursları en az 2 hafta süre ile alınabilir ancak en iyi süre 12 hafta ile kurslara katılmaktır. En fazla 24 saat süre ile ders alınabilir. Öğrenciler katılacakları sınavın zamanına göre eğitimlere başlarlar. Öğrenciler sınav sonrasında elde ettikleri başarılar sayesinde üniversiteye başvuru hakkı kazanırlarsa Kaplan International öğrencilerinin üniversiteye başvurmalarına da yardımcı olmaktadır. Başvuru mektupları ve süreçleri Kaplan International tarafından başarı ile yürütülmektedir.

Genel İngilizce Kursları
Her dil seviyesinden öğrenci Kaplan International’da dil eğitimi almaya başlayabilir. En az iki hafta katılma şartı bulunmaktadır. Öğrenciler istedikleri süre boyunca genel dil kurslarına katılabilirler. En çok bir yıl süren bu dil eğitimlerine başlamak için seviye sınavına katılmak yeterlidir. Akabinde öğrenci kendine en uygun sınıfta dil eğitimi almaya başlarlar. Bu dersler aktivite ve gezilerle desteklenmektedir.

Uzun Dönemli Kurslar
Yoğun bir şekilde dil eğitimi verilen bu kurslarda öğrenciler akademik yıl süresince kurslara katılabilirler. En az 8 ay süre ile kayıt yaptırma mecburiyeti bulunmaktadır. Bu kurslar sırasında öğrenciler derslere katılırken aynı zamanda ülke kültürü ve tarihi konusunda da bilgi sahibi olacaklardır. Bu kurslar uzun süreli olduğu için öğrencilere yurtdışında yaşama deneyimi kazandıracaktır. Genellikle yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Öğrenciler akademik seviyede ödevler hazırlayarak bu derslerde yer almaktadırlar.

Kaplan Dil Okulu Konaklama

Avusturalya’da dil eğitimi almaya gelen öğrenciler öğrenci yurdu veya aile yanında konaklayabilmektedirler. Yurtlarda tek kişilik, çift kişilik ve 6 kişilik odalar bulunmaktadır. Sosyalleşmek açısından oldukça uygun olsa da dil eğitimi için en iyi ortam aile yanında yaşamaktadır. Öğrenciler aile yanında konaklamanın yanı sıra sürekli pratik yapma ve ülke kültürünü öğrenme fırsatına sahip olmaktadırlar. Öğrencilere konaklama fırsatı sağlayan aileler Kaplan International tarafından özenle seçilmektedir. Aileler okulun denetimi altındadır. Öğrenciler ailelerin yanında yaşadıkları herhangi bir sorun ile alakalı kolayca okul ile iletişime geçebilirler.

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank